Peddro

Skvělá komedie, jedna z mých nejoblíbenějších, ale také poučná, protože jako učitel beru prvorepublikové učitele za vzor, protože měli odbornou a přirozenou autoritu, byli přísní, ale spravedlivý, chodili v obleku, takže i jako autority vypadali. Sám nosím do výuky aspoň košili a sako, na vysvědčení a první školní dny oblek s kravatou. ()

Feacher

Budou mi ta školní leta chybět, když jsem ed čerstvý maturant. Děsivé trochu je, že od roku 1939 se toho v našem školství očividně moc nezměnilo. A asi i proto může film pobavit i dnes. Však i já jsem používal oboustranné sešity a během hodin jazyků jsme nikdy nic neudělali :). Příjemný film pro zvednutí nálady, i po letech! ()

Exanys

Ano, je to starší film, ale naprosto dokonalý. Každý člověk v mém věku (19 let) by si ho měl pustit. Krásně ukazuje, jak to probíhalo ve školách a celkově v Česku v období kolem První republiky. Co ještě musím dodat je fakt, že díky tomuto filmu jsem nehodil českou filmografii do jednoho kuše, protože co si budeme, dlouho jsem neviděl kvalitní český film. tento je navíc doplněn střídmým humorem a dokonce i soucitem. A ano, žáci opravdu dokáží mít rádi učitele a něco pro něj i udělat. Toto je skvost za 10/10 ()

Hombre8

Jeden z mála meziválečných filmů, který se mi opravdu líbil, protože postrádal to tak typické zmrdství, slizské představitele (snad s výjimkou Vnoučka) a naopak oplýval poctivým herectvím Jindřicha Plachty. ()

cane991

super film ,ktorý len dokazuje ako bol Jindich Plachta nedoceneným hercom ,nanesťastie to iba dokazuje ,ze v csr bolo mnoho hercov ,ktorý by sa za morom staly svetovymy hviezdamy takto zostaly vrity len nám ()

Halloboys

Sice nevím, proč to vysílají dvanáctkrát do roka, ale když se tomu nějaký čas vyhýbám, tak je to v pohodě. Tenhle film rozhodně patří k tomu nejlepšímu z naší předválečné (nebo v tomhle případě válečné) kinematografie. ()

phobbos

Jeden z nejhezčích našich filmů. Mužu ho vidět pokaždé a pokaždé ve mě něco zanechá. Nádherný film :-) ()

ToddB

Mě to příjde hodně přitroublý. I můj děda mi potvrdil, že studenti ve třicátých letech opravdu nebyli takoví debilové, jako ti v tomto filmu. Byli v podstatě stejní, jako jsme byli za mlada my. ()

Honzyg

Tahle perla československé kinematografie mě baví od prvního shlédnutí v útlém dětství. Spousta geniálních momentů a inteligentního humoru. Nesmrtelný film. ()

Baži

Filmová klasika. Krásný film i po stém shlédnutí, který neztrácí svoji kvalitu ani s dobou, ani s počtem shlédnutí. ()

CarlaBrunn

Pozeram ze skoro kazdy tuto staru cesku klasiku hodnotil vysoko pozivitivne, ja sa ale zaradim k mensine. Miestami nudny a suchy humor, no s porovnanim so "Skola zaklad zivota", kde som sa bavila o maly chlp viac, nachadzam mnoho podobnosti. Ak napisem ze som sa pocas jeho sledovania nasmiala osemkrat, tak zvelicujem. Vidiet ho este raz? ...nedostala by som anafylaktický sok, ale z prevencie by som radsej mrkla "Marecku podejte mi pero". ()