Muž z Acapulca

The Man from Acapulco

Muž z Acapulca

Komedie / Akční / Romantický

Francie / Itálie, 1973, 90 min

Sice jsem nevidel uplne vsechny filmy s Belmondem, ale videl sem jich dost, abych moh rict, ze tohle je jeho nejvetsi jizda, naprostej super narez. Kdyz sledujeme prihody Boba, tak je to paradni akcni film, kde nechybi humor, desitky mrtvol a litry krve a do toho vseho perfektne machrujici Belmondo. Naopak linie s Merlinem sazi hlavne na vtipy a na looserovskyho Belmonda. No a obe linie se naprosto perfektne proplejtaj, ke konci si navic role prohodi a celej film leti kupredu v naprosto neuveritelnym tempu. A krome Belmonda, kterej se tady fakt vyradil, dostal hodne velkou hereckou prilezitost a maximalne to vyuzil, tak jeste stoji za zminku krasna Bisset a Jean Lefebvre v maly rolicce opravare.(6.1.2009)

Komedie hustá jako obočí padoucha Karpofa. Máte rádi Belmonda? YES! Už vás někdy sežral žralok v telefonní budce? NO! Tak to musíte vidět Le Magnifique. OK! Nevěřím Bobovi, že si není vědom svého velkého svůdnictví. To by nenosil hřebínek v plavkách..(1.9.2008)

Geniální parodie na všechny supertajné superagenty. Jacqueline Bissetová je dostatečně okouzlující nejen jako "bond girl", ale i jako studentka. A k tomu neopakovatelná Bebelova angličtina:)) Muž z Acapulca je film tak ladný jako plavmý skok šelmy...(23.4.2003)

Největší Belmondův úspěch!(11.7.2006)

-JAK SE VÁM LÍBÍ TEN BACH? -HÄNDEL. JPB se zejvnou chutí jemně zparodoval všechny ty své ostré chlapíky. Francis Veber napsal vynikající scénář a oproti tomuhle filmu vypadají jiné Belmondovy drsné snímky jako reklamní letáčky nevalné úrovně.(28.11.2002)

• Jacqueline Bisset

• - Klasický český dabing s Janem Třískou výrazně pozměnil vyznění filmu. Nejenže Tatiana byla přeložena jako Ariana, ale i Albánie byla změněna na fiktivní stát Marina Venetta. Ve scéně s tlumočníky mluví dva muži dokonce česky. (L_O_U_S)

• - Postava filmové partnerky Françoise Merlina (Jean-Paul Belmondo) Ariany (Jacqueline Bisset) se v originální verzi jmenuje Tatiana. Bolševický cenzor ji však u nás přejmenoval právě na Arianu. (jenik71)

• - Během natáčení slavil Belmondo čtyřicátiny, po demolici většího množství hotelového zařízení musel vypsat poměrně štědrý šek. (Sfinkter)