poster

Transcendence

 • USA

  Transcendence

 • slovenský

  Transcendencia

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA / Čína / Velká Británie, 2014, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom Hardy
  **

  Astronautova žena 2: Cesta do kyberprostoru. Více zde.(17.4.2014)

 • fauxthum
  odpad!

  Tohle a Digitální demence Manfreda Spitzera...(12.8.2014)

 • 3DD!3
  ***

  Přinejmenším podivný scénář zabíjí slibnou myšlenku o lidském Skynetu. Pfister prezentuje krásné propracované obrazy, ale při Nolanových lekcích režie měl dávat větší pozor. Dějová linka nedrží pohromadě jak by měla, je dost zkratkovitá a chování postav je dost chaotické. Depp ale hraje po dlouhé době, celkem příjemně a povedená hudba trochu zvedá dojem.(10.7.2014)

 • whack
  **

  Ten koniec je naozaj extrémne rozporuplný, pretože priamo naznačuje, že stroj môže oživiť mŕtvy organizmus (od rastlín po človeka), ospravedlňuje nie len pokusy na zvieratách, ale najmä celý vývoj umelej inteligencie a priame spájanie človeka s technológiou. Je veľmi kontroverzné romantizovať túto problematiku. Stroj nikdy nemôže mať ľudské city, človek, ktorý má v sebe niečo čo nevzišlo z prírody, nie je človek, ale robot. Takisto strom, ktorý vyrastie za pár sekúnd, nie je strom (preto nesúhlasím s využitím takýchto technológií ani pri "záchrane sveta"). Veľký plus za Maxa (Paul Bettany), ktorý si uvedomil situáciu a za Bree (Kate Mara), ako vodkyňu skupiny anti-technologických vzbúrencov. Kedy sa na scéne objavia skupiny ako RIFT?(30.8.2014)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Tenhle film má dva problémy, které z něj dělají pouhé, snadno zapomenutelné, béčko, tím prvním je datum vzniku, kdyby tenhle film vznikl na konci devadesátých let? Ok, by by z toho dost možná kult, ale dneska už působí dokonale zastarale a tisíckrát viděně,to jde pařát v ploutvi s problémem druhým - scénářem, nejen, že jsou tu dialogy nepříliš dobré, jsou i hluboce podkopané takovými koninami, jako například zcela odporným flashforwardem, který u dvou-áčkového filmu nemá co dělat. První polovina je ovšem docela dobrá a nadprůměrná, žel, mrví ji ta druhá, se zcela nudným vrcholem (a teď nevím, jestli je jako celek závěr nudnější, nebo hloupější, těžký to výběr). Je to sice koukatené, ale tak nějak nevidím jediný důvod, proč bych měl ve svém bídném životě znovu obětovat dvě hodiny na tohle.(24.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace