Stoupenci zla

• USA The Following (více)
Mysteriózní / Krimi / Drama / Thriller
USA, (2013–2015), 33 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Kevin Williamson

Hudba:

John Frizzell

Kevin Bacon, James Purefoy, Natalie Zea, Shawn Ashmore, Valorie Curry, Nico Tortorella, Annie Parisse, Connie Nielsen, Sam Underwood, Kyle Catlett (více)

Série(3) / Epizody(45)

Pověstný sériový vrah Joe Carroll (James Purefoy) unikne z cely smrti a znovu se pustí do zabíjení. FBI osloví bývalého agenta Ryana Hardyho (držitel Zlatého globu® Kevin Bacon), který Carrolla před devíti lety zadržel. Zjizvený veterán ve spolupráci se zvláštní agentkou Debrou Parker a ostrým hochem Mikem Westonem zjistí, že Carroll vybudoval dokonalou síť svých oddaných stoupenců. Ti se mohou objevit kdykoli kdekoli a uskutečnit plány svého ďábelského vůdce. Zatímco Carroll pomalu utahuje smyčku kolem Hardyho bývalé ženy, syna a dokonce i agenta samého, Hardy se snaží ochránit nevinné, odolat své Nemesis a rozbít chorobný kult sériového vraha. První série hrůzostrašného seriálu Kevina Williamsona (Vřískot, Upíří deníky) přináší 15 fascinujících epizod – nikdy je nesledujte o samotě!
(Magic Box)

myxomatoza

Od profesora literatury bych čekala více rozmanitosti než Poe Poe Poe Poe kult. Ale jinak seriál super, připomíná mi něco jako mix Alcatraz a Hannibal. SIce tu má docela hejty, ale nechápu proč, je to klasická kriminálka, s trochu zajímavější zápletkou, která na sebe hezky navazuje. Dala bych čtyři hvězdičky, ale mám nějak potřebu ten seriál bránit, tak dám pět. // oprava: ten komentář před tím jsem psala před shlédnutím poslední epizody. Konec naprosto na hlavu, hlavně s tím, že všechny postavy, co umřely, se mají vrátit v další sérii.. Že se vrátí Carroll, protože tajemně uhořel a nikdo to neviděl - jasný. Ale jak se hergot může vrátit Bacon s tou blonckou z Californication? .. Nevim, třeba opět bude změna, ale ten konec mě dost otrávil. ()

AxelWers

Skôr priemerný krimi seriál, kde sa s krvou neserú, ale inak v pohode a Kevin Bacon konečne v jednej z mála kladných rolí. ()

Ozzy2

Vůbec to není špatný,naopak.To nízké hodnocení je v pohodě, ČSFD už dávno není objektivní server a nedá se podle něj vůbec řídit.Je zvláštní, že ti samí "intelektuálové" co serou pět hvězd Raplům a Most!ům tomuhle sází málem odpad. ()

Trifi

Rýsuje se nám tu tak trochu seriálový Ctihodný občan ´naruby´. Po ukončení 24 potřebuje FOX podobnou žánrovou hitovku jako kuchařka sůl a zdá se, že ji konečně našla. Děj není bez skřípanců (například až urážlivě snadný útěk maniaka z vězení) a flashbacky občas nechtěně narušují kontinuitu, ale to jsou všechno jen maličkosti, které nemůžou výrazněji pošramotit veskrze kladný první dojem. Po dalších dílech se teprve ukáže pravé jádro a kvalita seriálu... Ale kdo by si pomyslel, že právě Kevin Bacon převezme ´Bauerovskou štafetu´? Po pilotu 85% ()

pyverrn

Tedy, musím říci že prvních pár dílů mě to opravdu bavilo. Teď jsem po sedmém díle a seriál odkládám. Začíná to být natolik fantasmagorické, že Star Trek je proti tomu dnešní realita. Naprosto nelogické jednání složek dobra, naopak záporáci jsou dokonalí a dokáží se infiltrovat nesmyslně naprosto kamkoliv. Kdyby hlavní hrdina šel na kobereček k presidentovi USA, kolem proběhl vrah a hrdina ho chytil a následně se president otočil a postřelil hlavního hrdinu, tak už by to nebylo o tolik přehnanější než to co tam je teď. Stěží 30%, ztráta času. ()

vovarano

Z velkymi problemami sa mi podarilo dopozerat 1. sezonu, vravel som si ze treba dokoncit ked uz som zacal. Ziadne prekvapenie sa nekonalo a serial si udrzal svoju stupiditu az do poslednej casti. Pametam si rozhovor s Baconom ako to chvalil pred pilotom, ze take nieco este nebolo a preto sa tomu upisal, dufam ze ma aspon trochu sudnosti a do druhej serie sa uz neupise. Je to velka skoda jeho hereckeho daru a casu. Velice hlupy serial a neodporucam nikomu pri dnesnych alternativach, ktorych je neurekom, ... a este rada pre vas ktory ste teraz na 7. 8. casti, nechodte dalej neurobte chybu co som spravil ja a serial rovno zmazte. ()

Franc1s

Od pilotu, který mě zaujmul, jsem se s vervou pustil do dalších dílů. Protože, seriovej vrah ve vězení, který při tom ovládá své stoupence, ti nejen, že vraždí jeho jménem, ale plní jeho plán - tedy spíše román, který píše po vzoru E.A.Poe, je zábava sledovat. Ty nervy, zvraty, to plánovaní, kde vždy je o krok na před. Bohužel, opět si hlavní hrdina myslí jak moc velké má ego a ... Jinak jsem fandil konečně zase záporákovi (Carrollovi), až snad do posledních dvou dílů. Jednotlivé postavy měly dobře vykreslenou jejich psychiku, úchylku a také tajemství, které se ve flashbacku ukázala. Rozhodně se těším na další sérku,a jsem zvědav jak todle dopadne. 8/10 ()

PanPaniscus

Po pilotu hodnotit nemůžu. Na jednu stranu to bylo krásně v tempu a Purefoy zahrál na šest hvězd, na tu druhou je tam pár laciných scén a Bacon mě nepřesvědčil. Jsem rád, že jsem se nechal unášet dějem a konec mě tedy příjemně zamrazil... Druhý díl se Baconovi povedl o sto procent lépe, děj zase zajímavý a otázek milion. Co zmůžu, pět hvězd... Čtvrtý díl a dál se pro mě staly naprosto nepodstatnou zbytečností, takový sešup jsem vážně nečekal, myslím, že těm třem hvězdám nevěřím ani sám... ()

Judy24

Zbožňuju Kevina Bacona...ale k věci: Po dvou epizodách nejde popřít, že to zatím vypadá skvěle, takže vám dám jenom základní radu: nesledujte ten seriál ve tmě na osamocené pohovce bez šance na záchranu. K smrti mě pak vyděsil topinkovač. EDIT: Po deseti epizodách jsem ztratila nervy to sledovat. Jednou si možná najdu čas sjet všechny díly najednou, ale těch dramatických, vydíracích a podobných scén je tam tolik, že jsem kvůli tomu několikrát málem dostala infarkt. Na druhou stranu to asi v rámci hodnocení seriálu body spíš přidává, než ubírá. ()

Indyi

Seriál s velkým potenciálem, který však tvůrci a aktéři nedokázali ani z poloviny zúročit. Rozjezd byl docela pomalý, pak následovalo několik dílů, které mě začaly přesvědčovat, že by z toho nakonec něco mohlo být, aby se zhruba od poloviny seriál stal nekonečným, utahaným cajdákem s rádoby intelektuální a psychologickou nadstavbou (ani jedno tam ale není). Kromě zpackaného scénáře mi nejvíc vadí James Purefoy, jenž má být duchovním lídrem a jakýmsi guru kultu, který kolem sebe vytvořil. Ten pán však postrádá charisma a je naprosto nepochopitelné, jak takovýhle panák mohl zfanatizovat několik desítek lidí. Kult osobnosti by měl být vystaven kolem Osobnosti! Seriál, jenž se tváří, že má v sobě mnohé, ale vlastně nemá téměř nic. Škoda, mohlo z toho něco být, takto zůstává Following jen jedním z mnoha průměrných krimi seriálů. Snad se začnou dělat pořádné krimi seriály brzy i jindy než ve Skandinávii a Británii. Naprosto se ztotožňuji s názorem uživatele Radek99 ()

hero_bk

Sériový vrah, který vypadá jako ruský mafián a agent FBI bez špetky charisma. Zvratů je tolik (tipuju tak 14 na epizodu), že je to úplně předvídatelný! Protože když může být něco naopak, tak to prostě naopak je. Dokoukal jsem to do konce, ale pevně doufám, že druhou sérií nás už tvůrci neoblaží, neboť to by bylo vrcholné vaření z vody. Celkově jsem to asi čekal o něco lepší. ()

vozralec

Hodnocení první série: Kevin Bacon je bombarďák. Znamenitý seriál. Idiotské chování postav je jen občasné. Hlavní záporák solidní (magor). Nekorektní situace potěší. Závěr fajn. Hodnocení druhé série: Sympaťák Joe vstává z mrtvých, zatímco mu roste konkurence v podobě šťabajzny Lily Gray a jejích psychopatických dvojčat. Dochází k násilnostem ve městě na různých místech (docela husté). Na řadu přijde i náboženský kult Korban. Svým návratem nás (ne)potěší pipinka Claire. Na obrovském případu pracuje celá FBI, ale vše podstatné se téměř vždy odehraje jen v přítomnosti Bacona a spol. Každopádně velmi dobře koukatelné. Kdo na konci odvezl dvojčátko? Tipuji to na paní novinářku. Hodnocení třetí série: Počet padouchů se rozrůstá. Nejprve je to Andrew, Kyle a Daisy. Poté Mark. Svůj prostor dostane i Strauss. Na scénu nakráčí rovněž superhacker Theo. A dokonce i panička Eliza. Tím je guláš uvařen. Přesto je vše zábavné. Zejména situace, kdy pro někoho důležitého jde většinou jen sám Ryan nebo někdo z jeho přátel. Bacon palec nahoru. ()

Franche

Závislost ... jediné slovo, které to vystihuje. Tady jsou jen dvě možnosti. Buď vás to chytne a nepustí, nebo vás to odradí, najdete na tom milion much a vypnete to. A znovu nezapnete. 4* - zatím ()

vince

Prvých 5 časti veľmi dobré(5*) ale čo sa potom stalo? To fakt nechápem a posledné tri časti 13-15 totálne naivné, absolútna scenáristická fraška (čistý odpad). So serialom končím a fanúšikom kvalitných seriálov typu Breaking bad, Homeland, Game of trons, Dexter fakt neodporúčam, strata času. ()

Lavinia

Všechno na efekt, ale už to tu bylo, stejně dobře či lépe, hlavně trochu jinak. Působí to na mě málo přesvědčivě, ne že by zmanipulovatelných a zmanipulovaných idiotů bylo na světě málo, ale proč to musí být vždycky nějaký poničený agent-detektiv, s problémy, že by normálně ani nevstal z postele, který je tu za zachránce nevinných a všude vždy leze sám, aby mohl dostat efektně po kebuli? A kdo a jak dlouho by mu to trpěl? Nevěrohodné. ()

xylofonka

Škoda těch pootevřených dvířek, ale jestli bude druhá řada alespoň ze 75% tak dobrá jako první budu nejspíš zase přitlučená k televizi. ()

RedRose

První série (73%) je jasně nejlepší a druhá série (39%) je jasně nejhorší... Třetí je tím pádem někde uprostřed (59%)... Celkově mi z toho vychází 57% a nedivím se že to zrušili... ()