Ada Monroevá se se svým otcem přestěhovala z města do obce Cold Mountain, kde se okamžitě zamilovala do muže jménem Inman, který se zase okamžitě zamiloval do ní. Dvojice spolu zažila pár pěkných momentů, ale oba byli velmi zdrženliví, a než mohl jejich vztah přerůst do další fáze, přišla občanská válka. Inman narukoval do jižanské armády. Dvojice si před Inmanovým odjezdem dala polibek a slíbili si, že na sebe počkají. Inman bojoval ve válce statečně a díky němu a mužům z Cold Mountain vyhráli mnoho bitev. Jednoho dne se je seveřané pokusili vyhodit do vzduchu, ale nakonec dostali sami sebe do pasti. V té bitvě zemřelo hodně mužů, ale seveřané byli poraženi. Inman a jeho muži dostali za úkol v noci postřílet přeživší nepřátelé, ale akce se nepovedla a Inman byl vážně postřelen. Inman byl převezen do nemocnice, kam se mu po delší době dostal do ruky dopis od Ady. Ada si mezitím prošla peklem. Válka převrátila její život vzhůru nohama. Otcovo zdraví se horšilo, museli propustit všechny otroky a farma nebyla udržována. Jednoho dne otec Ady zemřel a ona byla odkázána na milodary místních. Adě nejvíc pomáhala Sally, jejíž synové odešli taky do války. Ada byla zoufalá, a proto Inmanovi napsala, aby za ní okamžitě vyrazil. Inman ten dopis dostal v nemocnici a hned, jak mohl, tak z nemocnice utekl. Tehdy už bylo jasné, že jižanská armáda prohraje, ale i tak byli zběhové zabíjeni. Inman měl před sebou velmi dlouhou cestu. Nejprve se seznámil s reverendem Veaseym, kterého přistihl, když chtěl utopit černošku, se kterou čekal parchanta. Inman ho zastavil, ženu zachránil a reverenda přivázal ke stromu, aby se každý o jeho činu dozvěděl. Později se tito dva opět setkali, reverend byl z města vyhnán a nyní je na útěku před domobranou. Dvojice byla na cestě spolu, dlouho si pomáhali a pak jednoho dne narazili na muže, kterému umřel býk v potoce a on ho nyní musí dostat z vody, protože ji zdechlina znečišťuje. Muž se dvojici odvděčil dobrým jídlem a pitím, a když byli oba opilí, přivedl muž domobranu a dvojice byla zatčena. Před smrtí zachránila Inamana skupina seveřanů, na kterou narazili. Vojáci všechny postříleli a Inman hrál taky mrtvého. Inman se pokusil od mrtvých kolegů osvobodit, ale neměl dost sil, nakonec mu pomohla jedna stařenka. Tato stařenka odvedla Inmana k sobě domů, kde mu dala najíst a vyléčila ho. Po nějaké době se vydal Inman opět na cestu, až jednoho dne narazil na dům patřící jedné vdově s miminkem. Sara nabídla Inmanovi jídlo, přístřeší a oblečení. Jeho blízkost v ní vyvolávala vzpomínky na jejího mrtvého muže. Dvojice spolu nic neměla. Ráno je překvapila trojice seveřanských vojáků, ale Inman je zlikvidoval, a tím Saře zachránil život. Pak už se vydal na cestu domů, která byla ještě dlouhá... (TV Prima)

Breaker

Krásný, drsný, smutný, vtipný, dramatický i herecky vynikající ... ale ten konec ... ten je smutný ... a ja tolik chtěl, aby žili šťastně až do smrti, když už shledání obětovali celý film .... ()

Van

Skvělé vyprávnění skládající se z několika epizod.Pryč s historickými velkofilmy nevalné úrovně(nudná Troja,slabý Artuš).Tomuhle říkám epický velkofilm.Velcí herci v malých rolích,završené hlavními rolemi krásné Nicole Kidman a Jude Lawa,jestli se už nevrátí Harison Ford k roli Indiana Jonese ,Law by to určitě zvládl(se Spielbergem se zná od A.I. a jeho role ve Světě zítřka je vlastně klon Jonese). ()

morte82

Nemuzu si pomoct, ale me ten film zas az tak moc nebral. Hlavni vec, ktera mi vadi a kterou nedokazu pochopit, je kolisani urovne pribehu. Nevim kde to presne zacalo, jestli ve scenari nebo v hercich, ale ve vysledku je to bohuzel videt. Ackoliv Law velmi presvedcivy ve valecnych scenach, v tech romantickych podle me dost pokulhava... vyrazy jeho obliceje a zusob, jakym podava nektere dialogy mu bohuzel nezeru. Stejne tak na me pusobi i samotne ztvarneni filmu, sceny, kde lide umiraji a kde se bojuje, tem nemuzu nic vycist a napriklad velmi kratke pronasledovani na koni v zasnezenem lese je vizualne nadherne a pridat mu jeste nejakou tu minutu navic, bylo by i vice dramaticke. Na druhou stranu nektere pasaze z "obnovovani" farmy mi pripadaly spise k smichu. Stejne tak Renne Zellweger mi ve scenari dost vadila, nic proti ni osobne, ale jeji role nepridavala IMHO filmu nic - asi puvodne planovane - vtipneho, ale dost jej zesmesnovala. Skoda, vaznejsi tvar bych uvital mnohem vice. Doplneni: Po precteni nekterych dalsich komentaru a 82 procent, ktere na CSFD momentalne film ma, na me pada pocit, ze jsem se snad koukal na trochu jiny film. Nevim jak ostatni divaky dokazaly nektere z hlavnich postav presvedcit... ale me ne. ()

Chefyk

Poctivé 4*. Surová realističnost bojových scén. Střední pasáži filmu by neuškodilo zestručnění. Solidní herecké výkony, i když ten oscar pro Renée Zellweger my nepřipadá úplně adekvátní. ()

davidh76

Velmi působivě natočená úvodní válečná scéna. Já osobně jsem z výkonu Rennée Zellweger nadšený nebyl a herecké výkony mě také nijak nerozdráždily. Na můj osobní vkus příliš sladkobolné a tak trochu předvídatelné. Ale holt - proti gustu žádná dišputát. ()

Zu162

Na film jsem se koukala 2x, jenže pokaždé jsem u toho dělala spoustu jiných věcí, než abych to vydržela soustředěně sledovat. Film má dobré herce, je dobře natočen, možná má i pár světlých chvilek, jenže je dlouhý, nudný a podle mě celkem bez děje. Navíc postava Zellweger mi přijde trošku trapná. ()

Cristina

Naprostej doják.Tady mi opravdu slzy tekly proudem.Judovi role sekla na míru,také se mi líbila Renée,to byla správná ženská.:) Nejvíce se mi na filmu ale líbilo to prostředí,ta krásná příroda. ()

pupidup

Tak tohle je velká emocionální síla. Nicole je naprosto skvělá a dokonce i čuník Renée Zellweger je tady za frajerku. Nádherný herecký koncert zúčastněných. Díky. ()

st.lupen

Film byl vyloženě stylizován na chápání člověka dnešní doby, ale z dobového hlediska vyloženě nereálně. Mnoho scén sice efektních, ale zbytečných a atmosféru filmu nepodtrhujících. Nicole Kidman nepřesvědčila (i přesto, že ji mám fakt hodně rád), zato Reneé Zellweger byla milým překvapením (a to ji rád moc nemám). Navíc 155 minut!!! Poměrně nuda, a k tomu konec v nedohlednu. Kdyby tenhle film byla hračka na klíček, tak už se dávno přetrhlo pérko. ()

Ludva

[2010-03-13] * Snímku chybí pevnější vykreslení situace (například až někde v půlce jsem pochopil, že Cold Mountain není vesnice, nýbrž farma v horách několik mil vzdálená od další chalupy), daleko nemusíme ani pro klasické příklady scénáristické svévole, ale romantický příběh s báječnou kamerou umožňuje mnohé z těchto prohřešků odpustit. ()

Petko92

Je to dráma proste. Vojnové peklo, počas ktorého Inman bojuje o život, aby sa aspoň ešte raz stretol so svojou láskou Ady. Príbeh doľaďuje Ruby, ktorá aj keď nie vedome, ale drží Ady pri zmysloch, aby vedela, že Inman tam dakde vonku bojuje o život, aby konečne mohli spolu žiť. Ruby je dosť komická a preto ani na sekundu nedovolí Ady, aby rozmýšľala o svojom osude a aby jej bolo na plač. Dramatická situácia sa ťahá počas celého filmu, a človek cíti, že to nebude celkom happy end. Film sa zdá byť trochu pridlhý, ale aj tie nudnejšie scény nám pripomínajú krutosť občianskej vojny a vytvárajú obraz násilnických, drsných časov. Dokonale vytvorené prostredie, čo sa týka réžie. ()

Toja34

Pěkné, dramatické, výborné herecké výkony, ale já už to raději nechci vidět. Celý film jsem odpočítávala minuty do konce, v hrůze o hlavního hrdinu. Držela jsem palce a stejně to nestačilo :))) ()

Profík

Knihu jsem bohužel nesehnal, tak nemohu srovnávat. Ale je tam určitě větší prostor pro rozehrávání epizod, když jsou hlavní postavy rozděleny. Film je na to málo dlouhý, i když má 155 minut. Působí to někdy až moc rozdrobeně. Ale ty drobky jsou vesměs vynikající. Skvělé herecké výkony, kde bych to tolik nečekal (Zellweger) a kde jsem to čekal víc (Portman). Další film, který názorně a syrově předvede, jak je válka strašná. Edit: Knihu už jsem konečně četl, je tam toho samozřejmě o něco víc, i těch hrozných věcí, ale celkově působí mnohem lehčím dojmem. Čekal jsem mnohem větší depku a tady v tomto ohledu film jednoznačně vede. Otázka je, zda je to dobře. Tady asi ale správný názor neexistuje. 95%. ()

mitles

Nicole Kidman si oscara zaslúžila oveľa viac ako Renee. Možno keby sa scenár viac orientoval na zaľúbený pár a nie na všetko ostatné bol by to jeden majstrovský milostný kúsok. Scény s Natalie Portman a jej chorým dieťatom boli skvelé ale inak cesta Inamana za svojou milovanou sa dala natočiť aj inak. Škoda možno to vyjde Minghellovi nabudúce. ()

Niki3

Na americký venkov přijíždí slípka ve zlaté klecy která padne do oka obyčejnému dělníkovi. Vzájemná zalíbenost se ale nestačí rozvinout, protože přichází válka jihu proti severu a Jude Law je naverbován. Otec Nicole umírá a ona zůstává opuštěná, nevědouc, jak udržet farmu při životě. S tímto problémem naštěstí přichází pomoci Renée Zellweger, smutek v srdci si ale Nicole stále vylévá v dopisech na frontu. Po nekonečných letech se Jude, uniknuvší několikrát jisté smrti, opět vrací do Cold Mountain ke své lásce. Milenci ale ani nyní nebudou mít klid k prožívání své radosti, protože musí čelit šílencům uplatňujícím nesmyslné zákony domobrany. Krásně nevšední a nekýčovité stvárnění pocitů lidí odloučených válkou mě opravdu dostalo a Jude se stal mým hrdinou. Film se však táhne více než dvě hodiny, což zaručeně znamená přítomnost hlušších míst, proto ubírám jednu *. ()

TeryCurly

Kamerou nádherně nasnímaný příběh o tom jak šel Inman za svou láskou "světa kraj". Těžko říct, jestli by se něco podobného stalo i ve skutečnosti. V tomto případě, ale nad podobnými úvahy mávnete rukou. Režisér Vás nenásilně přesvědčí o tom, že je možné někoho milovat navzdory času, vzdálenosti nebo událostem. Chemie mezi Lawem a Kidman funguje dokonale. Stejně tak vedlejší postavy, které se ve snímku objeví (a je jich celkem dost) podávají skvělé výkony, ať už je to Oskarem ověnčená Renée, opuštěná Natalie Portman nebo sektářsky vyhlížející Giovanni Ribisi. PS: Ještě bych jako milovník filmů s válečnou tématikou vypíchla úvodní bitevní scénu, která je úžasně autentická. ()

Ghost Rider vs. Dracula

Ghost Rider vs. Dracula

28.08.2010

Z natáčení v Bulharsku už je dávno vyhlášená noční můra hollywoodských herců i filmařů (napůl žertem si na něj stěžovali třeba Jean-Claude Van Damme či Bruce Campbell). Co je ale horší než natáčení v… (více)

Renée producentkou

Renée producentkou

21.03.2006

Tak se zdá, že držitelka Oscara za výkon v Návratu do Cold Mountain a někdejší idol kulatějších třicítek ze dvou filmů o Bridget Jonesové, má v plánu rozběhnout také kariéru producentky. Pracovně… (více)

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (více)