Posedlost láskou, posedlost uměním, posedlost originalitou, posedlost napodobováním, posedlost úspěchem, posedlost penězi a...posedlost sám sebou. Každá posedlost nás dříve či později dovede k zániku, pokud nad ní ztratíme nadhled, pokud se jí necháme uvláčet. Jenomže jedině při tom „vláčení" - i přes všechny odřeniny a šrámy, můžeme na několik málo okamžiků dojít k nalezení jedinečné ROZKOŠE - a o co jiného v životě vlastně jde? Milena (Jana Plodková) je jako úspěšná filmová střihačka součástí specifického uměleckého prostředí. Čím déle v něm setrvává, tím silnější má pocit, že se postupně ze všeho nějak vytrácí smysl. Vše se stává banálnějším, vše se technologizuje, vše se opakuje a imituje, přičemž kopie je leckdy ceněna více, nežli originál. Milena je zamilovaná do Vladimíra (Martin Myšička), svůj vztah však žije na základě iluze, iluze vztahu, kde hlavní slovo má mobilní telefon. Ten v nás vzbuzuje pocit neustálé blízkosti a přítomnosti milované osoby. Jsme neustále k zastižení, můžeme volat, chceme být voláni, ale hlavně můžeme psát a přijímat - esemesky. Většina jejich komunikace totiž probíhá pouze přes zprávy. Fyzicky jako by Vladimír ani nebyl přítomen. K jejich vzájemnému setkání dochází relativně řídce a většinou se jedná o „sexuální vybití", ovšem z její strany vždy z lásky, v jeho případě je to komplikovanější a pro Milenu stále bolestivě nerozluštitelné. Píší si denně – přeci kdyby mu na ni nezáleželo, tak by jí přeci stále nepsal - stala se z toho pro ni past, ze které se snaží racionálně vymanit, emocionálně však stejně vždy upadá zpět. Snaží se vše ukončit, jenže stále neúspěšně. (Cinemart)

wocicko

Film je svou náladou a originalitou praacování velmi dobrým příslibem do budoucna, ale je jen na slečnně režisérce, zda ůstane jen u příslibu. Je to tak, že film první polovinu baví jak na pohled, tak obsahem, ale zůstává jen u nenaplněného očekávání. Film se tuto stagnaci dynamiky snaží vynahradit na náhle překotném ději, ale sebe více milenců či mrtvol tohle už nezachání. Plavba po hezké, ale moc klidné vodě. Hrecké výkony jsou velmi dobré, až na opilého čerstvého otce Budaře, to mu vážně nevyšlo. ()

PamelaJJK odpad!

Uffff. Další z várky filmů, které se tváří výsostně esteticky a artově a výsledkem je tak akorát výsostná slátanina a nuda. U českého filmu mě to mrzí dvojnásob, ale prostě jsem to nedokázal dokoukat. A nudu nedokázali odvrátit ani pánové Budař, Myšička, Plesl,... O to je to horší. A Jana Plodková? Nepříjemná a nesympatická. Při téhle stopáži by mě na konci (kdybych se k němu pronudil a protrpěl) zřejmě odvezli rovnou do Bohnic či Beřkovic... Je mi líto, ale musím pohřbít další český film. ()

ejnl

Naleštěné, banální a nevyvážené. Kdo je chlap, je idiot, kdo je ženská, musí kvůli tomu trpět. ()

2CRAZY

Těžko hodnotit něco na Čechy tak neobvyklého, snažícího se o nějakou živou změnu v přístupu k naší kinematografii a zároveň tak prázdného, nic neříkajícího a příběhově nulového. Nezbývá snad než se zeptat: “Paní režisérko, o čem film pojednává a co jste jím vlastně chtěla říci?” Nebo to máme najít na internetu? ()

blondboss

Opäť ďalší alternatívny film z pera českej kinematografie. Jitka Rudolfová divákovi ponúka zaujímavý pohľad do života jednej ženy, ktorú ovplyvňuje posadnutosť voči viacerým aspektom života, a konieckoncov aj samou sebou. Jana Plodková úžasne charizmatická a uveril som jej každú repliku. Hviezdička hore za dosť drsný a unikátny záver, avšak celkovo ide v podstate o dosť priemerný film, ktorý postráda nejakú zmysluplnú pointu. Preto len slabšie tri hviezdy. 55 % ()

tsatsiki

Na mě docela nudný, ale koukatelný film. Sice kamera byla výborná, někteří herci jako Myšička, Budař či Pechálat byly taky super, ale Plodková mě teda nebavila. Celý film jde takovým hodně poklidným tempem a i když scénář není špatný, tak filmu chybí větší dynamika. Proto dávám 3*. ()

HrudkaJ

Mně se to líbilo a na to, jak bych těmto lidem spíš přál, aby zůstali sami, než se trápili s takovýmito vztahy, ne-vztahy, tak na druhou stranu mě to celkem přesvědčovalo, jak je ta samota vlastně neudržitelná a jak je někdy lepší procházet si těmito nezúčastněními a vyprázdněnými pokusy o jakousi lidskou přítomnost, než se dojímat nad tím, jak se máme všichni rádi a jsme spolu spokojení, když to ani není pravda. Čili jako jistá generační výpověď mě ten film rozhodně nezklamal a je vlastně i dost přesný, až z toho trochu mrazí. Posedlost vším možným by sice asi vypadala ještě trochu jinak, ale chce-li dnešní člověk především dosáhnout nějaké té rozkoše, asi mu nic jiného nezbývá. A co mi přišlo zvlášť poutavé, je jistá bezvýchodnost toho filmu, jež sice zachrání až ty dvě děti v jednom, ale nakonec jsem to té holce i přál. ()

Alden_Larson

Upřímně si myslím, že je škoda, že se v české kinematografii dá nalézt jenom pár podobných filmů, tenhle je totiž moc dobrý. Zápletka je jednoduchá, ale zároveň ve svém valstním zájmu komlikovaná, přesně tak to mám nejradši. Film je mistrovsky natočený, kromě několika nehezkých záběrů vypadá skvěle. Hudba je naprosto perfektní, spolu s vizuály tvoří skvělou atmosféru. Mám ale pár problémů s hereckými výkony, vyětšinou jsou moc dobré, ale v některých scénách mi přišly zvláštně slabé a to trochu ničilo požitek z filmu. I přesto se něj ale rád podívám znova, už jen abych pochopil, o čem vlastně doopravdy je. 8/10 ()

martas100 odpad!

Při výběru z aktuální filmové nabídky nebyl tento snímek zrovna trefa do černého. Popsal bych to dvěma slovy. Hrůza, Děs! Bylo to poprvé, co jsem v kině nevydržel až do samotného konce. Nedoporučuji. ()

cinemafil

Kombinace režisér a scénárista v jedné osobě se stává bezpečně v českém filmu varovnou konstelací. Touhy režisérů na realizaci vlastního scénáře potlačují schopnost sebekritiky. Rozkoš je učebnicovým příkladem. První půlku může s klidem divák vynechat. Příběh se odehrává v poslední půlhodině. Film nedrží pohromadě. Dialogy typu: Co cítíš? Ruku na pravém prsu. Před 15 lety jsi cítila něco jiného. ... jsou docela komické a ale ne vtipné. To je taková bída o kvalitní scénáře!!! Příště snad lépe ()

fafejt001

Těžko říci co tím chtěla Jitka říci . Asi bloudí v kruhu abstrakce a střípky dala v jeden celek do tohoto filmu . Divný příběh ,, nepříběh , který nemaje spádu ,, vyzněl v nějakou slátaninu neurčitého typu a vlastně podivna . Herecké výkony podivné a vlastně se jedná o , zatím nejdivnější český film za poslední rok . Je to smutné , ale vtipné bylo pouze antré bezdomovce s pojízdným košíkem ,, jehož slovník se hodil do úplně nejniižší cenové skupiny ,, bohužel . Takže podivný film , vlastně dokument o psaní sms . Bída s nouzí . ()

mates159

Surrealistický film o mladé ženě živící se střihem videa. Miluje chlapa, který s ní občas spí, ale nechce vážný vztah. Přesto ji každodenně píše banální esemesky, které v ní vyvolává pocit, že ji miluje. Děj je hodně myšlenkový, kamera a střih jsou na velmi slušné úrovni. ()

Brenda.Ch

Ráno vstane, napíše pár sms, pak jde do jakéhosi studia, pokecá o transvestitech, mezitím zase napíše pár sms a večer jde spát do ložnice, co vypadá jako hlediště kina, protože jí zřejmě dělá rozkoš koukat se na reklamní panel přímo z okna. Takto to udělá párkrát a pak se na konci udělá úžasný střih a má dvě děti, každé s jiným otcem. Nebo tam bylo ještě něco jiného ? No - možná jsem to nepostřehla, protože jsem jenom úplně normální ženská, která řeší každodenní "starosti" rodiny, dětí, práce a přátel. Asi nejsem na takové firlmy "in". :-) Jedna hvězda za vizuální stránku. ()

Horác

Takový dlouhý a nudný čekání, jestli ta Plodková nakonec aspoň ukáže prsa. Ale zase je pěkný, kolik lidí na takovýdle chujovině našlo obživu. A vo lidi hlavně jde, že jo, i v tomhlenctom umění. Spoiler: neukázala. ()

migl odpad!

Nemastná neslaná artová zlátanina ktorú zvládnu pozerať len "fajnšmekri",hlavne tie SMS do obrazu pôsobili na mňa viac než otravne.Ani som to nedopozeral,nezvládol som to ()

21. Český lev - nominuj svého favorita!

21. Český lev - nominuj svého favorita!

22.01.2014