Transcendence

• slovenský

Transcendencia

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA / Čína / Velká Británie, 2014, 119 min

Film s výbornou myšlenkou, jednoduchý, ale působivý. Vsadím se, oč chcete, že kdyby ho (producent) Christopher Nolan natočil přesně tak, jak ho natočil (jeho kameraman) Wally Pfister, a kdyby do hlavní role obsadil někoho, kdo je momentálně populárnější než "ten vyhaslý šašek Depp", vypadalo by zdejší hodnocení určitě jinak. Červeněji. Škoda, ale co se dá dělat. Já si Transcendenci užil mnohokrát více než dejme tomu Interstellar. Od začátku do konce zajímavý děj, uvěřitelné postavy zahrané výbornými herci, žádné složité polopatické vysvětlování... A k tomu to krásné váhání, kdo je dobrý a kdo zlý (jestli tedy někdo). Zkrátka podívaná podle mého gusta, čtyři a půl hvězdičky zaokrouhluji nahoru naschvál těm 61 procentům.(24.1.2015)

• Shakers

Jeden nováčik za písacím stolom a druhý na režisérskej stoličke. A výsledok aj podla toho dopadol. Nie že by som tento film už odpisoval dopredu, ale bohužiaľ ten film ma silne nedostatky, aj keď musím uznať, že svojím príbehom je celkom zaujímavý, ale prevažne nezáživný. Herecký je to slušne obsadené a hudba tiež nieje najhoršia, ale to nestačí. 50% - 2*(26.8.2014)

• playboxguest

Her, Lucy, Transcendence - co to je teď za trend schazovat umělou i lidskou inteligenci takovejma blábolama? Těžko říct, který film z uvedeného tria je nejpřiblblejší, tento je každopádně nejutahanější. A rozpixelovanej Depp je ještě unylejší jak uzívaná Scarlettka... Ještě že jsem nestihla kino, nejspíš by mi v něm šecky buňky odumřely. 30%(8.8.2014)

Tenhle film má dva problémy, které z něj dělají pouhé, snadno zapomenutelné, béčko, tím prvním je datum vzniku, kdyby tenhle film vznikl na konci devadesátých let? Ok, by by z toho dost možná kult, ale dneska už působí dokonale zastarale a tisíckrát viděně,to jde pařát v ploutvi s problémem druhým - scénářem, nejen, že jsou tu dialogy nepříliš dobré, jsou i hluboce podkopané takovými koninami, jako například zcela odporným flashforwardem, který u dvou-áčkového filmu nemá co dělat. První polovina je ovšem docela dobrá a nadprůměrná, žel, mrví ji ta druhá, se zcela nudným vrcholem (a teď nevím, jestli je jako celek závěr nudnější, nebo hloupější, těžký to výběr). Je to sice koukatené, ale tak nějak nevidím jediný důvod, proč bych měl ve svém bídném životě znovu obětovat dvě hodiny na tohle.(24.1.2015)

Aktuálním mene tekel vývoje lidstva je dle amerických sci-fi filmů umělá inteligence. Jestliže ale byla AI v nedávném HER sexy a sledovat onen film byl vyslovený divácký požitek, pak Transcendence je spíše projev divácké bezradnosti, jak film interpretovat a jak naložit s jeho poselstvím, a v druhé půli snímku snad místy i nefalšované nudy. Nolanův dvorní kameraman Wally Pfister se zhlédl v mistrovství velkého režiséra a usedl poprvé na režisérskou stoličku. Po zhlédnutí jeho režisérského debutu ale nezbývá než konstatovat: Pane Pfistere, držte se raději svého řemesla a zůstaňte jen za kamerou...(18.7.2014)