Epizody(12)

Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

ricky4

Hodnocení pilotního dílu: seriál se zatím jeví celkem slibně. Je tu dost zajímavých postav, které hrají solidní herci. Bude to nejspíš o české debilitě. Nejvíce mě zaujalo duo Neužil a Trojan, co se vtipnosti týče. Jen tak dál, zatím dávám 80% ()

pidla

Císařovy nové šaty. Tohle vysoké hodnocení si dokážu vysvětlit jedině díky plejádě uznávaných herců Dejvického divadla. Ve skutečnosti neuvěřitelná prázdnota a nuda. Scénárista primáckých telenovel Kolečko nezklamal. ()

BetyFr79

Mně to dostalo. Totálně nejlepší Ivan Trojan. Já jsem fakt čučela, jak to dává. A nejen on. Všichni. První díl fantastickej. Fakt jsem se bavila ()

pesbara

naprosto famózní záležitost. Už po dvou dílech je zjevné, že to bude minimálně tak dobré jako Okresní přebor, ale mám pocit, že je to mnohem lepší. Mám vždycky takovou radost, když se u nás něco takhle povede!!! ()

trx2010

První dva díly a docela slušně se bavím. Nekorektností to nemá v historii naší TV tvorby obdoby, leda tak srovnávat s českou sodou. Tak doufám že jim to dřív než to stihnou odvysílat nestopne rada pro televizní vysílání kvůli vtipům na mrzáky. Ta partička zmrdů by toho klidně byla schopná. A vy co nemáte smysl pro humor, nebo se u toho cítite trapně nezoufejte. Máte tady přece celou plejádu seriálů pro vás: Ordinaci v Růžové zahradě, Doktory z Počátků, Ulici....a skvělé sticomy jako třeba Helena nebo Pan máma. Tam vám soudruzi na Nově dokonce i pomocí audiosignálu dají najevo kdy se máte smát. Vše je tedy v rovnováze a svět se točí dál. FUCK PRAGUE! ()

Peabody

pop dvou dílech trochu brzo, ale zatímní dojmy - slabota slabota (podotýkám, že do Dejvického divadla chodím poměrně často a některé inscenace miluji. Ne všechny), Kopírování zmíněných předloh, rádoby - podobně jako u Okresního přeboru - zejména v prvním díle zastřené více než rusnokovskou mírou zbytečné vulgarity. Předstíraně černý humor s vozíčkářem, zde zaminovanému Comebacku ani po kotníky pokud jde o charakterizaci a odlišení postav. Doufám, že se to zvedne, ale míra nejistoty je vysoká ()

Alvin

Sice jsem zatím viděl jen první a půl třetího dílu, ale ten zbytek si s chutí pustím z archivu. Zatím bych to nezatracoval, přinejmenším proto, že narozdíl od většiny ostatních českých sitcomů, co jsem měl to štěstí spatřit, nedodali tentokrát herce Lesy ČR. Ano, mám pro tu Krobotovu sebranku docela slabost :-) 25.3.2014 - Pár dílů bylo tak na 3 a půl až 4 hvězdy, patřil k nim bohužel i ten poslední, ale ve světle toho, co se v našich televizích vydává za komediální seriál, tenhle pořád září jako vybroušený klenot. ()

SkeeveTulp

Sem tam opravdu dobrý vtip, ale vzápětí to spadne do utahaného nudného průměru, místy až trapnosti. Přitom tyhle postavy by utáhly opravdu vtipný sitcom, stejně tak herci k nim přiřazení, ale nějak se to nepovedlo. Za necelou půlhodinu se stane děj stěží na deset minut. Škoda. Dal jsem šanci třem dílům, víc už by byla opravdu ztráta času. ()

Jevablo

Jsem z toho malinko zklamanej. Na ten neuvěřitelně nabitej hereckej ansámbl (komplet celé Dejvické divadlo) jde o dost prostou krmi, zejména ze scénáristického hlediska. Není to příliš vtipné, spíš takové oslizle trapné. Podobný styl vedl u Okresního přeboru k vytvoření nadčasového kultu, tady to ale podle mého skromného názoru nefunguje. Pojďme radši udělat Okresní přebor dvojku! ()

Lukkyn

Opatrnost stranou!!!Po prvním díle se nebojím dát za 4!!!Trojan s krásným účesem a úborem , který frčel před 30 lety by mě osobně stačil na celý seriál. Humor je zatím příjemný a je mi po chuti!!!Jsem rád,že to není klasický sitcom ve kterém se po každém rádoby vtipu spustí salvy smíchu!!!Zatím tedy hodnotím jako příjemnou zábavu!!! ()

Primus tesla

Sitcom vážně nemusím. Minulo mě vše od Přátel po Ozzáka. A minula by mě i čtvrá hvězda, nebýt Trojana a spol. Jsem rád, že nakonec neminula. Naopak. trefila se (alespoň u mě) do černého. ()

lajkus

Líbí se mi jak tu všici do komentů házej, že tenhle sitcom není vtipný.... Mám pro vás novinku pánové, tohle není sitcom, je to komediální seriál..... ()

existence

Tak nějaký Martin Komárek z IDNES prohlásil, že seriál je trapný a vulgární, v 6. dílu je prý simulované porno a škodí tak celkově dětem. To mě tedy fakt nakoplo k napsání komentáře. Takže seriál ČT po dlouhé době je vtipný a koukatelný. Je neotřelý a originální. Samozřejmě má své mouchy v podobě toho, že některé hlavní postavy by v reálu dost rychle zmizely, protože by je buď majitel vyhodil, nebo by se o to postarala policie. Nejsou totiž na lumpárny zas až tak šikovní a to je také dělá často vtipnými. Ale není to jen o nich a celkově je seriál příjemný. Proto dávám čtyři hvězdy. ()

tulen

Po třech shlédnutých dílem musím konstatovat zklamání ... Tváří se to sofistikovaně, ale je to spíš jen póza a jinak prázdno ... Vtipné momenty v podstatě žádné, humor poněkud primitovní. Postav se člověk "přejí" hned na začátku, místo aby si je oblíbil - snad jediná trochu sympatická postava je ředitel ... Jinak dost trapný, křečovitý "humor", navíc ve všech třech dílech se opakuje to samé, jakoby se to nikam neposouvalo ... Tempo a styl se asi dost inspiroval v Okresním přeboru, ale ten byl civilnější, autentičtější a hlavně vtipnější. *** Tak po 7 dílech zvyšuju na 3 hvězdy (i když spíš, protože jsem dal původně 2 a teď se mi zdá, že se to maličko zlepšilo), zdá se, že se to trochu rozjíždí, i když pomalu. ()

zekon

To je náhul :) Já z toho prostě cítím takovou tu pravou českou komedii ! Krátké a úděrné kousky. Je fakt že naprosto neskutečně vyčnívá mistr Trojan ale celkově je to sladěné a střídají se. Jen Marek Taclík mě přijde, že dostal málo prostoru. Jde vidět že tzv. sitcom se dá udělat i bez debilního řehotu po 3 vteřinách. ()

montel

Manažerka tříhvězdičkového hotelu Meteor, Tereza (Lenka Krobotová) netoužící po ničem jiném než po úspěchu, ke kterému jí má dopomoci získání čtvrté hvězdy. K tomu však musí mít dobře vybavený hotel, velmi dobrou kuchyni a kvalitní personál. Ten potřebuje nutně posílit o kvalitního recepčního a tak přijímá synovce matadora Františka (Ivan Trojan), Štěpána (Václav Neužil). Ten se postupem času zamilovává do kolegyně Pavlínky (Martha Issová), která ovšem chodí s údržbářem Davidem (David Novotný)... Do toho se vmísí řada nečekaných a komických událostí a výsledkem je 12-tidílný sitcom, který si ovšem neudržuje svou vysokou laťku ve všech epizodách. Některé díly jsou tak velmi nudné a některé zase naopak naprosto dokonalé. Bez Ivana Trojana, by to ale bylo asi hodně špatné a tak jsou logicky horší ty díly, ve kterých nedostal Ivan tolik prostoru. Jakmile je ale epizoda postavená víceméně na něm, je to zábava k pokukání. 60% ()

tomas15

Je to vtipný, je to nevšední a je to sparťanský - a když se v předposledním díle objevil Bedna jako chuligán, měl jsem chvíli chuť udělit dokonce i pátou hvězdu. Poslední díl ale za nic nestál. Na druhou stranu, epizoda Zlatý důl je podle mě vůbec nejvtipnější seriálová epizoda, co u nás kdy vznikla. ()

schindler

Přiznám se po prvních dílech jsem to viděl tak na lepší 3 hvězdy a postupně jsem tomu občas drsnému a nekompromisnímu humoru přišel na chuť. Takže někde v polovině jsem už uvažoval o 4 hvězdách, ale po shlédnutí celé série jsem si uvědomil, že nic podobného u nás ještě nevzniklo a proto dávám plný počet. Comeback není špatný, ale kopíruje typický americký sitcom, kdežto Čtvrtá hvězda je 100% česká. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz