Gévaudan, hornatý kraj centrální Francie, je sužován děsivou bestií. Oficiální stanovisko je, že jde o obzvláště nebezpečného vlka. Je povoláno vojsko, které začne vybíjet vlky z celého kraje. Všichni doufají, že mezi nimi bude i vraždící bestie. Jev přichází na králův rozkaz zkoumat přírodovědec Grégoir de Fronsac. Intriky šlechticů a politický zájem krále stojí proti poctivé snaze mladého vědce zbavit kraj děsivého nebezpečí, jež má na svědomí už přes sto životů. S Fronsacem do kraje terorizovaného bestií přišel i jeho indiánský pokrevní bratr Mani, který nejen ovládá různé druhy tradičních bojových umění, ale dokáže i komunikovat s přírodou. Mani naslouchá tajemným hlasům, které ho dokážou přivést až k hrůznému tajemství řádícího netvora... Jejich protivníkem ale není jen netvor samotný. Středověké francouzské městečko ponořené do nočních mlh skrývá další hrozivé tajemství.

Příběh vychází ze známé francouzské pověsti, všechny hlavní postavy kromě Maniho skutečně existovaly. (oficiální text distributora)

Skleni

Od tohoto filmu by sa mohli učiť mnohí tvorcovia aj dnes. Nápadité, geniálne spracované a hlavne, brilantne podané. Každý kúsok deja, každý dialóg, každý jeden obraz má svoje opodstatnenie. Nič nie je na vyše a v závere to všetko hrá ako kráľovský orchester. Proste paráda. Samozrejme ani tu sa tvorcovia nevyhli chybám ako je kritizovaný západný bojovník s umením východného boja a pod. Ale to všetko hravo prekrýva fakt, že dej a postupnosť akou je dej tvorený a rozprávaný je skvelé. Hlavné postavy majú svoje čaro. Každá je niečim jedinečná. A neomrzí a neprekáža. Strih, hudba a celkovo technická stránka len prispieva štýlu v akom sa film nesie. Je to istá grandióznosť a ľahkosť a nadutosť. A to nie je pre každého. A preto film nemá moc veľkú základňu fanúšikov. V prípade remaku kedy by sa použili moderné vyzuály a mega prsaté nahé baby a všetko ostatné by sa ponechalo, film by mal úspech. Ale to by sa už mne nepáčilo. Takto je to skvelé. Jednu hviezdu odoberám kvôli niektorým scénam, najmä bojovým a kvôli absencii rozumu, kedy by sa film dal krásne zostrihať o pol hod kratšie a bol by ponúkol presnú dávku drogy zvanej umenie. Takto som si len šňupol a dožil sa toho že efekt vyprchal a ja som stále musel sedieť na riti a pozerať film. ()

gazogazo

Zábavně divné. Francouzská verze Brendana Frazera se potácí v aristokratických kulisách a u toho loví monstrum. Pokud znáte originální příběh, užijete si film snad ještě víc, hlavně jak se vyrovnává se známou historií a buduje nadstavbu úplných nesmyslů, které však někdo dobře promyslel a tak je výsledkem zábavné béčko, jiného než klasického stylu. Viděna prodloužená verze. ()

JimiH

Ze začátku jsem měl pocit, že se Gans snaží točit ve stylu Barryho Lyndona, brzy se ale tón snímků změnil v brakové a notně natahované dobrodružství. ()

Odpadlik

Co o tom napsat? Jde o směs hororu, dobrodružného filmu, krimi-filmu, to vše v historii (Francie, 18.století). Trochu mi to připomíná Fantóma Paříže, i tady půjde o jeden z nejdražších francouzských filmů a i tady je kladen největší důraz na vizuální stránku filmu, která je opravdu bezchybná. Co mě ale opravdu rušilo, jsou kung-fu scény, které podle mě do historického filmu nepatří a které opravdu nemusím ani v současných filmech. Stojí určitě za to vidět na DVD nebo v dobrém kině. ()

Tamten

Zajímavé netypické propojení historického hororu s moderním pojetím soubojů. Z hitorického hlediska to sice není příliš reálné, ale u takovéhoto filmu jde spíše o zábavnost, která tímto prvkem má u spousty diváků šanci se zlepšit. ()

simplejack

Tak tohle zas taková hrůza nebyla. Škoda, že je však tenhle snímek postupem času horší a horší, ale i tak si myslím, že se zde dá hovořit o atmosféře a vizuálně je to taky pěkné. takové tři a půl hvězdičky ()

Acrobat

viem, ba som si isty ze indiani sa nechodili ucit Kung-fu, jiu-jitsu, Tae-kwon-do do dalekej Ciny. Ale O.K. som ochotny to prehliadnut vdaka spomalenym zaberom, francúzskemu citu pre farby, nabitý dej, syrovej akcie a ...a...mytologizovanej histórii ()

Sign

to byla ale kravina :-DD ale jak uz zde rekli nekteri...ja se taky nenudil, a některé scénky s bestií byli dosti povedené, už jen ta myšlenka bestie na místě... ()

Henry Morgan

Nádech tajemna vytěká během 137 minut do ztracena jako voňavka z flakónku a zůstane jen film. Avšak i ten film pozbyvší kapaliny může zanechat příjemný pozůstatek vůně. Je to tak i s tímhle filmem. Už přesně nedám dohromady, jak se vše událo, ale zanechalo to ve mně jistý pozitivní zbytek. A co je nejlepší....no, že ve směsi rozličných dojmů převládla zábava ()

Karmin

První asi třetina má celkem hustou atmosféru, bestie je v ní jen neviděné zlo a divák má mrazivý pocit, že by to mohl být celkem duchaplný detektivní film o hledání Šelmy mezi lidmi místo hledání vlka v lese. Akorát, že i do téhle první části prosakuje to kung-fu, které je takovou předzvěstí toho, v jaký béčkový akčňák se to postupně promění. Ale ne, že by to nebylo zábavné. Pořád se tam něco děje a je na co koukat. Komu se líbil Vidocq (Fantom Paříže), bude se mu tohle líbit taky nebo ještě víc. ()

Jaxx84

Pro mě je Bratrstvo vlků prostě kultovní film, jehož kouzlo jsem objevil kdysi dávno na kolejích. Nádherně vypracovaná atmosféra, jíž se může blíž možná tak Sleepy Hollow. Strach a nejistota z příšery. Šikovné oddalování odhalení a pak, bestia magna v plné kráse. Herci jsou naprosto geniálně vybráni. Cassel správný záporák se vším všudy, kterému jeho roli žeru od první vteřiny, Le Bihan výtečný aristokrat, pokrokový, zajímavý. Belucci je zastíněna Émilií Dequenne, takhle nějak já si představuji dámu té doby. Okouzlující nejen svoji krásou, ale nevinností a jemným flirtem. Nejgeniálnější je ale postava Decascose alá Maniho. Indiána v prostředí francouzského venkova. Tajemného, natolik odlišného a čistého...Bratrstvu nemám prostě co vytknout. 9/10. ()

Nix

Takovej netypickej mix historického akčního hororu. Frantíci občas zkouší nevyzkoušené a za mne to takový průser nebyl, ba naopak. Když dáte solidní prostor Markovi, tak ukáže, že opravdu mu martial arts není cizí a příběhově to taky nebyl takovej průser. Tohle se fakt dalo. ()

Černákočka

Sice ujetý žánrový mišmaš, ale jen za mužské herecké obsazení bych dala 2* ;o))) Navíc je tu úchvatná vizuální stránka, romantika, trocha historie, hororu, sem tam nějaká filozofie, dle mého názoru skloubeny dohromady celkem umně – jednoduše chutná směsice, která mi opravdu sedla. Jen ty souboje mne moc neberou, tak bych je oželela a taky pořád marně přemýšlím, co byla bestie přesně zač... ()

wOOzIe

Postavy jsou velmi zajímavé, Cassel jako vždy výborný, scénář né zrovna originální se spousty nelogočnostmi (Indian, který umí kung-fu ve franci tehdejší doby). Ale výsledek je velmi zajímavý a zábavný, což bych od francouzkého filmu této kategorie moc nečekal, tak že 75%. ()

Marty7CZ

Nemůžu si pomoc, ale mě se ten biják mega líbil, strašně zábavná pecka, hodně originální film, prvotřídní zpomalovačky! 80vostrejch% ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel