Matt Scudder (Liam Neeson) je bývalý newyorský policista a vyléčený alkoholik, který pracuje jako soukromý detektiv bez licence pro ty, kdo z jakýchkoliv důvodů nemůžou jít za policií. Jedním z takových je i drogový dealer Kenny, který si detektiva najme, aby našel ty, kdo mu unesli a brutálně zavraždili ženu. Scudder začne postupně odkrývat stopy vedoucí k únoscům a zjišťuje, že tento zvrácený zločin není jediným a rozhodně ani posledním, který v ulicích New Yorku spáchali. Sérioví vrazi se chystají opět zaútočit a pro Scuddera, stojícího mimo zákon, se tak rozehrává nelítostný boj s časem. (A-Company CZ)

joeybarbaro2

Tak jsem to již po několikáté zkoukl a stále stejně působivé. Netradiční novodobá Neesonovka ze staré školy. Atmosféra funguje skvěle a Liam se v takovýhle rolích očividně vyžívá a sekne mu to. 85 % ()

Martin741

Ma to hodne z noir filmov, coz mne smakuje. Temnota z toho sala na vsetky svetove strany, Nysn sa v roli vyziva, coz je dobre, brutal bolo vediet ako dopadla ta prestrelka zo zaciatku. Film, v ktorom nikto nie je uplne cisty, kazdy ma nieco /cernotu, spinavost, uplatky, netransparentne financovanie atd atd/ na svedomi. V reali - magor o by to mohol i obdivovat, ovsem tu som naprosto v norme : viac takychto filmov : 95 % ()

Figu

Po letech jsem si zase střihl tuhle krimi s Liamem. Z jeho případu jde mráz a špína jako sviňa a díky přibývajícím kouskům a částem těla, přibývá i každej dílek do skládačky. Výslednej obrázek fakt štípe a děsí. Jsem rád, že si tahle story s nekompromisním detektivem na nic nehraje a že lehce vyplouvá z béčkových vod. Díky sympatiím k hlavnímu hrdinovi a parádnímu příběhu se mě mezi kamenama v rámci žánru vyrojilo písmeno A. No a to já docenit musím! Velká spokojenost! 90% ()

apacka

V časopise pro ženy 40+ jsem četla, že Liam Neeson je v současnosti nejbohatším posledním akčním hrdinou. Ha. A já si myslela, že všechny ty béčka točí jen proto, že jsou tak blbě zaplacený. ()

bourec

Nakonec ne úplně špatnej film,i když neuvedení u nás chápu.Pomalý tempo,prakticky bez akce,bez vypjetejch scén,režiséři podobnejch děl maj strach ,aby nespadli do komerce,přitom tady by tomu vyloženě trocha akce pomohla.Neva,viděl sem,víc k tomu netřeba.60%. ()

C0r0ner

Příjemně neschematický film, při kterém člověk musí přemýšlet a čeká, co se stane, protože do poslední chvíle si nemůže být ničím jistý. K tomu je to docela slušná řežba a nic moc milého. Neeson tradičně skvělý a ač jsem neměl naprosto žádná očekávání, tak jsem si tenhle nenápadný film užil naplno. 90% ()

zette

Urcite se nejedna o nejaky zazracny film, svou atmosferou si ovsem divaka dokaze omotat kolem prstu. Liam Neeson jako temer vzdy vyborny, Matt Scudder vas zarucene nebude nudit. Opet musim pochvalit uzasny herecky vykon Olafssona, skoda, ze jeho postava nedostala vice prostoru. Jinak se jedna o solidni kriminalku ve stylovem havu. ()

Flynn

Další zářez Liama v poloze bad ass detektiva... škoda překombinovaného závěru, ale co bychom od těch američanů chtěli co? klišé ... ale film má svou kvalitu a drží ho opět alespon v průměru či lehoulince nad ním dupný Liam ()

PROCESOR

Dlouho už jsem neviděl tak poctivou kriminálku. I když ke konci je víc řezničiny, než vyšetřování, stále si udržuje napětí. Ale... co mi na snímku vadí je, že proč to nemůže být "jenom" klasická kriminálka-vyvraždovačka-vyšetřovačka-zatýkačka, ale musí se tam cpát opuštěnej-nemocnej černoušek co má nabízet, jakoby sociální rovinu a usmíření hlavního hrdiny se svými přešlapy. Navrh to alkoholicko-náboženský dvanáctero, nechaný fikaně až na finále, který stejně nikdo nevnímá a nikomu a ničemu nepomůže. Spíš ty kydy každýho naserou, protože působí, jako reklama na Nově. ()

Juto

Veľmi slušná kriminálka dobrou atmosférou. Začiatok ale aj stred filmu je nadpriemer. Celý dojem kazí záver, ktorý sa mi nepáčil. Ale celkom to ušlo. 6/10 ()

Icefist

Jen tak tak to jsou tři, uvažoval jsem i o lepších dvou. Moc mě nenapadá, co vypíchnout. Možná poměrně netradiční role, kdy místo obvyklých klaďasů jsou zde záporáci. Teď mluvím o chlapech, co si najímají Neesona. A mimo těchto záporáků jsou tu proti nim ještě větší záporáci. Jak mně ale nepřicházelo na mysl, co víc pochválit, tak stejně marně v paměti hledám, co zkritizovat. Možná tempo. Ale suma sumárum film utekl, já ho viděl a zítra už skoro ani nebudu vědět, o čem byl. 60 % Oblíbená část- TJova schovka v dodávce ()

laik_60

starý dobrý neeson ako si ho pamätáme z predchádzajúcich "akčňákov". Tvrdý, neľútostivý, spravodlivý .. a... samozrejme .. vždy víťaziaci. Pohodová akčná kriminálka s dobrým ničím nerušiacim dejom . ()

papaJA21

Sestříhat všechny Liamovy filmy dohromady, dostaneme vcelku ucelený akční seriál, který bude mít hlavu i patu. Vše na jedno brdo. ()

mortak

Rutinní filmový přepis x-té knihy rutinní knižní krimi série. Není moc co kritizovat, ale taky moc co chválit. Aspoň že Liam Neeson znovu prokáže umění telefonovat... ()

majo0007

Oveľa zaujímavejšie než taká Taken séria alebo Non-Stop. Neeson zreje ako víno a hlavne vďaka nemu priemerná story nenudí, napriek absencii akčných scén. Záporáci sú fajnovo slizkí hajzlíci, Liam je "cool" aj keď schytá na hubu a záver má slušné grády. ()

Noviik

Neeson opět v roli, která mu sedne nejvíc (vlastně si ho poslední dobou nedovedu představit jinde), tentokrát ale s menším množství akce, což vůbec není na škodu. Ve chvílích, kdy se příběhem nese noir-atmosféra, tak naprostá paráda, ale zbytek je ničen zbytečnou vatou. Ano, na mysli mám až otcovský vztah s černošským chlapcem a náboženské (protialkoholní) vsuvky. Navíc se celým filmem nese úžasná hudba. ()

flyboyeda

Prijemne bububu temna zanrovka se skvelym a hlavne uveritelnym Neesonem a cim dal obsazovanejsim Davidem Harbourem v roli padoucha . Vynikajici prvni pulka s paradne budovanou mrazivou az hypnotickou atmosferou bohuzel nevydrzi az do konce. Druha polovina ma trochu nepochopitelne pozvolne sestupnou tendenci, alespon co se tyce atmosfery. Myslim ze tenhle film by si jako finale zaslouzil trochu vice nez tuctovou vyvrazdovacku. I tak jako celek bavilo, cca tri a pul hvezdy. ()

WinnJets

Souhlasím se všemi, kterým černoušek do filmu nepasoval. Jenže když se musí plnit ty stanovené kvóty o obsazování černochů do kladných rolí, tak se vlastně ani není co divit... a zase je na nějakou dobu splněno. ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele