Spisovatel, vysněný hrdina brakových románů a nejlepší role Jean-Paula Belmonda... Bob Saint-Clare je nejlepším a nejrafinovanějším agentem na světě. Je vším, o čem sní jeho duchovní otec v malém pařížském bytě s otlučeným psacím strojem. Není divu, že se prolínají jejich osudy a že uklízečka, která vytrhne spisovatele ze soustředění, klidně luxuje i při přestřelce nebezpečných gangsterů. Francois Merlin je autorem už jedenačtyřiceti románů o příhodách nepřemožitelného agenta a právě dokončuje další. Na rozdíl od svého hrdiny se však nemotorný Francois neustále potýká nejen s všedními starostmi, ale také s nedostatkem peněz, a to navzdory skutečnosti, že jeho romány hltají po světě miliony čtenářů. Své trable si spisovatel vybíjí pouze tím, že všechny, kteří mu komplikují a znepříjemňují život, přenáší do svých románů jako záporné postavy, se kterými si jeho agent Bob hravě poradí. Svého lakomého nakladatele Charrona, který na něm vydělává velké peníze, ale odmítá mu vyplácet zálohy, projektuje do role svého úhlavního nepřítele Karpofa a Arianne má svůj předobraz v půvabné sousedce, studentce sociologie Christine. Ta si jednoho dne půjčí jeho knihy, aby s jejich pomocí mohla napsat sociologickou studii o důvodech obliby podobné literatury, což si Francois špatně vyloží a začne se o ni ucházet stylem svého hrdiny, neodolatelného Boba. Tím však u dívky neuspěje. Francois už má dost krvavých dobrodružství, sní o kvalitní knize, kterou chtěl kdysi napsat, a rozhodne se svého agenta zlikvidovat... (Česká televize)

darkrobyk

Pecka, rána, mozek na zdi...vlastně na talíři. Tenhle film jsme milovali na základce. Všechny atributy akční komedie - láska, intriky, zabijáci, akce, útěky...nechtělo by to trochu krve?-Jak je libo: Ratatatata - a výsledkem je nádherný krvavý kaskádovitý vodopád místo schodiště! A což teprve, když se na psacím stroji zasekne písmeno R! Padouch nebo hldina, šišlá celá lodina! Pro mě jedna z nejlepších belmondovek. ()

Gimp

Že sociologie je pavěda na hovno je po shlédnutí této brilance jasné i laikovi. A nebo také: nejkrásnější poklona lásce, obyčejnosti a marnosti lidského snažení. ()

Ampi

Dne 6.9. 2021 odešel velký Muž z Paříže Jean-Paul Belmondo.  Jeho dvojrole spisovatel Francoise Merlin a Bob Saint-Clare je geniální a hlavně zábavná. Kam se na Boba Saint-Clare hrabe James Bond. A taky se v Acapulcu zpívá Cucurrucucú Paloma. Výborná komedie/parodie na špionské filmu, která snad bude bavit po dlouhá léta. Mimochodem jsem nevěděl, že Marina Veneta je originálně Albánie. ()

cheyene

Inu, očekával jsem mnohem víc. Muž z Acapulca je jedním z nejznámějších Belmondových snímků, tudíž jsem se připravoval na vskutku zdařilou podívanou s dávkou dobrodružství a vtipu. Dočkal jsem se ovšem spíše zklamání a ve srovnání s Mužem z Ria tento počin značně zaostává. ()

nunka

Veľmi svieži a úderný film s podmanivým hereckým výkonom J.P. Belmonda, miestami mi pripomínal bláznivých "Bananas". Všetky atribúty crazy komédie správne nadávkované, príbeh pôsobí ako dokonalá blbosť na ktorej sa dá úžasne zabaviť. ()

ajuska

Opravdu zábavná parodie na všechny ostré chlapíky, kde se perfektně prolínají dvě dějové roviny. Bohužel ke konci už filmu lehce dochází dech a objevují se hluchá místa. ()

filmfanouch

Smrt Jeana-Paula Belmonda mnohé zasáhla a dává to naprostý smysl. Francouzská legenda za sebou zanechala mnoho povedených filmů, žádný ovšem nejspíš v celkové oblíbenosti nepřekoná Muže z Acapulca. Na tu se často zapomíná v momentech, kdy někdo řeší nejlepší parodie všech dob a to je obrovská chyba. Tahle parodie na špionážní filmy totiž Belmonda představuje ve vrcholné formě.   Tahle Belmondovka představuje francouzskou legendu hned v dvojroli. Nejen v roli agenta Boba Saint-Clairea, ale i v roli jeho tvůrce Françoise Merlina. V průběhu filmu se příběh dvou hlavních hrdinů proplétá v různých paralelách a příběh přeskakuje mezi fiktivním příběhem stylového špiona a jeho autora, který se musí potýkat s denními životními nástrahy. Velmi zajímavý koncept, kterého se naštěstí režírující Philippe de Broca dokázal skvěle chopit a především se Belmondo v hlavní dvojroli skutečně vyřádil.   V Muži z Acapulca je vše na svém místě. Skvělé komediální načasování, povedené akční sekvence a fungující romantická atmosféra. Na tento typ žánru se sice koukalo tak trochu mezi prsty, přesto je Muž z Acapulca skvěle natočenou záležitostí, která se nakonec v rámci příběhu o spisovateli, který utíká do imaginárního života dočká i skvělého vyvrcholení. Kromě Belmonda navíc byla skvěle obsazena i femme fatale Jacqueline Bisset, která by se v klidu minimálně vyrovnala většině Bond girls.   Muž z Acapulca by ovšem skutečně nefungoval bez energického výkonu Belmonda. Ať už je to elegán Saint-Clair nebo jeho přesný opak Merlin, Belmondo dal do filmu klasicky vše. Tehdy Muž z Acapulca především parodoval tehdejší bondovky se Seanem Connerym (Mooreovky odstartovali teprve též v roce 1973) a v uvolněné parodické formě vznikla skutečně skvělá parodie, která by se dost možná z dnešního pohledu dočkala kritiky za to, že si v jistých momentech dovoluje až moc, v roce 1973 ovšem tohle naštěstí někdo neřešil a Muž z Acapulca i díky tomu mohl získat kultovní status, který má dodnes.   Skvělá komedie se zajímavým konceptem, vydařenou řemeslnou stránkou a především právě úžasným Jeanem-Paulem Belmondem. I díky filmům jako Muž z Acapulca bude Belmondův odkaz nadále žít a opětovné reprízy jeho největších pecek budou tuhle legendu francouzské kinematografie alespoň v jisté formě udržovat při životě. Díky za všechno Jean-Paule! ()

Big Bear

Geniální nestárnoucí komedie s JPB a krásnou Jacqueline. Co tomu dalo ale další Frantíky nezaměnitelný šmrc byl náš dabing. Zkusil jsem přepnou na původní jazykovou verzi a sorry Belmondo, ale náš pan Tříska má hezčí hlas než máš ty sám! :-). Dávám za 4 popsané a zmačkané listy budoucího akčního románu o Bob Saint- Clarovi! * * * * ()

Boogeyman

Belmondova svatá trojice -Muž z Acapulca, Veselé Velikonoce a Zvíře! Těžko říct, který z nich je lepší, všechny tři jsou geniální! ()

petaspur

Spisovatel Francois Merlin se nespokojeně prokuřuje životem ve svém nefungujícím zatuchlém bytě. Vymyslel postavu nepřemožitelného světáckého agenta Boba Saint-Clara, který sice neumí mariovenetsky, ale za to s úsměvem na rtech svádí nadrženou agentku Ariannu, během řeči mimoděk postřílí hromady nepřátelských agentů (neko kohokoliv jiného), rozcvičuje se na rotopedu i klavíru, machruje tasením hřebenu z plavek a dalšími efektními kousky udivuje čtenářskou obec. Jenže Merlin začíná svoje namachrované alter ego nenávidět a klapající klávesy psacího stroje už pod hbitými prsty autorovými připravují superhrdinovi pomstu, stejně jako všem, kteří mu znepříjemňují civilní život. Tohle je komedie dle mého gusta, při jejímž sledování se valí tuna hlášek, z nichž vybírat jedinou by bylo vůči ostatním nekorektní. ()

salahadin

Až na tu krev, co vypadá jako malinovej sirup, je to vcelku úsměvný film, ale Belmondo fakt nikdy nebyl můj šálek....byť uznávám, parodie dobrá. ()

Disk

Muž z Acapulca je povinnost pro všechny brakové spisovatele. Žeru Belmonda v nejlepších letech. Dabing dodnes neztratil na půvabu, akorát je škoda, že původní Taťána byla bolševickou cenzurou přejmenována na Arianu a z Albánie se stala Marinoveseta. Ale jinak nestárnoucí bomba. ()

HAL

Subverzivní rýpání do Bondovek, Belmondova hravá sebeparodie, groteskní příběh o psaní příběhů, a francouzská akční komedie v koncentrované podobě. Le Magnifique. 9/10 ()

Snorlax

Kde jinde se bát, že se pár nesetká, když ona nesežene pecen chleba, než v Acapulcu? A proč? Protože pouze tam se vyskytují pravé dámy, které se přepudrují okamžitě poté, co se byly vyválely v bahně. A to vše je nic proti mimořádné sebeironii Belmonda. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo