Matt Scudder (Liam Neeson) je bývalý newyorský policista a vyléčený alkoholik, který pracuje jako soukromý detektiv bez licence pro ty, kdo z jakýchkoliv důvodů nemůžou jít za policií. Jedním z takových je i drogový dealer Kenny, který si detektiva najme, aby našel ty, kdo mu unesli a brutálně zavraždili ženu. Scudder začne postupně odkrývat stopy vedoucí k únoscům a zjišťuje, že tento zvrácený zločin není jediným a rozhodně ani posledním, který v ulicích New Yorku spáchali. Sérioví vrazi se chystají opět zaútočit a pro Scuddera, stojícího mimo zákon, se tak rozehrává nelítostný boj s časem. (A-Company CZ)

PanIncognito

Najít vhodnějšího herce do titulní role již nejde! Jde o explozivní thriller, jenž ční nad průměrem. Ta hořká temnota je pro snímek hlavní výhodou... atmosféra je opravdu na výši. Jen nějaká ta akční scéna by nebyla na škodu... ;-) (viděno s 1. dabingem a 3. dabingem) ()

Jirkacek

Snímek Mezi náhrobními kameny sliboval zajímavou podívanou díky slušnému hodnocení zde na ČSFD a také hereckým obsazením hlavní role, kterým byl bývalý policista a alkoholik Matt Scudder, nyní soukromý detektiv bez licence i zázemí. Zahrál si ho Liam Neeson, která sice nepatří mezi mé oblíbence, ale také mi nijak zvlášť nevadí. V tomto filmu hledal sériové vrahy žen, které zločinci unesly ve své dodávce a poté je brutálně mučili a přes zaplacené výlupné nakonec zabili. Jak Matt brzy zjistil, ubohé ženy měly vždy společnou jednu věc - jejich partneři nebo někdo z rodiny byl napojen na obchod s drogami. Pátrání to bylo tedy docela smutné až depresívní, čemuž nahrávalo i deštivé počasí a chlad, v němž se příběh odehrával. Bohužel se to celé nějak výrazně neposouvalo, takže jsem se někdy docela nudil. Bylo to zejména při scénách s dospívajícím černošským klukem, který se detektivovi samotáři zalíbil natolik, že jej oslovil s nabídkou na spolupráci. A i když nakonec sirotek sehrál klíčovou roli při odhalení pachatelů, byla mu podle mne věnována až zbytečná spousta času z celkových 114 minut filmu. Když se zločinci zmocnili další dívky, musel Matt Scuder oprášit všechny své zkušenosti s policejní praxe a pokusit se únosce najít dřív, než ji zabijí. Docela mne překvapilo, že se mu to povedlo a dokonce byla jejich totožnost odhalena hezkých pár minut před koncem. Byla to však jen předehra k velkolepému závěru, jenž se odehrál opět v brutálním provedení. Tím ponurý, neveselý a depresívní film skončil a já měl rozporuplné pocity, neboť jsem čekal něco více. Nebyl to určitě špatný film, příběh to byl zajímavý, provedení však poněkud mdlé a občas nudné. Ani Liam Neeson svým slušným hereckým výkonem nevytáhl film Mezi náhrobními kameny z průměrnosti a tak ode mne získal tři náhrobní hvězdy ***. ()

EricNor

Prilis depresivni. Radeji bych nejakou akci. Navic i dost nechutne, prestoze je videt hodne malo. Zaverecna pulhodina nemela logiku. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Když jsem přestal pít, tak všechno začalo bejt míň a míň vtipný." Liam Neeson pátrá po únoscích mladých žen v retro kriminálce ze staré školy. Liam Neeson býval policejním detektivem, ale po jedné nešťastné přestřelce skončil a začal pít. Po letech začal abstinovat a přivydělávat si začal jako soukromé očko. Jeho nejnovější prácička je najít vrahy manželky drogového dealera. Tam únosci nebyli spokojeni s výší výkupného, tak doručili ženu v kilových balíčcích, stejně jako zboží, které dealer prodává. Příběh tedy stojí na dopadení padouchů a jejich potrestání. S výstřely se tady šetří a brutální praktiky únosců nejsou vyobrazení, přesto téměř dvouhodinka tohoto filmu uteče jako voda. Je tady temná a hutná atmosféra prostupující celým filmem. Tu a tam atmosféru přeruší epizoda s mladým černoušek, ke kterému si Liam postupně vytváří pouto. Ale to třeba nevadilo. Co se týče obsazení herců, tak to není vůbec špatné, ačkoliv se nejedná o nikterak zvučná jména. Únosci velmi přesvědčivý a Liam Neeson coby tvrdý a zasmušilý vlk taky. Pokud máte rádi filmy jako Sedm, tak do toho. - 80%. ()

darius1706

Předlohu neznám, ale i jako neznalému mi to přišlo skvělé. Jsem však nesmírně alergický (dlouhodobě, ještě z doby před tím, než se to stalo módou zakázané) na přemoudřelé, černé děti, které musí mít nějaký handicap (např. němá dívka v Terminator Salvation a nebo zde sirotek s kašlem), pro děj nemají naprosto žádný význam a jsou tam neskutečně otravné a rušivé. Za to srážím tu jednu hvězdu. ()

pistabaci

Ty kokšo, tak toto ma prekvapilo, film má extra pomalé tempo, ale napriek tomu nenudí, má to drsnosť, hnusných záporákov, pár hnus zvratov, Harbour je teda super, len škoda, že v závere preberie iniciatívu tamten, avšak i ten má charizmu.  Záverečný 1 by 1 súboj parádny. ()

andy60

Nějak se mi nedařilo "zažrat se do děje", protože mně to nepřipadalo dostatečně zajímavý. Neeson chodí sem tam, občas se někde zakecá (nepochopil jsem, proč se ve filmu objevil ten malej černoušek) a tudíž moje pozornost postupně ochabovala a do konce filmu se na tom nic nezměnilo. ()

JohnDark

A Walk Among the Tombstones, Krimi thriller, USA 2013,R: Scott Frank, H: Liam Neeson, Dan Stevens, David Harbour,Boyd Holbrook, Brian "Astro" Bradley, Ólafur Darri Ólafsson, 60% ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele