Vendula s Martinem Vrážem se poznali na vernisáži studentů akademie výtvarných umění. Vendula plánovala dráhu umělecké malířky, ale místo toho se vdala, porodila tři děti a stala se z ní žena v domácnosti. Martin pracuje ve firmě, která se zabývá marketingem zaměřeným na hračky a hlavní sídlo má v Rusku, kam by měl jít Martin pracovat. Své práci věnuje hodně času na úkor rodiny a s Vendulou už na sebe nemají žádný čas. Když jede celá rodina za Martinovým tátou na víkend, dojde Vendule trpělivost: nechá děti s Martinem a sama jde za tchánem do hospody. Tchán ji chápe a vyprovokuje Martina k uzavření sázky, že se nedokáže sám postarat o své tři děti po dobu jednoho měsíce. Vendula tak má celý měsíc pro sebe, může odpočívat, bavit se a vrátit se k malování. Zato Martinovi nastávají těžké chvíle, neboť nemá představu o chodu domácnosti ani o tom, že dětem musí určovat pravidla... (TV Prima)

Templář odpad!

Může být větší stereotyp, než muž nechápající či neuznávající náročnou práci ženy v domácnosti, což spěje k tomu, že se role vymění, aby muž seznal, jak se mýlil? Film se snaží dopřežvýkat toto, v různých obměnách, již stokrát přežvýkané téma. Nutno podotknout, že například proti "S tebou mě baví svět", opravdu velmi, velmi neúspěšně a trapně! Nudil jsem se od začátku filmu, až do asi třicáté minuty, kdy jsem se sebral a od počítače odešel. Nejen, že se na obrazovce nedělo nic, co by bylo zábavné, nebo mě jakkoli zaujalo, ale navíc herecké výkony všech "herců" byly naprosto strašné, ploché a přehrávané, takže se na ně nedalo koukat. Z příšerného podprůměru a hrůzy vybočoval snad jen Marek Taclík a to směrem nahoru a dvě jeho dcerky, směrem dolů... dolů... hlouběji a ještě hlouběji, až do té nejhlubší smrduté stoky! Jaké hodnocení mohu dát filmu, u kterého jsem po 30 minutách odešel? Nemohu jinak než odpad, protože pak bych křivdil filmům, kterým jsem dal v minulosti jednu hvězdu. PS: Jsem rád, že jsem nepodlehl naléhání své přítelkyně, a nešel na film svého času do kina, pravděpodobně bych dnes seděl, protože za tuhle volbu bych přítelkyni pravděpodobně něčím utloukl!!! ()

barikhartlik

Chápu, že s nezaměstnaností musíme bojovat, ale nejsem si jistá, jestli je to potřeba za každou cenu. Těšila jsem se na film, kde co jméno, to dojem zaručeného kvalitního filmu. A jaké bylo překvapení, když v půlce filmu jsme začali se spolukoukajícími polemizovat, jestli jednu nebo dvě hvězdičky. Nakonec vyhrála ta jedna. Skutečně to bylo nemastné, neslané, nezáživné, okoukané, nicneříkající. Sem tam dobrej vtípeček a za to ta jedna *. ()

Rozige

A je to tu. Miliontý první český film o ničem. Stále stejné klišé, které se stále dokola recykluje. Recept na film je následovný: Do filmu vhoď: Jakékoli neznámé české herce (v nouzi i známé), nějaké dvě děti, jakýkoli dům / byt, nějaké auto. To vše zamíchej a vnukni filmu nějakou myšlenku (v 99% to však bude nějaký rodinný problém). 102 nudných minut míchej a vař a ejhle, vznikl nám tu další film, o kterém druhý den nebudeme vědět o čem byl. Velká škoda, že česká kinematografie nic jiného než takovéto filmy natočit neumí, a žel se mu podaří natočit dobrý film 1 x za 10 let (Pelíšky), ale v období temna vznikne 15 filmů o ničem, jako tento. Tradiční nudná česká podívaná si nezaslouží nic jiného, než 1 / 10 ()

kolodej1

ne, že by to byla kdovíjaká filmařina nebo super originální námět, ale samotné zpracování mě nijak neuráželo. Taclík umí hrát a na Kristýnu je navíc radost pohledět. Rozhodně je to o hodně lepší než poslední výtvory Poledňákové, když už jsme u žánru rodinných filmů. Docela příjemná oddychovka na nedělní odpoledne ()

andrea181

Příjemná komedie na zlepšení nálady....:) I když taky příjemná antikoncepce pro holky....:) kdo by chtěl takovej život ..:/ bohužel občas je to realita....Příjemný herecký obsazení ... a roztomiloučký dětičky...:) Prostě fajn :) ()

Fuksinka

57%? Vážně? Koukám zase výplod místních intelektuálů. Zábavná komedie s troškou romantiky. Zábavná - píšu schválně. Protože zábavnou českou komedii jsem neviděla ani nepamatuju. Jo možná v době, když Poledňáková ještě uměla točit filmy. Trochu se blejsknul Mádl v probudím se včera a to je asi tak vše. Další plus je, že se člověk nemá smát tomu, že se někdo s někým kurví. Na tom mě totiž nic vtipného nepřijde. Taclík je naprosto úžasnej, děj byl na komedii taky dost zvládnutej. Co vymýšlet zvláštního? Prostě vyhořelá máma bez kariéry a otec vorkoholik. Na plnou palbu to rozhodně není. Nejen kvůli příšerně otravnému soundtracku od hrozného Hrůzy. Pár vztahových věcí mohlo jít malinko víc do hloubky a Krause jsem úplně nepobrala, ale to s klidem odpustím. 80%, ale kvůli ohrnování rypáčků zde, prostě dávám plnou palbu. ()

zigy

Mám pocit, že si za půl roku budu z filmu pamatovat už jen užaslé Taclíkovy výrazy nad tím, že děti taky zlobí, a svlékající se Liškovou, jak vstupuje do rybníka (mimochodem měla dablérku, což je škoda). Film mě svoji prací s dětmi (perfektní herecké výkony holčiček!) připomněl "S tebou mě baví svět". Myslím, že se tenhle film jako rodinná komedie s dětmi bude víc líbit ženám než mužům (no a co, nám se zas víc líbí Rambo a aspoň tady máme Liškovou). Takže objektivně vzato: čtyři hvězdy s odřenýma ušima Marka Taclíka. ()

Gooran

Nechci říkat, že by to byl odpad, to asi ne. Ale že by mě to extra bavilo, to se moc říci nedá. Některé postavy pro film a celý příběh naprosto bezvýznamné, jiné mohly dostat více prostoru. Netroufnu si tvrdit, jestli někdy budu mít potřebu vidět ještě jednou. ()

Igy007

Milá oddychovka. Kdo film neuvidí, o nic nepřijde, kdo se podívá, nebude se po shlédnutí určitě cítit hůř než před ním. Děj není úplně tuctový ale ani nijak velmi objevný a nevšední. Příjemně se na to kouká, hezké prostředí, žádné krváky a nerváky. Neškodná vanilka. Mrkla jsem na to hlavně kvůli Taclíkovi; a toho jsem nikdy neviděla hrát špatně - jedině dobře nebo ještě líp. ()

Hadush

Mnohem víc bych si film užila, kdybych 60% vtipu neznala už z traileru...takže hezké ale podívám se někdy znovu až nebudu mít ty všudypřítomný reklamy v hlavě... ()

shinlove

Je to průměrná komedie s průměrným námětem atd. Ale hvězdu navíc dávám za to, že na rozdíl od spousty posledních českých filmů neobsahoval skoro žádnou reklamu. Je vidět, že i bez ní jde natočit dobrý film. 3* ()