„Nezáleží na tom, jestli jste lepič plakátů v montérkách nebo úspěšný manažer ve značkovém obleku. Citové problémy mohou bolet a trápit úplně stejně,“ říká režisér televizního filmu J. Sebechlebský, který vznikl podle scénáře jednoho z nejčtenějších českých spisovatelů – Michala Viewegha. Budeme sledovat osudy několika partnerských dvojic. Byť pocházejí z různých sociálních skupin a vlastně se mohou potkat jen v tom nejveřejnějším prostoru, jakým je např. sportovní stadion, nákupní centrum či rekreační oblast – mají jedno společné „neskromnou ambici“ nalézt skutečnou a opravdovou lásku. Máme tu otce rodiny (N. Lichý), který se marně snaží každodenní životní stereotyp i počínající krizi středního věku zažehnat až pubertálním zahořením k neznámé krásce. Je tu i mladá dívka (B. Poláková), která odmítá puritánsky svázanou morálku svých nejbližších a snaží se žít po svém. Přitom zoufale hledá životního partnera. Hrdinou příběhu je i někdejší sportovní hvězda (J. Kolařík) prožívající trpký konec kariéry. Provází ji nejen rozpad osobních vztahů, ale v podstatě všeho, pro co stojí žít. A pak je tu i bezdětný, slušně zajištěný manželský pár (P. Vitázková a I. Chmela). Ona i on se až dojemně snaží zakrývat své mimomanželské milostné aktivity, aniž si uvědomují, že už jsou vlastně veřejným tajemstvím… (Česká televize)

majorW

Pane Viewegh, meli by napsat nejake poradne porno. Tohle jim proste vubec nejde. Ale kdyz to verejnopravni televize koupi, tak... ze jo... ()

lineker

Nevím? Ale já neměl s filmem žádný větší problém. Na nedělní večer skoro ideální oddechovka. Film nelze porovnávat s jinými mozaikovitě vyprávěnými příběhy zahraniční produkce. Jde o českou záležitost s ryze českými problémy současné doby. Nákupní centrum jako křižovatka lidských osudů? Proč ne. ()

M.A.N.E. odpad!

Mám pocit, že dívat se do zdi by bylo mnohem produktivnější. Začínám si myslet, že kdyby tohle natočil kdokoli jiný než Viewegh, promítání Definice lásky by bylo trestné. Co se týče obsahu - pár lidí ve stylu Marfuša tam na sebe sem tam šňabne, mezitím jsou nekonečně dlouhé záběry na to, jak o tom všichni hloubavě přemýšlí až h**** vymyslí. Na konci se všichni zase mají rádi. Zničehonic všem dojde, jak hrozně se k sobě chovali (nebo je osvítil duch svatý?). Pokud si chcete vyzkoušet herectví ve stylu Definice lásky, stačí koukat chvíli do blba a na všechny kolem sebe házet kyselé ksichty. Až se někdo zeptá, co vám je, můžete číct, že hledáte "skutečnou a opravdovou lásku". ()

bratr_jezek

Film je zoufale prázdný a romantiku byste tam hledali marně. Podle "mistra" scénáristy a našeho "nej" spisovatele (protože neznám jiného, který by měl tolik zfilmovaných děl velmi různorodé , občas bohužel i literárně slabé, povahy) je definicí lásky nejspíš dekadence, se kterou si partneři tolerují své milence, další definici představuje nefunkční rodina, kde se k sobě všichni chovají tak, že ani útěk na "vysněnou" dovolenou je nemůže spasit, ke všemu má otec "krizy" (a zamiluje se do holky z plakátu, aby mu v závěru vtiskla polibek při autogramiádě "božského Viewegha"), další definici prezentuje dívka hledající toho pravého přes postel (ale ona není "k***a, ona je jen nešťastná) a nachází ho v někom, koho nezná a kdo se o ní začne starat u pocitu viny, že jí přerazil obě ruce. Jejich líbačka v hokejové hale (okatá reklama na Kometu Brno) je stejně romantická jako podivný vztah anarchisty (pod nesutálým přísným dohledem závistivého skína z ochranky), který místo vysněné žádosti o ruku své milé (s prstenem, za který uvalil celé své úspory) se začne líbat s prostoduchou (a mírně dětsky naivní) servírkou. Opravdovou lásku tak má nejspíš zachránit vztah dvou penzistů v podání Skopečka a Fialové, kteří se však dokáží filmem jen ploužit jako nějaká parta zombie. ()

rodl

Až díky recenzi Mirky Spáčilové mi došlo, že asi jde o variaci na Lásku nebeskou. Ale málokdy je kopie tak daleko od originálu, to i ve vietnamských tržnicích jsou na tom líp. O hodně. Nudné, i přes poměrně střízlivou stopáž dlouhé, bez vtipu, bez pointy či v "lepším" případě s pointou, kterou jsme od počátku čekali. Jen takové zbytečné zaplácnutí dlouhého lednového večera. ()

Alenuch

Směsice různých příběhů a tudíž několik hrdinů není na závadu, ale tady je problém v tom, že některé příběhy jsou prostě divné (asi nejvíc kluk kupující zásnubní prsten - nerozumím, co mi tím mělo být řečeno). Jediný humor obstarává příběh Barbory Polákové, který mi také připadal nejlepší, možná i tím, že měl zřejmě nejvíce prostoru a mohl se trochu rozvinout. Navíc scéna, ve které musí využít pomoci relativně cizího muže při koupeli, byla skvělá. Škoda, že nikdo nepovažoval za nutné blíže vysvětlit, proč proboha nepožádá matku, když se ze společné scény nezdálo, že by spolu měly tak hrozný vztah. U filmu oceňuji ale hudbu, ta se mi líbila. Ve výsledku čistý průměr. ()

Dominum

Nemůžu si pomoct, ale ačkoli jsem dosti výrazným kritikem tvorby Michala Viewegha, jehož umělecká prostituce je mi značně nepříjemná, tento film, přestože nelze říct, že by byl nějak výrazně odlišný od jeho obvyklé práce, mi nebyl nijak protivný. Jednalo se sice v pravdě o nenáročnou podívanou, ale nikdy v průběhu filmu jsem neměl pocit, že útěk je tím nejlepším, co v danou chvíli dělat. Rozhodně nejde o film, na který bych se měl někdy v budoucnu v plánu dívat znova, potkám-li ho ale někde při projíždění televizních kanálů, nelze vyvrátit, že se podívám znova. ()

p.hubicka

Jako... bylo to takové szché ale dobré.... neřekla bych že úplná blbost, ale dalo se to i víc rozjet..3* jsou tak akorát :) ()

SoulAsAGem

Mozna hledate nejakou senzaci, zvratne konce, pohadkove stesti, ktere tanci ladne. Ve vetsine pribehu a osudu beznych i nebeznych lidi je vrtkave a zradne. "Zivot neni, co si prejeme, ale to co mame" ... Bohuzel jako podle teto vety, zije spousty lidi, ale neuvedomuji si, ze je jen na nich, kterou cestu si vyberou., takze s tim vlastne nemohu souhlasit, nic mene, pan Sebechlebsky se ujal tematu socialnich vztahu a natocil lehkou odpoledni prehlidku, kazdodeniho zivota at uz nas samotnych nebo lidi okolo nas. Prijemne obsazeni 48% ()

vhorky

Velmi zajímavě pojatý výstřih ze života lidí různých skupin i věku podbarvený povedenou hudbou. Je pravda, že tento film vyžaduje trochu více zamyšlení a rozumových schopností pro pochopení smyslu toho, co chtěl autor říci, čehož někteří čeští diváci ovlivnění Babovřeskama apod. nejsou příliš schopni. ()

Lonelybiker

Docela jsem se těšil, že uvidím něco zajímavého a jsem tedy hodně zklamaný. Obsazení je velmi slušné, hudba taky, ale tím jsem skončil. Většina postav jedná naprosto nelogicky - viz. například ajťák a jeho "celofilmové" vybírání drahýho dárku pro jeho mladou, který nakonec skončí v restauraci (asi ze soucitu) s jinou ... Trochu smysl dával akorát příběh Katky a Ládi a během jejich ne-rozhovorů jsem se i zasmál ("ale smrdim jako kanál"). Naprosto nadbytečný je pak příběh 4-členné rodiny a jejich hlavy, který se zakouká do mladý holky - no komu se tohle nestalo ! Takhle si tedy definici lásky nepředstavuju. ()

checa odpad!

Absolutní ztráta času. Přemýšlela jsem o jedné hvězdičce, ale pak jsem nenašla nic ani nikoho, kdo by si to zasloužil. Nejlepší výkon podala čivava, ale zde se čivavy nehodnotí, že? ()

dr_drep

Za mého oblíbence Bertíka jedna hvězda. I když vlastně ta myšlenka plytkosti vztahů uvnitř plytkého nákupního centra není úplně od věci. ()

allthistime

Po dlouhé době jsem se od srdce zasmála. Excelentní výkon Báry Polákové. Po roce od prvního zhlédnutí musím dát do oblíbenců, protože se k němu často a ráda vracím.. a to nejen proto, že pokaždé dostanu emoční facku, ale i pro tu úžasně vytříbenou tragikomičnost.. ()

Lucisek

Film byl tak nějak o ničem. Ale moc se mi líbily scény s Bárou Polákovou, kdy se o ni starat ten trenér, který ji zlomil ruce. Protože mu to dávala vtipně sežrat, do té doby jsem tuto herečku moc nemusela, ale tady se mi fakt líbila. ()

TeeToTaller

Nuda, kde jsem se za celou dobu dozvěděl 2 "moudra": 1) Život je to co máme, a ne to co chceme. - s čimž absolutně nesouhlasim! 2) závěrečná "definice lásky" - která nemá k moudrosti o moc blíž než ta první kravina. A co se obsahu týče... no, kdybych si sednul na hodinku na lavičku na náměstí, dozvěděl bych se toho o lidech víc než tady... a ještě bych byl na čerstvým vzduchu. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna