Velká část filmu se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš (Richard Krajčo). Vystudovaný oční lékař má rád volnost a ženy, žije v obytném přívěsu na poli nedaleko obchodního centra, kde se prohání jeho kůň. Hezká Nina (Vica Kerekes) balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována. Ráďa (David Novotný), nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když ji má rád, někdy by nejradši od toho chaosu utekl někam daleko.Zajíc (Jakub Prachař),čerstvě vystudovaný herec, marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balonky. Každý z našich přátel má své touhy a sny a právě Vánoce jsou časem, kdy se mohou plnit. Dejme šanci zázrakům! Copak se pohádky nemohou žít? (Falcon)

tterez

Poslední dobou od českých filmů moc nečekám a jsem pak radši překvapená. Tohle hitparáda úplně nebyla, ale ani to nebyly úplně vyhozený peníze. ()

.baris.

První dojem po příchodu z kina? Zvláštní. Strašně zvláštní film. Ale jen v tom nejlepším slova smyslu. A když se nad tím zamyslím, druhý takový snad neznám. Začátek ve mně budil dost rozporuplné pocity, skoro jsem si říkala, že nechápu, proč jsem na TOHLE chtěla jít, ale dala jsem filmu ještě šanci a on ji využil. A to takovým způsobem, že jsem zhruba po půl hodině úplně zapomněla na popcorn, který jsem si položila na prázdnou sedačku vedle sebe. Křídla Vánoc jsou tak... lidská, ano, to je to slovo.. Tak přesně vystihují pocity (bez)naděje, které velmi důvěrně znám, až mě z toho mrazí... A právě tím mě zaujaly. Na nic si nehrají, prostě jsou. Z kina jsem odcházela s úsměvem, nadějí a řekněme takovým vnitřním klidem. Ponechme stranou, (MENŠÍ SPOILER) jestli člověk věří na zázraky, anděly, v Boha či jiné "nadpřirozeno". Tenhle film prostě má svoji hloubku, ať už člověk v něco věří nebo ne.. (KONEC MENŠÍHO SPOILERU :) )... Asi každý se v něm totiž najdeme. I když ne každý si to přizná. ()

Harapes

A andělé si našli spojence v plnění těch našich přání i snů.Nečekaně dobře zahrané od Richarda Krajča.Přes prvních úvodních 20 minut filmu,který se odehrává v deiluzi se to tak krásně poskládá,až je to moc milé a příjemné filmek vidět. ()

peetriss

Karin Babinská tentokrát dokázala svou přepsychologizovanou depresivnost udržet na uzdě, i když i zde se náznaky vyskytují, a natočila pohádkovou vánoční pohodovku s prvky dramatu a romance, která vlastně není pohádkou, dramatem, romancí, a už vůbec ne vánoční pohodovkou. Jedná se o český komerční miš maš, který je poměrně nesouvislý a rozháraný, nedokázal mě chytit za srdce a trpí typickou českou průměrností. Křídla Vánoc si na sebe nasadila více osudů, linek a témat než dokáží unést, každé pouze povrchně naťuknou a zase přeletí k tématu jinému, po chvíli to začne nudit a až na pár zajímavých scén nenabízí hodnotný zažitek, a tím se nutně řítí k zemi. Herecké obsazení sympatické, Vica Kerekes jako vždy hot. Pokud bych se chtěl nechat opíjet vánočním sentimentem, tak raději sáhnu po Noci plné zázraků od našich severních sousedů. ()

Mitin

Sympatický film se skvělými herci, kteří ztvárňují životy obyčejných lidi. Vše působí reálně a každodenně, a taky proto hrozně pěkně. Někteří mohou ve filmu najít i jakési poselství. Dávám 5*, ale hlavně pro to, že si snímek zaslouží určitě lepší celkové hodnocení. ()

lucijelucije

Já nemůžu říct, že by pro mě Křídla Vánoc byly zklamáním, spíše naopak. Je to hodně netradiční film,a na to že je to český film (já vím, možná jsem trošku zaujatá), je velmi dobře ztvárněn. Ono to ze začátku vypadá, že se nijak nerozvíjí, že tam vlastně žádný příběh není, ale opak je pravdou..Ze startu bádáte, a chcete děj posouvat rychleji, protože neuvěřitelně pomalu tempuje, jenže potom příjde zlom a všechno najednou dává smysl..Příběhy každého z hrdinů se propojí, ukáží se slabiny a nakonec i síla lásky. A co se týče obsazení, já jsem naprosto spokojená. Každý z herců si tu svou roli zasloužil. Jednoznačně **** ()

janesX

Dvoma udelenými hviezdami nechcem povedať že je to zlý film. Iba je jednoducho taký - nie pre mňa. Skôr by si našiel akési zasnené publikum ktorému nebude prekážať, že to čo sa vo filme deje, je vlastne to, že sa nedeje nič. Ja filmy pozerám preto, lebo v nich chcem vidieť niečo zmysluplné, čo zároveň nevidím aj vtedy keď na nich práve nepozerám. Aj keď Jakub Prachař zrejme nikdy nenudí, nedostal toľko priestoru aby to celé nebola len akási (nie nepríjemná) nuda. Posledných desať minút bolo vyložene silne romantických a je škoda, že sa film neniesol v takomto duchu od samého začiatku. ()

laepus

Česká klasika, jaká se u nás točí už deset let. S komedií to nemá nic společného a drama tam taky vlastně není - stejně tak filmu chybí i nějaký jasně daný děj směřující odněkud někam, když je vlastně od začátku jasné, jak to mezi hlavními hrdiny dopadne... Dávám si každý rok jeden jediný nový český film a tímto filmem jsem se opět přesvědčil o tom, že jeden český film za rok je na můj vkus až příliš velké sousto. Kde jsou ty skvělé české filmy let dřívějších??? ()

VeronikaP

Jeden z mála českých filmů, který mě po dlouhé době zaujal. Musím uznat, že k andělské tématice mám trochu odstup a z filmu je cítit, že paní Babinská se možná trochu přečetla knih typu Tajemství od Lorny Byrne, což já považuji za dost velké knižní braky. Film však brakem není a tuto tématiku zpracoval zajímavě. Herecké výkony byly všechny velmi dobré včetně Krajča, kterému jsem moc nevěřila. Všem role neskutečně sedly (nejvíce asi Vandě Hybnerové a Vice Kerekes). Co mi naopak vůbec nesedlo, jak tam nasilím nacpali toho Kluse. ()

TeraBum

Vlastně jen kvůli Krajčovi jsem se rozhodla podívat po letech na český film. (Né že bych se jim snad záměrně vyhýbala, prostě mě jen žádný nenavnadil natolik, abych se na něj koukla.) A jsem moc ráda, že jsem to udělala. Film se nádherně nese, všichni herci jsou výborní, dialogy přirozený, o hudbě snad ani netřeba mluvit. Když bych někdy musela použít tu příšernou frázy o "pohlazení po duši", tady to sedí. Po dlouhé době film, který mi bude rezonovat v hlavě ještě pár dní, a je příjemné překvapení, že se to stalo zrovna u českého filmu. ()

Nethar

Na české poměry docela dobrý film. Navíc kdo má rád product placement, užije si ho zde plnými doušky. 2-3 hvězdy. ()

Marys

Z mojej strany nepochopený vianočný film. Prostredie, dej, ani scenár ma nenadchol, priame posolstvo sa do mňa akosi nedostalo, naopak prevládala skepsa a depresia zo života postáv, no zasadenie do Vianoc mi neprišlo najvhodnejšou kombináciu. Možno je to povrchný prístup, ale ja nechcem počas filmu so sviatočnou tematikou klesať na duchu. ()

janabel

Je tento film smyšlený a nebo reálný? Jakoby byl ze seriálu Věřte, nevěřte. Pro někoho to totiž může být jen pohádka, pro někoho ale skutečný příběh. Vždyť co knih se napsalo na téma zázrak. A co lidí ho opravdu zažilo. Mimochodem nějaké dobré knihy na toto téma ve filmu hezky ukázali. Ale ať už na zázraky věříme nebo ne, měli bychom si přece jenom raději dávat pozor na to, co si přejeme, a hlavně na to, jak to formulujeme. ()

Alien220

Příjemné překvapení. Realistické, tuzemské a na nic si to nehraje. Kdyby byla takováto pokora přítomná ve více českých filmech, bylo by to jedině dobře. ()

ArthasKarfa

Milý film na takové ty dlouhé večery, highlight české kinematografie nečekejte, ale kdo by pořád potřeboval nějaké velké filmy s rozměry Titaniku a hloubkou Jiráskových povídek. Je to o tom že v životě to je prostě někdy o jednoduchosti a tak je to i s filmy. ()

mira007

Celkem zajímavý film o čtyřech ztroskotancích , kterým se splní jejich přání andělům. Není to komedie, spíš posmutnělé cosi , co má celkem i happy end. Krajčo a Novotný herecky excelují, Prachař hezky tancuje, Vica je fajn, ale tady jí to moc nesluší. Jako sexbomba tady ale byla Aneta Vrzalová jako náhradní balička. ()

MiaMahoney

Vážení, prolnout několik příběhů v čase vánočním se podařilo pouze Richardu Curtisovi v neopakovatelné a po všech stránkách dokonale vyladěné Lásce nebeské. Tohle, co tady předvádí jakási Babinská (btw brňačka, že by tedy starej lotr Babinskej cáknul z okýnka své cely na Špilasu a zchytala to nějaká místní koc?) není ani slabý odvar. Ano, pár světlých momentů se najde, byť vám na jejich součet budou stačit i prsty jedné ruky pracovníka s cirkulárkou, ale na nějaké závratné hodnocení to zdaleka nedostačuje. I když mě těší, že se někdo pověnoval filmu s tematikou "naděje-andělé-různými podivuhodnými způsoby a cestami splněná nejvroucnější přání", zbytek je bohužel vcelku nuda a potenciál by se dal využít o hodně lépe, hlavně kdyby se očesaly pseudoumělecké, hipsterské záběry, které jsou stejně jen klišoidní vatou. Dle zdejších zákulisních informací se frau Babinská údajně zaláskovala už při psaní scénáře, z nesympatického Richarda Krajča udělala hlavního hrdinu, posléze svého osobního mrdinu a on kvůli ní pak opustil rodinu. Hustě se to rýmuje, takže to nemůže být náhoda a zajisté v tom mají prsty i nějací ti ilumináti nebo soudruh Putin!... Obsazením toho stvoření z přišerné kapely Kryštof se podařilo filmu totálně nasadit korunu. Tady snad casting museli pojmout jako soutěž o nejnesympatičtější filmové hrdiny evr, protože jinak si nedovedu vysvětlit dvojici Krajčo-Prachař... A opět, pokud zabrousíte do Zajímavostí, dočtete se, že Ríša, zřejmě v opojení ze svých duchaplných počinů z kapely, prahl po tom, aby se film jmenoval jen "Křídla". Ono by to totiž opravdu znělo jako název nějaké jeho "zdařilé" skladby, která je obvykle natolik smysluplná, že i náhodný generátor slov by mohl v závisti spustit autodestrukci. Vlastně se trochu divím, že pan umělec nelobboval za název "Jsi křídla", neboť toto slůvko se v jeho tvorbě vyskytuje s obsedantní pravidelností. No a tak si říkám, jak těžké musí asi být skládat takové "silně sofistikované" texty písniček pro čtrnáctky pištící pod stejdží. Tady je moje odpověď: Jsi jak šnupnutí z tabatěrky - jak kancléř Mynář bez prověrky/ Jsi chůze v zimě bez ponožky - jsi šišlavý projev Zdeňka Trošky/ Jsi faktura bez data splatnosti - vězeň z Dachau, co jed do sytosti/ Jsi rozmočený knedlík v dřezu - jsi jeptiška utržená ze řetězu/ Jsi jak bratři v triku bez trika - jak péčková minulost Jaro Slávika/ Jsi popel vymetený z kamen - jsi jak ty vycpávky do ramen/ Jsi cigán ve frontě na pracáku - jsi pohodlný, jak sex ve spacáku/ Jsi jak libozvučná nemčina - jak když se čadí z komína/ Jsi člen mensy, co ví kulový - jsi jak nedovařený vepřový/ Jsi ovoce, co je zelenina - jsi jak mauzoleum bez Lenina/ ...tak uplynula čtvrthodina a vznikla tahle hovadina// Vidíte? Jde to, aniž byste museli vypadat jako houmlesák s kikotským vystupováním. Nicméně, zpět k filmům. Byla jsem nařčena jedním citlivějším jedincem, že přes svoji údajnou drsnost snad nemám žádnou duši, postrádám veškerou empatii, lidskost, něžnost a nevím co ještě a uspokojují mne méně intelektuální a citové filmy. Jéjej! Přesně tak to je, nehne s mojí ve skálu proměněnou černou duší vůbec, ale vůbec nic a přesně proto mám v top desítce onu zmíněnou Lásku nebeskou, Amélii z Montmartru a Crash a kapesník dodnes žmoulám u Prázdnin v Římě, Ducha, Starmana a Marleyho. Samozvaným psychologům tedy citlivě a něžně kynu (prostředníčkem) a jdu si okamžitě vylepšit reputaci sledováním desetihodinové kompilace těch nejrozkošnějších štěňátek na YouTube a na fuj fuj těžce maskulinní Trůny už ani nesáhnu, slibuju!!! (Při psaní tohoto komentáře nebyla poškozena ani jedna deska kapely Kryštof.) () (méně) (více)

filipvrbik odpad!

Tak včera jsem vychválil Star Wars do doslova hvězdných výšin, tak dnes není nad "kvalitní" český film, který mi vyšel na krásnou kulatou nulu...0% ()