Sedmnáctiletá Angelika je proti své vůli provdána za bohatého toulouského hraběte Joffreye de Peyrac, který je nejen o dvanáct let starší než ona, ale má také pověst čaroděje. Svým šarmem a inteligencí si brzy získá Angeličino srdce a zdá se, že jejich šťastný život nemůže nic ohrozit. Jednoho dne je ale Peyrac uvržen do Bastily a upálen na hranici za údajné čarodějnictví. Angelika se uchýlí s dětmi na Dvůr zázraků a s pomocí banditů plánuje pomstu všem, kteří změnili její pohádku ve zlý sen. (Bioscop)

Gogo333

Původní Angeliku sem neviděl, tak nemůžu srovnávat. Film jako takový mě bavil, postava Peyraca mě zaujala, Angelika byla pěkná a celkově docela fajn. Bohužel mi to ke konci přišlo už trošku delší, ale i tak bych se podivál na další díl, škoda, že už asi nebude. Časem budu muset mrknout na původní verzi a dohnat znalosti. ()

Rejže

Čekala jsem něco mnohem méně. Ale vůbec se nejedná o trapnou podívanou, kostýmní paráda se opakuje jako před lety, choreografie akce se snaží vyrovnat původní verzi a historickým původním bijákům, přičemž vášnivé scény jsou předělány pro současného diváka. A tak ženy si musí poplakat u romantického p...éčka. Pochvala též pro superkřištálovej obraz kamery... a ty tajemné tóny barev... škála barev.... Jen ale "nový" Joffrey de Peyrac vypadá na šedesát, pakliže 17letá má mít 29 letého? Lanvinovi je skutečně 64 let... ()

Prochy38

Evidentně jdu zase trochu proti davu. Takže asi takto. Jediná chyba tohoto filmu je, že ho všichni srovnávají s původní sérií, která upřímně umělecky také nějak zvláště nevyčnívala, hm? Romantické historické drama s nezdolnou hlavní hrdinkou, která otevře náruč snad každému, jen aby získala to, na čem jí záleží. Ok... Možná někomu původní představitelka Angeliky přišla rajcovnější, ale mě teda více oslovila nádherná N. Arnezeder. O Joffreyovi se to samé nedá říct, ale i tak byl i díky J. Šťastému G. Lanvin sympatickým nástupcem. Chyba toho vysokého věku. Děj hodně jednodušší, za to kostýmy nádherné. je to svižné, celkem akční a hlavně si to na nic nehraje. Když jsem zde pročítal ty komentáře, přemýšlím, kdo v tom viděl porno. Skrze jednu odvážnější postelovou scénu? Pusťte si Nymfomanku a pak mluvte o pornu ve filmu... Já byl spokojen, asi i díky nízkému očekávání díky zdejší většině. Jen se obávám, že skrze neúspěch na všech frontách se pokračování hned tak nedočkáme, a to asi myslím, že by byla škoda... ()

mira007

Klasika je klasika, takže tahle moderní kopie je jen kopie, ale člověk, který nezná ty klasické filmy a má rád kostýmní dobrodružné romantické šermovačky si přijde na své. Nora je hezčí než Michele a taky se daleko víc svléká do naha, takže aspoň něco. ()

cherita

Z původní filmové série si na zadek nesedám a při čtení předlohy jsem si Angeliku představovala spíše jako politický thriller než sladkobolnou romantiku, takže ten nápad natočit remake se mi nezdál zas až tak úplně mimo. Jenomže tenhle film je tak trapný, že jsem si ho ze začátku musela pouštět po kouskách. S knížkou to má opět společné pouze jméno, vedlejší postavy jsou od sebe navzájem nerozeznatelné a ústřední dvojice se s tou původní nedá vůbec srovnávat. Nora Arnezeder se mi na roli proslulé krásky, která motala mužům hlavy na počkání, zdá málo hezká a málo charizmatická, a v první polovině filmu navíc nemá moc co hrát. To Gérard Lanvin by se do role Jeoffreye hodil výborně, ale tak před třiceti lety. Tenhle vyšeptalý, životem znavený děda totiž nemá s mladým a do vědy zapáleným hrabětem z Languedoku nic společného. Pochybuju, že se dočkáme dalších dílů. A jediný důvod, proč mě to mrzí, je Ludvík XIV. v podání Davida Krosse. Toho bych totiž s Angelikou ve Versailles ráda viděla. ()

Bozvav

Remaky jsou vždy dost problematická záležitost. Zde to platí dvojnásob. Výprava chudá, z historického hlediska nereálné a velmi ubohé kostýmy (žena, natož dáma by se za žádných okolností nemohla ukázat na veřejnosti v kalhotách a ani by ji to nenapadlo), hezká, ale bezduchá Angelika a Joffreye - dědek nad hrobem, byť v celkem zachovalém vydání. francouzský král se poflakuje kolem dokola bez ohledu na etiketu a další prohřešky, kterých je v tomto ubohém dílku spousty. Nedosahuje ani stín původního filmu. Za mne jedna hvězda z milosti. Jsem zklamaná, nečekala jsem bůhví co, ale tak málo tedy také ne. ()

pipapa odpad!

Proč někdo rímejkuje naprosté klasické skvosty, by bylo k podivení, kdybychom nevěděli, že byznys je byznys a nezná mezí, natož pak ve spojení s blbostí a nesoudností. ()

matkoulko

Dnes (23.1.2014, 4 dni pred českou a slovenskou premiérou) keď pozerám na hodnotenie ktoré je 20% tak len krútim hlavou... myslím že všetci zamestanci AVE, OLO a ďalších firiem odpadového hospodárstva ten film ani nevideli... Dve dámy síce odišli z premiéry tak po 30 minutách, ale dôvod nepoznám. Začiatok bol síce slabší, ale nakoniec to nebola až taká hrôza, ako pôsobí doterajšie hodnotenie. Porovnávanie s pôvodnou Angelikou je asi na mieste, ale neviem kto ste čo čakali? Osobne som knihu nečítal a nemám to ani v pláne. Nová Angelika je viac poplatná modernej dobe, nech sa na mňa nik nehnevá, ale je viac sexi ako "stará" Michele. Kto to nevidí, podľa mňa zaspal dobu. Peyrac je tiež modernejší a drsnejší, celý film je modernejší a drsnejší, chýbajú mu dlhé pasáže s romatickou hudbou aj keď pôvodný angelikovský motív sa tam raz mihol. Pôvodnú verziu som videl dávno, ale mám pocit že tam pár vecí bolo trochu inak. Možno že bola škode, že film nakoniec neskončil úplne inak, tragicky... Výprava mohla byť veľkolepejšia. Pripúšťam že milovníkom pôvodnej série sa to vôbec nemusí páčiť... Vlastne neviem komu bol určený. Asi pre širšie masy, keď ho uvádzajú s dabigom :( No nič, objektívne tak za 50%. ()

Rockerman

Mě se těžko srovnává ta původní Angelika s touto novou, protože si tu "starou" už moc nepamatuji. Viděl jsem to, jako mladý hoch a ty několikeré reprízy napříč našimi televizními kanály mě nelákají. Překvapivě dost nudný děj získává na zajímavosti a dynamice až po zatčení Peyraca. Hlavně mi zase vadí to, co teď tady dost často kritizuji, totiž nesmyslné plácání, tedy dialogy. Příliš mnoho slov je tu vyřčeno, vždyť tady se kecá i při šermování. Zato "nová" Angelika je asi půvabnější, než M.Merciere a nebojí se ani odvážnějších scén. Celkově Angelika neuráží, ale ani nedchne a tak volím průměr 2 a půl *. Za krásného pejska třetí. ()

Hapretor

Vzhledem k zhuštění děje mi to sedlo víc než sladká ukecaná protivná původní "Mrdelika" ... Odsýpá to, je to víc napínavé a takové "akční" ... jen by mě zajímalo ... co je, sakra, s druhým dílem ... ??? kde je pořádné zakončení ... nechápu ... ()

sarkareifova

No asi se mě to bláznovství okolo Angeliky tak nedotklo a koukám, že nejsem jediná. Po prvních 45 minutách jsem si nudou málem okousala nehty, ale jelikož jsem tvrďák, tak jsem vydřela až do konce. Hvězdičku dávám za tu snahu a odvahu vůbec to natočit. ()

Jakubik

V podstatě zbytečný „remake“ ale kdo neviděl nebo nezná původní sérii bude možná nadšený nebo spíš v umírněnějším slova smyslu spokojený. Takže pokud jste neviděli původní Angeliku tak je tu průměrná historická romance se super výpravou. Celkem slušný kostýmy, i když od krásné Angeliky bych očekával větší různorodost, co se týče šatů. Dále bych vyzdvihnul vizuální a hudební stránku. Pokud patříte do skupiny, která viděla původní Angeliku což jsem třeba já tak dostanete špatně obsazenou a zcela zbytečnou podívanou. Původní Angelika není kdovíjaký skvost, ale měla určitou energii a byla taková dravá. Tohle je pro publikum který vidělo původní Angeliku opravdu zbytečnost… ()

kersten

Ale nie. Toto pokašlali. Angelika teda vôbec nebola pekná, ani charizmatická ani nič podobné. To isté sa dá povedať aj o nepríťažlivom dedovi alias "žofré".A to som si myslela že stará Angelika bola trápna a hlúpa. Zlatá stará Angelina ()

Torgal

Totálne zbytočný remake, nakoľko Angelika je len jedna a to Michele Mercier. Je to rovnako idiotský nápad ako keby chceli znovu natočiť Winnetoua (na čom sa už mimochodom pracuje). Neznáma Nora Amezeder sa s rolou popasovala veľmi dobre, problém je skôr v jej hereckom partnerovi. Gerard Lanvin je pre ňu jednoducho pristarý a ich milostná scéna tak vyvoláva dosť zmiešané pocity. Technicky potom film pôsobí dojmom drahej televíznej inscenácie a je aj približne tak zábavný a napínavý. 4+/10 ()

Kakho-oto

Ten film nemá žádné kouzlo a taky se dějově přespříliš podobá filmu Angelika - markýza andělů, který má navíc kouzlo a také větší filmařské kvality. Nedivím se, že avizovaný druhý díl ještě není natočen a zřejmě už ani nebude. Výprava, kostýmy, skvělá šermířská scéna a poměrně atraktivní Nora Arnezeder - to jsou klady filmu. 40 % a ani o píď více (jedno shlédnutí stačí) ()