Muž z Acapulca

The Man from Acapulco

Muž z Acapulca

Komedie / Akční / Romantický

Francie / Itálie, 1973, 90 min

Uťápnutý spisovatel Fransois si to ve svém románu prostřednictvím nepřemožitelného hrdiny Boba Saint-Clara vyřizuje se sousedy, řemeslníky a svým nakladatelem, zkrátka každým, kdo se mu plete do života. Ten je ovšem čím dál víc poznamenaný konfrontací jeho dokonalého hrdiny s autorem samotným a především s krásou sousedkou socioložkou. Takřka dokonalá parodie, v níž se realita mísí s fikcí v závislosti na autorově náladě. 2.3.2010 Tak při dnešní repríze jsem si to vychutnal víc než kdykoli předtím. "Už to byl starý muž a nevydržel to."(27.6.2007)

Jedna z nejlepších komedií všech dob. Belmondo zde září.(17.4.2005)

„Jste velký svůdce. - Nevím o tom." Asi nikdy nikdo nemachroval před nedbale zahaleným poprsím s takovou lehkostí jako Bob Saint-Claire, nikdo přitom neskákal z posilovny ke klavíru, neveršoval při střelbě a s lehkým nezájmem nedecimoval gangsterskou základnu. Francouzi stvořili v sedmdesátých letech spoustu skvělých komedií, ale u mne je Muž z Acapulca vysoko nad konkurencí.(13.8.2011)

Výborný film který však v druhé polovině ztrácí tempo a chvílemi je dosti nudný ale ten masakr Kerpofových lidí (obvzláště proradného instalatéra) je skutečně geniální.Zničit romantickou vložku a nechat pouze Boba Saint-Clare, francouzského překladatele, který umí polsky a tak může přeložit polského překladatele, který překládá polsky hovořícího překladatele z maďarštiny, který překládá maďarsky mluvícího překladatele ze srbštiny jenž překládá srbsky mluvícího řeka překládajícího polomrtvého padoucha, krysu jejiž zuby jsou napuštěny jedem a další geniální parodie na superšpiony a neúspěšné spisovatele...A Jacqueline Bisset berte jako třešničku na dort...(5.1.2003)

Tento film ve mě zanechal nejhlubší dojem :-) Skvěle napsaná a natočená komedie! Vynikající zábava :-)(2.9.2011)

• Jacqueline Bisset

• - Začátky natáčení byly docela krušné - pro kameramana téměř nepoužitelné vyprahlé mexické lokace, laboratoří poškozená část vyvolaného filmu a Belmondův pochroumaný kotník po skoku z jedoucího auta. Proto si celý štáb udělal na čas jakýsi "oraz", aby se vše mohlo dát do pořádku. (Sfinkter)

• - Během natáčení slavil Belmondo čtyřicátiny, po demolici většího množství hotelového zařízení musel vypsat poměrně štědrý šek. (Sfinkter)

• - Z úsporných důvodů Belmondo odehrál film pouze v jednom páru bot. Když bylo potřeba, tak se pouze každá bota načernila a jelo se dál. (Maark)