Vendula s Martinem Vrážem se poznali na vernisáži studentů akademie výtvarných umění. Vendula plánovala dráhu umělecké malířky, ale místo toho se vdala, porodila tři děti a stala se z ní žena v domácnosti. Martin pracuje ve firmě, která se zabývá marketingem zaměřeným na hračky a hlavní sídlo má v Rusku, kam by měl jít Martin pracovat. Své práci věnuje hodně času na úkor rodiny a s Vendulou už na sebe nemají žádný čas. Když jede celá rodina za Martinovým tátou na víkend, dojde Vendule trpělivost: nechá děti s Martinem a sama jde za tchánem do hospody. Tchán ji chápe a vyprovokuje Martina k uzavření sázky, že se nedokáže sám postarat o své tři děti po dobu jednoho měsíce. Vendula tak má celý měsíc pro sebe, může odpočívat, bavit se a vrátit se k malování. Zato Martinovi nastávají těžké chvíle, neboť nemá představu o chodu domácnosti ani o tom, že dětem musí určovat pravidla... (TV Prima)

medveed

Ale jo. Slušná komedie zobrazující klasické mužské stereotypy a potvrzující slova jednoho mého kolegy: "Chlapče, ženská musí bejt pořád v zápřahu, protože jak má moc času, tak začne dělat hovadiny." 60% ()

koldoslav

Jako oddechovka po práci je to dobré, jít na to do kina, bylo by to zklamáním. Obecně vzato na pozadí celého děje filmu probíhá dehonestace umění. Po celou dobu je umění zesměšňováno (Na obrazu to vypadá jako moje endoprotéza, či obraz prodaný ministrovi za spoustu peněz namalovalo "2 roční" dítě). Pro chlapy může být film zajímavý z hlediska zamyšlení se, jestli by byli schopni se sami starat o své ratolesti. Postava Erika mi ve filmu moc neseděla, v některých scénách byl jako malé dítě, v jiných hrál o kus staršího atd. Film má mnoho dalších chyb. V officiálním textu distributora se píše, že mají dvojčata. Ve filmu se poté zmiňuje, že jen jedna z nich jde příští rok do školy. (Proč by jako ta druhá nešla? není zde žádný důvod). ()

DK197

Nechápu to hodnocení. Mně se to jako oddychovka, která dokáže i pobavit - ačkoliv se člověk spíše pousměje - na sobotní večer moc líbilo. Nenáročné, mile a fajn. ()

camomilla

Zacatek je skvelej, ale v pulce se to zacina zbytecne protahovat, prekombinovavat a pitvorit. Skoda. Kazdopadne je to jeden z tech lepsich ceskych filmu urcenych jako jednohubka bez hlubsiho premysleni. A priznavam, nektere pasaze jsou vazne top (soundtrack k peklu). ()

Peabody odpad!

Ano, Sideways má krásné oči. Ano, Taclík občas připomene, že hrál nejen v reklamě na banku (míním tu se Sašou) , ale kdysi i docela dobře opravdu hrál, bohužel v posledních letech mám pocit, že se vůbec jako herec nevyvíjí, tedy rozhodně ne k lepšímu a mrzí mne to. Scénář je děsivý, já v zájmu zachování duševního zdraví nesleduji americké rodinné komedie, takže sice přesně nechápu, o čem někteří kolegově zde hovoří, ale jestliže toto má podobnou poetiku, pak dělám dobře, že jim vyhýbám jako čert kříži. Klišé na klišé, jak říkal můj dědeček o značce Pigi, čaj pětkrát vyvařený pro křesťanské psy, což ho prý naučil jeden Číňan. No a vedlejší figurky jako Matonoha, Kohák, ale i herci jako Paulovič, Budař, Hanák, no WTF, ale že tam jsou říká něco o slušném zacházení režiséra. . Pan Chlumský toho moc v životě nenatočil, tedy míním dobrého, nepočítám ty Ordinace, Kuřata a podobné seriály, ale ani TV pohádky a filmy nejsou nad maximálně průměr. Rutinní práce, bez vyložených chyb a průserů, ale added value zero, nicméně cash value bude asi slušná. ()

Pignon odpad!

V rámci sondy do českých filmových lahůdek posledních 20 let, jsem odtrpěl další kousek. Děsivý duch Mařenky Poledňákové zalehl Čechy a vymyl mozek celé jedné generace filmařů. Kdy už to skončí??? Tu Krustýnu B. už prosím do toho lomu neměli nechávat chodit nahou, polekalo mě to na delší dobu. ()

CharlesDow

Tomuto filmu by se mohlo leccos vytknout.. například, že Vendulino výtvarné umění má hloubku zátky od lahve stejně jako Martinova kariera.. Ale zřejmě to nejdůležitější je, že nakonec se zde oslavují ty správné lidské hodnoty (alespoň podle mého úsudku), což se o mnoha snímcích současné české produkce říci nedá, a zřejmě i proto je celkový dojem tak příjemný. ()

Dr.Kepler

Příjemný zážitek, příjemný film, sympatičtí herci, občasné vtipné dialogy a trocha toho ponaučení do života.. a co musím pro mě především vyzdvihnout je hudba Michal Hrůza a Klára Výtisková výborný ;) Duše do vesmíru - zní mi to pořád v uších. (7/10) ()

Lenka0pf

Lepší než jsem čekala. :) Je to takový oddychový film, u kterého se pobavíte, hlavně teda maminky a tatínkové. Dialogy s dětmi byly výborné, ale celkově mi scénář připadá kvalitně napsaný. A "horor" s Davidem Krausem nezapomenutelný. ()

Lucyyys

Bez tohoto filmu by se kinematografie klidně obešla(ostatně takových je spousta), ale na druhou stranu jsme se s přítelem pobavili i přesto,že jsme mladí a bezdětní. Je to takový příjemný film na zabití jednoho večera a kdo má rád Taclíka(jako třeba já) a nečeká od toho filmu příliš mnoho, tak bude myslím spokojen :) ()

bratr_jezek

Příjemná komedie na několikrát viděné téma. Všichni, kdo mají děti do pěti let si navíc k mému hodnocení klidně mohou přičíst o jednu hvězdu víc. Veronika nebo též Venuše (Boková) opustila slibnou kariéru malířky a plně se věnuje dětem. Martin (Taclík) se naopak zajímá jen o práci a své aktivity, rodina ho nebere a nechat mu pohlídat děti třeba na hodinu, je na vlastní riziko. Není se co divit, že se Veronika vzbouří a pod vlivem charismatického tchána uzavře s Martinem sázku, že se on bude o děti měsíc starat, ona bude zatím odpočívat a malovat. Je předem jasné, že Martin roli otce nezvládne, vznikají vtipné momenty, některé známé z jných filmů, jiné originální. Krk mu nakonec zachrání sousedka, která za úplatu uklidí byt, navaří a uspí děti (vtipné, ale metodu nedoporučuji). Bohužel se v té chvíli vrací Veronika a padne na ní debka, že to doma zvládají bez ní lépe než ona sama. Odpočinek jí dlouho nebavil a malování jí nešlo. Bohužel vše podstatné je řečeno a tvůrci začnou klopýtat, jak zápletku natáhnout na celovečerí film. Veronika tedy s pláčem uteče, Martin jí kupodivu nezavolá a nevysvětlí, jak to ve skutečnosti bylo a sama Veronika celkem iracionálně vyhledává svého bývalého kolegu a tajného ctitele (Budař), který se vyšvihnul na zazobaného ředitele galerie. I hloupější musí být jasné, že Budař bere ženy jen do postele, přesto se s ním Veronika schází, líbá, jede na rande a pak...procitnutí ve chvíli, kdy se s ním málem vyspí a jeho "vášeň" vtipně ochladí kozím sýrem. Vše je pak potřeba urovnat, oba rodiče se ze situace zřejmě poučí a v závěrečných titulcích se dozvíme něco z další budoucnosti o trochu šťastnější a lépe fungující rodiny. Pokud máte pocit, že ve stopáži chybí pár minut, o které nelze ochudit diváky (102 celkově), režisér se rozhodl poklonit některým filmům svého srdce. Romantické momenty, které člověk viděl v podobných filmech, by se daly očekávat, ale pocta hororu? Už scéna, kdy Venuše maluje u kamarádky a po každém tahu štětcem se k ní v místnosti naprosto tiše přibližují dvě bledé mlčenlivé děti ve mne evokovalo cosi z Kruhu, ale větší bonbonek představuje mladý Kraus. Teprve v závěru scény totiž pochopíte, když vyleze před strašidelně nasvícený dům a Veronika od něj s hrůzou uteče, že jde o krásnou poklonu jinému vycpávači zvířat (malování už Krause nebavilo), a to Normanu Batesovi z podobně vyhlížejícího motelu ve filmu Psycho. Klobouk dolů ()

vhorky

Film nebyl špatný, zejména začátek byl vydařený. Postupně ovšem děj pokulhával a film skončil divným happyendem. Rozhodně ale stojí za shlédnutí. Velmi vydařená je i hudba k filmu od Michala Hrůzy a Kláry Vytiskové. ()

KlarkaSY

Když jsem viděla ukázky,tak jsem byla nadšená,že do kin přichází nová česká komedie, film mě trochu zklamal, je to asi věc názoru,ale přišlo mi,že postrádal takový ten přirozený humor, občas jsem se trochu ztrácela v zápletce, pro mě dvě hvězdy ()

PinkieCat

Shlédnutí filmu Martin a Venuše minulý týden v kině pro mě byla spíš náhoda než plánovaná akce. A tak jsem si o něm popravdě nestihla dopředu nic moc zjistit. Což nebylo vůbec na škodu. Film příjemně překvapil. Na české komedie jsem docela "pes" a tohle se mi moc líbilo. Bylo fajn vidět Marka Taclíka v roli zoufalého tatínka, nemohu si pomoci, ale chvílemi mi připomínal známého "Tátu v sukni". Záměr s Janem Budařem se vydařil - ve ztvárnění Aleše Suka na mě působil jako dokonalý slizoun. A za ženské pohlaví musím uznat, že Kristýna Boková-Lišková je opravdu sympatická. I děti zvládli své obsazení mile a vtipně. Hodně jsme se nasmáli a s námi i celý sál. A abych nezapomněla - skvělá hudba Michala Hrůzy. ()

ProchySBK

Česká komedie, já jsem si pošmák. Taclíka nemam moc rád, nevěřim mu hraní, ale na jeho protějšek se kouká dobře. Ovšem Hanák je muj oblíbenec, ale měl by dělat jen Na stojáka a divadlo, popřípadě bojovat proti politikům. Hrát může jen ve filmech Cesta do lesa a podobně, v moderních komediích mi nesedí. ()