Epizody(12)

Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o ziskání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko. (Česká televize)

Jean_Calid

Jedno velké zklamání. Jestli tohle má být vtipné, tak jsem panna Orleánská. Nevidím v tom žádný černý humor, postava Ivana Trojane je jeden velký idiot, jeden policista (jasně, vůbec nechodí ve dvou - jeden umí číst a druhý psát), řešící krádež zubů a ne to, že recepčnímu nastříkali pepřák do obličeje, z prostředí hotelu jsme viděli tak akorát prd. Vždyť to nebylo vůbec o ničem... ()

Zanian odpad!

Ne, tohle fakt ne. Má to pár světlých chvilek, ale celkově trapárna. Odpad dávám jen kvůli tý kurvě M. Issový, jinak za ** ()

Naive

Díky kombinaci detektivního seriálu Případy 1. oddělení a fakt vtipné čtvrté * se člověk konečně může těšit na pondělní TV večery :-). Doufám, že se děj pořádně rozjede, potenciál tam určitě je - skvěle sehraná partička herců, prostředí, styling protagonistů (ty kreace na hlavě Trojana a Neužila jsou opravdu úlet) ()

k.rakonos

Příšerný úvodní díl. Ale důkaz, že se nemá soudit předem, postupně se z toho stala pecka. Syrový a suchý anglický humor zároveň, hlášky. A jen 12 dílů? ()

dr_drep odpad!

Ptám se kde koho, odpověď nedostávám, jen snad "mně se to líbí". Může mi zde nějaká dobrá duše prozradit, co konkrétně se na tomto kusu líbí? Čemu se směje? Co jí baví? Mně to přijde jako neskutečná trapnost, jako by si v ČT řekli, že teda musí podpořit to ceněnné DD. Další smysl mi uniká. ()

Newark

Toto je jaký si vzrození kvalitních českých sitcomů. Humor je vtipný a na místě, zároveň není nucený a předvídatelný. Nemůžeme očekávat anglický sitcom ani americký, ale podepisuje se nám do seriálu kvalitní český smysl pro situační komedii. Důvod, proč se tento seriál povedl, je nejspíš sehranost dejvického divadla a opravdu povedený scénář ... Pochopitelně se najdou odpůrci. Ti jsou nejspíše zvyklí na něco jiného a může jim trvat, než si v tomto stylu najdou zalíbení. ()

Volos

Humor přesně podle mého gusta v kombinaci se skvělými herci. Lidé, kterým se tenhle humor nelíbí at hodnotí jinak....ale upřímně, moc tomu nerozumím. Sledovanost zatím výborná a většina diváků jsou mladí, o což televizi šlo. Nám se ale stejně budou pořád víc líbit všechny ty Ordinace, Ulice, Pouta atd..... no nedá se nic dělat, jsme holt češi :) ()

Mrs.Christie

Mně se to líbí, každá postava má svou úchylku, herci jsou sympaťáci ( i herečky...), zjev některých postaviček mluví o mnohém. Konečně něco, co si nehraje na serioznost a pobaví i drsnějším humorem. Díl od dílu lepší :) ()

HanLiuKun

DD miluju, takže herecky je to naprosto úžasné, ale co funguje na divadle asi nefinguje v TV. Za 4 díly jsem se zasmála asi jednou, maximálně dvakrát. Jinak je to dost nudné až trapné. Asi nejsem dostatečně umělecky založená, ale v té trapnosti záměr nevidím ()

kalmaf

Velké zklamání myslím že na to Dejvice nemůžou být hrdé. Nebývá to ani vtipné ani zajímavé. Každý z nich musí vědět jakou frašku natočili, a že se to opravdu kvalitou nehodí ani k ČT1 natož pak k opěvovanému Dejvickému divadlu. Myslím že je to to nejhorší čeho se Ivan Trojan ve svém filmovém životě dopustil. Vtipné to sice někdy místy je ale často to hraničí s trapností. ()

Draik

Popravdě pro mě osobně docela zklamání. Obsazení seriálu není vůbec špatné, jeho prostředí a zápletka mají skutečný potenciál, bohužel trestuhodně nevyužitý. I postavy a jejich vztahy jsou napsané zajímavě a místy i dost neotřele. Celý koncept seriálu měl možnost zapsat jej nesmazatelně do dějin české kinematografie a zařadit jej po bok Hospody nebo Comebacku (jakkoliv je máte nebo nemáte rádi, musíte uznat, že to je široce známý fenomén). Pár vtipných hlášek a herecké výkony bohužel nezachrání chabé scénáře jednotlivých epizod. "Hlodů" u kterých jsem se skutečně od srdce zasmál je skutečně málo, v každém díle se dají počítat na prstech na rukou. Přitom kdyby byl seriál prošpikovaný situačními hláškami typu "musíš vyskočit" adresovanému v druhém díle Janu Kašparovi (jakkoliv se mohou zdát ohrané a nemístné), divák by se bavil po celou dobu. Takhle však musí přetrpět nevýrazný děj a s nadějí čekat. I přes herecké výkony Trojana nebo Novotného, kteří vymačkávají ze svých rolí maximum, vše selhává na scénáři a jeho tvůrcích, bohužel. Jedním slovem - plitké. ()

Milan-K

Já tleskám, až mě dlaně pálí! Některé scény jsou dotažené k dokonalosti a každá postava je jedinečným klenotem. U každého dílu aspoň jednou dostanu aspoň malý záchvat smíchu. - Postupem nových dílů snižuji hodnocení, jelikož se z toho postupně stává fraškoidní sitcom :-( ()

lazyman odpad!

Zvládl jsem pět dílů, ale něco tak ubohého z produkce ČT jsem dosud neviděl. Sitcom, kde není čemu se zasmát, kde strnulost některých herců je až zarážející a některé scény jsou trapné, nechutné a v mnoha případech i urážlivé (viz humor v 2. dílu na úkor tělesně postižených). Dávám odpad a se sledováním tohoto seriálu končím, a ani Ivan Trojan - můj jeden z nejoblíbenějších herců - to nezachrání. ()

ciapok

u mňa zásah do čierneho; je to profesionálne zvládnutá "ujetina" a akési vymanenie sa z kliatby "českého hospodského humoru" . Príjemné obsadenie, (pre mňa) nové tváre, absurdný cynický humor dobre zladený, nepresolený. Či to kopíruje prevzaté formáty sa dá kľudne diskutovať nad pivom, je mi to fuk, čtvrté hvězde dávám pět. ()

cartouche

Hodnocení 79%? Ale jděte! Kdyby tento seriál natočil někdo jiný, s jinými herci a na TV Nova, tak by na ČSFD šel hned do odpadů. Herci jsou dobří (což je jediný důvod, proč jsem vydržel všech 13 epizod), ale humor bych označil za tzv. dejvicko-surrealistický. Což je takový případ, kdy vás nic vtipného nenapadá, takže hážete do scénáře různé bizarnosti v naději, že to na někoho zafunguje. Král je nahý! ()

OwlOfThebes

Až na přestřelený díl s Uranem jsem se skvěle bavil, na čemž má hlavní zásluhu Ivan Trojan, hrající rádoby mazaného, nicméně naprosto průhledného levoně. V rámci místní produkce špička. Bude mít směnárna společnou kasu s recepcí? ()

elery

Veliké očekávání, strašlivé zklamání. Program Česká televize tohle nikdy neměl zařazovat bezprostředně po těch nevídaně povedených Případech. Tím to dorazil (když už to bohužel ČT platila). Velký průšvih i zviditelnění neschopnosti určité části českotelevizní dramaturgie. Míra rozdílnosti kvality jednotlivých "velkých" projektů ČT znamneá, že vedení tápe a neví, prostě neví... Škoda... ()

Necrophobic

Bohužel jsem nesledoval seriál od prvního dílu .Ale díly s natáčením porna a zápasu Sparty s Celticem mě utvrdili ,že jsem udělal chybu . Je to výborný .Tak uvidíme další díly ,pokud se udrží taková kvalita určitě sjedu všechno ještě jednou. ()

studentice

Bohužel se u seriálu nebavím, dokonce ani neusmívám. Mám asi jiný smysl pro humor než jeho tvůrci. Škoda, protože jsem se na něj těšila. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz