„Nezáleží na tom, jestli jste lepič plakátů v montérkách nebo úspěšný manažer ve značkovém obleku. Citové problémy mohou bolet a trápit úplně stejně,“ říká režisér televizního filmu J. Sebechlebský, který vznikl podle scénáře jednoho z nejčtenějších českých spisovatelů – Michala Viewegha. Budeme sledovat osudy několika partnerských dvojic. Byť pocházejí z různých sociálních skupin a vlastně se mohou potkat jen v tom nejveřejnějším prostoru, jakým je např. sportovní stadion, nákupní centrum či rekreační oblast – mají jedno společné „neskromnou ambici“ nalézt skutečnou a opravdovou lásku. Máme tu otce rodiny (N. Lichý), který se marně snaží každodenní životní stereotyp i počínající krizi středního věku zažehnat až pubertálním zahořením k neznámé krásce. Je tu i mladá dívka (B. Poláková), která odmítá puritánsky svázanou morálku svých nejbližších a snaží se žít po svém. Přitom zoufale hledá životního partnera. Hrdinou příběhu je i někdejší sportovní hvězda (J. Kolařík) prožívající trpký konec kariéry. Provází ji nejen rozpad osobních vztahů, ale v podstatě všeho, pro co stojí žít. A pak je tu i bezdětný, slušně zajištěný manželský pár (P. Vitázková a I. Chmela). Ona i on se až dojemně snaží zakrývat své mimomanželské milostné aktivity, aniž si uvědomují, že už jsou vlastně veřejným tajemstvím… (Česká televize)

hiczech

Nemůžu si pomoci. A ať si říká kdo chce co chce. Tenhle náš televizní film se mi moc líbil. I hudba sedla a jen to celé podtrhla. To prostředí sice mohlo působit možná sterilně, ale jinak u mě dobrý. ()

Havala odpad!

On někdo toho debila ještě čte? Toto bylo blbější než Funes v původním znění. Bylo to absolutně o hovně. To jde česká literatura do pěkné prdele. ()

Stejšn

Definice nudy. Už jenom z toho samotného nápadu se zlomenýma rukama šlo hodně dostat, ale prostě to nebylo vůbec o ničem. ()

nula87 odpad!

Co to jako mělo být? Tohle že je jako film (byť televizní)? Viewegh se asi definitivně ponořil až na dno televizní "zábavy", pokud tohle má odvahu pustit do světa pod svým jménem. 10% ()

VlastaFlaksa

Neskutečně utahaný, nudný, nezajímavý, nezáživný a zcela zbytečný film. Tu jedinou hvězdičku dávám za skvěle cynického Skopečka a roztomilou čivavu. ()

jolly.rose odpad!

Tady ani soucit nepomůže, ani jméno Viewegh. Pořád jsem hledala, za co bych dala alespoň tu jednu, ale nic jsem nenašla. ()

Pitryx

I přesto, že jsem některé drobnosti nepochopil se mi snímek líbil a dá se říci, že i zaujal. Ne, že bych si jej pouštěl smyčkou, ale zcela jistě někdy za další podívání stojí. Ani vlastně nedokáži napsat proč. Nebylo tam nic, co by nějak moc utkvělo v paměti, nebo šokovalo, nebo překvapilo, přesto je to jako celek takové, řekněme, zvláštní. ()

ostravak30

Definice lásky je film, který se pro mě osobně pohybuje ve dvou rovinách. Jsou tu osudy, které mají morální přesah s určitým posláním a pak naprosto pitomé, které prakticky nedávají smysl. Největší poselství si asi nese příběh Barbory Polákové, která tak zoufale hledá lásku, až už je z toho frustrovaná a tak vlastně není divu, že ji nemůže najít. Tím se ale pohybuje v začarovaném kruhu. Když už se konečně někdo objeví, a úplně netuším, z čeho jsme měli pochopit, že je Jan Kolařík bývalá sportovní hvězda, dojde k nehodě. Přestože zpočátku je naštvání a zloba dívky pochopitelná, později je na chlapa hnusná ať se děje co se děje. Docela jí trvá než pochopí, že co se stalo jistě neudělal schválně a tak ji mohl předat do péče matky a vůbec si nemusel nechat líbit vše co zažívá. Když jí to konečně dojde, pak je jí též jasné, co je to vlastně láska. Ještě příběh otce od rodiny, na kterého dopadá krize středního věku, a jeho manželky, která se pro změnu snaží udělat vše pro šťastnou rodinu, má jistý vítězný konec. Nakonec sice možná až moc šťastný happy end ale prozrazuje, že někdy nám trvá, než si uvědomíme, co máme a že to je vlastně štěstí, i když se to nezdá. Vedle toho ale figuruje manželský pár, který se navzájem podvádí. Manžel říká, že hodina štěstí týdně není moc, čtyři hodiny štěstí měsíčně, na to má manželka právo. Tím ale vlastně zároveň přiznává, že není schopen své ženě štěstí dát a ona zase jemu. Proč ne, když jim to vyhovuje, ale celé to nedává smysl. To ovšem není nic proti mladíkovi, který kupuje za celoživotní úspory své přítelkyni k výročí prstýnek. V žádném momentu není ani náznak toho, že by snad nebyl spolu pár šťastný, nebo že by slečna dělala mladíkovi starosti. Přesto se v poslední chvíli, po minimálně měsících či dokonce letech šťastného partnerství, rozhoduje pro úplně jinou dívku, kterou nota bene absolutně nezná a vidí ji podruhé. A to už smysl vskutku nedává. Jako moudří a zkušení se celým filmem střípky svých scén pohybují Květa Fialová a Jan Skopeček. Jenže právě jejich slova jsou v naprostém protikladu s poslední jmenovanou epizodou ze života mladých. Co je to láska? "Když je to každý den aspoň chvíli pěkné. A když to není nesnesitelné." A velmi se mi líbila hudba. ()

mondavi

Absolutně se neztotožňuji s negativními názory tady. Slušné herecké obsazení (až ná Ptáčkovou, která radši nemluvila, aby se na to dalo koukat) hudba, kamera a nakonec i děj. Bylo to ze života a mně se to dotklo. Původně jsem chtěla dát 3, ale za Báru musím 4. Asi dám Vieweghovi ještě šanci. V. ()

Diskantka

Kdyby to udělal Woody Allen a hrála v tom Penelope Cruz, tak se z toho všichni hrozně poserete, ALE jelikož je to český, dávaj to na jedničce a hraje tam jenom Bára Poláková...tak je to na hovno. Na český poměry slušný. ()

Aquarii

Bára Poláková mě bavila nejvíce. A povídku "Záhada", kde hraje Reago, mám doma v souboru "Schůzky s tajemstvím", zrovna nedávno jsem i četla. ()

Blongie

Nejlepší scénka s Bárou Polákovou s oběma rukama v sádře... :D A samozřejmě můj kamoš Kuba v oranžovým tričku na eskalátoru ve Vaňkovce... ()

Luswani

Podivně slepené příběhy, které dohromady (ani zvlášť) nedávaly moc smysl. Líbil se mi výkon Norberta Lichého. Mimochodem Monika Bagárová je neskutečně nádherná. Jinak se jedná o průměrný film. 55% ()

Nonna

Film jsem shlédla v unavené náladě, tedy bez nějakých ambicí na hluboké umělecké zážitky a svoji roli splnil - neurazil, nepotěšil, ale ani nenudil. Literární předlohu neznám, ale blízké mi bylo takové to vieweghovské "ze života" - se všemi paradoxy, hloupými náhodami, nesplněnými očekáváními i částečně dobrými konci. Překvapil mě mile Jan Kolařík. Zachytila jsem ho letmo jako hlavního hrdinu pohádky Čáry báby Cotkytle a podvodníčka v Četnických humoreskách a vždy mi přišel takový divadelní, plytký a nezajímavý hubeňour. Zdá se, že dozrává jak víno - vzhledově i herecky. No a konečně taky víc než malá tlustá role pro skvělého Norberta Lichého. ()

macco33

Myslím, že někteří spoluhodnotitelé jsou k tomuto TV filmu až příliš krutí. Není to ani bezobsažné, ani dekorativní. V prvé řadě je třeba zmínit, že ačkoliv prózy Michala Viewegha postupně upadají k unavenosti, odhadnutelnosti a k občasné trapnosti tu a tam proložené povedeným gagem, v tomto scénáři Michal zabodoval. Ke kvalitě snímku přispívají volba prostředí - posilovna, aréna hokejové Komety (zde je však oproti skutečnosti jaksi poloprázdno ...), solidní dialogy a především herecké výkony některých protagonistů. Jedničkou je Norbert Lichý, který někdy ani nemusí nic říkat, stačí, když povzdechne. Bára Poláková také exceluje, její "ksichty" i hlášky jsou jako vždy výmluvné. Parafrázuji: "Můžeš mě umýt. Celou. Ale nebude to nic moc, protože smrdím jako chlív." A nakonec mile překvapil raper Raego, jehož klipy na youtube, jak jsem zjistil díky náctiletému synovi, mají taky mnohé do sebe. Výrazně lepší než televizní průměr. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna