Matt Scudder (Liam Neeson) je bývalý newyorský policista a vyléčený alkoholik, který pracuje jako soukromý detektiv bez licence pro ty, kdo z jakýchkoliv důvodů nemůžou jít za policií. Jedním z takových je i drogový dealer Kenny, který si detektiva najme, aby našel ty, kdo mu unesli a brutálně zavraždili ženu. Scudder začne postupně odkrývat stopy vedoucí k únoscům a zjišťuje, že tento zvrácený zločin není jediným a rozhodně ani posledním, který v ulicích New Yorku spáchali. Sérioví vrazi se chystají opět zaútočit a pro Scuddera, stojícího mimo zákon, se tak rozehrává nelítostný boj s časem. (A-Company CZ)

Hans.Gruber

Jak to může mít jenom 70 % ? Jak tohle může mít jenom 70 %? Jak tohle kurva může mít jenom 70 %??!!! To tady hodnotěj samý retardi?? ()

vieriX

Po delší době vynikající kriminálka kde nejde tam o to kolikrát se vystřelí se zásobníku,ale spíš o vyšetřováni a hon na maniaky co brutálně zabíjí ženy i když dostanou výkupné. Jak už je zvykem výborný Liam Neeson, ale i vedlejší postavy mají co říct a dvojice vrahů je správně ujetá a nechtěli by jste je potkat. Pokud vám nebude vadit minimum akce, ale ceníte i prokreslené postavy tak budete spokojeni. ()

Romeroo

Povedená žánrovka s rolí co Liamovi padne, o tom ví každý vyléčený alkoholik. Atmosféra je na začátku filmu strhující, postupem času napětí mírně upadá a do popředí se dostávají výtečně ztvárnění záporáci. Jednoznačně film na který se vyplatí kouknout, už jen kuli atmosféře, Liamovi a celkem chytlavé hudbě :) ()

pekas

Spíš thriller, než akční. Nijak zvlášť mě to nenadchlo, ale špatné to taky nebylo. Lehký nadprůměr. 63% ()

tombarider

Souhlasím s Verbalem, velmi silné 4 hvězdy.Ponurá atmosféra je tu famózní a záporáci opravdu nechutný, jak z osmdesátých let. Navíc Neesenovi už v jeho věku opravdu víc sedí klidná chůze a přestřelky, než brutální bojové scény. Těm dal korunu v Taken, pak toho měl nechat. Tady si ale do žánru sedl. Je pravda, že se dalo jít ještě víc do hlobky s temnotou a podsvětím kolem těch únosů, ale i tak to stačilo. Moc jsem nepochopil ten vztah s tím náctiletým hip hop vegetariánem, neříkám, že by tam vůbec neseděl, jen bych to asi pojmul jinak. Ale moc mě to bavilo. Jen tak dál. ()

zubrik66

Liam nám servíruje omeletu, ale zabudol ju osoliť a pridať pár kúskov šunky. Omeleta je fajná, no ani správny kečup z nej neurobí fajnotu. Mrazivá atmosféra sa plazí celým filmom, lenže chýba tomu správna gradácia záveru... ()

konysua

Zprvu jsem byl překvapen dobrou kamerou a začínal si myslet, že tentokrát nebude Liam znásilněn jen pro svůj zabijácký status, který si vydobyl v posledních filmech. A taky, že ne. Přesvědčivý detektiv, který opět vezme do ruky telefon a začne rozhazovat výhrůžky, jen ta chůze mezi náhrobními kameny není tak svižná, jak bych si přál a opravdové vzrůšo přijde až na úplný konec. Nakouknutí pod pokličku psychopatů se zdálo jako dobrý nápad, ale místo toho jsem dostal jen ilustraci únosů a následky jejich zločinnosti. Jeden černoušek pro zjemnění citů s minimální schopností cokoli ovlivnit. 8MM je ve všech aspektech někde jinde. 7/10 ()

johnsnow

Vydarená krimi. Neeson sa dorole hodil perfektne, černoššský chlapec k nemu pasoval, bratia sa tiež dali avšak záporák čo telefonoval sa mi nepáčil skôr ten druhý bol super no prejavil sa až v závere čo bola škoda. Akcia málo ale bola dobrá a napätie nemalo chybu. Obzvlásť záverečná polhoďka je nervydrásajúca. Som spokojný. ()

MaxForValue

Já ti nevím, Karle. K plnohodnotnému noiru chýba nejaká femme-fatale, k retro-snímku v štýle starej francúzskej či talianskej školy prepracovanejší scenár, zaujímavejšie odhalenie a príťažlivejší záporáci, ktorý vzbudzujú ambivalentné pocity - strach a úžas zároveň. ()

Brano

Očakával som akčnejší film v hlavnej úlohe s Liamom Neesonom. Možno dve - tri akčné scény za celý film je veľmi málo. Začiatok sľuboval rozhodne viac, ale postupom času priebeh deja mal dosť pomalý spád a miestami som sa už začínal aj nudiť. Námet dobrý, ale nie veľmi originálny. Sérioví vrahovia, drogoví díleri, bývalí policajt, ktorý prežije všetko, únosy, ukecaný a dosť neznesiteľný černoch, toto všetko sme už mali. Dosť otrepaná téma. ()

Fajt

Nevím z jakého důvodu a hlavně pro koho se stále točí takovéto sr.čky, když v životě je jich i tak dost a dost kolem nás !!! Jedna hvězda pro L. Neesona. ()

nula87

Rozhodně spíš psychologická krimi, než akční film. Dobrá atmosféra, Neeson jako vždy přesný. Trochu nevýrazní záporáci, ale jinak slušný film. 70% ()

subic

Jejda nánku další akční Liam Neeson. Akorát že tohle už znovu asi nedám, je to mnohem horší něž 96 hodin a třeba i Neznámý. Opět se hledá žena i když tentokrát ne vlastní a týpci, co ji unesou, mají navíc zvláštní záliby v zabíjení. Takže je potřeba je sejmout. Je to neuvěřitelně dlouhé, asi tak po první hodině mi teprve došlo, o co jde a pak už jsem se jen znuděně díval až do konce a stačilo. ()

Olafsson

Neeson se pro role osamělých drsňáků narodil.. A i když tady nejde o akci typu Taken, přesto si fanoušek Neesonova stylu přijde na své.. Tenhle retro kousek je navíc prodchnutý temnoutou a melancholií.. Dobrá práce. ()

Gamekeeper77

Nijak zvláštní snímek s nevýrazným příběhem mi po většinu času připomínal spíš epizodu z krimiseriálu. Skutečnosti jako zdlouhavé vyptávání se svědků zločinů, nezáživné dialogy a odhalení pachatele hned na začátku k velkému napětí zrovna nepřispívají, i když jistou část pozornosti přeci jen udrží. "Thrillerovsky" se film začíná chovat až v poslední půlhodině, ale ani tak to není kdovíjaký zázrak. 68% ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele