Transcendence

Transcendencia

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA / Čína / Velká Británie, 2014, 119 min

• Kaka

Takhle by to vypadalo, kdyby se Nolan zhulil, opil a natočil v takto veselé náladě filozofickou scifi se spoustou nezodpovězených otázek týkající se záchrany Země. Nepochopitelné, jako na takovýhle scénáristický paskvil mohlo kývnout tolik zvučných jmen a relativně solidních herců, protože horší práci scénáristy ve vysokorozpočťáku za poslední dobu nepamatuju. Nefunguje nic. Ani emoce, ani logika děje, chemie postav. Neskutečně špatně natočený propadák.(17.4.2015)

• Tom Hardy

Astronautova žena 2: Cesta do kyberprostoru. Více zde.(17.4.2014)

Tvurci se zřejmě rozhodli nezpracovat látku ve velkém stylu plném výbuchů a masových scén poslední apokalypsy, ale spíše šli v duchu Krajních mezí nebo Alfred Hitchcock uvádí, zkrátka takové to odpolední koukání. Navíc si evidentně neujasnili, o čem to vlastně jako bude. Jestli o lásce nebo o poučení, že přílišná moc a technologie může škodit. Je to vcelku jedno, jelikož příběh byl fakt dobrý. Stojí za zamyšlení. Rebecca Hallová však u mě vyvolávala anihilaci s hilací halových relací. Depp mě také mrzel. Deppa, prosím, už do sci-fi ne e. Přimalujte mu oči navíc a šup s ním do fantasy. Jo, a ještě jedna věc. Jestli ještě v nějakém dalším sci-fi uvidím Morgana Freemana v roli vědce, vypínám televizi oknem, jestli mi rozumíte.(21.2.2015)

Inteligentné scifičko, ktoré je dôkazom toho, že pokiaľ sa umelá inteligencia pokúsi prebrať kontrolu nad svetom, tak to nemusí mať nutne scenár robotických strojov bojujúcich s ľudmi na sklonku populácie. 70%.(21.11.2014)

Nejde o vyložený průšvih, ale s podobnou látkou se dalo naložit mnohem promyšleněji a komplexněji, i když chápu, že ve své podstatě jde o intimní drama dvou manželů se sci-fi-eko podtextem.(11.5.2014)

• - Konkurzu na úlohu Bree sa zúčastnila aj Alison Brie. (Sufferer)

• - Lze vysledovat několik souvislostí se staršími rolemi herců. Rebecca Hall nehraje vědkyni, která se s neblahými následky pokoušela zlepšit svět, poprvé, podobnou roli si "střihla" už ve snímku Iron-Man 3 (2013), kde Paul Bettany daboval umělou inteligenci JARVISe. (M.u.t.t.t.y)

• - Spoiler: Pred koncom filmu postrelia Martina (Clifton Collins Jr.) a nanočastice ho neuzdravia s odvôvodnením, že nemajú signál, napriek tomu, že v závere je jasne ukázané, že vo vode fungujú aj bez signálu. (Jayem)