Mission: Impossible - Národ grázlů

• USA Mission: Impossible - Rogue Nation (více)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Státním úředníkům se poněkud zajídají neortodoxní pracovní metody tajné vládní služby IMF (Impossible Mission Force), proto ji rozpustí a jejího šéfa Ethana Hunta chtějí hnát k zodpovědnosti. Mezitím se začíná o slovo hlásit mýtická organizace Syndikát, jejímiž členy jsou zběhlí tajní agenti. Jejím cílem je prostřednictvím řízených teroristických útoků zavést trochu jiný světový pořádek. Ačkoliv Hunt nemá pro akci proti Syndikátu oficiální pověření a pohybuje se v ilegalitě, shromáždí své zkušené parťáky (Simon Pegg, Ving Rhames a Jeremy Renner) a pokusí se tyto profesionální teroristy zastavit. Pomáhá mu i krásná britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Fergusson), která má jedinou vadu na kráse – nedá se jí úplně věřit, protože dost možná pracuje pro druhou stranu. (Cinemart)

ConanVJ

Opět povedený špionážní film, ve kterém je ještě více humoru, než v minulém dílu. Akce je opět hodně povedená a pěkně přehnaná (zvláště při honičkách). Příběh je zajímavý a ani v pomalejších scénách nenudí. Hudba filmu sedla. Obsazení se vydařilo a vedle hlavních postav z předchozích dílů přibyli i nové. Jediná, kdo mi moc nesedla byla Rebecca Ferguson, ale to je jen názor vkusu. Za mě opět povedený díl špionážní série, který je oproti konkurenci odlehčenější. 90% :) PS: Jediný mínus za který film nemohl bylo sezení na pranýři v kině v Doksech, kdy už se člověk modlil aby ten film skončil po půlce stopáže, protože nevěděl jak si sednout aby ulehčil mukám. :D ()

DEXTER099

Páta Mission Impossible-Národ Grázlů pokračuje v podobném tempu jako předchozí díl a je vidět,že tahle akční série nabrala nový dech.Co se týče akční složky,která je tu jedna z nejdůležitější,tak ta je provedena opravdu na výborné úrovni (ať už jízda na motorkách nebo bojové scény) ,navíc Tom Cruise předvádí,že za ty miliony hazarduje svoje zdraví a dělá si spoustu kaskadérských scén stále sám.A je to jenom dobře.Co se týče postav tak je pravda,že osvěžením filmu Rebecca Ferguson opravdu je,i když mě sem tam štvala..Dále vrací starý známý Ving Rhames a nový přírůstek v podobě Alec Baldwina taky neurazí.Celkový koktej vám bude chutnat,ale přeci jen na nového Terminátora to nemá a tak celkově za mě 80% a čtyři hvězdy. ()

PauloZ

Ethan Hunt je dnes tak trochu dost James Bond, buhežel ne ten, co točí Danial Craig, ale ohlédl se ještě dál. Takže tu máme spoustu scén, na které lépe neuplatňovat logiku a hlavně situací, k jejichž řešení vedou takové náhody a nečekané udělátka, až snad ani nevěříte, jak je to místy naivní. Není to scénáristicky lepší něž předešlý díl a akcí a atmosférou to nepřekonalo díl 3. Takže jsem to ustál úplně chladný, bez jediného wow okamžiku nebo výrazného nadšení. Nesnažím se to ale shodit, protože McQuarrie tomu vtiskl správný nadhled, pěknou kameru, efekty a lokace a šmrncl to oldskúlem. Navíc opět spoustu hi-tech techniky. Takže se na to dívá velmi dobře a nenudí to, ale vzhledem ke kontextu a celé sérii to trošku vyšumívá. Závěr s Peggem je ale velmi solidní a tam jsem měl trošku zatlé :-). ()

spaceboyCZ

Marně hledám slova, která by vyjádřila zklamání nad pátým dílem MI. Ptám se, kam se vytratil důvtip, sebeironie a neprvoplánové vtipné scény? Takto je MI jen běžným akčním filmem z obrovským rozpočtem..ono už ani úvodní scéna s letadlem není něco vyjímečného..doby, kdy MI posouvala hranice jsou pryč. Další díl už prosím ne. ()

baribal

..docela mě překvapilo, že Alec Baldwin ve filmu nezahejbal manželce. Jinak neskutečně nudný konec, po moto honičce jsem už sledoval hodinky, kdy to skončí. Syndikát a jeho "boss"? Banda trapáků, nebo spíš národ trapáků. Evidentně měli tvůrci problém s nastavením tempa gradací příběhů, protože celé je to jen splácané z několika epizodních scén, které by mohli být v poskládány v jakémkoli pořadí a na výsledku by to nebylo poznat. Obyčejné akční drama za hodně peněz. ()

agentmiky

Pátý díl pokračuje tam,kde před čtyřmi lety skončil díl čtvrtý.Režie se opět ujmul staronový režisér Christopher McQuarrie a musím se tedy přiznat,že se mi pětka líbila hodně.Měla tu potřebnou svižnost,které ty akční filmy potřebují.Tom Cruise v hlavní roli pořád nestárne,jeho pobočníci opět oplývali vtipem.Nejvíce se mi líbil asi hlavní záporák,kterého vybrali velmi dobře.Měl to správné záporácké charisma.Doufám,že další díl bude přinejmenším stejně povedený,jako byl díl pátý.Za mě dávám 80% ()

VojinRyan

Impossible movie po 5x. A opäť nič výnimočne nové, nápadité. Stále je to akčný blockbuster s najmenším akčným hrdinom s pomedzi holywoodu. A stále má tie najväčšie gule. Sám si robiť väčšinu kaskadérskych kúskov, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani Jason Statham ani Jackie Chan. Držať sa holými rukami lietadla, ktoré vzlieta chce riadnu odvahu. (áno, bolo to točené reálne.). Christopher nám ukazal, že s kamerou v ruke sa narodil, a že Tom je ostrieľaný akčný hrdina, ktorý sa do starého železa ešte nechystá. Najviac ma prekvapil výkon Simona Pegga, ktorý dostal väčší priestor a novopečená Rebecca Ferguson, ktorá dokazuje v ďalšom filme, že akčné scény jej nie sú proti srsti. Ba naopak. Ak sa dopredu zmierite s tým, že nič nové Vás nečaká a vsadíte na starú klasiku "Impossible" misii, nemôžete byť sklamaný. Možno iba fanúšikovia Rennera, ktorý sa presunul na koľaj č. 4 a len kecá s kámošom Rhamesom. 80% - 4*. PS: Hudba sa nezmenila za 20 rokov. ()

maddy

Síce nie som nejaký fanúšik tejto série, no raz za čas jej ďalšie pokračovanie poteší. Po adrenalínovej trojke v podaní Abramsa, odľahčenej štvorky v réžii Birda, prichádza päťka ktorá Mission Impossible vracia k jej koreňom. Je zaujímavé ako je táto séria v podstate stále o tom isto, no zároveň každý film dokáže pod taktovkou iného režiséra priniesť niečo málo odlišné. Christopher McQuarrie tentoraz po tých čoraz veľkolepých predošlých filmoch natočil oldschoolový blockbuster, ktorý odkazuje späť k prvému filmu a pripomína staré, poctivé špionážne thrillery a bondovky, no zároveň si stále zachováva štýlovosť predošlých nemožných misií. Je to ako taký Bond bez Bonda, staromilý špiónsky akčňák, ktorý však McQuarrie skvelo kombinuje s nadhľadom (tradične postava Simona Pegga), ktorý tejto sérii nikdy nechýbal. McQuarrie sa nenechal uniesť tým, že točí veľký letný blockbuster za 150 miliónov a tak okrem prvotriednej akcie Rogue Nation nechýba aj správna dávka napätia, drámy a príbehových zvratov. A aj keď príbehovo nemá čím prekvapiť a opäť to recykluje klasické schéma špionážnych filmov, čiže iba ďalšia story o tom ako chce zlovestná organizácia v pozadí zničiť IMF a do toho sa miešajú dvojití/trojití agenti, tak v McQuarriovom podaní to pôsobí sviežo a ctí si pravidla žánru. Okrem toho však nezabúda ani na pravú blockbusterovu zábavu, kde však akcia neslúži iba ako obyčajná atrakcia, ale vyplýva zo samotného diania a slúži ako prostriedok k skutočnému posunu deja. Akcia v McQuarrivom podaní na seba zbytočne nevŕši čo najväčšie výbuchy, ani diváka nezahlcuje over-the-top scénami, no pritom si stále zachováva neskutočnú štýlovosť, drajv a mnoho scén tak ašpiruje na tie najlepšie akčné sekvencie roku, či už je to kontaktná naháňačka na motorkách, vynikajúca sekvencia vo vodnej nádrži, kde priam dokonale funguje napätie, dráma aj eye-candy momenty alebo bravúrne zostrihaná scéna v opere. Finále následne prekvapivo namiesto snahy prekonať predošlé videné prepne mód do komorného diania, ktoré nepotrebuje ďalší príval non-stop akcie, ale dorieši osobnostné, príbehové línie. Vo výsledku tak poctivá filmárčina, ktorá bravúrne skĺbuje súčasné blockbusterové remeslo s klasickými špionážnymi thrillermi, možno neprekvapí príbehom, postavami, zvratmi, ale na tie cca dve hodiny zabaví bez toho, aby mal divák čoby len na sekundu pocit, že sleduje prepálenú akčnú splátaninu. CELKOVO: 4* (8/10) ()

