Matt Scudder (Liam Neeson) je bývalý newyorský policista a vyléčený alkoholik, který pracuje jako soukromý detektiv bez licence pro ty, kdo z jakýchkoliv důvodů nemůžou jít za policií. Jedním z takových je i drogový dealer Kenny, který si detektiva najme, aby našel ty, kdo mu unesli a brutálně zavraždili ženu. Scudder začne postupně odkrývat stopy vedoucí k únoscům a zjišťuje, že tento zvrácený zločin není jediným a rozhodně ani posledním, který v ulicích New Yorku spáchali. Sérioví vrazi se chystají opět zaútočit a pro Scuddera, stojícího mimo zákon, se tak rozehrává nelítostný boj s časem. (A-Company CZ)

MaxQ69

Musím říct, že jsem byl opravdu na vahách, zda filmu udělit na čsfd hvězdičky dvě nebo pouze jednu. Snímek je pro mě obecně obrovským zklamáním. Abych mohl vysvětlit proč, upozorňuji, že v následujících řádcích to bude samý SPOILER! Film je příběhově posunutý o 15 let zpátky. Záhadně se unášejí partnerky pouze drogových dealerů. V okolí se potuluje podezřele moc agentů DEA. Jeden ze spolupachatelů bez mrknutí oka spáchá před Scudderem sebevraždu. Nezdá se, že by zločincům šlo o konkrétní sumu, když žádají výkupné. Každou oběť umučí k smrti rozřezáním na kousky. Scudder kdysi zabil holčičku. Náhodou narazí na kluka, který se o něj zajímá - až moc. Nikdy se nenašlo tělo vcelku a nikdy to nevyšetřovala policie. Tááák. A to by bylo. Člověk to sleduje a čeká, jak se to zamotá, co vyplyne na povrch. Soukromý očko svým tradičně Neesonovským tvrdým neurvalým způsobem přichází tomu všemu na kloub. A?? No, nakonec to vypadá, že vše, co jsem vyjmenoval, neschovává žádnou hádanku nebo šokující odhalení. Nakonec je to vše jen o tom, že spousta okolností, spousta podivných náhod, spousta nelogických kroků, spousta otázek, spousta propletení neskrývá ve finále žádné velké ultrasurprise. Je to jen o příběhu, který nedisponuje jediným logickým dílkem do této naprosto zbytečné skládačky. Vědět, že se celý film bude nést v duchu stereotypní suché nudy, ani by nenapadlo se na něj podívat. Suverénně nejhorší snímek s Liamem Neesonem v hlavní roli. 35%. ()

SelfishMan

Musím se přiznat, že v eufórii po dokoukání jsem tomu napálil 5* bez mrknutí, jenže následné zamyšlení mě donutilo uznat, že na plnou palbu to přece jen není. Naprosto perfektně vybudovaná atmosféra z první poloviny filmu se pak začala nějak vytrácet s postupem času a vrátí se zase až kdesi ke konci když děj nabere spád, svoje na tom samozřejmě udělalo i postupující vyšetřování, které zákonitě takovou tu roušku mysteriózna sejmulo. Osobně bych uvítal kdyby si Frank trošku s divákem pohrál (když už je to krimi), udržel tu temnou syrovou mysteriózní atmosféru co nejdýl a klidně rozebral trošku i ty záporáky o kterých se toho člověk vlastně ani moc nedozví (ať už to má člověk kompletní). Chápu že bylo třeba naplnit rasovou kvótu, ale pro pána ta dějová linie s tím malým černouškem byla prostě jaksi mimo a podepsala se dost na tom narušení zmíněné výborně tíživé atmosféry filmu. Celkově kvalitní oldschoolová detektivečka s tradičně výborným Neesonem, kterému tohle tyhle role sedí asi tak jak si každý dovede domyslet. 80% ()

RomaS

Další typická žánrovka pro Liama. Sice se zde šetřilo municí a více si připomněl své detektivní schopnosti než hmaty a chvaty sebeobrany, ale za to každý výstřel se dal hezky vychutnat a kdo se připletl před jeho devítimilimetrovku utrpěl zranění neslučitelná ze životem. Tyto role mu hold seknou jak dobře ušitý kabát. ()

wick

Průměrná detektivka...která neurazí ani nepřekvapí. Liam N. v další ze svých rolí nevybočující z jedné žánrové škatulky. ()

rytir1

Nedá se říct už nic víc, než jen že čekám kdy Liam posílí tým Expendables. Nejlepší akční herec posledních let, co film, to perla mezi kameny :-) ()

david666

Temnější a méně akční "Neesonovka", s kterými se v posledních letech roztrhl pytel. Abych přiznal chyběl mi tady právě ten akční prvek, na druhou stranu záporáci byli správně úchylní. ()

aannemer

Hodně temné a hodně dobré. Půl hodiny před koncem už jsem koukal na hodiny, kdy bude konec, protože jsem byl totálně vyšťavenej. Liam Neeson se pro tyhle role hodí jako málokdo. ()

TonoM

Další z akčních filmů kterého se v hlavní roli ujal Liam Neeson a jak jinak než paráda ted' to byl slabší scénář, slabší režie, ale Liam je prostě hvězda která dokáže proměnit i mnohem větší voloviny v dobré filmy. průměrná detektivka kterou tahá LIAM kupředu 65% ()

Paserak

Po výborném filmu přišlo naprosté překvapení: cover Black Hole Sun z pera Soundgarden. To teda sedlo jako ona pověstná zadnice na hrnec. ()

Bezejmený

Do role přesně padnoucí Neeson, dobrá atmosféra, slušný příběh. Na druhou stranu otravný "spolupracovník", rozvláčnost, natahovaný konec a minimum akce. ()

Goumen

opět další skvělý napínavý thriller s Neesonem. Sice nedosahuje kvalit 96 hodin, ale moc k tomu nechybí. Prostředí a celkové ladění je o něco ponurejší, akce opět dostatečně dynamická. Neeson je zase v roli drsnýho, ostřílenýho profesionála pátrajícím pod únoscích, nebo spíše vrazích, což se k němu dokonale hodí. ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele