Mission: Impossible - Národ grázlů

• USA Mission: Impossible - Rogue Nation (více)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Státním úředníkům se poněkud zajídají neortodoxní pracovní metody tajné vládní služby IMF (Impossible Mission Force), proto ji rozpustí a jejího šéfa Ethana Hunta chtějí hnát k zodpovědnosti. Mezitím se začíná o slovo hlásit mýtická organizace Syndikát, jejímiž členy jsou zběhlí tajní agenti. Jejím cílem je prostřednictvím řízených teroristických útoků zavést trochu jiný světový pořádek. Ačkoliv Hunt nemá pro akci proti Syndikátu oficiální pověření a pohybuje se v ilegalitě, shromáždí své zkušené parťáky (Simon Pegg, Ving Rhames a Jeremy Renner) a pokusí se tyto profesionální teroristy zastavit. Pomáhá mu i krásná britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Fergusson), která má jedinou vadu na kráse – nedá se jí úplně věřit, protože dost možná pracuje pro druhou stranu. (Cinemart)

Laxik

I kdyby tenhle film nebyl naprosto bezchybný, jako že je, budu ho milovat hlavně proto, že mi umožnil seznámení s Reeccou Fergussonovou. ()

zipper111

Série zraje jako víno, v podstatě každý díl je lepší než ten předchozí a Rogue Nation by si snad to ultimátum zasloužilo... ale ne, ač to vypadá skvěle, Tom ve třiceti, pardon, ve třiapadesáti, jede jako za mlada a Rebecca Ferguson ukáže v každém záběru nohy, které má teda fakt parádní :) Film má hodně svižné tempo a vlastně nejepičtější scéna z traileru je naservírovaná hned na začátku, takže pak se můžete jen těšit, co všechno si na vás McQuarrie vymyslí. A že toho není málo. Film má spád, má super postavy a velkou dávku zvratů, které k tomu tak nějak už patří. Hodně dobré 4* ()

buldock

Spolu s třetím dílem natočeným J.J.Abramsem se jedná o nejlepší přírustek do rodiny M.I., kdy tento nejnovější má ještě o chloupek lepší aerodynamiku a lehoulince vymazlenější design. Tentokráte potěší i perfektně vybraná hlavní ženská protagonistka R.Ferguson, která se T.Cruisovi minimálně vyrovnává a možná jej v některých hereckých aspektech lehce poráží. Režie v podání málo známého Ch.McQuarrieho je také prakticky bez chybičky. Za mě velká spokojenost a jednoznačné doporučení nejen pro fanoušky špionážních filmů. Film: 85% ()

slord

Nepoľavujúca, dynamická a dokonalá akčná jazda, ktorá si ma úplne získala a v tejto sérii sa stala pre mňa vrcholom. Christopher McQuarrie je trefa do čierneho, režijne si ma získal už s Jackom Reacherom, kde bolo vidieť, že s Cruisom si skvelo sadlo a to sa premietlo aj sem, toto combo táto séria potrebovala, no ale okrem réžie sa chopil aj scenára, v čom exceluje ešte viac a výsledný produkt je toho jasným dôkazom. S postavami sa pracuje veľmi dobre, partičku okolo Hunta proste musíte mať radi, a k tomu tu je predstavená Ilsa Faust, postava vďaka ktorej som objavil moju obľúbenú Rebeccu Ferguson a ktorá ma svojou nejednoznačnosťou zaujala a každú jej scénu som si užíval, a navyše je tu asi najlepší záporák série, ktorý budí rešpekt rovnako aj jeho tieňová organizácia. A teraz k tej akcii, tá je proste vyšperkovaná k dokonalosti, krásne nasnímaná, chytro daná dokopy, hlavne scéna v opere mi vyrazila dych a lahodila môjmu oku, púšťam si ju opakovane. Prekvapivo prízemné finále, kde sa na zloducha išlo jeho vlastnými zbraňami je len krásnou čerešničkou na tejto špionážnej torte. Milujem to. ()

Alementina

Nepribylo k sedacce, nerozesmalo na cely kolo, nechytlo za koule .... Cruise nema jediny sedivy vlas a to je porad v takovem strasu, fakt zavidim, ale Ilsa je skvela, konecne zenska, jak ma byt, sexy a tvrda zaroven, zadna Barbie na ozdobu. Jen pan reziser by mel radeji zustat u psani scenaru, protoze scenar mel na to, aby to melo o dost vetsi grády. *** (po trech mesicich od videni si nepamatuju, jestli jsem to videla nebo ne, natoz abych si vubec vzpomnela, o cem to bylo:( ()

R.A.D.A.R.

Nejlepší díl série? To asi ne, ale rozhodně kvalitní záležitost. Kruh se uzavírá a 5. díl má nejblíže k 1. dílu, kdy každý podvádí každého a důležité je chování klíčových osob v pozadí. Velmi příjemně překvapil scénář, kdy chování postav dává smysl a kdy vás určitě překvapí některé dějové zvraty a náhody. Akce je moc fajn, některá přímo luxusní, třeba honička na motorkách nebo často zmiňovaná opera. Herci v pohodě, jenom ten Pegg se snaží být strašlivě vtipná postava, ale bohužel mu to jde čím dál tím méně. Humoru je obecně ve filmu na můj vkus dost málo, trocha odlehčení by prospěla. Suma sumárum, kvalitní příspěvek do série a vzhůru na další díl :-) Poučení: Cruise je mimozemšťan, jinak není možné, že vypadá jak před 20 lety :-) ()

Makky

Ethan Hunt proste nemôže sklamať. Národ grázlov je modernými prvkami osmahnutý oldschool, presne podľa očakávaní. Misie sú neuskutočniteľné, lokácie sa menia častejšie než ponožky, záporák jeden z najlepších v sérii a akcia je viac než na jednotku. Ráz tomu dodáva najmä kaskadér Tomáš, ktorý si to evidentne užíva. Novic v podobe ženskej predstaviteľky je správne nevyspitateľný a tak isto nového tajomníka IMF vítam v partii. Šťastíčko vždy v správnej chvíli a hra na efekt niekedy až prekračujú hranice, cieľový divák však podobné prešlapy hravo odpustí. M:I - RN som trocha nahral na smeč IMAXom a i vďaka tomu som dostal plnohodnotný akčný zážitok. ()

vorheese

Sice si moc nevybavuju M:I II, ale tohle musí být buď nejhorší díl série nebo sdílené poslední místo. Toporný záporák, trapné zvraty a absence scénáře. Snad jako kdyby Cruise házel kostkou s akčními klišé a McQuarrie kostkou s atraktivními světovými lokacemi. A tak si kluci naházeli přestřelku v opeře ve Vídni, honičku motorek v Casablance či únos premiéra v Londýně. A ve finále to za sebe náhodně poslepovali. ()

kaylin

Tahle série mě nepřestává překvapovat a mám pocit, že zraje jako víno. S každým dalším je lepší a lepší, anebo alespoň mě pořád víc a víc baví a překvapuje mě, že ještě po takové době dovede být nápaditá. Tom Cruise - jako že jsem ho moc nemusel - mě starší baví a tady má skvělé parťáky, s kterými ten příběh chcete prožít. ()

gogos

No, není nad čím spekulovat. Ethan Hunt je v nejlepší formě a obklopen naprosto prvotřídním týmem jak v hereckém ansámblu, tak i mezi tvůrci samotného filmu. O kvalitách McQuarrieho nelze ani na moment pochybovat, Elswitova kamera nadchne a bechybný hudební podkres znovu nezklamal. Scénář filmu je inteligentní, zápletka zajímavá, nezadrhává se na zbytečných nesmyslech. Díky tomu má film strhující tempo, které jedině podporují výborné akční scény, nápadité honičky a tradičně parádní vizuál. Podle mého názoru si film drží skvělý nadhled, boduje po všech stránkách a prokazuje, že Tom Cruise má v posledních letech zatracený čuch na zdařilé bijáky. Nejlepší díl M:I si u mě vysloužil slabších 5* ()

Mikita

Už dlouho nebyla vidět dobrá bitka s noži, už nějakou dobu jsem nezahlédla tak sugestivní honičku na motorkách, či tak napínavou loupež. Do toho dvojití agenti, trojité podvody, humor a skvělá akce. Příběh se zdá relativně přímočarý, ale nabaluje další a další mise. Vše by mohlo být kratší a Ethan by po pádu z motorky nemusel odkráčet bez zranění, ale to ani není tak podstatné. Jde o to, že je tu opět perfektní akční film plný agentů a špionů, kterému dám vždycky přednost před Bondem. Oceňuji skvělé obsazení a mnoho drobných fórků, vítám i to, že je trochu přiznáno, že Ethan stárne a už neplní vše tak namyšleně a samozřejmě. Nakonec mám chuť i zaokrouhlit nahoru. Bojím se ale, že bez kina je MI jen 80% zábava. Uvidíme. "A vaše mise? Zachraňte si život. Víme, kdo jste." ... Ale jo, plný počet za scény z opery Turandot. ()

Rakosnicek77

Ethan Hunt opět dokazuje svoji nesmrtelnost a neuvěřitelné štěstí, se vždy a všude, dostat z jakékoliv patálie. Je bezpředmětné vypichovat do očí bijící blbiny, jako kardiostimulátor, který je znenadání k dispozici při akci v elektrárně :-) a hromadu dallších kravin, nad kterýma se člověk maximálně jenom pousměje a neřeší je dál, jelikož ty prostě k této sérii neodmyslitelně patří. Důležité je, že první nudnou dvacetiminutovku, kdy už jsem v hlavě přehazoval slovíčka průser a propadák, se film vzchopil a zachránil ho zbytek děje. Honičky na motorkách, souboj na nože atd. to vše jsou okamžiky nabité akcí, které umocňují spolu s dalším, super podívanou, na tento vcelku vydařený biják. Film jsem navíc viděl ve Španělsku, kde Cruise očividně hodně žerou, tak i v samotném sále jsem si chvilkama přišel jako při projekci Mimoňů, obklopený hromadou jásající drobotiny :-) Systém Dolby Atmos, už zážitek jenom dovršil! ()

DH3Factor

Popáté pro mě asi Hunt v nejlepší formě. S ohledem na ostatní nesplnitelné patálie tohoto nezničitelného muže pro všechno vidím razantní krok správným směrem naprosto ve všech aspektech. Národ Grázlů (opět český překlad jak víno) nabízí vyváženou kombinaci všemožného adrenalinu, efektních pošťuchovaček a spletitých intrik. Sám Cruise navíc tentokrát ve svých kouscích ubírá z levelu sci-fi minimálně o dva řády níž, což je jedním slovem chvályhodné. Když k tomu připočítáme, že člověku sem tam ujede i nějaké to uchechtnutí, máme tu osvěžující akční střelu, která nezdržuje zbytečnými prupovídkami ani budováním oblíbené temné atmosféry. Karty jsou zde rozdány hned od začátku a pak už se jede v rytmu štekajícího samopalu. Po Kingsmanovi tak již druhé letošní překvápko ze stáje špiónů a agentů. Rukavice je hozena. Co vy na to pane Bonde? ()

Kaluž

Pořád je to fajn, má to nadhled a nebere se to moc vážně, ale kamsi se vytratila ta typická hravost a jistá odladěnost v práci s napětím (OK, to podvodní manévrování a honička na motorkách měli něco do sebe), která tolik bodovala u předchozích záseků. A laťku tomu hodně sráží i ten nevýrazný paňáca dosazený do role hlavního záporáka. Když se ohlédnu za famózním Hoffmanem ze trojky, něco mi říká, že to nejlepší máme dávno za sebou. Každopádně chemie v Huntově týmu stále funguje a scéna v opeře to celé jenom korunuje. Poslední třetina je však už rozostřená takovou dějovou křečí, že mi to nedovolí jít výše než na tři. Aktuální bondovce to však každopádně řádně trhá prdel, o tom žádná. Časem si to určitě dám znova. Šance, že se u mě Národ grázlů napodruhé chytne, je docela vysoká. ()

Maq

Když teď zrovna běží to mistrovství ve fotbale, tak mě napadlo takovéhle srovnání: Představte si dvě jedenáctky, jak si hrají s míčem a předvádějí všelijaké parádičky. Je to pokoukání plné pěkných záběrů, ale nikdo se nesnaží dát gól, ba ani těm druhým jejich čarování s míčem překazit. Je to taková estráda, ochutnávka toho, co všechno je s míčem možné a co všechno by se dalo využít, pokud by se hrál fotbal. Protože tohle, vážení, rozhodně fotbal není. --- No a tenhle film, podobně jako véééliká spousta jemu podobných, dopadá analogicky: Rozhodně nejde o dramatické umění, tedy hraný film. Je to série klipů, jaké všelijaké vychytávky by se daly použít, pokud by se někdy točil hraný film. --- Jenže užít si dobrý fotbal, to předpokládá základní, konzumentskou znalost toho, o co ve fotbalu jde. Stejně tak užít si hraný film předpokládá elementární schopnost vnímat drama. Člověk asi musí dosáhnout relativně pokročilého věku, aby mohl s jistotou konstatovat, že schopnost vnímat drama za posledních pár dekád velmi poklesla. Není to žádná okrajová záležitost, protože drama je vlastně "hra na život", a jestliže diváci si žádají tyto hry stále hloupější, jak asi zvládají svoje skutečné životy? Je to záludná věc, protože hovado může být v mnoha ohledech docela šikovné, rozhodně však nikdy netuší a neuzná, že je hovadem. ()

Zhago

Nemuzu jinak nez za pet hvezdicek, i kdyz v procentech to je "jen" 90. Musim smeknout pred vsemi kdo se na vzniku filmu podileli. Po dvou hodinach a par minutach jsem si rikal, dejte mi jeste nejaky zvrat, protoze me to fakt bavi a rochnim si v kazdem zaberu. Kazdy tu tece nad honiskou na motorkach a ve videnske opere. Jooo, pridavam se. Tohle je presne blockbuster jak ma byt. A ty variace na schifrinuv hudebni motiv? Pecka. ()

Helo

Až na nějakých pár nesmyslů to bylo docela příjemně promyšlený, ale na druhou stranu prakticky ničím moc nevyčnívající nad ostatní špionský akce. Ve svým žánru však ale asi ve všech ohledech naprosto dostačující a splňující očekávání. Och, vlastně jedna vyčnívající věc tam byla a to naháněčka s autama a motorkama, páč tak intenzivní a vtahující pocit skutečný rychlosti jsem u filmu asi ještě nepocítil. A samozřejmě skvělej Sean Harris, u kterýho mě těší, že se po parádní roli v Borgiích vyšplhal až k hlavnějším rolím ve větších filmech. ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Herečka Rebecca Ferguson (Dívka ve vlaku, Největší showman) se v posledních letech těší velké oblibě. Diváky zaujala poprvé v páté Mission: Impossible – Rogue Nation, a od té doby se jí role jenom… (více)

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (více)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru