poster

V hlavě

 • USA

  Inside Out

 • Slovensko

  V hlave

 • Velká Británie

  Inside Out

 • Austrálie

  Inside Out

 • Nový Zéland

  Inside Out

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2015, 95 min

Externí recenze k filmu (12)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Režisér stvořil nejlepší pixarovku od Vzhůru do oblak. Je originální, vtipná, napínavá, dojemná, výchovná, rodinná a emotivní. Dětem i dospělým nenásilně připomíná, že pro náš zdravý vývojový růst jsou potřeba všechny emoce. A to nejen ty „příjemné“. Protože nás formují a tvoří mapu naší osobnosti." (více)

 • CinemaView.sk (Petra Adamková) *****

  "V hlave patrí medzi najvydarenejšie filmy pre deti posledných rokov a hoci dospeláci spravidla chodia len ako sprievod pre ich ratolesti, zaiste si ho radi si ho pozrú aj oni. Na tento film sa určite oplatí do kina zájsť, okrem iného aj preto, aby vám neušiel krásny krátky film Láva, ktorý sa…" (více)

 • Doutas.blogspot.cz ****

  "Pixar konečně přišel na to jak natočit ideální rodinný film. Ponechat jednoduchý příběh, dát dětem někoho, s kým se mohou identifikovat a komu mohou fandit, a přitom se zaměřit více na dospělé platící publikum. Je sice pravda, že téměř všechny filmy od Pixaru dokáží oslovit všechny generace, ale…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "Kouzlo filmu tkví v tom, jak autenticky se postavičkám daří znázornit vnitřní pochody jedenáctiletého dítěte. Sledujeme, jak spolu emoce probírají jednotlivé situace, jak se nad nimi přou, jak se je snaží s nejlepším vědomím a svědomím zvládnout." (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) *****

  "V hlavě byl velmi ambiciózní projekt, který dopadl velmi dobře. Ale upletl si na sebe trochu bič tím, jak velice je ambiciózní, protože si dokážu představit, že by z něčeho takového mohl být film úžasnější než Věčný svit neposkvrněné mysli. A to, že je z toho "jen" rodinný film s vtípky a poučením,…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) *****

  "V Pixaru to s emocemi vždy uměli bravurně a úspěšně dojímali a hřáli u srdce celý svět, ať už šlo o křehkou romanci dvou robotů, zoufalé putování rybího táty napříč oceány za ztraceným synkem, nebo o potkana, který se chtěl stát profesionálním kuchařem. Nyní natočili film, v němž jsou emoce…" (více)

 • Gorilla.cz (Martin Koťátko) *****

  "V hlavě je zase jednou vážně povedená Pixarovka. Má vše, co dobrou Pixarovku definuje. Zajímavý nápad, emotivní příběh a skvělé provedení. Jde navíc o kouzelný a nakažlivý film, který vzbudí hodně soucitu a sebereflexe. V hlavě rozhodně není záležitost na jedno zhlédnutí." (více)

 • Movieplanet.cz (Roman Toupal) *****

  "Studio Pixar konečně přestalo hrát na jistotu a místo dalšího sequelu servíruje zcela nový svět, který srší nápady. V hlavě je formálně až nečekaně vytříbené a sebeuvědomělé dílo, které je ale stále především zábavné a zaměřené na celou rodinu. Na tuhle cestu lidským mozkem jen tak nezapomenete." (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) *****

  "Bravurní animace, jejíchž chvále se jde stěží vyhnout, je vedle inženýrské přesnosti scénáře bezcenná. Po více než dvouleté pauze vyprodukoval Pixar film, který je radostný, dojemný, inteligentní a navíc je ještě kvalitním studijním materiálem." (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) ****

  "Pro Pixar je V hlavě rozhodně návratem k formě. Akorát už to není na lámání svěťáků, alespoň tentokrát ne. Nakolik si se mnou hraje nostalgie, nakolik jsem "z toho vyrostl", a nakolik úřaduje třikrát dokolečka nakoukaný Křeček v noční košili? Těžko měřit, ale po všem tom hypu jsem asi čekal méně…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "V hlavě je rozhodně originální, nápaditý a zábavný animák pro celou rodinu, který je další trefou Pixaru do černého. Ono skvělé zpracování a neskutečnou porci jedinečnosti kazí snad jen možná až příliš velká strohost a nucenost v trochu stereotypní příběhové stránce za hranicí mysli. I přesto se…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) *****

  "Po delší době je tu opět pixarovka, která se vrací k základům originality úspěšného studia. Po spojení s Disney to na chvíli vypadalo na krizi nápadů. V hlavě ale připomíná úžas z titulů první dekády existence tohoto lampičkového studia. Parádní animace, hudba i celkový feeling zpracování je už jen…" (více)