Gévaudan, hornatý kraj centrální Francie, je sužován děsivou bestií. Oficiální stanovisko je, že jde o obzvláště nebezpečného vlka. Je povoláno vojsko, které začne vybíjet vlky z celého kraje. Všichni doufají, že mezi nimi bude i vraždící bestie. Jev přichází na králův rozkaz zkoumat přírodovědec Grégoir de Fronsac. Intriky šlechticů a politický zájem krále stojí proti poctivé snaze mladého vědce zbavit kraj děsivého nebezpečí, jež má na svědomí už přes sto životů. S Fronsacem do kraje terorizovaného bestií přišel i jeho indiánský pokrevní bratr Mani, který nejen ovládá různé druhy tradičních bojových umění, ale dokáže i komunikovat s přírodou. Mani naslouchá tajemným hlasům, které ho dokážou přivést až k hrůznému tajemství řádícího netvora... Jejich protivníkem ale není jen netvor samotný. Středověké francouzské městečko ponořené do nočních mlh skrývá další hrozivé tajemství.

Příběh vychází ze známé francouzské pověsti, všechny hlavní postavy kromě Maniho skutečně existovaly. (oficiální text distributora)

john.h

Je to krásně natočené, má to zajímavou atmosféru, ale scénář by chtěl ještě trochu, teda spíš trochu hodně dopilovat. ()

Miagy

Trochu zvlastny film, ale sposob akym to bolo natocene ma celkom bavil. PLUS Prostredie filmu, bestia, o ktorej som si myslel ze ju nikdy neuvidim, bojové scény, kamera - spomalené zabery boli fakt zaujimave, niekedy som myslel ze hercov skutocne mlatili.MINUS: zvlastne prepojenie prostredia a postav ( indian, slachta, francuzsko, africky netvor..) Ale bol som prijemne prekvapeny, a film sa oplati pozriet. ()

Bezda22

Je to takový spatlaný, ale rozhodně nenudí. Dost akce, sice to vypadá dost americky, ale vyloženě americký to neni. Spíš se to na tu Ameriku snaží hrát, což je škoda. Ale určitě pobaví. 65% ()

Voorhees

Ze začátku má film svojí atmosféru, pak začne tempo zpomalovat a já se začínám nudit. Když ukáží bestii už je kouzlo ztraceno uplně. Všechno dovrší ten trapnej mlčenlivej indián, kterej má bejt filmovej tvrďák a vůbec to nefunguje. Film je zbytečně dlouhej a má fakt debilní konec! Herecký výkony nic moc, vážně pokus o Hollywood kterej se zvrhl v sračku. Ale ze začátku jsem se bavil, nebylo to tak hrozný takže tak 2, 3 hvězdičky si to docela zaslouží, ale nic moc teda. ()

Godhaj

,,Je to moudrý had.“ Hodně mi to připomínalo pohádku o pejskovi a kočičce, jak vařili dort. Taky do toho dali spousty chutných ingrediencí, ale nakonec z toho byl blivajz. V tomto filmu je asi všechno: indián, kung-fu, vlci, spiknutí, romantika, čáry a kouzla, totemy, zpomalovačky a mutanti. Tohle všechno je navíc nacpané do příběhu, který by vystačil na desetidílný seriál, takže není divu, že výsledek je prostě špatný. Příběh je zprvu zajímavý, ale poté se začne větvit a nakonec už je tak rozmělněný, že jsem netušil, o co vlastně tvůrcům jde. Kvůli přehnaným ambicím má film přes dvě hodiny, a to je příšerně ubíjející, obzvlášť, když každá druhá scéna má zbytečnou zpomalovačku ve stylu Matrixu, která tady ale nefunguje a naprosto postrádá význam. Naštěstí se ve filmu tu a tam mihne Monica Belluci, kvůli které jsem se vydržel dívat až do konce. ()

Knor

Tenhle film jde těžko hodnotit. Ono se to ze začátku tváří jako gotickej horor, hutná atmosféra a prostředí filmu tomu dává správnej šmrnc. Ten strach z tajemný bestie co párá lidi na kusy funguje, ale bohužel jen do tý doby než se ta potvora ukáže v celý svý kráse. To bylo moc a myslím, že tím film dost utrpěl, přece jen líp funguje strach z neznámého. Zhruba po polovině se to prostě zvrhne do akčního béčka, což jsem vůbec nečekal a na jeden film je to už moc velkej guláš.Ne že bych byl přímo znuděnej nebo zklamanej, ale taková brutální kombinace žánrů byla na mě trochu moc. Je to určitě originální nápad, pro potěchu oka tu hraje nádherná Monica Bellucci, ale stačilo jednou a dost. ()

goofey

Námět příšery terorizující středověký venkov není moc originální, ale stále si myslím docela vyhledávaný. Jen škoda, že si autoři se svým dílem víc nepohráli. A co hůř. Prvky bojových umění v tomto období nebyly dobrým tahem. ()

herrbierer

Skvělý a poctivý dobrodružný film se vším, co k tomu patří. Splácává sice dohromady hodně prvků, které spolu na první pohled nemají mnoho společného, ale výsledný celek je vyrovnaný. Christophe Gans film natočil tak, že vypadá drsně a zároveň atraktivně, i když občas se zasekává o jeho zálibu ve zpomalených záběrech. ()

eredin

Prvni polovina dobrá, potom ale na obrazovku vyleze "bestie", a co hůř Monica Bellucci se oblékne a vsechno jde do kopru :( To se proboha nenaslo par set dolaru na poradnou potvoru ? ... tahle vypada jak z krotitelu duchu. ()

fordhont

Vcelku se na to dalo dívat. Středověk poměrně solidně vyobrazen (i to církevní dogma), až na věčný feminismus, který si francouzi nemohou odpustit (samozřejmě jsem pro rovnoprávnost, ale ta ve středověku opravdu nebyla). Zápletka i postavy zajímavé, kamera nápaditá, bohužel ke konci trochu roztahané. ()

Arccos

Mohl to být celkem zajímavý film o bestii, s neohraným a kupodivu neočekávaným koncem. Ale to kung-fu v podání indiána a francouzských žoldáků... ()

amyth

Je to jen můj pocit, že kdyby byl film o hodinu kratší jen by to prospělo? A nebo tu hodinu mohla kamera zabírat jen Monicu Bellucci. Proboha proč je to tak roztahané? A co ty dialogy? Chvílemi si člověk připadá jako v seriálu kde vynechal jeden či dva díly. Tento film by měl jít nejdříve do střižny, pak se vrátit a myslím, že by to hodně prospělo. Hlavně divákovi ()

pekas

Je to sice na pomezí, ale kloním se k pěti, už vzhledem k poměrně nízkému hodnocení zde. Akční historický film, ano styl boje byl na 19-té století dost moderní, bestie trochu mysteriózní, když nechci přímo říct nevěrohodná, no ale to už je tak vše k záporům. Zbytek je dost koukatelný a i přes delší stopáž mi to při každém sledování uteklo svižně, s plnou pozorností a očekáváním co se bude dít dál, až do konce filmu. ()

macetoma

Docela zajímavě provedeno. Zvláště Mark Dacascos v bojových scénách je příjemně koukatelný. Přijatelně napínavé. Dávám 3 hvězdy. ()

JackO.

První polovina docela zdlouhavá a trochu nudná, ale ve druhé už se to pěkně rozjede, sice je tam pár nesmyslných věcí a příšera přehnaná, ale celkové hodnocení malinko lepší tři. ()

LucTheGreat

Chichichiii, chachachaaa... Frantíci vždy byli a stále jsou přiteplení cucáci s malými frantíky, což si vedle nosánků nahóru a kopání do všech okolo vynahrazují také svou děsně cool kinematografií... Bratrstvo vlků se však vymyká! Ostatním zdejším commentům vůbec nevěnujte pozornost, kecaj! Například kung-fu bylo ve Francii osmnáctého století naprosto běžnou záležitostí, já to jakožto student geografie musím vědět... Jedná se tak o zcela historicky věrný snímek, který je nabitý logikou, chytrými dialogy a po technické stránce navíc brilantními digitálními efekty... Také se mi velice líbily zpomalené záběry, to bylo vůbec to nej, co se autorům povedlo... Je super pozorovat, jak dostává týpek do nosu, hází držku do kaluže a louže se rozstříkává, přičemž to zabírá 5 minut filmu, nebo jak stejnou stopáž sežere přeskok bílého čokla (chápej vlka) přes spadlý kmen stromu.. Naprosto úchvatné a působivé! Jen mě mrzí, že tyto zpomalovačky trvaly dohromady asi jen pět hodin, ale chápu, že tvůrci měli jistý limit, který nesměli překročit... ()

Vykuk

Mark Dacascos je takový outsider akčních filmů, ale od Mistra neznámého boje, ho mám prostě rád a tady celkem zaválel (ikdyž ve vedlejší roli). Spíš než horor je to takové fantasy, temnější pohádka, ale působivá, má to koule, spokojenost:) ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel