Reálná výzbroj a taktika US Navy SEALs ve filmu inspirovaném skutečnými událostmi. Když CIA odhalí teroristické spiknutí proti USA, jsou nasazeni do akce ti nejlepší z nejlepších – Navy SEALs, speciální jednotka zvláštních sil Námořnictva Spojených států amerických. Ale pokaždé, když zneškodní jednu hrozbu, objeví se další. Zasahuji po celém světě, od Čečenska a Filipín až po Ukrajinu nebo Somálsko. Členové SEALs sledují teroristy až na mexicko-americké hranice, kde má dojít k finálnímu střetu... (Bohemia MP)

gicous

Dám vám jednu dobrou radu - přetočte všechny neakční scény. O nic nepříjdete, ušetříte čas a zachráníte sami sebe před naprosto smysly devastujícími dialogy a hereckými výkony. Samotná akce je přehlídkou nejmodernější techniky ve službách americké armády. Akční scény šlapou bez potíží a dobré oživení přináší kamera, která snímá boj z pozice střelce. Jedině díky tomu že akce vyplňuje většinu stopáže, je tenhle akční kousek koukatelný. ()

marek29

Trošku nechápu průměrná hodnocení tohoto skvělého filmu :-o Nesouhlasím s Verbalem ohledně mentála, ale plně souhlasím s tím, že jsem se bavil :) Akce plná záběrů z pohledu FPS a naprosto brilantní záležitost.. Kulky z vybuchujících vest jakoby svištěli skrz náš obývák (zhlédnutá verze 1080p), dojemná chvilka s pohřbem mariňáka a lidský rozměr tohoto filmu jsou podle mě ingrediencí ideálního koktejlu high-tech moderní války, krve, kulek a headshotů v zájmu záchrany bezpečnosti USA :) Malinko mě sral otevřený konec a to, že zmizeli útočníci v tunelech pod mexicko-americkou hranicí a tudíž nevím jak to s útoky džihádistů dopadlo.. :( ale 5 hvězd je zde po zásluze na místě. Zasloužilo by si červené hodnocení zoufale! :-/ Stojí za to vidět! ()

johnsnow

Naozaj pekný film ktorý mi občas pripomenul herné pecky COD alebo MOH. HERCI: Pre mňa absolútne neznámy ale zahrali to dobre, našiel som si k nim cestu obzvlášť k tomu čo sa mal stať otcom. AKCIA: Nie je jej veľa ale je naozaj dobrá, realistická, krvavá. Dal by som 5* ale ten koniec mohli dať kus inší. ()

subic

Vojenský akčňák o US NAVY SEALs bez výraznějších tváří, kde se něco začne dít až po 40 minutách, a pak už to jde. Žádná výrazná tvář, divná hudba, bylo to prostě takové nemastné, neslané. Na tohle téma je pro mě etalonem o rok mladší Na život a na smrt (2013). Zajímavé jsou tam snad jen ty výbušné vesty, které se šijí na Ukrajině. Takže 50% ()

Bartex

Akční část filmu je velmi obstojná, ale neskutečně ji przní absurdní herecké výkony neherců. Je to škoda. Ty dialogy, to je jako siri a google translator... ()

Hemlock

Nejsem zrovna fanouškem toho srdceryvného amerického patriotismu, ale musím uznat, že tady byl držen ve snesitelných mezích. Navíc snímek více připomínal dokument o Navy SEALs, než-li akční film, za což jsem moc rád a z těch first person záběrů jsem byl opravdu nadšený - takže hattrick a slušných 60%. ()

DanielP.

Film má své klady i zápory: + dokumentaristický pohled + spád + kamera a střih ( POV přidal na dynamice ) - Náborový snímek ( dvousečné dílo ) - propaganda národa a ideologie - vpád do vesnice u pobřeží příliš skriptovitě natočený ( realita byla asi trochu jiná ) Shrnutí: Film stojí za to vidět, je odlišný a ukazuje svět vojáků z jiného úhlu než-li u " Black Hawk Down " a jim podobné. Rušivé elementy se dají překousnout a nejsou přílišnou součástí celého děje. Herecké výkony nebudu komentovat jelikož někteří z aktérů jsou členové NS a jsem na jednu stranu rád, že režisér zvolil tyto lidi, kteří vědí a mají pod kůží skutečné pohyby i sehranost teamu v akci narozdíl od běžných herců, kteří pod vedením vojenského specialisty plní slepě jeho povely. Bohužel ta propaganda mi vadí natolik, že filmu dávám 50% bez ní bych neváhal nasadit vyšší ohodnocení. ()

VanillaIce

Dlouhá reklama? Propagandistický film? Špatná hra? Možná všechno dohromady. Když se tomuto filmu obloukem vyhnete, uděláte jen a jen dobře! ()

Mira00

Americký patos plný patriotistických keců aneb boj s terorismem v praxi, ovšem po filmové stránce to nebylo uplně nejhorší, první akce v džungli skvělá, pak už to ztrácí dech a ta raketa v domě? WTF? Hlavní hrdinové celkem sympaťáci, ale měl sem v nich zmatek a ani sem nevěděl pořádně, kdo je kdo a autoři po nás ještě chtěli vyvolávat emoce, když ani nevím, koho trefili. ()

t.b.kat

Nechápu jak Act of Valor může, k dnešnímu datu (tj. 19.4.12) mít okolo 70%. Tento naprosto tupý film, který si hraje na jakýsi morální manuál války s terorismem, založeným na cti a hrdosti je ve scénáři tak děravý jako sýr hozený do myší díry. Na intro do hry možná dobrý, ale jako vážně míněný film ne. Akční sekvence se zde střídají se zbytečnými ukecanými záběry pochodujících a smějících se vojáků, nebo známému klišé v podobě srdceryvných dojáků z loučení s rodinou, celé to je prošpikováno moralistickým chraplákem vojáka, který má alespoň těmi keci zalepit pár větších scénáristických chyb (už od začátku jsem věděl kdo z nich chcípne). Je to takové špatně spojené erotické puzzle, kdy se celou dobu těšíte, až tu samičku složíte a vona Vám tam bude chybět hlava, prsa a pipinka:-) .1* ()

Dextwer

Vidím, že film se drží v průměru hodnocení a reakce na něj jsou spíše smíšené. Každopádně mně se film líbil a to i přes to, že v něm hráli členové speciální jednotek a nebylo to tak profesionálně ztvárněné po herecké stránce. Ale každopádně zajímavá ukázka technologie a logistiky americké armády, kde si žádní její nepřátelé nemůžou být jistí, kde se zrovna objeví a s jakou silou. Zajímavosti: * Ve filmu ztvárnili role skuteční členové vojenské skupiny Navy Seals v aktivní službě. Mise ve filmu jsou pak inspirovány skutečnými událostmi * 4 měsíce trvalo tvůrcům přesvědčit 8 členů Navy Seals, aby se ve filmu objevili. Pro zajištění ochrany byla jejich jména ze závěrečných titulků vynechána * Pro zajištění ochrany byla jejich jména ze závěrečných titulků vynechána. Moje hodnocení: 75% ()

Lukynekk

Kdybych si zahrál hru call of duty na PS3, asi bych udělal líp. Odříkáváním otřepaných frází z různých filmům všechno kazí. Děj nic moc, scény tak 3 z 10. Slabučký akční vojenský film. Dobrý pokus, ale bohužel... ()

Ruud36

KLADY: námět, příběh, akce, prostředí ZÁPORY: částečná chaotičnost, pár hluchých míst, orientace v postavách ()

DonBraso

A hurá kluci jdeme na misi.Tak tu máme filmek podobný akčním hrám(Call of Duty,Battlefield),kde si to parta z Navy Seals,jde rozehřát svoje umění do džungle a na odlehlý venkov,zabít teroristu.Celý film dvě mise a hromada patosu a chváli o tom jak jsem amík.Inu to známe,ale tady prostě se sedí,ikdyž je to příkrášlený,ale dáváme si načas,jeden minibrífing a šup do džungle.Hnedka první co chválí člověk,je ta first person kamera,která dodává glanc.Trochu toho jak to kluci umí,když jsou sehraný a další nezajímavý hodinový gulášek o ničem,kdy stejnak je Vám buřt jestli zemře tenhle nebo tamten,protože v táhnout ten film mě nedokázal určitě herectvím.Chybělo více dramatických nitek do životů N.S,takhle se to řeklo u pikniku během jedný minuty.Druhá už neoslní akce,ale jsme za ni rádi a natočená je stejnak jako první dobře.Přesto všechno je to průměrný film spíše takový propační materiál než film by sedlo více.Jinak ta raketa v tý vestě,to jsem ještě neviděl.:) ()

Odpocivadlo

Film sa mi veľmi páčil, hlavne preto lebo sa nehrá na niečo čo nie je. Veĺmi realistické a čo som sa dočítal aj pravdivé. Preto sa mi takéto filmy páčia lebo väčšinou hňeď po prvej akcií sa dá rozoznať aký film bude. Netreba prepracovabé postavy, stačí opísať o čo ide, a to tu opísane bolo a bolo to aj dynamicky prevedené. 90% ()

jack_scott

Poměrně luxusní propagandisticky-náborový kousek, který spíš než marketingové pozlátko v podobě reálných vojáků ozvlaštňuje 1st person view jako v FPSkách. Jen by mohl být tedy déle. Klidně i celý film, to by teprv byla originalita! V rámci skrovných možností propagandy 80%. ()

mondavi

Snímek zachycující operace speciálních jednotek Navy Seals, mně oslovil neotřelou kamerou, vydařenými akčními scénami a skutečností, že ve filmu hrají opravdoví členové Navy Seals (buďme shovívaví k jejich hereckému umu) . Skvěle jsem se bavil, jediné co mně rušilo je onen americký patriotismus a agitační tón, který ale bohužel k takovém filmu asi patří. Věřím tomu, že režisérské duo má skvěle našlápnuto a jsem zvědavý na jejich další film. počin. L. ()

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

13.12.2012

Speed a Colossus míří z monitorů na plátna

Speed a Colossus míří z monitorů na plátna

26.05.2012

Konkrétně Need for Speed a Shadows of the Colossus, dvě mimořádně úspěšné počítačové hry. Přestože jde o různé žánry a jejich adaptace vznikají u různých studií, oba filmy mají něco společného.… (více)