Reálná výzbroj a taktika US Navy SEALs ve filmu inspirovaném skutečnými událostmi. Když CIA odhalí teroristické spiknutí proti USA, jsou nasazeni do akce ti nejlepší z nejlepších – Navy SEALs, speciální jednotka zvláštních sil Námořnictva Spojených států amerických. Ale pokaždé, když zneškodní jednu hrozbu, objeví se další. Zasahuji po celém světě, od Čečenska a Filipín až po Ukrajinu nebo Somálsko. Členové SEALs sledují teroristy až na mexicko-americké hranice, kde má dojít k finálnímu střetu... (Bohemia MP)

markyzgero

je to jednoduchý. kdyby to byla hra- budiž. ale on je to film, proto absence příběhu je trošičku zásadní. nicméně atmosféra z toho sálá jako ze hry...call of duty? ()

alldo.raine

Zajímavý film z prostředí námořní jednotky SEALS, na který jsem se moc těšil, protože v něm hrají praví mariňáci a ne žádní herci, kteří si na ně hrají. Ano, tito mariňáci hrát neumí, ale od toho tu přeci nejsou. Tento film je tu od toho, aby nám přiblížil, jak takové akce vypadají, co tací lidé podstupují, s čím do toho všeho jdou, že i když mají rodinu, nesmí na to myslet a musí být kdykoli schopni položit život za toho druhého, bez ohledu na to, že na něj doma čeká těhotná žena. Pro mě tento film splnil svůj úkol. Akce byla skvěle natočená, bylo to realistické, poučné. Hoo-Yah! ()

Lukaso1

Válečných filmů je teď poskromnu takže každý si náležitě užívám a hodnotím trochu lépe. Realistická kamera, dobrá zápletka a kupa speciálně vycvičených "otců od rodin" to prostě musí fungovat. ()

Oudee33

První polovina týkající se záchrany agentky CIA je až dechberoucí... atmosféra hustá, že by se dala krájet. Scéna, kdy čluny Navy Seals načasovali dojezd přesně před blížícím se průserem si dokonce zasloužila dvojí projekci, to je dobrý maso :) Jinak ovšem propadák... 40% ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Rozporuplné! Taktický útok místy výborný a místy "amatérský", scénář skoro žádný a dialogy béčkové. Každopádně, jsou to borci s pěti koulema! ()

GenVen

Musim se priznat ze i ja jsem tak trochu pocital s tim ze to bude dalsich z tech filmu na kterem si americani budou chtit namastit sve patriotske ego.. Jenomze, realisticka akce, ktera se prakticky nezastavila, mi tato ocekavani naprosto vymazala z hlavy az do sameho konce, kde uz to proste (bohuzel) neslo prehlednout. O spouste PC her se dnes rika, ze vypadaji jako filmy, o Act of Valor se zase muze rici, ze vypada jako velice povedena akcni hra (kazdy kdo kdy hral CoD si pri sledovani tohoto filmu bude pripadat jako by mel v ruce mys a klavesnici). ()

RINGOCZ

Film Act of valor nebudu hodnotit jako běžný film. On totiž běžným válečným, či spíše akčním snímkem není. Je to výjímečný snímek a to právě tím, že v něm vystupují skuteční příslušníci speciálních sil amerického námořnictva NAVY SEALs. Ve filmu tady nejde o nějaký příběh, scénář, herecké výkony, dialogy. Nikdo z nás zasvěcených nečekal, že na tomto poli z toho bude druhý Black Hawk Down. Hlavní a naprosto specifickou záležitostí snímku je, že naprosto perfektně zobrazuje bojové a akční scény. Byť je to mírně s nádechem hollywoodu, zasvěcení si připadají jak při sledování záběrů z výcviku SEALs. Pohyby, signály, radiokomunikace, držení zbraně, vykrývání sektorů, střelba, to vše je nyní do detailu přesně tak, jak ve skutečnosti a pochybuji, že bude někdy na tomto poli snímek překonán. ()

otilrak

Naprosto skvělý film. Konečně film, který pravdivě ukázal jak v dnešní době probíhá válka. Všichni, kteří jsou proti válkám přenesených do ciziny by si tento film měli dát na seznam povinných filmů. K samotnému filmu: méně známí herci nejsou vůbec na škodu, s proslulými tvářemi by to nebylo ono. Zápletka naprosto skvělá, divák přibližně do dvou třetin filmu neví, jak bude vše pokračovat, pak už je to sice klasika, ale to vůbec nevadí. ()

Lucky;)

Příběh je fajn, akční scény taky. S hereckým obsazením je to horší, stejně jako s podivným pseudodokumentárním stylem. Zůstává pachuť, že si film s velkým potenciálem, hraje na něco, čím není a tím sráží sám sebe. ()

kiros179

Po pravdě řečeno, čekal jsem klascký kousek plný stále stejných řečí amerických super-vojáků z ryzího zlata se zlatým srdcem a schopností kosit nepřátelé jako robocop. Ne, že by to v tomto filmu nebylo vůbec, ale naštěstí v poměrně malé míře. Výborné akční scény, ale hlavně celkový dojem z filmu je opravdu solidní military akce, to jsem opravdu nečekal. Pro fanoušky žánru must-see filmek, pro všechny ostatní přesně ten typ film u kterého nebudete ničeho litovat. 75% ()

Eilem

7/10 Dobry mix pribehu a akcie v rychlom slede. Akcia sa pozerala dobre a rychli dej nenudil. Film odovzdal to co mal aj ked netypicky tu az tak nevycienval dej nad ktory bol mierne skryty rychlym spadom. Neni som odbornik ale vojenske akcie vyzerali fakt dobre naopak herecke vykony su uz slabsie. ()

Jeremiasz odpad!

ne nE NE! Proboha proc nekdo natocil takovouhle slataninu? Film snad muze kladne hodnotit hrac Call of Duty nebo neceho podobneho, pripadne fanaticky amerikanofil, nikdo jiny me nenapada. Akcni sceny prumerne a to je asi tak to nejlepsi, co v tom filmu uvidite. Hlavni zapletka slaboducha, herecke vykony na urovni ochotnickeho divadla a ten vsudypritomny patos, prvoplanovy terorista, ktery, aby dokazal, ze je opravdu padouch, kvuli jednomu hrdinnemu americkemu politikovi vyhodi do vzduchu asi 100 deti, ktere ohavne nalaka na zmrzlinu...?! Voiceover drsneho tonu, ktery je chvili k smichu, ale velmi brzo k placi, vsichni marinaci jsou tvrdaci, ale zaroven hodni tatkove od rodin a pak to, ze aby bylo videt, ze je film opravdu z celeho sveta, provazi vas nazorna vizualizace, kde prave se ktera postava nachazi...Proste opravdove hrdinstvi je tady jenom schopnost tuto hruznost dokoukat ()

vieriX

Tak je to jeden z prvních filmu, kde nehrají skuteční herci, ale opravdoví mariňáci a příslušníci speciálních jednotek. Proto snad nemá ani smysl hodnotit nějaké herecké výkony. Všechny ty povely a věci jsou skutečné jak je používají speciální jednotky o to víc to musí člověk ocenit. ()

jafuska

Film s teroristickou tématikou, ano, takto si představuji dobrý film, co je na tom, že zde hrají vojáci? vždyt celý film právě stojí na nich, na akčních scénách, které jsou prostě dobré, a co si budeme povídat filmy s podobnou tématikou mají úspěch u diváků, hudba vystihovala děj do nejmenších detailů, takže já jsem si přišla na své ()

Mykhaluu

No, na to, že se jedná o průhledně náborový americký vojenský film - překvapivě dobře to fungovalo! Je tak krásné, když víme, na čí straně jsou hodnoty jako rodina, dobro, přátelství, kvalitní taktika a výzbroj! A kde je zlo, fanatismus, zlé zákeřné gelové keramické kuličky, drogy a kalašnikovy na straně druhé! Jeden hned ví komu fandit! ;-) Jak by to bylo prosté, kdyby vše bylo tak jednoduché a jasné! Ale od toho je tu holt svět filmů! :) ()

Dslike

Herecke vykony trochu pokulhavali ,ale na druhu stranu mali to byt marinaci ktori cely svoj zivot su zvyknuty na "pane ano pane" a myslim tym padom ze to k tomu tak trochu aj patrilo. Absolutne vynikajuce akcie ake som uz dlho nevidel a koniec ma dohnal az k slzam, nemozem inak ako za 5* ,bolo to vynikajuce a kazdemu tento skvely filmovy zazitok ako som mal ja vrelo odporucam. “So live your life that the fear of death can never enter your heart. Trouble no one about their religion; respect others in their view, and demand that they respect yours. Love your life, perfect your life, beautify all things in your life. Seek to make your life long and its purpose in the Service of Your People.When it comes your time to die, be not like those whose hearts are filled with the fear of death, so that when their time comes they weep and pray for a little more time to live their lives over again in a different way, sing your death song and die like a hero going home.” ()

MrMir

Jestli chcete vidět Call of Duty v realitě, podívejte se. Jinak nemá smysl si tento film pouštět. Pár solidních akčních (netradičních) záběrů, příšerní herci a v závěru tolik patosu, že by se Transformeři mohli stydět. ()

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

13.12.2012

Speed a Colossus míří z monitorů na plátna

Speed a Colossus míří z monitorů na plátna

26.05.2012

Konkrétně Need for Speed a Shadows of the Colossus, dvě mimořádně úspěšné počítačové hry. Přestože jde o různé žánry a jejich adaptace vznikají u různých studií, oba filmy mají něco společného.… (více)