Epizody(12)

Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

Eisenmann

Nepochopení ze strany některých omezenějších diváků je snad omluvitelné a akceptovatelné, není se na koho zlobit. Ovšem rozumný a vnímavý divák pochopí celkovou neuhlazenou jemnost humoru této série, nelze hodnotit jinak než všemi možnými pěti hvězdami. ()

naytsirk

Tak moc jsem se na to podle ukázek těšil, že to skončilo jako vždycky.... zklamáním. Bylo to sice jen lehké zklamání, ale i tak.... rozhodně jsem od čtvrté hvězdy očekával víc (tím víc jsem myslel, že se podělám smíchy) a dostel jsem jen "málo". Škoda... ()

med

Tomu říkám originální dílo.Humor nastaven na hranici trapnosti,skvěle zahrané role a hlavně pár dílů.Trojan skvělej vekslák který žije ješte někde v 80 letech,kuchař co nemá chuť,teplej hotelovej taxikář,nádržená provozní která sexuálně zneužíná hotelového údržbáře,a ředitel kterému je všechno fuk. ()

GwyPal

Jsem moc rád, že Okresní přebor nebyla jen ojedinělá vlaštovka. Honza Prušinovský prostě umí udělat srandu. Ne úplně ze všech stran pochopenou, ale prvotřídní srandu. Někdo tu psal, že je to Okresní přebor v hotelu. To je více než výstižné. Místo Jirky Luňáka tu máme neméně geniálního Františka Koláčka, Jarda Kužel má akorát jiné jméno a Pepik Hnátek se přesunul do kuchyně. Ostatní ale nezaostávají, ať je to ta nejroztomilejší recepční Pavlínka nebo úžasně zahraná hotelová manažerka v podání Lenky Krobotové. Prostě kultovní seriál, který dal už tak dost profláknuté hlášce "Ty vole!", úplně nový náboj. Velmi oceňuji ten mnohdy drsný černý humor, který si nebere servítky (vzpomínka na zlatou Českou sodu). Tohle je prostě seriálová fantazie, které se v záplavě těch dnešních TV blbostí hluboce klaním. ()

monicorn

Konečně pořadánej seriál v ČR! Trojan, Issová, Kobot, Taclík, Krobotová - skvělé výkony. U každého dílu jsem se zasmála. Díky. ()

lepinla792

Je to perfektní, vtipné, trhlé, má to příběh dobře rozkouskovaný do jednotlivých dílů a herci výborně a věrohodně podtrhli tento seriál. ()

Osud

První díl mě nějak moc nezaujal, ale postupně se z toho stal nejlepší komediální seriál za poslední dobu. ()

Insomnia.k

Po dlouhý době vynikající český serial, takový balzám po všech těch výkalů produkovaných Novou. Nejde zde moc o příběh jako pobavit diváka osobitým humorem viz. Ivan Trojan ve skvělé roli šmelináře s mluvou a zjevem slizounského veksláka. I po stránce dialogů prostě klenot. Na tohle by se měli mámy večer koukat místo Ordinace:) ()

Welsiot

Hlavní postava Neužila je víc sterilní jak ruce kardiovaskulárního chiriruga.Kromě posledních 2 dílů slušný průser...a Trojanovy mini gagy to bohužel nezachrání. 30% ()

Kivis

"Vždyť na to trénování nemáš ani žádnej certifikát." - "Sparťanskej kotel je můj certifikát." Takhle jsem se u seriálu hodně dlouho nebavil. Perfektní scénář s říznými dialogy plnými takového jemného a zároveň hrubého mikrohumoru (hrozné a neexistující slovo, ale přesně takhle bych to popsal), navrch ti nejlepší možní herci, kterým bych vytknul jedinou věc - že jim časové důvody neumožnily natočit ještě jednu sérii. Ale třeba se to za pár let ještě změní. ()

KraLuban

Celkem perla:), na místní poměry. A možná i obecně. Skvělí herci, víceméně slabý příběh, který ale nevadí. Hodně rozdílná úroveň jednotlivých epizod. Přesto vlastně skvělé. A Trojanův "recepák" František je legen...wait for it...dary:)! ()

solver

Zvláštní, asi nerozumím humoru páně Krobota. Herci za to nemohou, ale plácají se od ničeho k ničemu - připomíná mi to Jetelín. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz