Spisovatel, vysněný hrdina brakových románů a nejlepší role Jean-Paula Belmonda... Bob Saint-Clare je nejlepším a nejrafinovanějším agentem na světě. Je vším, o čem sní jeho duchovní otec v malém pařížském bytě s otlučeným psacím strojem. Není divu, že se prolínají jejich osudy a že uklízečka, která vytrhne spisovatele ze soustředění, klidně luxuje i při přestřelce nebezpečných gangsterů. Francois Merlin je autorem už jedenačtyřiceti románů o příhodách nepřemožitelného agenta a právě dokončuje další. Na rozdíl od svého hrdiny se však nemotorný Francois neustále potýká nejen s všedními starostmi, ale také s nedostatkem peněz, a to navzdory skutečnosti, že jeho romány hltají po světě miliony čtenářů. Své trable si spisovatel vybíjí pouze tím, že všechny, kteří mu komplikují a znepříjemňují život, přenáší do svých románů jako záporné postavy, se kterými si jeho agent Bob hravě poradí. Svého lakomého nakladatele Charrona, který na něm vydělává velké peníze, ale odmítá mu vyplácet zálohy, projektuje do role svého úhlavního nepřítele Karpofa a Arianne má svůj předobraz v půvabné sousedce, studentce sociologie Christine. Ta si jednoho dne půjčí jeho knihy, aby s jejich pomocí mohla napsat sociologickou studii o důvodech obliby podobné literatury, což si Francois špatně vyloží a začne se o ni ucházet stylem svého hrdiny, neodolatelného Boba. Tím však u dívky neuspěje. Francois už má dost krvavých dobrodružství, sní o kvalitní knize, kterou chtěl kdysi napsat, a rozhodne se svého agenta zlikvidovat... (Česká televize)

GodComplex

Jako parodie na bondovky o kterou se to snazi to zas takove terno neni, v tom je lepsi i Mike Myers, ale to propletani s linii spisovatele Belmondovi funguje dost dobre. 5/10 ()

PKD

Arianna stojící u vchodu do letištní haly,v naprosto nepřehlédnutelných rudých šatech- ,,Bála jsem se,že se mineme. Nesehnala jsem bochník chleba´´. To je jen jedna,z naprosto geniálních scén,kterých je v tomto filmu,požehnaně mnoho. Něco,co můžu vidět po 150té a pořád supr. A teď už mě omluvte,musím si vykoupat prst!:))) ()

Pierre

Když člověk nemá portské a tak musí nabídnout Martini, aby zjistili, že nemá ani Martini, šéf mu  nechce dát zálohu a elektřinař mu odmítá zavést elektriku dokud nepříjde líný instalatér, může se hold převtělit do svého vymyšleného superhdiny. Jenomže, co když on sám žádný superhrdina není? Jasný, pan Merlin opravdu není žádná šelma....Sotva vyběhne schody (mám to stejně).   Ale skrývá se v něm muž...jemný a citový! Který vždycky říkal, že napíše velký román. Ale nejdřív musí vyřešit nájemné a alimenty.  Muž z Acapulca mě může být sympatický už jenom námětem úniku z racionálního šedeho života pomocí  fantazie.  Ale on je   nejen skvělá parodie na Bondovky a dobrodružná béčka,další zdařilá ztřeštěna francouzská komedie ze staré školy, přehlídka literálních hrátek,  ale i vynikajcí odlehčeně podané  myšlenkové podobenství o stavění si  vzdušných zámků,  frustraci a nespokojenosti s vlastním životem. A v neposlední řadě jde o roztomilou netypicky vystavěnou romanci mezi dvěma sousedy, kteří o sobě navzájem  nezávisle píšou. To všechno je ale perfektně spojené dohromady a kombinace neomezeného světa fantazie a šedé reality se tady opravdu báječně vtipně, ale zároveň melancholicky  doplňuje. Tak praštěné, přitom tak ze života, tak smutné, tak veselé....  Příjde mi skoro nemožné, abych si takový film neoblíbil.  Dal jsem si opáčko na připomenutí zesnulého Belmonda, vyklubala se z toho pecka, kterou jsem dlouhou dobu přehlížel.... a možná nezáměrně mi i připomněla zajímavost autorského psání, i když takové kvítko jako pan Merlin nejsem. Jean-Paul Belmondo zde na oplátku spojuje svoje komediální, frajerské i  charakterní herectví dohromady  se sebeparodíí navrch a Jan Tříška v českém dabingu je rovněž úžasný. Jacques Bisset je dobrá jako Bond-girl Ariana,  ale určitě daleko sympatičtější jako intelektuální kontrast vůči panu Merlinovi socioložka Kristýna ze sousedtví. Nečíní se jenom hlavní dvojice, ale i Viktorri Capoti ve své slizké záporné  dvojroli Kartoff/arogantní vydavatel Charron. Ten si svoji  obludnou a zároveň vtipnou  přehrávanou polohu zkrátka velmi užívá. Ale musím říct...fakt nesnesitelný chlap ten Charon.:D Souhlasím s ním jenom v jedné věci (Tisíce lidí chtějí snít.) Vedle řady legendárních přestřelených scének z proslavenými hláškami (Ta krysa má zuby natřené prudkým jedem!) z toho fiktivního světa možná můžou scény z reálného života působit zdánlivě nenápadně, ale podle mě právě v nich jsou mnohdy jenom  v detailech a nenápadných hláškách ty nejsilnější momenty a podstata filmu (Proč bychom mu nedali pravou něhu a čistou lásku, hlupovákovi? Snad by mohl říct: Jsem tak sám, Ano, Ariano.  Jsem tak sám. Je mi čtyřicet, ale vždycky jsem byl sám.  To je přece hrozné, ne?.)  Mým velkým favoritem je nenápadný rozhovor na lavičce v parku (Škoda, zvykla jsem si na Arianu-Já taky-Sešla jsem jen kousek po schodech a už jsem byla v Mexiku.) . Na ten malý tichý rozhovor mezi Merlinem a Kristýnou se prostě nedá zapomenout, dokonce když teď někde vidím lavičku, tak si na to občas vzpomenu.:D  Ale zkrátka úplnou jedničkou je tady samotné zakončení.   Možná už se může zdát, že se pan Merlin z věčného ponižování, ztrpčování života  práce a psání bráků, které přináší jenom další nerealizované sny jen tak nevymaní. Že by vážně byla šedivost života neporazitelná? Jenomže pak to přijde.Závěrečné vypuštění  papírů za doprovodu nádherné hudby, které pro mě představuje nádherné znamení poražení zla, znovu naplněné svobody, důstojnosti a snů, o kterých už teď nebude třeba jenom psát. () (méně) (více)

blackrain

Můj nejoblíbenější film s Belmondem, který byl naprosto geniální. Od začátku do konce jsem byla zasypaná jednou hláškou za druhou a užila si i kaskadérských kousků. ()

kaylin

Jako dítě jsem tomu vlastně nikdy šanci nedal a snímek "Muž z Acapulca" jsem neviděl. Jsem rád, že jsem se k němu konečně dostal teď, protože mi přišel nesmírně vtipný, a to v místech, kde bych se jako dítě určitě nesmál. Belmondo je prostě skvělý a jako komediální herec velmi přirozený. Jacqueline to ještě lehce rozzáří. ()

gojackill

Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem nedokázal odtrhnout oči od obrazovky. Když jsem byl naposledy zabraný do filmu, jednalo se o snímek Half Nelson, jenomže tento film mě uchvátil svým inteligentním obsahem, který jsem přímo konfrontoval s mou životní zkušeností. Muž z Acapulca je mimořádně rychlý film. Chválím střih za udržení bombastického spádu v průběhu celého filmu. Rychlý střih a prostřihy z reality do brakové fikce jsou vynikající. Chválit Belmondův herecký výraz je snad zbytečné. Bez Belmonda by to byl doslova jiný film. Belmondo totiž není jen hercem, ale nutně je také archetypem, snad až mýtem, jehož předchází jeho pověst svůdníka a frajera do té míry, že i když hraje nepříliš úspěšného spisovatele, získá si velmi snadno vaše sympatie a srdce mnoha žen, i když se u toho pitvoří doslova jako hovado. Nemyslím si, že se jedná o nějaký mimořádný herecký výraz, prostě se to sešlo a je to sranda, označil by snad někdo za génia Christiana Claviera z Návštěvníku? Pro mě nejdůležitější věta celého filmu: ,,Bob Saint-Clare nesmí být sentimentální!" ()

topi

Můj nejoblíbenější film s Belmondem. Parodie nad parodie, ve které si Belmondo ze sebe dělá neuvěřitelnou srandu a kde se nezapře jeho skvělý komediální talent. A nádherná Jacqueline Bisset, to je opravdu pastva pro oči. Parádní je i český dabing, který v té době byl hodně mocný. ()

BobStClar

No jo,filmy kde je spousta krve,násilí,to maj lidi rádi! Kdo dal téhle Komedii jen 4 hvězdičky, tomu uříznu levé ňadro. Belmondo je třída, Veber na tom ve své branži není o nic hůř( a to prý chtěl v režii vedené Brocou popřít své autorství!!??...hmm..Michelangelo taky údajně škubal své skici.Blázni..),Jacqueline je jako Ariana moje filmová láska od mých sedmi. Jeden z mála zahraničních filmů, jehož hlášky zlidověli i u nás. Nutno vyzdvihnout skvělý Třískův dabing (mám dokonce raději než ostříleného Krampoula, který se mi znechutil po té,co v šedesáti musel přemluvit dvacetiletého Belmonda, např. v Muži z Ria,...) Pro mě osobně nejlepší komedie vůbec. A co ten prst? "Zhnisal. Bude Hůř.." ()

Rosalinda

"42 x 5, to už je knížka, ne?" Jedna z The Best rolí "komediálního" Bebela. Dvě protichůdné polohy naprosto úžasně ztvárněné... V obou je Belmondo ve svých nejlepších letech naprosto neodolatelný. K tomu skvěle namíchaná komedie. Komedie nad komedie, která bude skvělou komedií v jakémkoli roce a po jakémkoli počtu zhlédnutí. Prostě "inteligentní sranda" podkreslená jasnou a zvučnou Bollingovo hudbou. Není co dodat. ()

PogoJoe

69%. Jako parodie slušné, jako komedie jen lehce úsměvné, Belmondo má charisma, Jacqueline Bisset je kočka, spisovatelova linie trochu nudná. Celkově fajn komedie. ()

JohnMiller

Po pozretí skvelého dokumentárneho filmu Belmondo . som mal sto chutí pozrieť si nejaký film kde hlavnú úlohu stvárnil, ako je z názvu dokumentu jasné, Jean-Paul Belmondo, keďže som s ním až doteraz žiadny film nevidel. Zhodou náhod a výberom filmu budúcej svokry to bol práve Muž z Acapulca. Pre mňa veľmi šťastný výber. Príbeh spisovateľa šestákových románov ktorý nestíhal dátumy tlače a tak písal do svojich neuveriteľných špionážnich príbehov neskutočné hlúposti aby mu to jednoduchý ľudia žrali, mi príde aj dneska tak aktuálny... Marketingovo je to svojim spôsobom ako dnešné seriáli v komerčných tv. Spisovateľ Francoise sa na moje prekvapenie necháva inšpirovať okolím, keď ho niekto nahnevá v jeho románe ho bezpodmienečne zastihne ukrutná smrť. Jeho susedka je sexbomba ktorá mu pomáha atď... Takže dej snímky má dve strany. Jedna je v reálnom živote spisovateľa za písacím strojom a druhá je jeho prevtelenie sa do nepremožiteľného agenta Boba. Ide o vynikajúci film ktorý ma neskutočne prekvapil. ()

Skip

Film hýřící bláznivými nápady, který prostě nezklame. Originální spojení spisovatele s dějem knihy, kterou píše, a jedinečný Jean-Paul Belmondo. ()

L_O_U_S

Skvělá komedie plná neuvěřitelných gagů, jejichž četnost ve druhé polovině ovšem klesá. Postupem času jsem ale dokázal přijít na chuť i té spisovatelské linii. Kdo z nás si aspoň ve svých představách nedává dohromady šílená díla, ve kterých se vypořádává s těmi, kteří se nechovají úplně podle jeho představ – a ani zdaleka nemám na mysli jen neschopné řemesníky. Jak člověk stárne, začíná tomu Merlinovi, utopenému v šedivé skutečnosti a hledajícímu únik, postupně rozumět. „Sežral ho žralok, když telefonoval.“ (17.) ()

Vědma

Kukurukuků, Paloma. Jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Belmondo je tady tak roztomilý a střídá polohy nešikovného spisovatele a dokonalého agenta. Přehrává skvěle. A kdybych byla chlap, tak Jacqueline Bisset by byla přesně můj typ. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo