Philip, Lars a Jozeph jsou tři mladíci po dvacítce, kteří milují víno a ženy. Jenže jsou stále panicové. Pod záminkou ochutnávání vína se vydají na cestu do Španělska s vidinou prvních sexuálních zážitků. Nic je nemůže zastavit – dokonce ani jejich handicap: jeden je slepý, druhý na vozíku a třetí zcela ochrnutý. Hasta la vista! vypráví příběh o lásce, síle přátelství a chtíči. Příběh o humoru jako jediném prostředku, který pomáhá vyrovnat se s nelehkou situací, o silné touze jako největším hybateli lidské snahy bořit hranice. Člověk ovládaný touhou dokáže věci, o kterých netušil, že je může zvládnout. Přitom její naplnění bývá až druhotné.V této road movie je cesta důležitější než její cíl. Film vznikl na motivy skutečného příběhu Asty Philpota a jeho přátel. (oficiální text distributora)

milford

Filmy s tématikou hendikepovaných lidí moc nevyhledávám a spíš dávám na doporučení ostatních, takže jsem v podstatě ještě nenarazil na nějaký film, kde by to bylo všechno předvídatelné a hrající jen a pouze o divákovi city. U Hasta La Vista mě zaujal celkově popis o road movie, takže jsem si řekl že to zkusím. A ono to bylo výborné. Vynikající trojice (vlastně čtverice), které se výborně doplňuje, nic není přehnané do extrému a veselá nota se střídá s tou smutnější. Příběhově mi byl jasný pouze Joseph, konec jsem bohužel nečekal a spíše bych Larsovi přál strávit noc s tou španělkou než ve Phillipově vysněném domě. Ale člověk nemůže mít všechno... Jo a belgičtina je fakt divná směska jazyků! ()

RoyBatty444

Celkom podarene spracované road movie s netradičným osadenstvom. Na nešťastie som ho hlavne kvôli ich handicapom nedopozeral. Bolo to na mňa až moc realistické a pravdu povediac moc som sa nezabával. ()

jakup57

Film v pohode, vtipný, ale ten koniec bol dosť prvoplánový a rýchly. Škoda toho...Potenciál to malo...Ešte by ma zaujímalo, či sa tvorcovia nesnažili napodobniť, alebo či nečerpali v tomto filme - Inside I'm Dancing, ktorý rieši veľmi podobnú tématiku. u mňa zrelých 70 %. ()

Khostik

Slabší, o hodně slabší Untouchables... Je hezký že parta postižených kluků se chce vydat na výlet do bordelu, ale film mě moc nebavil.. Ve filmu je tak jeden podařenej vtípek jinak suchý.... ()

johysek

Mezi všemi filmy, které jsou naplněny tragickými nemocemi, nepatří tento mezi mé oblíbené. Proč? Je mi při něm střídavě hezky, smutno, ale hlavně nepříjemně. A kdo by se divil? Vždyť hlavními hrdiny, jsou tři téměř nemohoucí nemocní panicové závislí na pomoci rodičů, přičemž dva z nich, jen sotva ví, jestli se dožijí zítřka. Je to krásný, šťastnými chvilkami naplněný film s reálným a trpkým koncem. ()

damatuza

Ďalší dôkaz toho, že nie všetko, čo je menej známe, je aj menej dobré. Perfektná zábavná Road-movie pecka. Charizmatické, sympatické a uveriteľné postavy. Kvalitné vtípky a humor, no zároveň neporušená vážna atmosféra súvisiaca s nepriaznivým zdravotným stavom zúčastnených. Myslím, že Drama / Komedie / Road movie je úplne presná charakteristika, v úplne vyrovnanom pomere ()

Upswing

Vynikajúce ! Myslel som si, že po Intouchables na podobný film tak skoro nenatrafím, zvlášť keď som sa takým filmom doteraz skôr vyhýbal. A pozrime sa, neuplynul ani rok a je tu dokonca film ešte lepší ! Pokiaľ sa vám teda páčil francúzsky príbeh pozrite si určite aj tento belgický a ak vám naopak na prvom vadila "neuveriteľnosť" tak druhý vás dostane realitou a smiechom cez slzy. U mňa za desať aj keď môžem dať len päť. ()

medulinka

Pět hvězdiček je oprávněných. Jednoduchý příběh zcela pravděpodobný. Tak jaký je život postižených, at už na vozíku nebo jinak. Smích,strach, slzy tak jak v reálném životě. ()

Montmorency

Tak vzhledem k danému tématu to asi nemohla být tak úplně taškařice k popukání, ale jinak po všech stránkách skvělý film.....krásná oslava života ()

p.hubicka

Bylo to hezké, smutné, veselé a milé. Ošetřovatelka je skvělá, Jozefovy vtipy fakt dobrý :D u toho sem se hodně smála, černej humor je prostě černej humor. ()

Blackwolfik

V recenzích se naznačovalo, že se má jednat o crazy komedii. Ale není tomu tak. Opravdu vtipných scén jsem napočítal na prstech jedné ruky. To jen, aby nešlo o méjlku. Takže pro mě zklamání. I když jsem klukům fandit, protože mají můj respekt. 5/10. ()

dogzila

tak komédia to určite nie je. tých pár chabých srandičiek skôr násilne prekvapí. film ťaží s pocitov, ktorým sa väčšina z nás neubráni. vyhýbať sa takýmto témam nie je potrebné, ale zarábať na nešťastí tiež nie je moja šálka kávy. milé, iné, chutne natočené, ale šup s tým do škatuľky k relácií modré z neba a pošta pre teba (moderný hyenizmus mediálneho priemyslu) ()

Majo12061989

Keď si predstavíte dvoch chalanov na vozíku a jed něho slepého ako idú na výlet za účelom sexu nič jiné jako dobrá komédia s toho nemôže výsť. Film má aj svoje smutné chvilky. Zaujmavý film, ktorý sa oplatí si pozrieť. ()

Fittan

Moc prima zábava. protože s postiženýma lidma jsem už docela často byl v kontaktu, krásně se mi to spasovávalo na skutečně žijící osoby. A věřte nebo ne, tak alespoň Slepec a ochrnutý fakt žijí... 8-) Bavil jsem se skvěle nad řidičem a ošetřovatelkou v jedné osobě. Za velmi zdařilou scénu považuji tu kdy se slepý ptá ochrnutého "jestli je hezká". Fakt jsem se nasmál protože jsem to zažil... 8-) ()

hujerita

Výborné,narazil som na tento film náhodou, a moc sa my do toho nechcelo, ale chvalabohu že som ho zkukol. Ešte že to netočili amíci, bo by z toho vyšla úplne iná komédia. Fakt pekné. ()

22. Dny evropského filmu

22. Dny evropského filmu