MartinezZ

Spokojenost, nečekaně :) Po Reacherovi další z Tomových zářezů pod tímhle rejžou a celé je to o to zajímavější, že rejža si byl i scénáristou, což většinou nedělá dobrotu. Tady byl sice Tom někdy už na své léta tatínskovsky napuchlý (nebo mi to tak přišlo - kdo ví, co je pravdy na tom, že se jeho ksicht v postprodukci digitálně omlazuje už u nemálo posledních filmů), ale byl tam humor, akce, typické Mission Impossiblácké vychytávky, které může Bond s pouhou propiskou a zelezlý v bažinách jen závidět, mělo to drajv, furt se něco dělo a nenudilo to a ano, na Rebeccu se hezky kouká - holka si tímhle dost možná otevřela dveře k ambicióznějším projektům oproti dosavadním televizním seriálům, protože tady rozhodně jenom nepřicmrduje. Sean Harris byl taky příjemně slizkej bondovskej padouch, navíc pouze zneškodněný, takže se o něm třebas ještě u slyší. A samozřejmě Simon se tady v téhle MI mašinérii už taky dost dobře uchytil. ~~~ Jednoduše: Tam, kdy vyčpěl moderní Bond, zachraňuje špiónsky akční svět filmu Ethan Hunt spolu se svými parťáky i další (tentokráte skutečně málem osudovou!) Femme fatale, která není jen věšákem před kamerou nebo polštářem do lože, ale nahlodává Ethanův příběh tím svým, neméně důležitým. potlesk, a ačkoliv jsem tomu moc před filmem nevěřil, jsem spokojen. ~~~ PS: Tahle série rozhodně bude mít další pokračování a Alec Baldwin si tím ožná zajistil pár dalších přinejmenším "štěků" v něčem, co bude a nějakou dobu zůstane lidem na očích :) ()

SaNcHeZ_cz

Stoupat se dá se správným vedením pořád. Pátá nesplnitelná mise je z velká části díky Christopheru McQuarriemu bez pochyb nejlepším zástupcem toho, co tato značka má být. Sebevědomá, jistá a nápaditá akce s nadsázkou, dostatek temnějších obrysů a zároveň i humoru a správně rozmístěné figurky na šachovnici jednoznačně zajišťují úspěch na všech frontách. Pátá mise je akční, zábavný a nápaditý blockbuster, který těží nejen z předešlých dílů a citace starších trendů v akčních filmech, ale zároveň také z jejich fúze s novým tisíciletím. Nic co by smetlo všechny bez rozdílu svými kvalitami ale zatraceně dobrá práce, která se bezesporu zapíše do kroniky nejvydařenějších sequelů. [80%] ()

Paxxx.cz

Podle mě o něco lepší než ghost protocol, především díky akční pasážím.To že nestárnoucí Cruise je v této filmové sérii nesmrtelný a udrží se i startujícího letadla (nespoileruju to je i v traileru) prostě k filmům tohoto typu neodmyslitelně patří. Je fajn, že se tu dějí docela nepředvídatelné věci a od některých postav nevíte co máte čekat a postupné odkrývání příběhu má dobrou kadenci. Škoda, že ke konci jsem měl silný dojem natahovanosti, ale jinak v celku spokojenost a 75%. ()

havLord

Pletenec vztahů obepínající akci, která nejen, že nebyla napínavá, protože je jasný, že Hunt je nesmrtelnej, ale co je horší, nebyla nijak extrémně zábavná/objevná, čímž se tento deficit má kompenzovat. Sem tam nějaký humor a občasná hra s divákem, ok. Ve stínu předchozího nepokrytě a geniálně parodického dílu zklamání. ()

Praxis

Klasická Huntovina, která vás hezky vezme po celém světě. Hláškující Pegg, ultradrsoň Cruise a celkem velká řada záporáků včetně jedné sympatické maminy Ferguson, která ale dělá do několika ... ehm tajných organizací. Občas se v tom budete ztrácet, protože děj je na můj vkus místy až přespříliš překombinovaný, a určitě by tady sedlo asi trochu zjednodušení a pročištění vzájemných vztahových ma-piček. Akce ale jinak lahodná, spolu s výtečným vizuálem, se kterým si McQuarrie celkem vyhrál, a za všechny akční scény pak musím vyzdvihnout tu ve vídeňské Opeře, kdy se nádherně skloubí zvuk a hudba s obrazovými scénami, to je prostě luxus. Prostě další z řady skvělých Nemožných misí splnila účel, rodidla jsem si z toho sice neurvával, ale jako velmi zábavná akční jízda letem světem určitě nezklamala a právem stojí vedle svých starších bratří, mezi kterými i nadále považuji jedničku a trojku za vrcholy série. 75% ()

Ellmariachi

Po páté jinak a po páté dobře. Vlastně je to stále stejné. Dobrá akce, kamufláže, triky, dějové zvraty, technický vychytávky, Tom, zbytek týmu a pěkná baba. Jenže i tak je to prostě jiný, než díl před tím. Nevím jak to dělají, ale působí to tak na mě. Znovu jsem se bavil a Tomovi fandil. Přiznám se ale, že po ohlasech jsem asi čekal malilinko víc. Musím, ale jedním dechem dodat, že tak jak mě nebaví honičky v autech, tak zde mě ta na motorkách bavila hodně. 75 procent. A jen tak dál. ()

ArsenalEagle

Ani pátý díl díl ze série nemožně nesplnitelných misí nevybočuje z řady, jde o velké množství akčních sekvencí, spoustu plánů, slušné bitky, krásně scenérie a nápadité kaskadérské kousky (za zmínku stojí, že si velkou část z nich dělal Cruise sám). Nemohu ale říct, že by Rogue Nation přišel s něčím novým a nápaditým, co jsme v předchozích dílech ještě skutečně neviděli, což je poněkud škoda. Nicméně film jako akční jednohubka funguje prakticky bez chybičky a není mu tak co vytknout. ()

JJ.Gibson

Rozloučení s Ethan Huntem si vysloužilo nakonec čtyři hvězdičky! Pořád je to fajn akčňák, pořád jsou tam hi-tech věcičky, humor obstojný, jen ta naše parta nemilosrdně stárne, ale i přesto si Rogue Nation vede poměrně slušně. Bylo to, pokud to opravdu bylo, poslední a důstojné rozloučení se všemi z IMF. Bohužel vše ve filmu mi přišlo až neuvěřitelně předvídatelné, veškeré zvraty byli cítit na míle daleko, možná je to tím, že už je to pátý díl nebo nedostatečné nápady, sám nevím, ale nadruhou stranu musím kontrovat, že jako celek film funguje prostě dobře a užíváte kvalitní akční nářez! Přesně takovéto akční filmy mám rád a řekl bych, že v poslední době se jen tak nevidí. A jako vždy, tento komentář se zničí za 5 vteřin! ()

O.Peta

Už teď lituju novýho Bonda, stačilo by samotné očekávání, ale po MI:V tady má konkurenci, kterou nebude vůbec jednoduchý překonat, v podstatě to pro něj bude taková příhodná Mission Impossible, protože o moc lepší špionáž si už nedovedou představit. McQuarrie vydoloval z Ethana Hunta asi úplný maximum. Jak jsem žehral u Ghost Protocol na celkovou kampaktnost dílčích scén, tak Rogue Nation jede spíš podle Bourneova ultimáta, navíc Sean Harris je dokonalej záporák. Jízda roku, která s přehledem strká do kapsy Mad Maxe i Fast & Furious 7. [Kino 2015] 85% ()

Jillen

Nejzábavnější, nejpřehlednější, nejvyváženější a nejsympatičtější akční film roku. Bond tohle bude jen těžko překonávat. Hunt totiž zraje jako víno a v rámci série se spolu s M:I:III jedná o nejlepší pokračování. Letadlo, opera, elektrárna, moto-honička, co akční sekvence, to perla. ()

GodComplex

O neco politictejsi a mene divacky atraktivni, ale stale kvalitni MI kousek stojici na velmi dobrem scenari, pro me o kousek lepsi nez prechozi Ghost Protocol. Skvela Rebecca Ferguson. Presne mezi 3* a 4*. 6/10 ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Herečka Rebecca Ferguson (Dívka ve vlaku, Největší showman) se v posledních letech těší velké oblibě. Diváky zaujala poprvé v páté Mission: Impossible – Rogue Nation, a od té doby se jí role jenom… (více)

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (více)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru