„Nezáleží na tom, jestli jste lepič plakátů v montérkách nebo úspěšný manažer ve značkovém obleku. Citové problémy mohou bolet a trápit úplně stejně,“ říká režisér televizního filmu J. Sebechlebský, který vznikl podle scénáře jednoho z nejčtenějších českých spisovatelů – Michala Viewegha. Budeme sledovat osudy několika partnerských dvojic. Byť pocházejí z různých sociálních skupin a vlastně se mohou potkat jen v tom nejveřejnějším prostoru, jakým je např. sportovní stadion, nákupní centrum či rekreační oblast – mají jedno společné „neskromnou ambici“ nalézt skutečnou a opravdovou lásku. Máme tu otce rodiny (N. Lichý), který se marně snaží každodenní životní stereotyp i počínající krizi středního věku zažehnat až pubertálním zahořením k neznámé krásce. Je tu i mladá dívka (B. Poláková), která odmítá puritánsky svázanou morálku svých nejbližších a snaží se žít po svém. Přitom zoufale hledá životního partnera. Hrdinou příběhu je i někdejší sportovní hvězda (J. Kolařík) prožívající trpký konec kariéry. Provází ji nejen rozpad osobních vztahů, ale v podstatě všeho, pro co stojí žít. A pak je tu i bezdětný, slušně zajištěný manželský pár (P. Vitázková a I. Chmela). Ona i on se až dojemně snaží zakrývat své mimomanželské milostné aktivity, aniž si uvědomují, že už jsou vlastně veřejným tajemstvím… (Česká televize)

BetyFr79

Mě to chytlo. V podstatě beze slov zahráli všichni naprosto skvěle to, na co my všichni občas myslíme, ale taky o tom nemluvíme. ()

carramba66

Já si nemohu pomoci, ale mě se ten film opravdu líbil, jakkoli Vieweghovo "dílo" příliš nemusím. Pokud má kinematografie člověka podnítit k zamyšlení, u mě to fungovalo. Není to hluboké, ale je to dobře zpracovaná červená knihovna. A jestli si někdo myslí, že TOHLE NENÍ ŽIVOT, pak je na omylu. Právě tohle totiž život je... ()

Wajny13

Ze začátku jsem se u filmu nudila. Děj byl nic moc, žádné zajímavé scény a herci se také moc neprojevovali. Postupem toho jak film ubíhal - se mi začal líbit. Konečně začalo vše dávat smysl - i když některé situace mi přišli až absurdní. Krásný film, který dokáže otevřít oči, těm kteří chtějí. 4* ()

pajuscherry

Příjemný film na nedělní odpoledne, který neurazi ani nenadchne. Příběhy které nijak nedojdou do konce, takže na konci filmu zjistíte ze vlastně nic nevite. ()

xawexi

Na tomto filmu se mi nejvíce líbila hudba. Také vyjádření dlouholetého vztahu Skopečka s Fialovou. Bylo zde mnoho momentů na zamyšlení, film působí uklidňujícím dojmem i přes často zobrazovanou nevěru. Jsou zde ale také scény, kterým jsem zcela nerozuměl; nicméně scéna milenec manželky úspěšného podnikatele jasně ukazuje, že ani dokonalé zázemí ve vztahu nezaručuje jeho poklidný průběh. Poselstvím tohoto filmu bylo pravděpodobně ukazát divákovi různé úhly pohledu na "lásku", což se panu Sebechlebskému víceméně podařilo. Naprosto nerozumím, proč se v samotném filmu objevil Viewegh; autor by si měl vždy uvědomit, že krása jeho díla často tkví i v tom, jak se umí nereprezentovat.. ()

kodwin

Já mám Vieweghovy scénáře docela rád, řekl bych, že jsou ve většině případů lepší než jeho knihy. Na televizní film dobrý. ()

Sa.sa

Ale jo dobře jsem se bavil a prostě normální film na zkouknutí... Co je 1 hodina týdně, 4 za měsíc plné rozkoše... :)) Tohle je otázka..! ()

quokam

Hodne smutnej film, tak smutnej, ze nakonec zvedl hodnoceni na tri hvezdy, bo preci jenom jde proti proudu. Vytku vsak mam docela zasadni: nerikejte mi, ze stari manzele po 60 letech zivota tusim v gb mají tak krasny, cisty prizvuk. Bara P. fajn, Pavla V. mela vice tocit, promarnit talent takove herecky je zlocinem na ceske kinematografii. Marie D to trochu ulitlo do comebacku. Taky chvalim hudbu, dokonale podkreslila naladu snimku. 5/10. ()

Tomatec

Bravo česká televize, že by se začalo blýskat na lepší časy. Slušný herecký výkony a scénář i když Viewegha nemusím. ()

DoktorQQ

3 a půl. Nemůže být všechno akční jako Temný rytíř... Připomíná to některé epizody z "Paříži - miluji tě" a rád to uvidím znovu. Oboje. ()

prskvik

Docela zajímavě udělané, pár dobrých myšlenek, místy vtipné. Ale ta komerční Vieweghovina libující si v nepřirozených situacích z toho stejně vyplouvá na povrch. ()

k.rakonos

Velmi dobré na televizní tvorbu. Nesouvislá dějová linka, prolínající vztahy několika dvojic či rodin. Řada humorných situací a hlášek, film pobaví. A i několik vnadných hereček, zejména málo obsazovaná Pavla Ptáčková :-) ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna