Vendula s Martinem Vrážem se poznali na vernisáži studentů akademie výtvarných umění. Vendula plánovala dráhu umělecké malířky, ale místo toho se vdala, porodila tři děti a stala se z ní žena v domácnosti. Martin pracuje ve firmě, která se zabývá marketingem zaměřeným na hračky a hlavní sídlo má v Rusku, kam by měl jít Martin pracovat. Své práci věnuje hodně času na úkor rodiny a s Vendulou už na sebe nemají žádný čas. Když jede celá rodina za Martinovým tátou na víkend, dojde Vendule trpělivost: nechá děti s Martinem a sama jde za tchánem do hospody. Tchán ji chápe a vyprovokuje Martina k uzavření sázky, že se nedokáže sám postarat o své tři děti po dobu jednoho měsíce. Vendula tak má celý měsíc pro sebe, může odpočívat, bavit se a vrátit se k malování. Zato Martinovi nastávají těžké chvíle, neboť nemá představu o chodu domácnosti ani o tom, že dětem musí určovat pravidla... (TV Prima)

maniacxl

Rodinné komedie typu" taťka sám hlídá velmi neposedná děcka, měla úspěch naposled možná někdy v 90. letech minulýho století; jestli vůbec.Pukud se nepřidá nějaká nová originální surovina,tak to většinou dopadne takhle.Jo,jasně,na Bokovou se kouká hezky,i občas něco zahrála,ale všechno to vyprchá do ztracena.Taclík zde selhal,jak hranolky s kečupem v Caffe Imperialu,a hudba,vlastně ta jedna skladba,co hrála furt dokola byla"skvělá", jak převařená aro rýže.Český film jde pomalu do prdele,nechtělo by to změnit milí filmaři?(pane Magnusku vás se to samozřejmě netýká)35%.Omlouvám se,pokud jsem někomu tímto hodnocením způsobil trauma.Nazdar. ()

tsatsiki

Čekal jsem dynamický film, ale bylo to docela táhlé a nudné. Plus má tento film za herecké obsazení a za hudbu. Jinak je to další film, kde soundtrack je lepší než celý film.3* ()

srolyma

Nevím, jestli jsem pochopil úplně přesně, co chtěly paní scénáristky národu sdělit. Já viděl film o namyšlené zpovykané paničce, která je po pár letech na mateřský už celá znuděná z toho věčnýho vysedávání na lavičce na dětském hřišti a klábosení s kámoškama a radši by místo toho pařila a užívala si s chlapama, co její hluboké hrdlo ráčí. Pak tady máme chudáka manžela, který od rána do večera dře, aby uživil početnou rodinu, ale tý krávě se samozřejmě vůbec nezavděčí. Ta si místo toho vymyslí, že prostě na měsíc vypadne, nechá tři malý děti a celou domácnost na krku chlapovi a je jí úplně jedno, že tím vážně ohrozí jeho zaměstnání a tím pádem i jediný zdroj příjmů celé rodiny. Hlavně, když bude moct konečně zase každý večer chlastat, vymetat bary a balit zazobance. Chlap to všechno samozřejmě zvládne, postará se o děti, udrží si práci, ale udělá jednu chybu. Když se mu ta mrcha, která si za celou dobu ani nevzpomněla, že má nějaký děcka, pokorně vrátí domů, tak ji měl kopnout do prdele a najít si místo ní někoho, kdo by měl aspoň minimum mateřského citu. Marek Taclík výborný, jinak blbost vhodná na nedělní večer na ČT1. ()

PamelaJJK

Taková jednohubka, která prošumí a nic po ní nezůstane. Vyloženě neurazí, ale ani nijak nenadchne. Pár dobrých momentů (posouvání časové linie přelepováním dálničních známek), pár vtipných okamžiků, pár herců (pánové Taclík a Budař), kteří mě u filmu udrželi, protože jinak bych to vzdal zhruba po 40 minutách, kdy se začal vkrádat pocit nudy a já začal sledovat čas. To jsou klady filmu. Hudba je v podstatě také v pořádku a celé je to poměrně na profesionální výši. A zápory? Jednání některých postav mi nepřišlo tak úplně ze skutečného života a ty dvě dcerky , o které v tomto filmu jde, byly na zabití... Suma sumárum zlatá střední cesta... ()

lobo87

Námet ako z americkej komédie s Katherine Heigl. Bohužiaľ, tvorcovia sa nepriklonili jednoznačne ani ku komediálnej ani k dramatickej stránke. Herecké výkony fajn, potešil Budař... 45% ()

koza3

Veselá komedie k nedělnímu čaji. Nenadchne, neurazí, herecké výkony minimální, ale pokud si potřebujete u něčeho odpočinout, je to snímek pro vás. 40% a to mám Taclíka rád :-) ()

14krejca14

Tři je sice málo, ale čtyři zase moc. Nevím proč je u většiny hodnocení tolik negativní. Jasně, žádný originální a vtipy sršící film to není, ale ani si na to nehraje. Prostě pohodová klidná komedie se skvělou hudbou Michala Hrůzy. ()

Lula.cz

Že mě překvapuje, že česká romantická komedie není ani moc romantická a komediální taky ne. Tohle je přesně film pro televizní zábavu. Jinam takhle záležitost fakt nepatří. Celkem lituji lidí, kteří za tohle platili lístky do kina. ()

ESNYR

( Viděno v rámci "teď vybírám film Já" - vybírala partnerka ) I moje partnerka uznala že tohle je debilita na entou. Oběma dámám které psaly scénář, bych doporučil nehledat chlapy kteří mají drahej bourák a celý den vysedávají po vinárnách a drahých restauracích, protože takovej chlap si sám neumí zapnout ani rychlovárnou konvici. To že podle takového idiota potom hodí do jednoho pytle všechny chlapy je opravdu smutné. Obě dámy by se měly podívat na pár stránek na internetu, a podívat se na to, jak to chodí doopravdy a že kolikrát ta ženská je taková kráva že by jí ty děti měla odebrat sociálka. Film jsme viděly celý abychom oba pochopily že popisek se plete a že místo komedie tam mělo být napsáno sci-fi, protože ani v našem několikasettisícovém městě se nenachází tolik karikatur lidí, jako v celém tomto příběhu. 1 hvězda je za pár vtipných scének. Jinak to uráží obě pohlaví. ()

m.xFuck

Taková jednoduchá poloromantická komedie. Vtipy celkem fungovaly. Bylo to praštěné (záměr), ale ne stupidní a trapné. Proto trochu nadhodnotím. ()

Klarkys

Jen jsem se utvrdila v tom, že české filmy poslední dobou nestojí za nic. Vtipy nebyly až na pár výjimek vůbec k smíchu, z dětí to zahrál nejlíp ten prcek a nebýt Kristýny L. Bokové, nedalo by se na to dívat. Bohužel. ()

PECHY15

Skvělý začátek, skvělý nápad, skvělé herecké výkony a pak najednou nelogické události... nechci Budare, dala jsem jim makovice (a pak už se to neřeší), zajdi k němu, je v pohodě (naprosto absurdní scéna naprosto vytržená z kontextu a pak už se samozřejmě taky neřeší :D, podle mého se režisér snažil dokázat že umí točit ve stylu T.M.A.) Kdyby ve filmu nebyly, tyhle doslova "kraviny", měl by rozhodně červené označení. + mě velice potěšilo natáčení v Sokol Vršovice, jen škoda, že vyměnili toho co vydává klíče od skříněk za svého herce a chodili za tu čáru kam se nesmí klidně v botách :-D ()

vrba68

Nepamatuji se, kdy jsem naposledy měla z českého filmu tak příjemný pocit. Publikum v kině se bavilo a já si uvědomila, že takových snímků je jako šafránu. Milý , pohodový, půvabný . Žádná monstra, úchylové, vraždy, prostitutky, politika ani disent. Marek Taclík byl fantastický a s Kristýnou Bokovou si opravdu sedli. Z kina jsem odcházela s úsměvem na rtech a nebyla jsem sama............ Doporučuji všem lidem , kteří v této době dokázali zůstat normální, at´už mají děti nebo ne. ()

FlegyCZ

Jít na romantickou komedii natočenou ve stejné zemi kde vznikl Kameňák zavání zkaženým odpolednem, ale tohle se vyjímečně povedlo. Není to sice žádné geniální dílo, ale rozhodně příjemná oddechovka. Trochu romantiky se tu sice objeví, ale jen tak na okraj a nijak to nekazí komediální ladění filmu a příběh je sice skoro až nudně obyčejný a vlastně trochu o ničem, ale toho není důvod si všímat. Od začátku do konce je to vtipné, aniž by jediná scéna působila uměle (ba naopak, chvílemi se v tom člověk až vidí) a ačkoliv si po pár dnech stěží vzpomenete na víc než dvě tři hlášky a krásnou hlavní hrdinku, nenajdete důvod proč tenhle film nevidět. ()

girasollle

Snímek Martin a Venuše mě příjemně překvapil. Celkově film působí příjemně "pro oko", zápletka není vůbec špatná a filmová hudba je výborná. Určitě k mému dojmu přispěla i skvělá podmanivá atmosféra pátečního večera na plzeňském filmovém festivalu Finále. ()

Stuck

Na české poměry velmi povedená komedie. Jsem rád, že mohu po dlouhé době konečně dát dobré hodnocení našemu filmu. ()

rigby

Moc příjemný a svěží film, který svou jednoduchou pohodou vybočuje z dnešní české produkce. Nic zvláštního neřeší a v tom je právě jeho kouzlo, že je o obyčejných věcech, obyčejných lidech, obyčejném životě. Navíc naplněn laskavým humorem. I když občas přeslazený. Rád se podívám znovu... ()