Sedmnáctiletá Angelika je proti své vůli provdána za bohatého toulouského hraběte Joffreye de Peyrac, který je nejen o dvanáct let starší než ona, ale má také pověst čaroděje. Svým šarmem a inteligencí si brzy získá Angeličino srdce a zdá se, že jejich šťastný život nemůže nic ohrozit. Jednoho dne je ale Peyrac uvržen do Bastily a upálen na hranici za údajné čarodějnictví. Angelika se uchýlí s dětmi na Dvůr zázraků a s pomocí banditů plánuje pomstu všem, kteří změnili její pohádku ve zlý sen. (Bioscop)

Devilskitten

Naprosto chabá snaha o znovu natočení slavné Angeliky. Nevím koho tahle hloupost napadla, ale dopadlo to doslova katastrofálně. Obsazení hlavní dvojice je příšerné, Nora Arnezeder má hodně daleko do svůdné sexy dračice jako je Michèle Mercier a Gérard Lanvin neprojevuje s Norou ani špetku z chemie, která se mi tolik líbila u Roberta Hosseina s Michèle. Od tohohle díla měli raději upustit...Jediné co oceňuji je kamera a hudba za které dávám 2*. ()

CaptNemo odpad!

Tak tady je všechno špatně. Původní filmové sérii je vyčítána kýčovitost zpracování, ale za prvé - ta k této době patří a za druhé honosná výprava se ve filmech Bernarda Borderie pojila s napětím, emocemi a vypilovaným scénářem (alespoň v prvním a třetím díle). Tady to všechno chybí. K filmu by mi docela sedla snížená kvalita obrazu a hlas Jaroslava Suchánka dabujících všechny postavy z VHSek 80. let. :-) Jediné napětí se objevilo při scéně s pětačtyřicetiletým omšelým Nicolasem - zazní či nezazní legendární "chci, abys to poprvé byl ty - někdo krásný, mladý, svěží, něžný"? Nezaznělo, škoda, aspoň by byla nějaká legrace. Tohle jsem fakt nedokoukal, přestože sama Nora koukatelná je. ()

rytir1

Fanfána frantíci taky zprasili, ale z něj byla aspoň super komedie, kdežto Angeliku měli nechat na pokoji. Ještě že se toho nedožila Helenka Růžičková, teď by na ni asi ve Slunce seno nekoukala :-D ()

lacerta

Původní Angelika byla snesitelná hlavně proto, že v té době podobná naivita ve filmu frčela. Proč musel vzniknout remake, to mi jasné není. Angelika, která v 17 už vypadá na 27 je ještě naivnější a v podstatě horší. Samotná herečka mi připadá dost hrozná. Snad jediné, co oceňuji, že Joffrey neosahával sochy. ()

tereez.klaud

Vyrostla jsem na původní Angelice a od tohoto remaku jsem moc nečekala. Obavy se vyplnily. Na pár odlišností - jak de Peyrac k jizvě přišel a že se objevuje v celém filmu, snímek nezachránila ani hudba z původní Angeliky, ani Pernštejn aka Paříž. Na konci filmu, čeká překvapení v podobě ,,konec první části", snad ani radši nechci vidět druhou. ()

PenelopaW

Původní Angelika je nepřekonatelné a Angelikou pro mne navždy bude Michelle Mercierová. Remake však mnohem víc odpovídá literární předloze (včetně dvou dětí, které spolu Angelika a Joffrey měli) a já si ho vychutnala. Ano, kdybych nečetla knihy, začátek by mi přišel hodně zmatený, a bez znalosti reálií (kdo byl princ de Condé a o jaké dopisy šlo) bych děj asi těžko chápala. Postava Filipa, zde mnohem více odpovídajícího raně novověkému švihákovi, byla ve filmu mnohem kladnější než v knize (nebo si to možná už tolik nepamatuji...). Překvapivě fungoval Lanvin v roli Peyraca, i přes pokročilejší věk má své charisma a milostná scéna byla velmi pěkná. V některých okamžicích filmu jsem však přemýšlela, jak se mu hrálo v těch těsných kožených kalhotách :-). Líbil se mi výběr herců obecně (ačkoli Angeliku jsem tak moc nebaštila, ono fluidum, které tato postava má mít, jsem z Nory Armezeder moc necítila; navíc mi připomíná Barboru Polákovou), včetně Desgreze, mé oblíbené postavy, která je v původní adaptaci ztvárněna Jeanem Rochefortem. Mně se tedy "nová Angelika" líbila, přestože původní zpracování má pro mne už navždy jistý punc nostalgie. Zajímalo by mne, zda se natočí další díly a kam až scénaristé zajdou (ve čtení jsem skončila v Quebecu, a to už měly postavy hodně najeto). ()

Saxos

Děťátko Nora není v žádném případě vhodná na roli Angeliky, Joffrey absolutní hrůza. Opět staré dobré "bez pořádných peněz se na remake píp, protože to bude stát za píp". ()

janinka123

Mně se to líbilo. Neviděla jsem původní Angeliku nebo spíš jsem u ní nikdy moc dlouho nevydržela, takže nemám moc srovnání. Nora Arnezeder se mi zdála dobrá. Jediná výhrada je, že se mi to zdálo občas moc natažené. Jinak v zásadě dobrý film. ()

bonovox

Toto bolo utrpenie dopozerať, televízne spracovanie, hrozný strih, kamera a hlavne herecké výkony, ktoré boli miestami až smiešne. Kedysi mekka historických filmov je teraz len slabým odvarom. ()

Luciaaas2 odpad!

Tak takhle mizerně natočenou Angeliku jsem si nepředstavoval. Věřil jsem, že se nemůže rovnat s originálem, ale takový kýč co jsme dostali, je do očí bijicí. de Peyrac absolutně nesympatická a nevěrohodná postava. Netuším kdo dělal casting, hrůza děs. Aspoň, že hlavní představitelka stála aspoň za to. Režie nudná, scénář chabý. Škoda, snad se někdy dočkáme lepšího zpracování... ()

petrce

Po dnesnim shlednuti s kamaradkou nechapu, jak to muze mit tak nizke hodnoceni. Jasne, puvodni Angelika bylo jine kafe, ale i tento remake ma sve kouzlo! Je pravda, ze puvodni Angelika byla pritazlivejsi, ale na druhou stranu, tady je zas realistictejsi. Ze zacatku je film trochu nuda, ale pak zacnou konspirace a napeti az do konce. Celkove velmi prijemny filmovy zazitek a uz se tesime na pokracovani... ()

winifred1

Ufff.....nevím odkud začít.....prostě to postrádalo vše, co měla původní Angelika: pompéznost a lest, krásu a šarm, dialogy mizerné, výprava špatná, kostýmy obyčejné....kam zmizelo to kouzlo? Dobře, pokusím se nesrovnávat, i když to jde velice těžko....znám dobře i knižní předlohu, takže ani té se to neblížilo...podívat se na to dalo ale prosím, netočte další díl.... ()

ice.tea

Nová Angelika je pro mě zklamáním,ačkoli jsem ani neměla zájem o tento film,tak mě přemluvili se na něj podívat.Nebylo to až tak nudné,ale ani žádný zázrak.Jestliže Angelika měla 17 a její manžel měl mít o 12 let víc,tak přece jen postava Peyraca byla trochu mimo.Čekám na Nicolase (fešáka alespoň jednoho z celýho filmu)a ono nic. A vůbec celý ten děj a příběh byl tak nějak zmatlaný dokupy... Asi si pustím starou Angeliku a spravím si dojmy... ()

sha.piro

Po tolika rajčatech a vejcích, které po nové Angelice zdejší uživatelé hodili, jsem všude čekal pěkný svinčík, ale mám-li hodnotit film zcela objektivně (i bez ohledu na to, jak mě v mládí brala Angelika stará), nemůžu proti ní nic zásadního namítnout. Bavila mě od začátku do konce a nenašel jsem jediného herce k ukřižování za špatný výkon. Malé mouchy se sice našly, ale který film je dokonalý? Nora je skvělá herečka a Gérard Lanvin mi tu (i přes svůj věk) vůbec nevadil. Je to sympaťák a i když mu to v GangStory slušelo mnohem víc, nemám důvod nevěřit postavě Angeliky, že si na něm něco našla : ) ...a s hodnocením, které se jí tu dostalo nemohu souhlasit ani v nejmenším. Osobně doufám a věřím v díl druhý a upřímně se na něj těším. ()

marien1039

Upřímně jsem byla příjemně překvapená, že to bylo docela solidní. Myslím, že moderní usedlá a cokoliv nového zavrhující společnost na tohle pohlíží kriticky už jen ze stupidního předsudku. Tahle není stejně pěkná, tamten není tak důstojný jako původní, tenhle pes více slintá, Flipot má být dítě, takhle to v originále vůbec nebylo...Běžte s tím do háje lidi, odprostěte se prosím vás od svých chorých subjektivních vzpomínek. Ano, je to jiné. Ale o tom remakey jsou. První půl hodina byla značně divná, to musím připustit, Ale jako celek si to rozhodně zaslouží uznání. Je to příjemný film o důstojné, méně panovačné než v původní verzi, mravně spořádáné holčině, která chce zachránit svého muže. Současné promiskutní a pokrytecké nány by tento film mohli brát i jako formu vyučování. Dala bych procent více, ale jednu hvězdu strhávám za Lanvina. ()

baroko16857 odpad!

Milí páni filmaři, opět jste si ukousli příliš velké a pro vás (a potažmo i pro nás diváky) nestravitelné sousto. Původní Angelique je sice časově stará jak hnědé uhlí, ale stále svou kvalitu nezapře. Vaše představitelka markýzy andělů je sice pěkná kočka, ale s krásou Michéle Mercier nemůže soupeřit. Ta i s tou zrzavou parukou vypadala překrásně a půvabně. Vedle Marilyn Monroe, Giny Lollobridy a Catherine Deneuve jedna z nejkrásnějších ženských, co se kdy ve filmu objevily. Čau a příště šťastnější ruku při výběru předloh pro remake. ()