Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy jejich vlastního příběhu. Odpověď na výše uvedenou otázku najdete hned úvodu, který mapuje historický vývoj Mimoňů. Představte si, že tihleti dobráci od kosti vidí odnepaměti smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi široko daleko. Kdykoliv shodou náhod, ke kterým často přispívali oni sami, o svého pána přišli, hned si hledali dalšího. A tak to šlo celá staletí, od Tyranosaura Rexe, přes hraběte Drákulu a císaře Napoleona až do okamžiku, kdy žádného nového nadřízeného najít nedokázali a upadli do hluboké deprese. Tu zvýraznila i skutečnost, že se v onen tragický moment nalézali v zemi věčného sněhu a ledu. Naštěstí se v jejich středu zjevili tři hrdinové – hrdý Kevin, hladový Stuart a lehce vystresovaný Bob. Ti vyrazili do světa, aby všem svým mimoňským kamarádům vrátili smysl života. Štěstěna je zavedla až do Ameriky, na floridský festival zločinců všeho typu, jehož se měla zúčastnit i absolutní královna světového zločinu, Scarlett Odkráglová. „Ta a žádná jiná!" řekli si Kevin, Stuart a Bob a okamžitě zahořeli touhou začít pro Scarlett pracovat. Sympatie rozhodně nebyly oboustranné, přesto se zlodcera s trefným příjmením rozhodla vyzkoušet jejich schopnosti. Co takhle šlohnout britské korunovační klenoty? A tak se Kevin, Stuart a Bob vydávají do staré dobré Anglie, přičemž zdaleka netuší, že v příštích dnech není v sázce jen to, co bude Alžběta nosit na hlavě, ale také samotná existence jejich živočišného druhu. (Cinemart)

maresakjan

Čekal jsem od filmu víc, děj byl v podstatě známý už z ukázek a bylo to všechno na jedno brdo, nejvtipnější moment je Stuart a kytara (u teto jedine sceny jsem se opravdu zasmál).. Jsem zvědavej, jestli Já, padouch 3 a Mimoňi 2 budou ještě nějakýma scénama překvapivý... ()

sharka.68

Ježíšmarjá josef!!! Tohle fakt dětem stačí? To bylo utrpení... (no, i když ne pořád, Chýlková daboval askvěle..a byla místa,kdy jsem se smála vcelku hlasitě- lední medvěd, yetiové a Alžběta v nálevně... ()

Ducii

Nejlepší, co jsem za poslední dobu viděla. Brečela jsem smíchy od prvních vteřin až do konce titulků. Prostě perfektní. Zaručeně zvedne náladu. Mimoni jsou roztomilí. Líbilo se mi to ještě víc než Já padouch. Nejde vyzdvihnout jednu hlášku, která by byla skvělá. Byla to perla za perlou, většinou spíše díky samotným scénám, než nějakým hláškám. ()

edrick

Pro děti je to dostačující. S příběhem je to horší a to tak, že žádný není. Tvůrci jasně vsadili na nejmenší diváky, kterým absence příběhu nevadí a jsou rádi, že tam jsou ty malé žluté postavičky se kterými je spousta srandy a které má každé děcko rádo. Škoda, ambice byly veliké, nicméně to dopadlo špatně. ()

FosaCZ

Mile deti, to s vama zase jednou nekdo poradne vyjebal. Z Mimonu nemel nikdy vzniknout celovecerni film, cemuz vysledek se stupidni zapletkou naprosto odpovida. Kdyz nafouknete hovno na 90 minut, porad je to hovno. ()

nattyxh

Já nevim prostě nejsem z mimoňů tak ulítlá jako většina lidí. Čekala jsem od toho víc a hlavně si myslím, že všechny vtipné scény dali do traileru, takže sem se mohla podívat na trailer a konec. Jako jo šlo to ale za celej film jsem se smála tak 5x... Upřímě, nemám mimoně ráda... Jsou úplně všude a všichni z toho dělaj ,,animák roku,, ale spíš se mi zdá, že je to obyčejně průměrnej animák. ()

Jadro

Človek sa posmeje, no nič ho neprekvapí. Snáď trošičku koniec. Fakt, že v kine nájsť dieťa bolo skoro nemožné, len potvrdzuje tú premotivovanosť snímku :-) ()

eMeMko

Čekal jsem klasický animáK, vhodný spíše pro děti, výsledkem byl však snímek, který si užije opravdu každý, nehledě na věk. Roztomilí, francouzsko-mimoňsky mluvící žluťáci, pěkný příběh plný vtipných situací, a ač mě to samotného překvapilo, kvalitní český dabing, to je jen slabý výčet kvalit tohoto filmu. Ať tedy máte děti či jste sami, vzhůru do kina! ()

ESNYR

Mimoni to mají za 3, protože fungují perfektně v malých dávkách ale celý samostatný film utáhnout nedokázaly. Taky se mi nezamlouvala celá ta zápletka se Scarlet. Nebýt na tom v kině z dětma sestry ( nechal jsem se ukecat, protože jsem mimoňům docela věřil ) tak asi dost přetáčím. ()

wallax

Mimoňi (Minions) bavia...ale nie 90 minút a to je veľká škoda. Veľký potenciál sa rýchlo stratil v množstve žltej farby a nepomohli ani skryté odkazy a easter eggy. Mimoňom proste svedčia krátke epizódky v Despicable Me, kde sa striedajú s ďalšími postavičkami a tvoria krásny a funkčný celok....no čakať hodinu a pol na best of koncový gag s gitarou a počas čakania dostať len 5-6 srandovných situácií je skutočne málo na tieto žlté potvorky ktoré, perfektne obohatili Gru-a v prvých dvoch častiach, no na podobnú úroveň u svojho spinoffu zdaľeka nestačili. ....alebo som len na to starý. (PS: počas tohto banánového zrazu žltých kindervajec som si viac krát spomenul na môjho velikána medzi animovanými filmami - Emperors new groove - Cisárová nová tvár (asi neprekonateľná kreslenosť) (PS2: videné s SK dabingom, čo síce ľutujem, ale nie až tak, nakoľko tí malí trti brblali hatlaninou zloženou z francúzskeho, anglického, španielskeho, talianskeho a neviem akého ďalšieho jazyka) ()

Crybaby

Už dlhší čas čakám na animák ktorý aj keď je novšieho vydania, dokáže zaujať podobne alebo rovnako ako tie staršie. Bohužial, nestalo sa tak ani teraz. Despicable Me Mimoňov v pohode strčí do vrecka a pokus autorov o najlepší animák roka, zrejme (dúfam) nevyšiel. Až na pár vtipnejších momentov sa to po celý čas nieslo v rovine priemernej zábavy a hodnotenie zachránila hlavne prvá polovica filmu. ()

toomm

Až příliš mnoho mimoňů v jednom filmu. Já, padouch nebyl, není a nebude stát jen na mimoních a samostatnej film o nich je vážně asi jen pro děti. Oceňuji pár scén u kterých se pobaví i dospělí (scény s nějakým kontextem jako přistání na Měsíci nebo Beatles). Poslední půlhodinu jsem v kině vyloženě čekal na závěrečné titulky. 50%. ()

Domas88

No když vemu můj názor a mého doprovodu, asi to bude hodnotit dle dětí takže jim se to moc líbilo a mně jako doprovdu ostatně taky, nic překvapujícího tam není ale pobavíte se :) ()

SharpeR1

Šel jsem na to s bráchou a kamarády, slyšel jsem názory, že Já padouch byl o něco lepší. No já jsem stejně byl zvědavej, vždycky jen na ty žluté zmetky. Melou kraviny a to je na tom to nejvtipnější, stálo to za to. Je to pohádka spíše pro děti, to napadne snad každého, ale myslím si, že i normální dospělí člověk se u toho zasměje, pokud má někdo nutkáni tento film komentovat negativně, asi mu tam chyběl sex a porno a drsné hlášky. Doporučuji všem, každopádně větší bomba pro dospěláky je méďa 2, tam si najdete srandy a sprostých parádních hlášek. ()

Dangerman

Tak to je krize, slátanina, který není nic svatý, nic! Žvatlání o ničem na hodinu a půl a navíc, lahodící násilí, tak akorát pro naše děti. Ani nevím, proč nedávám odpad! ()

Spilif

Já padouch 1 a 2 mě tak nějak obešlo obloukem, ale kamarádka mi ukázala upoutávku na Mimoně a já si říkal co to je a tak nějak jsem se nechal předposlední den prázdni zlákat a vytáhl přítelkyni a dva sviště do kina. Cinestar kino nebo spíš sál ne nějak zaplněný ale překvapivě mezi navštěvníky byly rodiče z dětmi tak malými že jsem si říkal proč co z toho budou mít? Ale v průběhu filmu jsem to pochopil tyhle děti se tak moc bavili že i přesto že jsou zatím nevybaveni pestrou škálou slovníku se snažili opakovat mimoňovský slova a to mě moc bavilo... A proto to hodnotí tak jak hodnotím mě osobně to nepřišlo tak best ale rozhodně roztomilost a sranda při filmu je! A přesto že jsem chvilku nechápal proč mluví jak mluví totálně si mě dostali! A lidi berte že animáky nevznikají tak nějak kvůli dospělím divákům, ale děti v tomhle případě hrají prim... Takže kdo sviště má a neviděl tak doporučuju a kdo se nebojí nad věci povznést asi bych se toho taky nebál... A rejpaly a kritiky co dokážou na dokonalých věcech najít chybu tak ty varuju snad radši ať si Mimoně odpustí:-D ()

Limetka_M

Naprosto zbytečný, nudný, neoriginální a otravný animák. Nejraději bych si nafackovala, že jsem na tuhle stupiditu vzala svého pětiletého syna. Doufám, že nebude mít pokřivený filmový a estetický vkus. Tohle bylo vážně MIMO! Navíc mě neuvěřitelně štvala mluva těch žlutejch "tikťaků". Jedna hvězda za odkaz na "Klešáky". ()

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (více)