Transcendence

• slovenský

Transcendencia

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA / Čína / Velká Británie, 2014, 119 min

Nejde o vyložený průšvih, ale s podobnou látkou se dalo naložit mnohem promyšleněji a komplexněji, i když chápu, že ve své podstatě jde o intimní drama dvou manželů se sci-fi-eko podtextem.(11.5.2014)

• Davies182

Z prstu vycucaná nano-technologická love story, co by ráda šokovala svou myšlenkou, místo toho se ale jen stále dokola plácá v hloupoučkém a hlavně trestuhodně nezáživném ději. Nejvíc naštve, že tu Kate Mara po celou dobu jen stojí a blbě čumí.(13.7.2014)

• playboxguest

Her, Lucy, Transcendence - co to je teď za trend schazovat umělou i lidskou inteligenci takovejma blábolama? Těžko říct, který film z uvedeného tria je nejpřiblblejší, tento je každopádně nejutahanější. A rozpixelovanej Depp je ještě unylejší jak uzívaná Scarlettka... Ještě že jsem nestihla kino, nejspíš by mi v něm šecky buňky odumřely. 30%(8.8.2014)

• Kaka

Takhle by to vypadalo, kdyby se Nolan zhulil, opil a natočil v takto veselé náladě filozofickou scifi se spoustou nezodpovězených otázek týkající se záchrany Země. Nepochopitelné, jako na takovýhle scénáristický paskvil mohlo kývnout tolik zvučných jmen a relativně solidních herců, protože horší práci scénáristy ve vysokorozpočťáku za poslední dobu nepamatuju. Nefunguje nic. Ani emoce, ani logika děje, chemie postav. Neskutečně špatně natočený propadák.(17.4.2015)

• xxmartinxx

Když se poprvé řeklo "film od kameramana Christophera Nolana", napadlo mě něco přesně takového. Snad jen je výsledek ještě o kus hloupější. Kdybych já byl na Pfisterově místě, spíš bych se snažil vyhnou srovnávání, ne jim jít naopak co nejvíc vstříc. Transcendence je každopádně do sebe zahleděná blbůstka s šíleně anticharismatickým Deppem, přesvědčená o svojí chytrosti a důležitosti. Podobně jako v Kapitánovi Americe jsou však všechny konspirační čachry tak naivně povrchní a nepřesvědčivé, že výsledek nejde brát vážně, dá se mu jen vysmát. Komiks si to však na rozdíl od tohohle... nevím čeho... může aspoň trochu dovolit. Transcendence je takový Prometheus pro tuto sezónu.(16.4.2014)