Batesův motel

Drama / Mysteriózní / Horor / Thriller
USA, (2013–2017), 36 h 1 min (Minutáž: 39–47 min)

Hudba:

Chris Bacon

Freddie Highmore, Vera Farmiga, Max Thieriot, Olivia Cooke, Nestor Carbonell, Nicola Peltz, Mike Vogel, Kenny Johnson, Keegan Connor Tracy, Ian Tracey (více)

Série(5) / Epizody(50)

Krev je hustší než voda aneb Jak to bylo před Hitchcockem. Hitchcockův klasický horor Psycho (1960), natočený podle románu Roberta Blocha, patří do pomyslného zlatého fondu světové kinematografie a od doby svého vzniku vybízí k různým pokračováním, přepracováním i bezostyšným napodobeninám. A tak máme Psycho II (1983), Psycho III (1986), Psycho IV: Začátek (TV-1990) a také remake režiséra Guse Van Santa (1998), pyšnící se tím, že sleduje mistrův originál záběr po záběru (není to do důsledku pravda).
Seriál Batesův motel „vychází z postav Blochova románu Psycho a ze způsobu, jak byly zobrazeny v Hitchcockově stejnojmenném filmu". Jeho tvůrci Carlton Cuse, Kerry Ehrin a Anthony Cipriano zvolili v poslední době oblíbený přístup tzv. prequelu, tedy rekonstrukci předcházejících osudů hlavních protagonistů. Děj ovšem přenesli do současnosti a také změnili jeho místo. Příběh se neodehrává ve smyšleném kalifornském Fairvale, nýbrž ve fiktivním oregonském pobřežním městečku White Pine Bay. Tam přijíždějí čerstvě ovdovělá Norma Batesová (Vera Farmigaová) s šestnáctiletým synem Normanem (Freddie Highmore) a zabydlují se v motelu, který Norma koupila z manželovy pojistky a kde chtějí oba začít nový život.
Norman se seznamuje se spolužačkami Bradley (Nicola Peltzová) a Emmou (Olivia Cookeová) a Norma zase poznává především místní představitele zákona, šerifa Romera (Nestor Carbonell) a jeho zástupce Zacka (Mike Vogel). Norman působí navenek normálním dojmem, ale je z něho cítit všudypřítomné napětí a jeho vztah k matce je přinejmenším zvláštní. Do děje první řady významně zasáhnou bývalý majitel motelu a také Normanův starší sourozenec Dylan (Max Thieriot), který se k nim nastěhuje. Poklidné městečko, kde se zdánlivě nic neděje, skrývá některá nepěkná tajemství, jež fungování Batesova motelu přímo ovlivní. (Česká televize)

Brano

Veľmi zaujímavý seriál, ktorý ma držal v napätí od začiatku do konca. Výborné herecké výkony, skvelá výprava, scenár, po dlhej dobe seriál, ktorý sa oplatilo pozerať. Prvá séria mi síce prišla trochu "suchá" a trochu menej zaujímavá, ale postupne ďalšími sériami to gradovalo a štvrtá séria bola ozaj skvelá! Teším sa na ďalšie pokračovania. ()

XXXXXXXX

Druhý tak psychotický serjoš abys pohledal. Líbí se mi, že rejžožrouti v kombinaci se scénáristama dokázali vytvořit něco, v čem se dokonale skloubili díly dotvářející atmosféru s těmi, co vám svými zvrat(k)y doslova vyrazí dech. Bylo to dobrých 5 let a neskutečně rychle mi to uteklo... ()

Hrabovo

Batesúv motel je seriál, který podrobně vypráví o zničující sobecké mateřské lásce, která vedla k absolutnímu oidipskému vítězství mladšího syna. Se všemi důsledky, až do šílených konců. Vynikající herecké výkony (absolutní špica je Freddie Highmore), výborná kamera, atmosféra... ()

Mamlas

Bohužel je 80% času protivné vykecávací rodinné drámíčko, které je mi buřt. Co si myslí či chce ta ulítlá matka či její ulítlý syn taktéž. Co si tam prožívají nějací ostatní stejně tak. Kromě těchto zbytečností zbývá tak 20% stopáže, které unylý děj někam posouvají. Bohužel mě už bolí prst od neustálého poskakování vpřed, takže vzdávám po 3. dílu 1. série. Snad to mohl být 1 dobrý celovečerák. (13%) ()

RafaKrakal

Velmi podařený seriál volně inspirovaný legendárním Hitchcockovým Psychem, který má napětí, dobrý scénář a skvostně napsané postavy v čele s Normanem Batesem a jeho bratrem Dylanem. Byť Freddie Highmore v roli Normana Batese exceluje, mě ještě více uchvátil Max Thieriot v roli jeho "normálního" bratra. Nebýt poslední série, kterou poznamenal odchod řady postav (či umenšení jejich hereckého prostoru), dal bych i nejvyšší možné hodnocení, takto však kvůli nudnější páté sérii musím jednu hvězdu ubrat. ()

DonBraso

Po 4 dílech je vidět,že se máme na co těšit a už se to zkrátka neohraje,protože nevim co by se muselo stát.Postav je tam akorát a určitě další příjdou,ikdyž zatím Nestor Carbonell v podání šerifa(ano tento herec snad hraje jenom policajty:)je ve stínu,ale to čekám,že se spraví a budou další tajemství.Vážně nevim jaký vůbec bude konec a jaký motiv vůbec chtějí tvůrci nám servírovat,rozehraný je to pěkně a oba hlavní herečtí představitelé paráda.Je to pomalu takový ten teen seriál s odbočkama a vcelku mi nevadí,že to jede svoji storyline a odkazů na Psycho jsem si moc nevšimnul,leda tak hnedka v pilotu,kdy šerif přišel na místo vraždy a na na hlavních dveří krve,že by jeden čekal,že se tam kuchalo leda prase a on do klidu odešel,to mě tam dostalo za tím nejvíc:) ()

tsatsiki

Po 6dílech hodnotím jako nejlepší seriál z poslední doby, co mě opravdu chytil. Po shlédnutí každé epizody netrpělivě čekám na další díl, abych věděl, jak to bude pokračovat. Skvěle rozehraný seriál, tak doufám, že jej tvůrci v posledních čtyřech epizodách nezmrší. Doporučuju ke shlédnutí a vyzdvihuju výkony Freddieho, Maxe a Very ()

Quentin14

Zprvu se mi do toho moc nechtělo ale nakonec sem to celý sfouk během dvou dnů a jsem nadšenej! Skvělý seriál který udržuje odkaz Hitchcockovo Psycha stále naživu. Přináší nám novou verzi příběhu o Normanu Batesovi zasazenou do dnešní doby a my si můžeme vychutnat příběh jeho mládí a podrobně sledovat jak se z něj stává psychopat. Já jsem za tenhle seriál hodně rád a už teď se nemůžu dočkat další série. Hlavně musim vypíchnout herecký výkon Very Farmiga která seriál jednoznačně táhne do pěti hvězdičkových vod. ()

elanista1

Serialy nepozeram lebo su strata casu, ak si nejaky pozriem tak musim mat bud slabu chvilku, alebo nan musi byt urobena dobra reklama ktora navnadi, alebo sa jedna o nieco co suvisi s filmom ktory mam rad..teraz rozhodla tretia moznost a urcite nelutujem. Neviem ci by majster bol uplne nadseny, ale ja som. Sympaticke obsadenie so skvelym vykreslenim charakterov kazdej jednej postavy, obrovska nepredvidatelnost, z coho prameni mnoho sokujucich momentov, bravurne herecke vykony, ci uz Highmoreho /Charlie a tovaren na cokoladu, Toast/, psychopatickej Very Farmigy a konieckoncov celeho obsadenia. Norman Bates je urcite najzaujimavejsia filmova postava a rozplylit jeho charakter do viacerych casti a sledovat jeho vyvoj je vazne na nezaplatenie. A uz som spominal tu nepredvidatelnost?!? Celu prvu seriu som zvladol za menej ako 3 dni, nedokazem proste cakat cely tyzden na novu cast, taky trpezlivy nie som, na 5 hviezd to ma dobre rozbehnute. ()

mondavi

Na začátku velké nadšení a plno očekávání, hodnotila jsem 5* ....Po cca 6. epizodě se nadšení pomalu vytrácí a dostavuje se lehké zklamání, shledávám málo prostoru pro Normana a celkově málo napětí, měním na 4* ....Po shlédnutí celé 1. série už vím, že očekávání nebylo ani z 60% naplněno a tak seriál nemohu doporučit. Měním na 3* V. ()

Toxie

Po vysledování první řady mám dost divnej pocit. Neříkám, že je jeto vše špatně, ale je tam příliš mnoho komplikovaných linek a nemůžu tvůrcům odpustit jedno. A to, že uteče zajatá prostitutka a vůbec nikoho to netrápí. A to jí chtěli tak moc pomoct. Jinak obsazení je povedené. Dám tomu ještě šanci. ()

hwnd

Psycho prequel, který hodně potěšil. Sice má sem tam mezeru nebo slabší místo, ale celková atmosféra je výborná a Norma je prostě famózní. Pomalejší rozjezd třetí série bohatě vynahradí. ()

Wulz

Ač dávám nerad 4* seriál měl pár dobrejch postav jako třeba Norman, a především Emma... A hlavně dobrej příběh. Ovšem zase jsem čekal víc, jsem zvědav jak na tom bude druhá série, konec první byl dobrej :D ()

darkphoenix

Príjemný náhľad do života mladého pána Batesa z doby pred stretnutím s Marion Crane, ktorý sa síce nedokáže ani na desaťdielnom poli vyhnúť klišé a dramaturgickým zbytočnostiam, ale zato mu kraľuje bezchybná Vera Farmiga v roli zimomriavkovej avšak ľudskej pani Batesovej. Zdatný scenár, kvalitný vizuál a herecké výkony sú hlavnou atrakciou tohto Monsterlandu. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) after first season. - škoda těch nepotřebných marihuanových odboček, protože vztah Normy a Normana jsem si takto vyšperkovaně zpracovaný ani neuměla představit. Well done! - after second season. - zvedám o jednu hvězdu za brilantní herecké výkony a propracovaný scénář vztahu Normy a Normana! - Tráva, bohužel, zůstala a pořád je tato linie i dost děsná. :) ()

nemer

Lepší průměr, necelé 4* za atmosféru a herecké výkony. V české verzi hodnotím max. dvěma hvězdami - v současnosti bych byla jednoznačně pro zrušení dabingu, bohatě by stačily titulky. Veškerá novodobá produkce dabingem pouze ztrácí. Edit. po zhlédnutí páté a poslední série: původní Psycho bylo jednoznačně překonáno, závěr čtvrté a pátá řada jsou z celého seriálu nejzdařilejší a nabízí i celkem zajímavou sondu do mysli duševně chorého člověka. Sílu vypravování umocňují Chickovy komentáře a v podstatě až zvrhle romantický závěr v duchu Waltariho detektivek, kdy hlavní postava nakonec uniká spravedlnosti. Ve výsledku velmi působivé a dojemné, ústřední herecká dvojice skvěle sehraná. ()

Dawisko

Zaujímavý mysteriózny seriál s nečakaným záverom štvrtej série. Určite odporúčam pre ľudí, ktorí obľubujú podobné seriály. Super atmosféra, výborné herecké výkony a sympatická Vera Farmiga. U mňa 4*. ()

SamuelFox

Líbí se mi zasazení do doby, kde se celý děj odehrává, nemá to chybu. Herecké výkony jsou perfektní zvláště Freddie Highmore, který Normana ztvárnil vážně perfektně, ačkoliv si to většina lidí nemyslí, nedokážu si v roli Normana Batese představit kohokoliv jiného. Problém nastává úplně jinde a to, že je tento seriál považován za Drama / horor/ mysteriózní dílo...Dle mého názoru je to mysteriózní horor jen z 50% a z té druhé půlky je to komedie...Jsou chvíle kdy jsem se opravdu jen smála, například když Norma v autě přesedá ze sedadla na sedadlo, nebo když před Normanem schovávala pistoli pod prostěradlo (v posledním díle první série) a pak se začali hádat kvůli ponožkám...Je to vtipné, a přidává to na věrohodnosti, jelikož ne všechno je v životě tak dokonalé jako je to ukazováno v jiných tuctových seriálech. Proto jsou u mě Vera a Freddie opravdu jedničky. Od první série mě to drží u obrazovky a hltám další a další díly! ()

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga