Muž z Acapulca

The Man from Acapulco

Muž z Acapulca

Komedie / Akční / Romantický

Francie / Itálie, 1973, 90 min

Parodie na špionážní kousky nabízí na jedné straně uťápnutého pokuřujícího spisovatele a na té druhé nezničitelného agenta, kterým by se spisovatel ubíjející se ve vlastním nevydařeném světě a v zatuchlém bytě rád stal. Až sličná sousedka s nesmírně kouzelnýma nohama ho přinutí něco udělat. Dvojrole, která posílá Belmonda do absurdních situací vytvořených právě jeho supermanovskými akcemi, dává francouzskému sympaťákovi v rukou Philippe de Brocy potřebný prostor, jenže já se nějak zapomněl uvolnit a vlastně i bavit. Dobré nápady jsou v té přitažené vykonstruovanosti poměrně rychle vyčerpané. Víc než celoživotní frajer mě navíc lákaly ony kouzelné nožky Jacqueline Bisset..(7.4.2013)

Dobrá střeštěnost.....(19.7.2007)

Do tejto snímky som vstupovala s miernou neistotou, ale už po niekoľkých minútach som bola na perfektného Belmonda neuveriteľne nažhavená :) Dva odlišné pohľady, jeden hrozivý, druhý absurdný, dve odlišne vykonštruované situácie, jedna sarkastická, druhá vážna. Občas to skĺzalo do krvavých nechutností, občas do miernej nudy, ale inak si to drží čistý nadpriemer, aj vďaka parodujúcemu Belmondovi. 70%(4.3.2010)

Skutečně zábavná a lehoučce dojímavá komedie o spisovateli dobrodružných románů, který má problémy s vlastní identitou, nedopsanou knihou, nakladatelem i pohlednou sousedkou. Jedna z nejlepších Belmondových komedií vůbec.(7.8.2002)

J-P.Belmondo je hroznej playboy a ruler :) Chlap jak ma bejt.(7.9.2003)

• Jacqueline Bisset

• - Belmondovy věty o „včeličce“ a „pak ji svlík, drze a hrubě" je možné slyšet také na začátku písní od skupiny Tři Sestry „Homosexuál“ a „Aida“. (vyfuk)

• - Začátky natáčení byly docela krušné - pro kameramana téměř nepoužitelné vyprahlé mexické lokace, laboratoří poškozená část vyvolaného filmu a Belmondův pochroumaný kotník po skoku z jedoucího auta. Proto si celý štáb udělal na čas jakýsi "oraz", aby se vše mohlo dát do pořádku. (Sfinkter)

• - Francoise Merlin (Jean-Paul Belmondo) jezdi ve stejném voze jako poručík Columbo (Peter Falk) ze stejnojmenného seriálu Columbo (od r. 1971). Jedná se o Peugeot 403. (Jizni Tlapa)