Stoupenci zla

• USA The Following (více)
Mysteriózní / Krimi / Drama / Thriller
USA, (2013–2015), 33 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Kevin Williamson

Hudba:

John Frizzell

Kevin Bacon, James Purefoy, Natalie Zea, Shawn Ashmore, Valorie Curry, Nico Tortorella, Annie Parisse, Connie Nielsen, Sam Underwood, Kyle Catlett (více)

Série(3) / Epizody(45)

Pověstný sériový vrah Joe Carroll (James Purefoy) unikne z cely smrti a znovu se pustí do zabíjení. FBI osloví bývalého agenta Ryana Hardyho (držitel Zlatého globu® Kevin Bacon), který Carrolla před devíti lety zadržel. Zjizvený veterán ve spolupráci se zvláštní agentkou Debrou Parker a ostrým hochem Mikem Westonem zjistí, že Carroll vybudoval dokonalou síť svých oddaných stoupenců. Ti se mohou objevit kdykoli kdekoli a uskutečnit plány svého ďábelského vůdce. Zatímco Carroll pomalu utahuje smyčku kolem Hardyho bývalé ženy, syna a dokonce i agenta samého, Hardy se snaží ochránit nevinné, odolat své Nemesis a rozbít chorobný kult sériového vraha. První série hrůzostrašného seriálu Kevina Williamsona (Vřískot, Upíří deníky) přináší 15 fascinujících epizod – nikdy je nesledujte o samotě!
(Magic Box)

rotel

Až na záverečnú časť to bolo celkom fajn (nechcem byť moc kritický) - taký lepší priemer v seriálovej tvorbe. No po skončení poslednej časti musím 1* odobrať a som si istý, že druhú sériu nezačnem sledovať. ()

ddf76

Zatim hodnotim po sedmem dilu. Vyborny thriller o kultu seriovych vrahu. Ma to atmosferu, stavu a vyborne herce. Letosni pecka serialove sezony. ()

Košoun

1. série Velice dobrý dramatický seriál, samozřejmě plný seriálového kýče a re-recyklující nápady z již několiksetkrát recyklovaných nápadů a také několika "WTF momenty", ale je to jen americký seriál, od kterého bych nečekal opak. Je to dobře napsáno, natočeno, zahráno. Těch 45 minut vždy uteče jako voda a rád se po týdnu vždy dychtivě vrátím. Výkony ústřední dvojice Kevina Bacona a Jamese Purefoye skvělé - díl od dílu mě bavila jejich interakce více a více, hlavně se dal sledovat i nějaký vývoj charakterů. První série si udržela až do posledního dílu skvělé tempo, škoda jen podivného konce série, která zůstala hooodně otevřena do druhé sezóny. Té se trochu bojím, protože z Followingu by mohl být skvělý seriál na 1 sérii, teď se bojím protahování a ztráty kvality... Ale uvidíme, čím příští rok scénáristé překvapí. ()

kesty

po 4. dieli musím ísť s hodnotením dole - obrovský nevyužitý potenciál oboch hercov a ich postáv. Diely sú nudné, bez napätia, nezaujímavé...škoda. Prvý bol super. ()

joudas

Zajímavý námět a Kevin Bacon v hlavní roli… Na tohle jsem se vážně těšil. Ale už po prvním dílu mé nadšení trochu opadlo a to jsem ještě netušil, že to byla nejlepší epizoda a že to kvalitativně půjde už jenom a pouze dolů. Chtěl jsem, aby se mi to líbilo a stále jsem doufal, že se to zlepší, ale už tomu moc nevěřím. A proto s hodnocením ani s komentářem nečekám na konec série. Scénáře prostě musí psát naprostí idioti, jinak si to neumím vysvětlit. Celá zápletka je v tomto případě dohnaná až do absurdity (a to jsme zatím pouze v půlce), množství blbostí a WTF momentů v každém díle je neuvěřitelné a vzhledem k tomu jak ta celá věc doposud funguje (v sektě může být kdokoliv, zjevit se kdykoliv a kdekoliv a udělat cokoliv), se může stát v podstatě úplně všechno. Postavy nezajímavé a konec konců i ten Bacon je v této roli alkoholického blba (vážně musí snad v každém díle udělat nějakou pitomost?) dost nevýrazný. Velká škoda. Zatím 3*, protože naděje umírá poslední a snížit to ještě můžu vždycky. // Po konci první série jdu opravdu ještě dolů. Kvalita sice už víc neklesala (buď už to bylo tehdy na onom pomyslném dně, nebo jsem si prostě zvyknul), ale o nějakém zlepšení taky nemůže být vůbec řeč. Celkově velké zklamání a druhou sérii si nechám velmi rád ujít ()

Vaiollet

Nejlepší novinka roku. Smysl některých věci sice trochu pokulhává, ale snadno se tomu odpustí. Hlavně díky dokonalému Kevinovi Baconovi, který to vše táhne a bez něho by to nebylo ono. Už po pár dílech nebude moct vydržet čekání na další. V Kultu jsou mi všichni nesymatičtí a velice jim přeji aby je už dostali. ()

Heffleyka

Rozhodně velké zklamání,.. Z pilotu jsem sice nebyla bůhvíjak nadšená, ale další díly jsou mnohem horší. Netvrdím, že není možné zmanipulování masy pitomých lidí, kteří (aspoň většina) už stejně zabíjeli předtím, ale chtělo by to aspoň lépe vysvětlit, čím konkrétně je tak uhranul- jasně, už vím, on je totiž pan sériový vrah děsně charismatický.. (ne, fakt není). A navíc, většina scén, kdy agenti zasahují je děsně pitomá- "ne, pojedu do toho temného opuštěného skladu plného nepřátel sám i kdyby nevím co...! ()

Bozvav

Naleštěné a vypulírované nic, je pořád jenom nic. Navzdory množství krve a násilí tento seriál (viděna první řada) ve mně nevzbudil žádné větší emoce. Ani kladné ( nejsem sociopat), ale ani ty záporné. Možná je to tím, že se seriál bere děsně vážně a přitom policejní metody jsou místy až úsměvné. To je v tomto případě docela na škodu. Také chybí chvilkové odlehčení v podobě humoru, neb nikdo kromě chronických gotiků se nedokáže takhle ponuře ksichtit pořád. Hlavní úchylák vůbec nepůsobí charismaticky a i když si dokážu představit, že pokud se někdo chce hlouběji zabývat ujetou tvorbou Edgara Allan Poa, Franze Kafky, či se hrabat v myšlenkách psycho magora Freuda, tak musí být nějak narušený, ale že by jich tolik bylo vražedná monstra bez fantazie, co se nechjí uhranout jedním manipulativním pisálkem bez talentu, to je dosti mimo realitu. Shrnuto a podtrženo, já se nudila a to dost. Do druhé a další řady už nejdu. Za mne 50% max. ()

warrenur

Seria1: Okrem jednej, konkretne 13tej nadpriemernej casti, sa jedna o znacne hlupu, divaka neustale natahujucu zalezitost. Pociatocny predpoklad, ze totiz zvucne mena budu nejakou "zarukou", je mylna. Hlupych dejovych aj charakterovych zvratov je ozaj prilis vela a su prvoplanove a klise je snad za "kazdym rohom". Pripisujem to na vrub i tomu, ze sa jedna o starsi serial. Totalna absencia sudnosti tvorcov. Bolo to az tak iritujuce, ze nebyt FastForward funkcie, tak to zabalim najneskor po 8mej casti. Absolutna strata casu, nestalo ze to trpiet tie bullshity dalsich niekolko epizod. Vyhnut sa oblukom. ()

bundaboy

Pilot vypadal jak průměrná epizoda Myšlenek zločince. Po pátém dílu se seriálem končím. Na to dementní chování většiny hlavních postav nemám nervy. A zřejmě nikdy nepochopím, jak něco takového mohlo dostat druhou sérii... ;) ()

Rázlik

Hodně zajímavá krimoška, bohužel plná tupejch policajtů. Ti jsou asi jediný, kteří mě občas vytáčí. Jinak mě to čím dál víc nutí si přečíst něco do Edgara Allana Poa... ()

Wargoo

5 dielov som čakal na to, kým začnem obhrýzať nechty. Ale kurevsky to stálo zato !!! Bacon je výborný a seriálová úloha mu skvele sadne, Purefoy je v tele psycho debila tiež presvedčivý, a po ôsmych epizódach vyhlasujem, že som si tento seriál obľúbil. Iceman dospel, a skvele sekunduje. Dobrý scenár, neočakávané zvraty a schopnosť seriálu pohltiť ma na niekoľko hodín. Zatiaľ 4****, snáď to ešte porastie. Opakujem, 5ty diel bol ten, na ktorý som čakal, a od ktorého sa to všetko fantasticky rozbehlo... Seriál aj po 13 diely pokračuje nastavenou vysokou laťkou... Seriem na vaše výčitky !!! Bacon je skvelý !!! Prvá kapitola uzavretá... už už som myslel, že som koniec odhadol, ale ... Koniec koncov, slušný seriál, držiac si pomerne vysokú úroveň atmosféry všadeprítomného rizika od zmagorených pobočníkov kultu Joa Carrolla ! 4****, 77,745% ()

Loooki

Seriál, ktorý ma strašne rožčuľoval diel za dielom a sám som sa čudoval, prečo to stále sledujem. SPOILER: Finále strašné a navyše mi tam zajebali jedinú postavu, ktorú som si obľúbil!! Hodnotené po I.sérii. ()

Kirman

Rozkoukáno, tak se nechám překvapit. Zatím po prvních dvou dílech je to stále průměr na krimi/thriller, ale zase origálně pojatý, takže bych to viděl na v rozmezí čtyř až tří hvězd. ()

kubka4

Tento seriál jsem si velice oblíbil, díky jeho ponuré atmosféře, nečekaným zvratům a neustálému, gradujícímu napětí, které nedovolí odtrhnout pohled od obrazovky. Velmi dobré herecké výkony a charismatičtí hlavní hrdinové už jen podtrhují kvalitu a originálnost seriálu, který stojí za zhlédnutí. Obzvláště obdivuji protagonisty rodiny „Hardyů" (Kevin Bacon a Jessica Stroup) za to, jak zvládli své temné a náročné role s naprostým přehledem. ()

KHkomiks

Je to cool napínavá podívaná...Kevin Bacon a James Purefoy to táhnou, Jamesovi stoupenci jsou většinou všichni zaměnitelní s těmi novými a jen se předhánějí, kdo je větší psychouš. Kevin Bacon se s nikým dlouho nemaže a v reálu, by už byl mrtvej nebo by dávno seděl v lochu, ale nejde mu nefandit, když tak krásně bere zákon do vlastních rukou. Toto není Homeland ani Narcos ani Perníkovým táta, tohle je neskutečně zábavná krimi přitažená za vlasy jako hovado s charismatickým hrdinou, antihrdinou ... přítel/nepřítel. ()

NightPorter odpad!

Zatím po 3 dílech jedna hvězda za Bacona, kterej je tady sice taky děsně marnej, ale mám ho rád a na úplnej odpad to neni. Jinak je to ale zatim zklamání roku. Edit po 5. díle - spletl jsem se, odpad to bohužel skutečně je. Zhovadilost roku. I ta Die Hard 5 je lepší. EDIT PART 2: KevSpa mi půjčila její magazín "Základy psychologie pro ženy" a lecos začlo dávat smysl. Hlavně to, proč je to takovej úlet :-D ()

Jajar

Průměrná, neobjevná kriminálka o sériovém vrahovi a kultu, který kolem něj vzniká. Following si může hrát na víc, ale dokud se bude držet klasických schémat, nikam se neposune. A autoři by mohli nastudovat i něco jiného, než Poa. ()

bobrux

No na rovinu překvapení se nekoná. Zápletka (už tak silně přitažená za vlasy) by možná vystačila na celovečerní film, ale roztáhnout ji na seriál, to již od začátku vonělo oním pověstným taháním žvejky (čím delší, tím tenčí). Hlavní hrdina sympatický asi jako pondělní ráno (kdo by taky chtěl fandit alkoholické trosce) a záporné postavě Jamese Purefoye nevěřím ani nos mezi očima, natož monstrum tvořící tak dokonalé vraždící veledílo. Z vynucených "nečekaných" zvratů mi u třetího dílu bylo na zvracení a jen čekám, kdy se začnou za němého úžasu a otevřených klapaček všech zúčastněných stávat vraždící pěšáci z původně kladných postav. Čeho je moc, toho je příliš a z přílišného tlaku na wow efekt se velmi rychle stává bůůů efekt. Obyčejně hodnotím seriály až po první sezóně, ale zde udělám výjimku a svůj čas raději strávím jinak, než koukáním na tuto patlanici. ()