Matt Scudder (Liam Neeson) je bývalý newyorský policista a vyléčený alkoholik, který pracuje jako soukromý detektiv bez licence pro ty, kdo z jakýchkoliv důvodů nemůžou jít za policií. Jedním z takových je i drogový dealer Kenny, který si detektiva najme, aby našel ty, kdo mu unesli a brutálně zavraždili ženu. Scudder začne postupně odkrývat stopy vedoucí k únoscům a zjišťuje, že tento zvrácený zločin není jediným a rozhodně ani posledním, který v ulicích New Yorku spáchali. Sérioví vrazi se chystají opět zaútočit a pro Scuddera, stojícího mimo zákon, se tak rozehrává nelítostný boj s časem. (A-Company CZ)

Gedes

Jakože s LN mám filmy docela ráda, tak tohle byl krutý přešlap, anebo už jsem holt z těch filmů vyrostla. Rozhodně bych to nepřirovnávala k filmům typu 8 mm. Leda jako hodně špatná parodie.. Film se snaží být strašně drsný, místo toho je opravdu nechutný.. zbytečně. Ze začátku se děj snaží zrychlit, ke konci se zase vleče..a to nemluvím o překombinovanosti dějové linie... Kdy na počátku je banda seriových vrahů (i když to taky není úplně jasný, když jim jde tolik o výkupné) a najednou se do toho připlete mladý černý chlapec s vyhraněným názorem na stravu a ještě ke všemu je z cukru...No a korunu tomu dá posledních 40 minut... aneb jak z B filmu udělat C, kdy už jakékoliv vysvětlování nemá smysl... ()

animario

Kriminálka s dobrou atmosférou, obsahující ingredience, který by temná krimi měla mít, ale poskládaná a vystavěná tak divně,nesourodě a nevěrohodně, stejně jako všechny její postavy. Stejnej dojem jako u Eastwoodovy Krvavý stopy. ()

kkarx

Začátek jak z Drsného Harryho, pak se to otočí v temný thriller na způsob mystery Sedm, následuje něco jako krátký náhled do Únosu s Melem Gibsonem, a konci se to obrátí jen v další tuctový akčňák, kde se únosci začnou chovat jako ty největší paka, takže napětí nula. SPOILER: Mohli to klidně zabalit a jít o dům dál a místo toho souhlasí pro ně s tím nejhorším možným návrhem. // Takže je to takový mišmaš, od všeho trochu, dohromady nic co by zůstalo v hlubší paměti. Není to úplně špatné, ale Neeson natočil lepší podobné filmy jako 96 hodin nebo Neznámý. ()

Ben Nevis

Pokud bych byla psychopatický úchyl s tajnou tužbou pracovat v řeznictví, taky bych si vybrala lidi z kraje společnosti, kteří mi za tu řezničinu ještě zaplatí. No ještě že je tu hodinový detektiv Liam N. Kvalitní předloha (kterou jsem nečetla) skýtá dobře propracovaný příběh a Neeson to utáhne v klidu celé sám. Ten sidekick akorát rozptyluje. ()

FanKalEl

Mrazivá detektívka s Neesenom. Ak niekto toto očakáva a je fanúšikom detektíviek, dostane čo chce. Akcia je už len taká čerešnička na torte. Ale scenár a hlavne Liam Neeson je takmer bezchybný. Je to parádne dielko u ktorom sa dá dobre popremýšľať SPOILER! hlavne vo finále kde jeden človek v úzkom tieni mohol rozhodnúť a ovplyvniť 2 ľudské životy, seba samého a človeka ktorý je horšie než zverstvo. KONIEC SPOILERU Jedná sa len o časť s finále ale celkovo to bolo výborné len jediné čo by som vytkol je menší výskyt napätia a ten príbeh by sa mohol lepšie rozvinúť a použiť viac zápletiek a zvratov. Za mňa je to na 4,5/5* A čo ma neodradilo dať 5 hviezd bola vynikajúca hudba v popredí a vydarený remake skvelého songu Black Hole Sun. (86%) ()

bararich8

Moc pěkný kousek, sic by mohl být klidně o stupeň temnější a tvrdší. I tak je ale atmosféra šikovně budována, žádná akce (víceméně), prostě jde o to, jak je to prezentováno, na jednu stranu je to takové líné, ale pořád to má šťávu. Liam zde opět hraje (vyléčeného) alkoholika a sezení skupiny je do filmu hezky zakomponováno. Taky mě kolikrát autoři mile vypekli, jelikož vyšetřování postupuje tak nějak idylicky a přitom člověk čeká, že se to musí nějak zamotat, ale ono nic, přičemž to ale nádherně funguje a drží pohromadě. Líbilo. Slušné 4*. ()

Killingjoke

Tady půjdu s hodnocením alibisticky trošku nahoru. Mezi náhrobními kameny má totiž oldschoolový nádech, záblesky neo-noir atmosféry a hlavně charismatického drsňáka Liama Neesona, kterému by tyto role osamělých detektivů a jiných fixerů perfektně sedí přímo na tělo. V poslední době jsme mohli vidět několik adaptací a filmů o podobných hrdinech, kteří na stránkách knih "válčí" se zločinem již několik desítek let. A ne že bych byl proti, mám tyhle chlápky hodně rád. Zmíněnou knižní sérii Lawrence Blocka jsem nečetl, takže nemůžu soudit, jaké jsou příběhy Matta Scuddera na stránkách knih. O detektivce bych asi moc nemluvil, jedná se spíše o kriminálku, protože pachatelé jsou odhalení hned v počátku. Pak už vlastně nejde o nějaké detektivní postupy, ale o boj s časem a chytání divé zvěře do pasti dřív, než zase stihne někoho pokousat. Jak jsem napsal, mám příběhy těchto osamělých chlápků drsné školy rád (i přesto, že jejich psychická rozedranost nebo závislost na chlastu jsou většinou jako přes kopírák) a vzhledem k tomu, že jsou většinou tlačeny blockbusterovou konkurencí do sfér zapomnění, vždy si tyto příběhy užívám, jako příjemné osvěžení... ()

Kadas97

Luxusná, temná kriminálka založená na rozhovoroch. Nie vždy to u mňa znamená úspech, ale teraz to bodovalo skoro naplno. Majster JEDI ukazuje, že ho v akadémii naučili poriadne vyjednávať a nemusí ani mávnuť rukou. Soundtrack ma zatlačil do sedačky ako trefne dokreslil temnú atmosféru filmu. Záporaci boli tiež uspokojiví a asi som aj rád, že sa na platne neukazuje ich dielo v plnom rozsahu. 8 z 10 ()

Dm1tr1j

Od označenia "akčný" to malo ďaleko. Detektívka sedí presne. Liam zahral dobre, ostatní tiež, na konci som čakal naozaj chladnú pomstu, tomu chudákovi som to prial, prísť o ženu tak brutálne, jej vrah by sa vyrovnával s mojou krutosťou niekoľko tríznivo mučivých rokov. ()

Sgt.Cliffer

Co mě bavilo: temná atmosféra, když se do toho Neeson dal tak to stálo za to. Co mě nebavilo: v jednu chvíli propletenec těch vražd mě přišel dost nepřehledný. Celkově mě film bavil, vtáhnul mě atmosférou. Nemůžu si však pomoct, ale to bylo tak všechno. Jsem rád že jsem ho viděl jednou, ale znovu se na něj už nejspíš nikdy nepodívám. ()

darkreider

Zase ten pocit, kedy viete, že je treba polovicu obsadenie vymlátiť, aby sa vám uľavilo. Neeson, zbitý životom, je ten (anti)hrdina, ktorý do tej špiny zapadne a nerobím mu problém poslať cez telefón sociopata handry fajčiť a mne to pôsobí príjemný pocit zadosťučinenia. ()

Rockerman

Není toho moc, co by se dalo tomuto mrazivému trilleru vytknout. Možná to finále ve sklepě bylo už trochu přehnané. Já vím, je těžké přijít na originální způsob, jak se vypořádat se dvěma sadistickými hajzly, kteří unášejí ženy a ubližují jim. Liam Neeson se na "stará kolena" vrhnul na trillery a akční filmy a své role zvládá velmi dobře. Když spočítám všechny klady filmu, tak výrazně převažují nad zápory. U mě spokojenost, asi osmdesátiprocentní. ()

Kingjiri

Procházka mezi náhrobními kameny na libovolnym hřbitově by byla větší zábava. Z námětu se dala uplácat mnohem napínavější, drsnější, krvavější a třeba i zvrhlejší podivaná. Za jediný pozitiva lze označit Liama Neesona v hlavní roli a náznaky temnější atmosféry. Míň už potěší slušnej potenciál závěru zabitej prapodivnejma (náboženskejma?) kecama s absencí vysvětlení, proč vlastně záporáci zabíjeli a balíčkovali unesený buchtičky, všechny scény s tim malym drzym černouškem nebo velmi uloudaný tempo vyprávění bez zajímavější gradace příběhu (prostě "mrtvo" jako na hřbitově). Fakt je, že poslední Neesonovi snímky jsou jak přes kopírák a tenhle je jinej, jenže v tomhle případě bych radši zkouknul nějakej ten sterilní kousek s Neesonem, kterej je zárukou aspoň průměrný akčnější zábavy. ()

KOOHA

Pro mne tentokrát slabota. Nějak se všechny ty postavy chovaly divně. Buď to bylo špatně napsané, anebo to přehrávaly. Ale asi to první.Nenašel jsem tam ani jedno místo, kde bych si řekl: "Jo dobrý, alespoň pro tuhle scénu se na to dalo koukat." Extrémně dlouhé a to zbyteně moc (na to co se tam událo) a ten malej kluk...nevím co jím chtěl básník říci. Zkrátka, není to až taková podívaná. Jednou to vidět a pak už se k tomu nikdy nevrátit, tak bych to viděl. ()

Torgal

Solídna oldschool detektívka. Akciu tentokrát od Neesona nečakajte (a nedajte sa oklamať úvodnou scénou), gro filmu tvorí staré dobré pátranie a sledovanie stôp (ale aspoň drsné telefonáty nechýbajú). Proti nemu stojí dvojica psychopatických únoscov, z ktorých ale nejde tak mrazivý pocit ako by mal. Atmosféra sa celkovo snaží byť temná, no kĺže po povrchu a hrdinu nikdy úplne nepohltí. Svoj vplyv na to má aj odľahčujúci prvok v podobe malého černoška, ktorý Neesonovi robí sidekicka. Finále a záverečné zúčtovanie je ale veľmi šťavnaté, i keď to odriekanie dvanástora anonymných alkoholikov na jeho pozadí si mohli tvorcovia odpustiť. 7/10 ()

Automaniak

Ono to je dobré, né že ne. Ale čekal jsem nějakej mindfuck, Scott měl trochu přitlačit na pilku. (Víc se ponořit do temnoty). ()

DAPDO

Dost dobrá krimi s Liamem Neesonem v hlavní roli. Čekal jsem, vzhledem k jeho posledním rolím, něco ve stylu neohroženýho poldy, kterej bude rozdávat nakládačky na počkání. Ale ani omylem, jedna akční scéna je hned na začátku, druhá na konci na hřbitově, jinak Liam vyšetřuje, vyslýchá, pátrá na vlastní pěst. Chvilkama mi to atmosférou trošku připomělo 8mm, tak dobře je to totiž natočený. ()

Ozzy2

Mám moc rád Liama v akčních rolích.Akorát jsou skoro všechny stejné.Na jeho místě bych nikdy nezvedal telefon:) ()

tranquill

Čekal jsem těžkou akci, jako ve většině posledních Liamových filmů, ale dostalo se mi klasického thrilleru. A nejen díky celkem neotřelé režii ho musím hodnotit jako povedený. ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele