Mission: Impossible - Národ grázlů

• USA Mission: Impossible - Rogue Nation (více)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Státním úředníkům se poněkud zajídají neortodoxní pracovní metody tajné vládní služby IMF (Impossible Mission Force), proto ji rozpustí a jejího šéfa Ethana Hunta chtějí hnát k zodpovědnosti. Mezitím se začíná o slovo hlásit mýtická organizace Syndikát, jejímiž členy jsou zběhlí tajní agenti. Jejím cílem je prostřednictvím řízených teroristických útoků zavést trochu jiný světový pořádek. Ačkoliv Hunt nemá pro akci proti Syndikátu oficiální pověření a pohybuje se v ilegalitě, shromáždí své zkušené parťáky (Simon Pegg, Ving Rhames a Jeremy Renner) a pokusí se tyto profesionální teroristy zastavit. Pomáhá mu i krásná britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Fergusson), která má jedinou vadu na kráse – nedá se jí úplně věřit, protože dost možná pracuje pro druhou stranu. (Cinemart)

SeBig

Co tohle kurva mělo bejt? Já se oproti předchozím dílům tak strašne nudil, to ani nebylo snad možný. Všechno špatně, ale fakt všechno. To už snad radši druhej díl. ()

classic

Najviac to vystihnem asi tým, že si človek pri tom oddýchne, vypne mozog a nechá sa unášať... Pôvodom scenárista, Christopher McQuarrie má doma Oscara za scenár k Zvyčajným podozrivým Bryana Singera z roku 1995, teraz trochu presedlal na druhé sedlo k réžii a vedie populárneho scientológa Toma Cruisa v 5. Nemožnej Misii ... Toma to očividne baví, čo robí, ale mal by si uvedomiť, že donekonečna nebude vystrájať kúsky ako 25. ročný mladík, je vo FORME, a to je asi najväčší dôvod, prečo dať tomu šancu, inak na tejto sérii, ktorá započala takmer pred 20. rokmi, absolútne nič nevidím, len tvorcovia sa chcú stále prekonávať. Je to tradičný výplach mozgu doplnený o krásnu švédku Rebeccu Ferguson ( Alicia Vikander má v Hollywoode konkurentku ... ), Simon Pegg má oveľa viac priestoru, produkcia J.J. Abrams, tak čo viac čakať, že ... ? Nie je to zlé, ani extra zaujímavé, po pravde, venujem tomu čas čisto zo zvedavosti, zo zotrvačnosti. A dávno viem, že CRUISE má dávno najlepšie časy za sebou, ale má môj obdiv k tomu ako sa vrhá do akčných filmov, preto to robí, lebo je oň ešte záujem... Vie si vyberať, neskončí v zbytočnostiach, povedal by som, že aj naďalej budem venovať pozornosť jeho filmom, pretože tento herec má dosť,guráže, odhodlania... ()

korbitch22

Mission Impossible najel od čtvrtého dílu na komediálnější notu a i přesto, že se snaží zachovat si melodramatickou povahu, už je to vlastně jen povedenější akční komedie, ve které i přes název už je vlastně všechno možné, ale jelikož sem už asi snad všechno viděl, žádná akce mě během filmu nevzala dech a co víc, možná mě nechávala místy úplně chladným.O proti čtyřce je sice vidět tvůrčí posun mírně nahoru a hlavní záporák má aspoň nějakou minulost a prostor o proti dílu předchozímu, ale jak už sem psal, i Přesto že Cruise i Pegg jsou naprosto boží, mě ta komediálnější povaha Mission Impossible prostě nevyhovuje a miluju třetí díl.Který byl opravdu místy neskutečně drsný a opravdu krutý.To pro mě bylo Mission Impossible a jednoznačně nejlepší díl série.Rozhodně nemůžu vyloženě o tomhle filmu říct něco špatného, ale podle mě má tahle série to nejlepší za sebou a upřímně už si ani nedovedu představit jak a proč by se měl vlastně zase Ethan Hunt pouštět do další akce.Většina diváků po světě ale můj názor nesdílí a tak bohužel starší a povednější díly budou dál pošlapávány náporem nových, akčních komedií z jejíž původu Mission Impossible zůstal a zůstane už jen jméno hlavního agenta a znělka, jakkoliv sice stále průměrně zábavná, kvalit jedničky či trojky težce nedostačující.69%.Za Cruise * nahoru. ()

Marze

Tom Cruise v hlavní roli se agentovi 007 místy podobá; nikoli současnému v podání Daniela Craiga, ale předchozímu Pierci Brosnanovi. Jeho uvolněné hravosti sice proti minulému dílu bohužel trochu ubylo, zato ke slovu přišla starosvětská „ruční práce“. Tedy podívaná rafinovaně vybroušená, která se řízné akce nezříká, ovšem dává přednost pádné pěsti či ostrému noži před povšechnou trikovou pyrotechnikou.Ovšem v daném žánru tvoří scénář jen hrubé lešení pro stavbu plnou parádiček, z nichž si Národ grázlů připsal dvě opravdu výjimečné. Jednak atentát ve vídeňské Opeře, ve kterém hraje celé divadelní zákulisí včetně moderního velína: každá rampa, lávka, žebřík, lano, lampa, maska, dokonce každičká nota, protože načasování akce se přesně drží partitury opery Turandot až do posledního slova princovy árie Vincero! To je opravdu tichá, jemná, znalecká lahůdka filmového vyprávění dráždící všechny smysly už kvůli zářivě noblesnímu prostředí, ve kterém se odehrává.Druhou labužnickou zastávku představuje Casablanca, hlavně pak motorkářská jízda mezi kamiony. Pouštní dálnice mají opravdu zvláštní kouzlo a zběsilé závody nasnímal kameraman Robert Elswit způsobem, jejž vystihuje název díla, za něž má Oscara: Až na krev. Přitom právě v neskutečné rychlosti se najde milimetrově přesný zlomek vteřiny pro záblesk humoru.Samozřejmě každý thriller poskytuje i místa na vydechnutí. ()

FTP

Ghost Protocol a Rogue Nation se od prvních třech dílů série odlišuji větší dávkou nadhledu, kterou si scénáristé mohou dovolit díky zralosti Cruise, jenž dokáže hrát beze slov a vůbec to nepůsobí uměle. Tom Cruise je superstar, na kterou se prostě vyplatí jít. Jeho kousky na motorce, pod vodou, nebo trubce, k níž je připoután, nepřestanou bavit, ani v devítce ve věku sedmdesáti let při stejném počtu vrásek. Ale k filmu... Naprosto skvělá akce střídaná humorem hlavně na bedrech zábavné postavy Simona Pegga (pravda, že někdy to bylo až moc, ale já si ho užil). Geniální, slizký, a o krok napřed záporák mě nechal vzpomenout na starou Smrtonosnou past a skvělá ženská postava, u které 3/4 filmu nevíte, pro koho vlastně dělá a jestli ji teda fandit, nebo ne, hraje dle mě nejdůležitější roli v celkovém hodnocení. Když se řekne Ghost Protocol, vidím Cruise lezoucího na Kalifě, když se však řekne Rogue Nation, vidím precizně zpracovaný film bez hluchého místa, který mě bavil, napínal a zase bavil. Tři minuty bez dechu bez tréninku, palec hore ()

Scalpelexis

Minimálně je to nejvyváženější MI. Kadence napětí, hlášek, akce je vysoce nadprůměrná a i přes to, že nejpohyblivější sekvence roztáčejí kolečka do nejvyšších otáček, tak stále se příběh nese v hodně pohodové, elegantní náladě. Nebudu pět ódy na herecké schopnosti, které jsou standardní, ale budu na režii + kameru. Míra kreativity a nadhledu mě příjemně prolískala, protože jak operní tancovačka tak hlavně motorkářská honička přihodily do vod filmu nové a hlavně zábavné nápady tak, že jakýkoliv chyby byste jim lehce odpustily. V těchto momentech září střih a hlavně kamera, jejíž pohyb a záběry mě koply do sedačky, daly prst přes pusu a řekly: "Teď čum!" Musím uznat, že jsem se mírně ztrácel v té hře na dvojitý, trojitý, čtverný agenty, oprudilo mě pár menších detailů, když se povídalo (proč tak velké špionážní agentury nedokáží dohlížet krok na krok své zrebelované agenty?), i Pegg to sem tam už přeháněl, ale MI se meze nekladou, že ano? Jednoduše, tohle se hodně povedlo, pop-cornu si kupte tunu a užijte si super podívanou. ()

marhoul

Celé dobré a jako bonus vyzdvihnu nádherný, luxusní dabing Radky Přibyslavské, která namluvila Rebeccu Fergusson. její pojetí je jako ze zlaté éry českého dabingu. Klobouček. ()

mcb

Trochu mě zaráží, že dosavadní nadšené ohlasy vyzdvihují návrat ke starosvětskosti, poctivosti a přímočarosti jako novému ozvláštnění série, i když se podobným stylem vykazoval i předešlý Ghost Protocol. Co ale Bird proměnil v cartoonově nadsazenou špionážní týmovku se skvěle načasovaným humorem, se v rukou McQuarrieho mění až nevítaně přízemní a nepřekvapivou podívanou, která je sice skvostně napsaná a zrežírovaná, ale postrádá komplexnost a drajv čtvrtého dílu. Národ grázlů obsahuje skvostně natočené set-pieces, samostatně stojící za opakovaná zhlédnutí (hitchcockovská „Noc v opeře“, bourneovská honička na dvou až čtyřech kolech, podvodní akce), celek však nikoliv, jelikož obsahuje přespříliš nezajímavých zastávek pro nadbytečné se mazlení s postavami, které se stejně v rámci série potýkají s „nesmrtelností“, čili u nich opadá jakékoliv emocionální napojení, a překombinovaný příběh, který možná upomíná na sedmdesátkové thrillery, ale to nic nemění na tom, že je jen jejich zdařilou a ničím vybočující nápodobou. Nezastírám, že i po přemrštěnou stopáž pátá Mission Impossible nonstop baví a funguje jako dokonale promyšlený blockbusterový stroj, McQuarrieho podání je však pro ikonického Ethana Hunta krokem zpátky, protože se vrací k osvědčenému schématu a pouhému variování předchozích vzorců, které sice fungují, ale poněkolikáté už unavují. 7/10 ()

Yardak

Série Mission Impossible s Ethanem Huntem nepřestává překvapovat. Každý díl je osobitější a svéráznější, možná i nadneseně řečeno - díl od dílu je to lepší a lepší z určitého pohledu věci:o)). McQuarrie to vzal ze správného konce; nechal se inspirovat minulým dílem a perfektním způsobem smíchal špionážní akci ze staré školy s adrenalinovými akčními sekvencemi. V první části filmu to vypadá, že se vracíme do dob prvního dílu, kdy je špión na každém rohu. Špionské akce jsou nenásilně propojeny v akční jízdu zejména v druhé polovině snímku, kdy nevíte, jestli se McQuarrie inspiroval jen u Johna Woo nebo i J. J. Abramse a Brada Birda:)). Cruise v této roli vůbec nestárne a jeho týmu to znovu perfektně klape. Brandt (Jeremy Renner) jen tak žezlo po Huntovi nepřevezme:-). Ještě dodatek: Sean Harris je záporák par excellence! Špionážní pecka za 5 hvězd! ()

heyda

Po těch velmi kladných ohlasech jsem čekal jednoznačně nejlepší Mission Impossible, ale bohužel zas taková pecka to z mého pohledu nebyla a občas jsem se i nudil. Nicméně uznávám, že po MI3 je to asi nejlepší díl. Je relativně konzistentní, herecky kvalitní a těch zvratů tam není zas tolik, což je jen dobře. Asi bych si měl počkat na nějaký lepší rip a třeba ještě změním názor. Zatím to nechám na ty 3 hvězdy. ;-) ()

mat.ilda

Velkolepé akční divadlo, ve kterém vás vteřina nepozornosti může připravit o netuctovou filmovou chvilku... Neustále je totiž na co se dívat a díky scénám v opeře taky poslouchat, i když, pravda, Turandota si v tom kalupu moc nevychutnáte... ale mám taky hlášení z dopravního, pro vyznavače rychlé jízdy - na marockých okreskách rozhodně nejsou žádný uzavírky! A ještě uvidíte - charme and chic v zastoupení Rebeccy Ferguson, IT trumberu Simona Pegga, solida Jeremy Rennera a ministerského předsedu Toma Hollandera - roztomilost samu... ale hlavně! - Toma Cruise jako Ethana Hunta, agenta, jemuž bude zajisté Země brzy malá a který by si zasloužil zvednout plat, aby si mohl dovolit stejně kvalitní a drahé pití jako nula nula sedmička ;-) Přes vcelku nesofistikovanou zápletku šlo o rajcovní a vtipnou spy jízdu, kterou nemám problém přejmenovat na Disappointment Impossible! A který že to je, ten národ grázlů? ()

Flego

Dokonalý špionážny thriller, so všetkým čo si žáner vyžaduje. Výživná porcia ponúka celú škálu agentov, cestovateľskú prehliadku prostredí, politiku, zbesilú akciu a nad tým všetkým vládne železnou rukou Ethan Hunt v podaní Toma Cruisea. Potešujúce je, že celá neviditeľná misia ( séria ) si udržuje vysokú úroveň. ()

BMW12

Pátý film ze série Mission Impossible, pátý režisér a pátý skvělý film. Tohle střídání režisérů sérii velice prospívá, protože každý režisér přinese svůj pohled, svůj film a tak se ty jednotlivé filmy neopakují. Tenhle díl je ovšem něčím zvláštním oproti ostatním a to tím, že je zde téměř stejné složení týmu jako v díle předtím. A jsem za to rád, protože složení týmu bylo ve čtvrtém filmu nejlepší a je fajn, že u toho tvůrci zůstali. Tom Cruise je pořád ve vrcholné formě, Simon Pegg je opět vtipný, Jerremy Renner už se stylizoval do role šéfa IMF, která mu sedne a Ving Rhames je s námi už od začátku série. Akorát ženská postava se opět změnila a všichni Rebeccu Ferguson chválí, což musím říci, že zahrála dobře. Ale moc sympatická mi nepřišla. Jinak děj filmu se opět povedl, řadím ho k těm nejlepším v této sérii. V tomto snímku se odehrála také nejlepší scéna z celé série, a to honička na BMW a motorkách. Tato akční scéna byla úpa luxusní, připomínala mi scény z Rychle a zběsile a navíc tam byly takové záběry kamer z motorek, že vám přišlo, že hrajete nějakou závodní hru. Opravdu povedené. :-) ()

MontyBrogan

Rebecca FEETguson sa musela páčiť Tarantinovi. Inak dosť vecí sa zmenilo. Film pokazil prudko hodnotnú zaujímavosť užívateľovi, ktorý k štvorke napísal, že Cruise má dlhé vlasy iba v každej párnej časti. A mne premisu, že zlaňovanie je trade mark MI, lebo zjavne sa ním stalo rozbíjanie angličákov s posádkou vo vnútri, bez toho, aby sa jej skrivila ofina. Ešteže tak nedopadlo to druhé auto, Rhames by sa totiž spolu s airbagon doňho nezmestil. Jeden z nich by zákonite vyfučal. Dúfam, že nie pán Veľký, lebo airbag s klobúkom by vyzeral ako snehuliak z Elfa. Vlastne som chcel napísať, že 5ka bola tiež super a spomienka na ňu sa určite nesamovznieti do 5 sekúnd. ()

Jinny

Mám ráda Simona Pegga a film má slušné tempo. Bohužel jediné dvě zapamatovatelné sekvence jsou Videň a honička v Casablance, jinak diváka máloco může překvapit nebo nedejbože na něj emocionálně zapůsobit. Film, který přišel a zase odešel a nikdo se kvůli tomu nevěšel. ()

honajz

Celou dobu jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale nakonec zůstanu jen na třech. Přece jen je zde hodně hluchých míst, směřování je až moc jednoduché, stejně jako kostra příběhu, zvraty jsou tedy očekávané, a kdo je nečekal, neviděl nikdy špionážní film, nehledě na to, že doteď netuším, oč vlastně hlavnímu padouchovi šlo, k čemu mu ta síť bývalých agentů byla, a když tedy někde něco dokázal destabilizovat či vyvolat občanskou válku, proč pak u všech všudy potřebuje nějaké Ethana Hunta a polozběhlou agentku MI6, když mohl dělat prakticky cokoliv sám. Akční scény jsou zajímavé a nápadité (úvodní vzlet, pocta Hitchcockovi ve Vídni, honička v Maroku i pobaví, londýnská naháněčka si hraje na noirové misty filmy), je zde fajn nadhled a sem tam dobrá hláška, ale stejně mi přijde, že to celé pohromadě moc nedrží a dopředu to jde jen silou vůle. Hlavní herečka hezká a zajímavá, ale v důsledku poněkud tuctová, nějak nevím proč, ale do role sveřepé agentky / drsňačky mi moc nesedla. Jinak jestli takhle půjde Mission Impossible dál, třeba jednou dosáhne kvalit a nadhledu původních bondovek, což není špatná vize. ()

Roman.Ticka

Někdy akce drhla na úkor zbytečných plků, ale celek působí kompaktně, precizně a velmi profesionálně. Jak jinak v případě maxstar Toma Cruise. Vedlejšáci Simon i Jeremy zdatně sekundovali a zejména Alec si střihl ironií nabitou roli pohlavára.☺ Záporák slizký tak akorát a agent v sukních pořádná šťabajzna. Zápletka zamotaná v mezích normy, takže suma sumárum uděluji zasloužené čtyři státní medaile. ()

eraserhead666

Tak můžou být Amíci rádi, že už konečně mají svého Bonda. A já jsem rád, že se po tragickém druhém díle tahle série vzpamatovala. Pegg je fajn, jsem rád, že dostal více prostoru, Ferguson je skvělá, takřka všechno jsem jí v tom filmu zbaštil. Záporák je trochu mdlý, ale co už... ()

claudel

Mission Impossible je moje oblíbená série, na pátý díl jsem se tuze těšil a do poslední chvíle jsem chtěl zůstat v napětí, o čem vlastně bude. Podtitul Národ grázlů mi připadal značně lákavý. Bohužel jsem se nevyhnul ukázce v kině, která mě nijak neoslovila. O to příjemnější překvapení byl pak samotný film. Má spoustu pozitiv, Tom Cruise bude hrát Ethana snad i do sedmdesáti a pořád tu roli bude zvládat. Simon Pegg mě opět oslovil, jak se mi moc nelíbí ve ztřeštěných komediích, tak v této sérii jsem si ho zamiloval, Paula Patton asi řeší problémy s Big Dickem Robinem Thickem, tak netočí, Rebecca Ferguson byla důstojnou náhradou, ba co víc, skvěle pojatou postavou. Škoda Jeremyho Rennera - od něj jsem si já osobně žádal více, než aby dělal prostředníka mezi Ethanem a otravným "čurákem" v tradičně skvělém provedení Aleca Baldwina. Scénaristicky jsem byl nadšený, střídání metropolí vhodné a výborně zvolené, za absolutní vrchol považuji akci při Turandot ve Vídeňské opeře a stylový závěr. Možná jediné mínus - mrzí mě, že se nějak utopila dějová linka s Keri Russell, anebo si to tvůrci schovávají na šestý díl? ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Herečka Rebecca Ferguson (Dívka ve vlaku, Největší showman) se v posledních letech těší velké oblibě. Diváky zaujala poprvé v páté Mission: Impossible – Rogue Nation, a od té doby se jí role jenom… (více)

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (více)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru