Země přežila devastující mimozemský útok, je zničená a je jasné, že příští invaze bude totální a její výsledek definitivní. Lidstvo se proto rozhodne vycvičit novou generaci geniálních dětí na válečníky a vojevůdce, kteří mají misky vah v příští nevyhnutelné bitvě naklonit na naši stranu. Ti nejlepší a nejnadanější jsou vybráni a posláni do Válečné školy na orbitální stanici v kosmu, kde musí podstoupit mnohaletý výcvik a nekonečnou soutěž o to, kdo se nakonec stane hlavním velitelem mezinárodních sil. V atmosféře násilí a neustálého srovnávání cvičí na vojenských simulátorech stejně jako ve vzájemných válečných hrách. Nejefektnějším je takzvaný "Battle room", kde se ve stavu beztíže tříbí strategické i fyzické vlastnosti a kde díky kombinaci inteligence a empatie vyniká právě Ender. Jako hlavní favorit se pak Ender přesouvá do velitelské školy a vede ostatní do boje v simulované válce. Ta opravdová válka se ale blíží rychleji, než se zdálo, a teprve  –náctiletý Ender se stává jediným velitelem mezinárodní flotily v boji o záchranu lidstva. A jeho inteligence ho nutí pochybovat... je tohle ta pravá cesta? (Bontonfilm)

Fixa

Zajímalo mě, jak si tvůrci filmu poradí s knihou, která je především psychologická. No a ono se jim to nepodařilo. Všechno je tak urychlené, že neexistuje možnost, aby se někdo vcítil do nějaké osoby, aby ocenil její charakter, aby "prožil" příběh s ní. Jediná snaha o přiblížení pocitů Endera jsou jeho vnitřní monology, kterých moc není. Příběh je prázdný a scény fungují, jen jako fotky někoho cizího z dovolené. Hezké, ale nezajímá mě to. Nejvíc mi utkvěla v hlavě scéna, kdy si má ségra s bráchou promluvit. Příprava scény jen na to, aby řekl, že nemůže dál, uměle vyvolané slzy, ona řekne, že musí a on na to kývne. Jak z toho divák může vyvodit, že v Enderovi probíhá nějaký vnitřní souboj, když to ve filmu vypadá, jako by si šel sednout na 5 min, dobrovolně na střídačku, trenér poslal ségru, že to tým bez něj nezvládne, on se vysmrkal a vstal. Všechno vypadá spíš jako trailer. Chápu, že film by musel být dost natáhnutý.....no, měl to být seriál. Emoce se prostě nezískávají rychlým sledem událostí, ale postupným budováním. Zkupte práva na nejprofláklejší vědeckofantastický román , natočte sci-fi, obsaďte Hana Sola, udělejte plakát ala Star Wars a prachy se jenom pohrnou. ()

resp8533

Podívejte se na posledních 30 minut. Krize, jeden vyvolený... nuda, nuda, nuda... přestřelka v hollywoodském stylu a v závěru 1 (slovy jedna) zajímavá myšlenka. Je škoda, že nezapůsobí jako odhalení v Matrixu. Pán much ve vesmíru? Ani omylem! Dvě hvězdy - za přestřelku v "krabici" a za finální myšlenku. ()

Iron_Man

Co tohle mělo bejt? Kde je nějaká hloubka hlavního charakteru? Kde je nějaká vážnost? Bylo to celé... Takové debilní. ()

lineker

Myslím že v jedné ze scén zmiňuje filmová Petra, že je v teamu jediná žena, ale i tak tam má největší koule. Možná měla největší koule i z celého štábu včetně režiséra. Tomu filmu očividně koule chybí. Nevím zda bylo záměrem do hlavní role vybrat takové nedochudče,ale pokud se již tak stane,nutno počítat s tím že scény ve kterých dojde na fyzické souboje působí poměrně komicky. A i když nejsem na mužské genitalie opravdu nějak ultra zaměřen tak pokud již zůstanu u té anatomie,tak film má sympatický pěkný obličej super "nastaljovaný" účes, ale ty koule kurva... ty koule mu chybí. Člověk to zkoukne a za dvě hodiny neví že něco viděl. Závěrečný mírotvorný přesah zapůsobil jako pěst na oko. ()

cochtan523

Film bohužel zdaleka nedosahuje kvalit knihy, dle které byl natočen. Tvůrci se příliš soustředili na efekty a zapomněli na skutečnost, že aby se film líbil, musí divák odcházet s pocitem, že se nejednalo o promarněný čas. ()

welena

Opravdu nechápu, jak bych tomuhle filmu mohla dát víc než jednu hvězdu. Herecké výkony k smíchu, lepší jsem viděla i ve Spy Kids, Ford to vážně nezachránil. Celý film jsem čekala, jestli začne nějaké zajímavější psychologické drama o mladém chlapci, na kterém leží tíha záchrany jeho rodné planety, nebo se z filmu vyklube alespoň zajímavý scifi akčňák, ale ani jedno z toho se nekonalo. Nekonalo se vůbec nic, jen oplzlé scény s Petrou a konec filmu byl tak zmrvený, že jsem měla sto chutí to vypnout. Bohužel jsem chtěla vidět konec...ten teda přišel a mám z něj ještě teď bolení v žaludku. ()

r6AndrEw

Knihu jsem dočetl před třemi dny jedním dechem a musím říct, že tenhle film je nehorázná slátanina. Jsem zhnusenej, Gavin Hood je u mě diletant a jak píše rád Verbal, onani si to tu zase pěkně naklikají do červena. Copak se všechny filmy podle bezkonkurenčních knih musí zprznit do formátu diváka chroustajícího popkorn? První kniha je plná materiálu na dva filmy. Jsem zvědavý, jakou zhovadilost natočí místo Hyperionu. Fanoušci scifi, třeste se! ()

+sfinx+

Co to má být? Snad pohádka pro děti o tom, jak mimozemšťané zabíjeli miliony lidí a je třeba je silou vyhladit? Nebo sci-fi akce o Mikulášových patáliích v trochu zvláštní škole? Opět je tu snímek, který má zřejmě zaujmout všechny generace - jinak řečeno splácanina. Starší tu přece mají Hvězdnou pěchotu a ne nějakou školku s připomínkou o oddělených sprchách, která působí spíš perverzně, v lepším případě komicky, u desetiletých dětí. (Mimochodem hvězdná pěchota problém oddělených sprch neřešila :) No a děti zase mají Harryho Pottera, kde se vyvolený učí jak zamést se zlem nebo Stmívání, kde se vyvolená učí jak si vybrat mezi tím bez trička a tím fosforeskujícím. Tady mají všichni všechno a nikdo nic. Jsou tu akční scény namíchané s doučováním géniů a mezi to se ještě nacpe nějaký pokus o vysokou psychologii, která tkví v jednom Joffreym s napoleonským komplexem, v chápajících dívkách a v jednom vyčuránkovi. Zbytek vyplňují drsné proslovy, které působí komicky i od stokilových zjizvených vojáků, natož potom od zástupce školní družiny. ()

Alpha69

Teprve po roce jsem se dostala ke zfilmování Enderovy hry a kéž bych to bývala nedělala. Nebudu se zabývat tím, že herci byli starší, že děj byl zhuštěný, to se prostě stává a beru to jako nutné zlo. Ale důvod, proč jsem si Enderovu sérii zamilovala nebyly bitevní hry, ale ta psychologická stránka. Tohle vypadá jako slušně zpracovaná počítačová hra, ale ztratilo to hloubku. Třeba poslední Beanova (Fazolkova) věta "Nepřátelská brána je dole" vyzní úplně naprázdno. Dál, jedna věc je vynechat celou epizodu s Petrem a Valentinou, ale nechat na konci Endera nejenom odletět samotného ale taky potkat se s živým termiťanem, bylo zbytečně přehnané. A obecně, mnoho dalších v knize velice napjatých momentů vyzní tady jen jako patos. Asi jsem zaujatá, ale nemůžu jinak. Hvězdu nechávám za herecké obsazení a schopné efekty. ()

mpet

Z tohoto snímku mám docela smíšené pocity. Na jednu stranu si myslím, že to bylo velice slušné sci-fi s poměrně netradičním, ale o to zajímavějším dějem. Na druhou stranu se sám sebe ptám: "Co to sakra bylo??" Děj byl velmi zajímavý byl dost svižný a neustále se tam něco dělo, ale na druhou stranu byl občas trochu zmatený a někdy až moc rychlí, neboť když začala nějaká zajímavá scéna tak než si jí divák stačil vychutnat už končila, což mě osobně dosti štvalo. Přišlo mi to jako kdyby filmaři chtěli do filmu narvat co nejvíc děje, ale bohužel na úkor kvality. Poměrně se mi líbil nápad s těmi geniální dětmi, ale sakra měli zvolit lepší představitele, neboť hlavní hrdina stál absolutně za prd v podání toho Butterfielda. Velice se mi líbili vizuální efekty, hlavně lasser-game v nulové gravitaci byla skvělá, ale bohužel takových skvělých momentů tam moc nenajdeme. Původně jsem chtěl filmu dát pět hvězd, ale pak jsem se nad ním "bohužel" trochu zamyslel a našel jsem poměrně spoustu vad na kráse, proto srážím jednu hvězdu a radši už nad Enderovou hrou dál nepřemýšlím, neboť bych musel strhávat další. ()

oerdnj

Enderově hře (a celé sérii včetně paralelní stínové série) patří velmi čestné místo v mé knihovně, tudíž moje hodnocení musí být nutně ovlivněno tím, že přelohu znám velmi důvěrně. Filmová adaptace vypustila z knižní předlohy skoro vše, co považuji za důležité a z psychologického dramatu udělal akční sci-fi, takže jen z úcty ke knize dávám dvě hvězdy. ()

Shannar

Knihu jsem nečetl, nicméně se nemohu zbavit pocitu, že se z dané předlohy dalo vymáčknout více. Tentokrát tři hvězdy. ()

DavidAAAA

Precizně řemeslně natočená sci-fi. Výtečné obrazové i zvukové efekty. Ovšem film postrádá to naprosto základní - chybí v něm jakékoli napětí a emoce. Vlastně mi bylo úplně jedno, kdo vyhraje, protože jsem nedokázal fandit těm jakoby kladným ( lidem ). Kdo chce vidět super triky a nechat se pohltit báječným zvukem, bude spokojený. Ti náročnější, kteří hledáte ve filmu i něco víc než dokonalou technickou stránku, ani to nepouštějte. Nic co by vás zaujalo tam prostě není. Jediné emoce jsou v posledních deseti minutách a to je sakra málo. P.S.:Ani mi to hned nedošlo, ale Forda jsem už v nějakém novém filmu neviděl strašnou spoustu let. 40% ()

MasterC2D

Na dětskou sci-fi docela dost dobré ...hlabne bizual mě velni překvapil,předlohu neznám a po filmu o ní i uvazuju... 83% ()

Milsa

Tí, čo to nevideli, nech nečítajú, ale budem sa snažiť prezradiť čo najmenej. Film je krásnou ukážkou toho, ako si ľudia domýšľajú všetko po svojom a vo všetkom majú vždy pravdu. A takto to je na svete už mnohé a mnohé roky. Len škoda, že tak kvalitných filmov sa točí tak málo. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013