„Nezáleží na tom, jestli jste lepič plakátů v montérkách nebo úspěšný manažer ve značkovém obleku. Citové problémy mohou bolet a trápit úplně stejně,“ říká režisér televizního filmu J. Sebechlebský, který vznikl podle scénáře jednoho z nejčtenějších českých spisovatelů – Michala Viewegha. Budeme sledovat osudy několika partnerských dvojic. Byť pocházejí z různých sociálních skupin a vlastně se mohou potkat jen v tom nejveřejnějším prostoru, jakým je např. sportovní stadion, nákupní centrum či rekreační oblast – mají jedno společné „neskromnou ambici“ nalézt skutečnou a opravdovou lásku. Máme tu otce rodiny (N. Lichý), který se marně snaží každodenní životní stereotyp i počínající krizi středního věku zažehnat až pubertálním zahořením k neznámé krásce. Je tu i mladá dívka (B. Poláková), která odmítá puritánsky svázanou morálku svých nejbližších a snaží se žít po svém. Přitom zoufale hledá životního partnera. Hrdinou příběhu je i někdejší sportovní hvězda (J. Kolařík) prožívající trpký konec kariéry. Provází ji nejen rozpad osobních vztahů, ale v podstatě všeho, pro co stojí žít. A pak je tu i bezdětný, slušně zajištěný manželský pár (P. Vitázková a I. Chmela). Ona i on se až dojemně snaží zakrývat své mimomanželské milostné aktivity, aniž si uvědomují, že už jsou vlastně veřejným tajemstvím… (Česká televize)

LadyRainier

Klasika, to, co se většině nelíbí, mne ano ,-) Moc se mi tenhle film líbil ...čekala jsem málo, ale že se k němu budu vracet, to opravdu ne. Super Bára s Petrem Štěpánem, skvělý pan Norbert Lichý (kdo z vás ho viděl na divadle no?? excelentní ač tu píšete, že vypadá jako prasátko...) a jeho rodina, i toho Igora Chmely jsem se dočkala ...pěkná hudba, žádný střílení a krev (konečně) ...jen si to pusťte, ten film má zvláštní kouzlo ...alespoň pro mne ... ()

zigy

Linie s Polákovou a Vitázkovou díky své výrazné pikantnosti za pět, zbytek trochu šeď a nuda, mohlo to být lepší....ale celkově to na mě působilo sympaticky a příjemně. Láska nemá logiku, ale je všude mezi námi, to je asi hlavní pěkná myšlenka. ()

jjjerry

Pustil jsem si náhodou televizi, když začínal film...a zůstal jsem ho sledovat dokonce. Byl jsem příjemně překvapený. Nechápu tak nízké hodnocení (to jste chodili k někomu na kreativní psaní a jsou z vás jen pseudokritici na čsfd, nebo proč taková zášť?). Já mám pro Viewegha trochu slabost. Není to film pro každého, musíte se v tom najít a trochu přemýšlet. Nadpůrměrně bych hodnotil herecké výkony, hlavně Barbora Poláková je skvělá. A neskonalý plus má hudba. ()

gstudio

Šablonovitý a nudný Vieweghův scénář se opírá o režijní "um" tvůrce primáckého telenovelového průseru "Svatby v Benátkách". Herců mi bylo skutečně líto. Přibližně v polovině dílka už mi z viděného bylo tak trapno, že jsem sledování dobrovolně ukončil. Dávám dvě hvězdičky za marnou sice, leč očividnou snahu herců z dílka cosi smysluplného vykřesat. ()

petra8619 odpad!

naprosto nereálné... jsem zvědavá, který cizí chlap by se staral o ženskou, která by se chovala tak děsně. nuda a ještě jednou nuda. člověk celou dobu čeká co z toho vyleze a pak z toho nevyleze nic. ()

skalinski

Nic jsem od toho neočekával a taky jsem toho moc nedostal. Mile mě překvapil "trenér" Norbert Lichý, ale jinak jsem se až na pár světlých okamžiků dost nudil. Na druhou stranu oceňuji neustálou snahu ČT udělat slušný televizní film, a tak dám za snahu a pár světlých momentů 35%. ()

Alvin

Tak nevím, kde mám zažít s chválou. Originální vztahové téma, příběhy jako ze života, uvěřitelné postavy s dokonale prokresleným charakterem pronášejí vybroušené dialogy, zkrátka perla za perlou, tak jak se dá očekávat od největšího českého žijícího spisovatele. Ale chválu si zaslouží i pan režisér, že tak mistrně převedl geniální látku do kouzelné bedny, ale proč to proboha mělo jenom 79minut? Tleskám ve stoje a žádám rozšířenou kinoverzi! Nazrat! ()

Spike86

Bylo to bohužel dost o ničem, stereotypní a takové sterilní. Později se sice dala zaznamenat zajímavá myšlenka prolnutá skrz dějem o "jedné hodině", ale jinak to byla bída. 48% ()

Naby

Některý místa ve filmu byli celkem zajímavý i inspirativní. Při rozuzlování jednotlivích témat uvntiř filmu to už bylo takový nedomyšlený, nebo tak nejak narychlo spíchnutý, takže to tak nebavilo. Celkem 3,1* ()

joywork

Pokud budu toto dílo hodnotit jako TV film, tak to není podle mne tak hrozné, jak to vyplývá z ostatních komentářů. Řekl bych, že je to jeden z těch lepších počinů. Některé příběhy, či postavy jsou dominantní, některé jen jako vycpávka, ale proč ne, beru to jako záměr autorů. Většinou mám problém s uvěřitelností děje a chování jednotlivých postav, v tomto případě tomu však tak není, znám mnoho podobných předobrazů ve skutečném životě. ()

mufrody

4* za scénu s přibouchnutýma rukama v kufru (nasmála jsem se), přestože ze zdravotnického hlediska by dvojitá bolest těžko byla snášena pouze s párvteřinovým řevem a pak stoickým klidem...ač film, co se týče nějakého hlubšího sdělení, nestál za nic, jak to vystihl Gemini, něčím mě zaujal...možná právě tou chaotičností a celkem vtipnými skeči (nemůžu říct dialogy, pač se tam téměř nemluvilo...) ()

BetyFr79

Mě to chytlo. V podstatě beze slov zahráli všichni naprosto skvěle to, na co my všichni občas myslíme, ale taky o tom nemluvíme. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna