Stoupenci zla

• USA The Following (více)
Mysteriózní / Krimi / Drama / Thriller
USA, (2013–2015), 33 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Kevin Williamson

Hudba:

John Frizzell

Kevin Bacon, James Purefoy, Natalie Zea, Shawn Ashmore, Valorie Curry, Nico Tortorella, Annie Parisse, Connie Nielsen, Sam Underwood, Kyle Catlett (více)

Série(3) / Epizody(45)

Pověstný sériový vrah Joe Carroll (James Purefoy) unikne z cely smrti a znovu se pustí do zabíjení. FBI osloví bývalého agenta Ryana Hardyho (držitel Zlatého globu® Kevin Bacon), který Carrolla před devíti lety zadržel. Zjizvený veterán ve spolupráci se zvláštní agentkou Debrou Parker a ostrým hochem Mikem Westonem zjistí, že Carroll vybudoval dokonalou síť svých oddaných stoupenců. Ti se mohou objevit kdykoli kdekoli a uskutečnit plány svého ďábelského vůdce. Zatímco Carroll pomalu utahuje smyčku kolem Hardyho bývalé ženy, syna a dokonce i agenta samého, Hardy se snaží ochránit nevinné, odolat své Nemesis a rozbít chorobný kult sériového vraha. První série hrůzostrašného seriálu Kevina Williamsona (Vřískot, Upíří deníky) přináší 15 fascinujících epizod – nikdy je nesledujte o samotě!
(Magic Box)

danielosbourne

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER: Jsem právě v polovině první série a musím říct, že čím dále se dostávám, tím méně mě to baví. Samotné téma není špatné, ale bylo by to mnohem lepší, kdyby to byla minisérie, která by čítala něco kolem 8 dílů. Pak by to určitě bylo zajímavější a mé hodnocení by se ubíralo docela jiným směrem. Ale takové natahování, kdy je v každém díle jiný zvrat a každý spolupracuje s někým jiným, mě nebaví. To, že se z téměř každého, kdo stojí proti Joe Carrollovy nakonec stanou jeho přívrženci a berou ho něco jako svojí modlu mě spíše vždy naštvalo, než překvapilo. Nedivil bych se, kdyby celý seriál dopadl tak, že Ryan a Joe nakonec také držely spolu a vše byla jen hra. Dávám pár hvězdiček za nápad a některé vyšinuté charaktery postav, ale seriál budu sledovat opravdu jen zřídkakdy. Navíc ten český název je fakt úděsnej. ()

kolemjdouc odpad!

Fakt "dobrý "nápad :nejdřív to všechno zašmodrchat aby bylo co rozplétat. Herci už museli mít depku z neustálého vrhání zlodušských pohledů.Jinak pomalé ,chvílemi chaotické. ()

jasiska

Po prvom dieli The Following vyzerá, že má obrovský potenciál. V podstate celý seriál zhrnul Carrol na záver v rozhovore s Hardym: I thought I might go more traditional this time, you know, villain, good versus evil. I need a strong protagonist so that the reader can truly invest, a flawed, broken man searching for redemption, and that is you. You are my flawed hero. Yes, I ensured that by killing Sarah. She was the inciting incident, the hero's call to action. This is merely the prologue, this is just the beginning. That was the entire point of Sarah's death. It was for you. (Carrol asi čítal The Hero with a Thousand Faces:-) ()

Drirr

Baví mě to, ale logika děje, chování postav a vůbec všeho si dává šlofíka. Nicméně duo Purefoy - Bacon to prostě utáhne a ta hra, kterou Purefoyova postava rozehrála, se dobře sleduje. Hlavní výtku mám ke schopnostem mužů zákona. Kdyby američtí agenti FBI, maršalové a běžní policisté byli i v reálu tak marní, pomalí, rychle umírající a naprosto neschopní zvládnout alespoň jeden jakýkoliv úkol, jako je to v tomto seriálu, asi by zlouni z celýho světa měli jasnou volbu, kam zamířit páchat zločiny. 68 % ()

Doomerator

Ze začátku slibně vypadající hon na psychopata se od půlky série změnil na slátaninu, kde každý díl končil nějakým z prstu vycucaným nelogickým zvratem. Bacon skvělý, Purefoy charismatický, jinak nic. Druhou sérii ani nezačnu. 60% ()

Lefty86

Skvělý námět, nápad chcete li. Postava Joa Carrola skvělá v prvních dílech, v dalších se ze syrového, inteligentního, sériového vraha, stává labilní primitivní hňup. Co tomuhle seriálu strhává body je stupidní chování většiny postav - Přijedu se zásahovou jednotkou , po zuby ozbrojenou ale vydám se do chodeb sám hledat kult čítající desítky zabijáků. Nelogičností a hloupého jednání je moc. Jinak to má náboj i akci, Kevin Bacon to ale sám neutáhne a všechny postavy vám jsou jedno, nikdo o koho by jste se báli. 1. série - 80% ()

Varan

70% hodnocení ČSFD?? Jako fakt? Takovýhle seriál si zaslouží minimálně 80%. 1.série - Joe Carroll utekl z cely smrti a jediný, kdo ho může zastavit je Ryan Hardy a jeho FBI tým - série má zápal, napětí, akci a zvratové scény - 5 hvězd. 2.série - Joe Carroll je mrtvý, ale jeho odkaz stále žije - dva magoři v metru napadnou cestující s maskou Joea. 5 hvězd. 3.série - Vypadalo to ze začátku bledě, ale od toho 8./9.dílu se to rozjelo - 5 hvězd (za 2. polovinu série - za 1.polovinu jen 4.5 hvězd). ()

smetyl

Američani stvořili další kriminální seriál, který kupodivu překvapil originalitou a kvalitou a hlavně kvalitními herci. Kevin Bacon (Ryan Hardy) a James Purefoy (Joe Carroll) tvoří ústřední dvojici, která se leč, každá na druhé straně barikády skvěle doplňují. Ryanova skvělá ironie a hodně hodně suchý smysl pro humor a Joeovo smysl pro dramatičnost,jeho výmluvnost a drsné výsměšné pochlebování se po telefonu mixnuté s notnou dávkou překvapivých zvratů a moc chytrého nápadu kultu tvoří tenhle perfektní seroš, který přišel jako blesk z čistého nebe. Osobně jsem si nejvíc oblíbil postavu Jacoba a sympaťáka Shawna Ashamora, který si nejdříve musí vybudovat Ryanův respekt, než do seriálu vstoupí jako plnohodnotná postava. Co se týče originálního námětu není nad čím spekulovat, The Following má v sobě ohromný potenciál a byl bych ohromně zklamán, kdyby dílo kultu vyšumělo do prázdna a my viděli jenom vzájemné vztahy a citovky jako je obírání se o děcko a unášení milovaných osob. Věřím, že se to nestane a seriál zaskočí, jak to má ve zvyku. edit - A taky, že zaskočil! 1. Série končí naprosto nečekaně a naprosto libově. Nádherně podtrhnul kvalitu celého seriálu. Těším se na další sérii, ()

Rada

Kriminální seriály mám ráda, viděla jsem jich už hodně a tak mě málo co překvapí, přestože některé situace byli předvídatelné, děj mě udržel v napětí a bez toho, abych rozebírala co je nebo není reálné, jsem se bavila. Neopomenu zmínit hudbu, která seriál provází, protože je fantastická. Kevin Bacon nepatří k mým oblíbencům, ale Ryana Hardyho zahrál bravurně, stejná poklona patří Jamesi Purefoyovi a za povšimnutí rozhodně stojí pro mě neznámá herečka Valorie Curry. Těším se na další sérii. ()

Mimomisu

Trosku jsem chapal caste reakce na (ne)uveritelnost celeho nametu. A trochu jsem se s tim ztotoznoval ve vysledku. Po prvni serii to byly silnejsi tri nakonec, ostatne tech pozitiv je na tomhle serialu cela rada. Co me ale prekvapilo, byla druha serie a cele jeji vyzneni. Sam za sebe si myslim, ze posunuje cele dilo mnohem dal, puvodni neuveritolnost se najednou stava az mo predstavitelna a skutecna...diky druhe serii, ze me, hvezda nahoru ()

Jayem

1. séria má dobre premyslený dej s dosť rýchlym tempom. 80%. 2. séria je pravý opak prvej. Pomalšie tempo, sem-tam varenie z vody. 60%. ()

sedlo03

Nadupaný pilot, který přinesl vše, po čem jsem toužil. Akce, drama akce a ještě jednou akce. Pevně věřím, že si udrží nastavenou latku a já budu moci hodnotit po první sérií za plný počet. ()

Niki__Niki

SPOILER- Policisté v čele s FBI, kteří nikdy nestihnou přijít nikam včas, věčně jim někdo uniká a nikdy je nic nenapadne dřív než jakéhokoliv člověka s průměrným IQ? No dobře, budiž vám odpuštěno, protože upřímně, kdyby byli o něco chytřejší, dopadli by je všechny hned, nebyla by zápletka a my měli po seriálu. Takže jim tuto ´´drobnost´´ ,díky které jsem si vytrhala málem všechny svoje vlasy, odpustím. Protože jinak je téma sériových vražd skvěle započaté a navíc jsou oba hlavní představitelé takový sympaťáci! Tak teď už se jen rozhodnout- good or bad guy? ()

barrahir

Slušnej rozjezd, ale s přibývajícími díly vzrůstá stupidita policistů, jestli to takhle funguje v Americe doopravdy, tak už se ničemu nedivím. Edit.: Po dokoukání první série musím konstatovat, že co do stupidity si policajti s padouchama nemaj moc co vyčítat. ()

masiko

Klasicky kladas James Purefoy jako charismaticky seriovy vrah a naopak typicky zaporak Kevin Bacon jako agent FBI, kteremu jsou sice zakony nekde, protoze nema co ztratit, ale nelze mu nefandit. Baconovo reseni nekterych situaci me opravdu dostalo: "Nemuzes me zastrelit, jsi poli..." BUM!! V druhe tretine prvni serie sice prijde na radu lehka prehnanost a tezka serialovost, ale oboum hlavnim tahounum jsem to hltal i s navijakem, takze vse odpusteno :). V prubehu druhe serie je treba jit o hvezdu dolu. ()