Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózní / Komedie
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (více)

Série(6) / Epizody(93)

Sadova302b50

Zábavný seriál, který těží z charismatu hlavního představitele (výborný castingový tah). Předlohou jsem nepolíbená, přesto ve mě tento počin nevzbudil touhu pátrat po originálu. První dvě série jsou relativně zdařilé, pak už to jde s úrovní dolů. Kriminální zápletky lze často zařadit někam do průměru. Souhrnem - více, jak tři hvězdy nemohu dát. ()

Vlastik100

Kriminální seriál jakoby ukazoval běžný život komiksového hrdiny v době, kdy nebojuje s šílenými padouchy, žije rutinním životem se svými běžnými koníčky a mívá různé rodinné vztahy. Vtipné dialogy, pozitivní nálada, odreagovačka pro vypnutí hlavy, jedna z mála kriminálek, u kterých mám pozitivní náladu po skončení sledování. Přesně takhle si představuji běžný život komiksového hrdiny. Být nápomocen k případům, mít své vrtochy a za cenu jeho jedinečnosti ostatní musí strpět jeho ego. On sám se k výsledkům přičiní, neboť má chuť potrestat skutečné viníky, kdykoliv se mu zachce a když to potřebuje, vysmívá se běžným smrtelníkům(včetně policejních orgánů) a je zcela egocentrický, protože on přece není obyčejný smrtelník… ()

MarkHarry

Že si tvůrci občas přiohnout běžné stereotypy spojené s náboženstvím, mi nevadí (např. doporučuji skvělou knihu Job), ale že z pána pekel udělají totálního matláka, který je navíc psychicky rozhozený a jediná schopnost, kterou mu nechali, je získat od lidí jejich nejtajnější tužby, mi přišlo už na hraně trapnosti. Detektivní zápletky jsou velmi triviální a občas mi přišlo, že plní pouze roli vaty. Ale na odreagování po práci, kdy potřebujete vypnout mozek, to ještě jde. ()

TeachMe

Na základě zdejších recenzí jsem neskončila po pár dílech, kdy mi přišlo, že vše zajímavé už bylo vytěženo a ze seriálu se stala průměrná, klasická (a ne moc dobrá) detektivka. A vyplatilo se počkat. Závěr 1. série u mě odstartoval chuť pustit se do té další, kde mi zase chvilku trvalo zvyknout si na nové postavy i jejich jednání, ale nakonec mě prolnutí božského a lidského zaujalo. Třetí série mi obecně přijde nejslabší, protože má mnoho slabších a hluchých dílů. Přesto jsem paradoxně v této sérii zažila emocionálně asi tři nejsilnější díly, kdy občas cesta k těm emocím byla příběhově poněkud kostrbatá, ale nakonec zamyšlení se nad tím, že i když se nebesa spojí, tak to nemusí vyjít a naopak: že i obyčejný člověk může zachránit anděla , byla silná myšlenka. K některým postavám tak člověk získá vztah až v mnohem pozdějších dílech seriálu, ale vůbec to nevadí. Čtvrtou sérii začnu dnes :-) ()

Vestor

Zábavný seriál s velmi neotřelým nápadem. Ano časem se z toho stane trošku taková naivní CSI s nadpřirozenými postavami, ale vše kompenzují vtipné hlášky a scénky, do toho trochu tajemna. Větší problém mám s naprosto nekonzistentním scénářem. V ději se například stane něco zásadního, ovšem 1-2 díly se to totálně přeskočí a pak se k tomu zase vrací. Některé díly snad psal náhodně jiný scénárista nebo byl zrovna na drogách, protože se tam úplně vatově vkládají fantasmagorie z alternativní reality nebo z minulosti, které nedávají smysl a do zbytku děje nezapadají. Na tohle bohužel trpí hlavně příšerně natažená třetí řada, čtverka už to zase trochu zlepšuje. Tvůrci tam také zamíchali nadbytečné množství nebeských postav a hlavně rozjeli oblíbenou hru všech amerických sitcomů - randí každý s každým, i holky s holkama a pak se to zase prostřídá. Bohužel po všem tom natahování a míchání mi přijde závěr čtvrté řady trochu nelogický a nedůstojně ustřižený, uvidíme jestli se to v budoucí páté řadě povede tvůrcům napravit a důstojně sérii ukončit. ()

Franc_SVK

100-bodový nápad a postava Lucifera, ktorú Tom Ellis posunul na najvyšší možný level robia tento seriál nezabudnuteľným. Všetky série plynú jednotne, nechýba dávka humoru a rovnako sa môžeme baviť o slušnej kriminálke. Seriálu neuškodila ani zmena producenta, naopak môžeme byť svedkami viacerých vizuálnych efektov, ktoré možno prvým sériám chýbali. Už sa teším na ďalšie epizódy. 5* ()

Blackcream

Tento seriál byl Boží ;-) Klidně bych dal 6 hvědiček. Postavy z tohoto seriálu mi budou chybět. I když je konec perfektní, tak bych si přál, aby udělali další řady. ()

Narg79

Viděl jsem všech 5 řad a musím uznat, že to mělo vzrůstající tendenci. U většiny seriálů časem kvalita upadá. Ne však u Lucifera. Jsem rád, že bude i šestá řada. Doufám že nadchne jako vyvrcholení páté řady. ()

vimluk_CZ

1.série 90% - Je zajímavá, skvěle tu funguje chemie mezi jednotlivými postavami. Co se týče příběhu - ten tu jde na druhou kolej společně s případy, které sice krásně zasahují do témat jednotlivých epizod - ale bohužel jsou často nudné (hlavně případ v prvním dílu) a některé i vcelku nesmyslně vyšetřené, nebo i dokonce předvídatelné. Co se ale týče zábavy - tenhle seriál si mě získal převážně díky uvěřitelným a často úsměvným dialogům. Jistě - nejde o žádné mistrovské dílo na Oscary, ale o příjemnou zábavu. A ta je u filmů a televize nejdůležitější. Krásné odreagování.  2. série 65% - navazuje vcelku zdařile ve stejném tónu jako ta první, ale co se nepovedlo byl zvolený počet epizod. Je jich tu prostě na ten příběh moc a některé epizody nudí a hlavní příběh spojený napříč všemi epizodami se téměř nikam neposune. Ani finále mi nepřišlo zas tak silné, alespoň oproti S1. Nicméně je to stále fajn podívaná, která baví a je schopna dávat na konci epizod tak zajímavé Cliffhangery, že těch 18 epizod nakonec uvidíte vcelku rychle. ()

MatoPalkes

Niekedy počas tretej série som o prestal pozerať. Tom Ellis má charizmu na rozdávanie, ale ani on nedokázal zachrániť priemerný scenár. ()

mapar

Po 6. sérii Asi se dá říct, že je to variace na Dextera. Ten si taky držel kvalitu, dokud se stíhaly řešit i zločiny, a začal upadat, když se na kriminální zápletky zcela rezignovalo. Není asi překvapení, že celý seriál stojí a padá na výkonu hlavního představitele - tedy ďábla. A nutno říct, že ten si to dává absolutně. Jeho nadšení pro chlast, sex v jakékoliv formě a drogy v jakémkoliv množství je tak omračujícím způsobem upřímné, že jsem se často přistihl, že přemýšlím, že zase začnu pěstovat trávu a že se dívám na další díl prostě proto, že čekám na každou další hlášku (moje oblíbená "hello, bad guys"). Romance centrální páru je opravdu roztomilá a vzhledem k tomu, že pomalu každý polibek je vykoupen několika díly problémů které k němu vedly, tak i docela napínavá. Potěšilo mě sice, že autoři měli koule na to to šestou sérií definitivně uzavřít, ale závěrečný zvrat tedy mohl dávat trochu víc smysl. ()

Asgard

Příjemné skloubení detektivky s románem postavený na skvělých slovních hříčkách, humoru a důvtipu. Detektivní příběhy se pak s časem začínají zdát předvídatelné a plytké, nicméně přebírají spíše roli berlí a pomáhají v generaci dalších a dalších vtipů. 70 % ()

Gamora

Hmm..No první dvě série rozhodně stály za to, třetí a čtvrtá už byli horší, pátá ušla a šestá byla zbytečná a nudná. Zábavný seriál u kterého mi příjde že je to spíš romantika pro ženské publikum ve středních letech, což ale vůbec neznamená že si ho nemohou užít ostatní. Herci jsou fajn a hlavně charismatický herec Tom Ellis je v roli Lucifera perfektní. Nápad o ďáblovi co si de užít na Zemi protože už ho peklo nudí je fajn nápad, ale šel lépe zpracovat. CGI křídel a vlastně všeho je podivný ale to se dá odpustit. Dávám 6/10. ()

vlasacek007

Už běhěm první série jsem se do seriálu zamiloval. Běžně hodnotím seriály až po první sérii, v tomto případě jsem si neodpustil dát 100 % už po několika epizodách. Opravdu bych se nebál říct, že jde o jeden z nejlepších seriálů, jaké jsem kdy viděl.Před tím, než jsem seriál začal sledovat, tak bych nikdy nevěřil tomu, že půjde o detektivní seriál. A vůbec to není na škodu.Nevím, zda to přijde jen mně, ale nemohu si odpustit zmínit poměrně velkou podobnost se seriálem "The Mentalist". Řada aspektů v seriálu je velmi podobná, ne-li stejná, i když stojí na zcela odlišném základu.1. a 2. série jsou skvělé, 3. série v první polovině částečně sice částěčně pokulhává, ale není to nic hrozného. Druhá polovina 3. série, 4. a 5. série jsou naprosto geniální. Netflix seriálu dodal trochu jiné kouzlo a opravdu to stojí za to. A máme 6. sérii a závěr seriálu. Z velké části super, o konci upřímně nevím, co si mám myslet. Každopádně hodnocení si jednoznačně drží.Skvělé charaktery, skvělý příběh, prostě bomba. Jedním slovem geniální. ()

Zrzavakocka

hodnotit díl po dílu nebo snad serii po serii tak to ne, se slohem jsem se rozloučil na škole ;) a nehodlám na tom nic měnit ;) některé  díly jsou trochu pomalé některé zase svižné, ale za sebe říkám, že jsem to vydržel a libilo se ()

K4sum1

Hello, my name is Lucifer Morningstar and I... love drugs! Love them! Mmm. Yummy, yummy, yummy. Can't get enough. ()

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (více)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse