Gévaudan, hornatý kraj centrální Francie, je sužován děsivou bestií. Oficiální stanovisko je, že jde o obzvláště nebezpečného vlka. Je povoláno vojsko, které začne vybíjet vlky z celého kraje. Všichni doufají, že mezi nimi bude i vraždící bestie. Jev přichází na králův rozkaz zkoumat přírodovědec Grégoir de Fronsac. Intriky šlechticů a politický zájem krále stojí proti poctivé snaze mladého vědce zbavit kraj děsivého nebezpečí, jež má na svědomí už přes sto životů. S Fronsacem do kraje terorizovaného bestií přišel i jeho indiánský pokrevní bratr Mani, který nejen ovládá různé druhy tradičních bojových umění, ale dokáže i komunikovat s přírodou. Mani naslouchá tajemným hlasům, které ho dokážou přivést až k hrůznému tajemství řádícího netvora... Jejich protivníkem ale není jen netvor samotný. Středověké francouzské městečko ponořené do nočních mlh skrývá další hrozivé tajemství.

Příběh vychází ze známé francouzské pověsti, všechny hlavní postavy kromě Maniho skutečně existovaly. (oficiální text distributora)

zurivymlok

Podle mě překvapivě dobrý snímek. Samozřejmě, je to mišmaš všeho možného přesně jak popisuje Lima, ale komu by to vadilo? Vždyť mnoho filmů prakticky nerespektuje realitu. Mě osobně se film líbil a hlavně mě bavil. ()

Andy.222

Kromě pár světlých momentů (některé souboje, Monica Bellucci) považuji film za typické "béčko" nadupané osvědčenými, leč nepřekvapivými klišé. Viděl jsem film jednou a nikdy jsem nepocítil chuť jej vidět znovu. ()

teseth

Velmi zajímavé detektivka z Francie 17 století. Film se snaží o zachycení dobového života, do kterého zavítají nevítaní hosté se svým krvavým plánem. Vše by fungovalo kdyby toho nebylo tolik. Chvilku jsem přemýšlel co je hlavním tématem filmu, protože všechny byly hlavní a všechny se neustále snažil autor tlačit do popředí. Nakonec z toho vyšel s jakous takous hrdostí a zafinišoval vcelku uspokojivě. Celkově tedy průměr, ale tu jednu hvězdu navíc jsem si neodpustil za monicu! ()

B.e.r.n.y

U tohoto počinu, coby mé volby na deštivý večer jsem se bavil skutečně dobře. Prostředí skvělé, efekty působivé, ozvučení odzbrojující. Vhodné herecké obsazení. Jen mne místy zarážel poněkud podivný střih. Motiv pomsty, honu, náhlé bezmoci, zvratu, lásky. To vše mi sedlo. 80% ()

Alboin

Film, ktorý milujem. Prekrásne spracovanie legendy, vynikajúci herci, kostýmy a prostredie. Nádherne stupňované napätie. Pre mňa jeden z filmov, ktorý nikdy neomrzí. ()

Petr325

Neřekl bych, že se jedná o tak nepovedený film. Samozřejmě, příběh jednodužší, efekty špatné (možná i na 2001), ale přeci jen má film jakousi jiskru. Napětí, atmosféra, postavy...to vše se mi na tomto snímku velmi líbilo a celkový film se mi hodnotí o to snáze, neboť nemohu říci, že by mě některá z pasáží vysloveně nudila. Slušných 70%. ()

Robbie

Pri filme som sa bavil a celkovo ma upútal. Zaujímavé spracovanie zaujímavej teórie o beštii, ktoré si vždy rád pozriem keď pôjde v TV a možno si kúpim aj DVD keď naňho narazím a budú tam nejaké zaujímavé bonusy. Asi jediným negatívom, ktoré u mňa stojí za zmienku bola samotná beštia, ktorá bola viditeľne CGI a život som jej uveril len na úplnom konci pri detaile na jej oko.. Hlavný hrdina mi nejak extra sympatický nebol ale na druhej strane Vincent Cassel je úžasný a to ženské osadenstvo.. ach jo! :)) ()

lajkus

Nemůžu si pomoct ale tuhle pitomou béčkovou slátaninu jsem jako malej (zhruba 11 nebo 12 let) viděl asi stokrát, oblíbený film mého mládí (kung-fu indián, chlápek s netvořenou rukou a nějakym kostěnym mečem, vlkodlako-basketvilský čokl) všeco vypadalo cool.... bojim se si tenhle film pustit nyní (22 možná 23 let mi je), zážitek by se pravděpodobně zkazil a musel bych si uvědomit že ve svých 12 letech jsem byl úplnej debil... ()

sha.piro

Neuvěřitelná splácanina všeho možného. Kupodivu na mě ale tato podivná "story" docela příjemně zapůsobila. Dokonce mohu říct, že jsem se při ní i bavil a sympatizoval s ní. S ní, i s některými jejími postavami. Podivné : ) ()

mine.slayer

Skvělá podívaná, akce, mystika, romantika ne však románová, vše podpořenou skvělou kamerou a hudbou, film je skoro 140 minut dlouhý, ale i když se na něj znovu koukám, vždy tak rychle uteče, že si ho mnohdy pustím i podruhé. Nedokázal jsem si Marka Dacascose představit jinak než jako Béčkového "karatistu", ale pro roli Manyho se narodil!! A Monika Belluci, mi poprvé dokázala že je také herečka ne jen pěkná kost. ()

Mark1983

Lehký nadprůměr,který s určitými scénami dokáže imponovat,ale z filmu dělá průměr několik hluchých míst. Přesto scény s bestií jsou dobré a film je také koukatelný,jen těch několik hluchých míst,kterými jsou průtahy. ()

raru

Tento film je moja srdcovka,aj po rokoch,keď si ho pozriem mám v niektorých pasážach zimomriavky.Jasné,nie je dokonalý,je dlhý,digitálne efekty sú na prd,ale aj tak ma ten film zaujal tak,ako máloktorý.Le Bihan tak ako Dacascos vo svojich životných úlohách.Proste to je u mňa plný počet. ()

STREITER

Režisér Christophe Gans si dal skutočne záležať na napínavom príbehu o tajnom spoločenstve. Spracovanie skutočne zaujímavé. Nato, že je to film z roku 2001 som milo prekvapený. ()

Martin.Proko

Takhle by asi vypadal Okrsek 13 z časů Francouzké revoluce..... Volné zpracování co by mohlo být asi za novodobým mýtem o "Geudvábské bestií" . Je to akční ale je to dobré vyprávění na počátku Francouzké revoluce o tom co jak snadné je manipulovat s lidmi něčím co je pro ně nové a co neznají. ....Mám hroznou chuť spoilerovat ale kdyby jste vypustili i dnes na venkov tak by to také působylo jako bájné stvoření protže strach maluje roztodivné obrazy..... ....Celé je to zabalené do líbivého evropského hávu a výsledek je podle mně . Líbivé záběry , hezká výprava která lehce balancuje na hraně toho co by mohlo být reálné a co už je fantasie starého písaře který sepisoval příběh svého pána který kdysi odjel do Ameriky.... ()

ouki81

Opět po dlouhých letech jsem se podíval. A popravdě? Nic se nezměnilo.Stále ten film hodnotím opravdu vysoko. Atmosférický, romantický, mysteriózní s nádhernými exteriéry i interiéry. S vynikající hudbou. S parádními bojovými scénami. Hejty na bojová umění bych si dovolil vetovat, jelikož ve Francii měli a dodnes mají vlastní bojové umění Savate, které má být ve filmu patrně používáno (není,ale snažili se). Ústřední dvojice nemá chybu, i když Mani si leckdy krade film pro sebe. Milovníci Gregoira de Fronsac si ovšem přijdou na své když se daný rytíř v poslední třetině filmu z pochopitelných důvodů řádně naštve ne-li rovnou nasere a začne to kosit stylem Ramba kříženého s Brucem Leem. Émilie Dequenne je správný prototyp objektu rytířské lásky a Monica Belluci zase perfektní tajemná femme fatale.No a o Vincentu Casselovi se snad nemá cenu rozepisovat,ten si tu roli vyloženě užil. Takže celkový verdikt 4 z 5ti hvězd. Jednu ubírám a zbytečně dlouhou stopáž a úmrtí oblíbené postavy. ()

Miroslav.Zac

Jsou filmy, které milujete, protože jsou skvělé. A jsou filmy, které jsou skvělé, protože je milujete. Bratrstvo vlků je ten druhý příklad. Nikdy nezapomenu na ten den, kdy jsem film viděl poprvé a okamžitě si ho zamiloval. Od té doby si ho pouštím minimálně jednou za rok, neřeším ty do očí bijící nesmysly a jen si ho užívám. Jen je škoda, že filmů s takovou atmosférou je tak po čertu málo. ()

Chicharron

Možná až příliš komplexně pojatý film, který chce ukázat všechno možné, jenže bohužel platí, že méně je někdy více. Mohl to být dobrý horor, kdyby se film držel více mystiky, ale nakonec se ukáže, že "bestie", která měla téměř nadpřirozené schopnosti a dokázala štípat stromy jak nic, měla "reálný základ". Do toho autoři filmu naroubovali "love story" a otřeli se o francouzskou revoluci. Dost mimo mísu byla tlupa kung-fu cigánů a stopáž okolo 2,5 hodiny... Každopádně se jednalo o lepší film s Markem Dacascos a Monica Belluci, ta se toho fakt nebojí...takže alespoň nějaká pozitiva. ()

Eldur

Aaaaach! Tak toto je pekná zlátanina! Nebyť tajuplného charizmatického Dacascosa a vždykrásnej Monicy Belluci, bolo by to za dva. Začiatok bol pomerne slušný, až na to, že sa mi zdalo trochu divné vsadiť ázijské bojové scény v prevedení indiána do Francúzska spred 300 rokov!!! Ale dalo sa to pozerať až do okamihu, keď beštiu ukázali...odtiaľ sa im príbeh vymkol z rúk ako hadica pod tlakom a začal sa nekontrolovane metať . A zjavne hadicu nemohli dlho chytiť (tá premrštená dĺžka). Ešte že tu je pekná práca s kamerou! ()

gulas

Já nevím, vizuálně je to moc pěkné. Začátek je docela dobrý, ale druhá polovina filmu už je úplně mimo. A i na ten začátek doporučuji vypnout mozek. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel