Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy jejich vlastního příběhu. Odpověď na výše uvedenou otázku najdete hned úvodu, který mapuje historický vývoj Mimoňů. Představte si, že tihleti dobráci od kosti vidí odnepaměti smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi široko daleko. Kdykoliv shodou náhod, ke kterým často přispívali oni sami, o svého pána přišli, hned si hledali dalšího. A tak to šlo celá staletí, od Tyranosaura Rexe, přes hraběte Drákulu a císaře Napoleona až do okamžiku, kdy žádného nového nadřízeného najít nedokázali a upadli do hluboké deprese. Tu zvýraznila i skutečnost, že se v onen tragický moment nalézali v zemi věčného sněhu a ledu. Naštěstí se v jejich středu zjevili tři hrdinové – hrdý Kevin, hladový Stuart a lehce vystresovaný Bob. Ti vyrazili do světa, aby všem svým mimoňským kamarádům vrátili smysl života. Štěstěna je zavedla až do Ameriky, na floridský festival zločinců všeho typu, jehož se měla zúčastnit i absolutní královna světového zločinu, Scarlett Odkráglová. „Ta a žádná jiná!" řekli si Kevin, Stuart a Bob a okamžitě zahořeli touhou začít pro Scarlett pracovat. Sympatie rozhodně nebyly oboustranné, přesto se zlodcera s trefným příjmením rozhodla vyzkoušet jejich schopnosti. Co takhle šlohnout britské korunovační klenoty? A tak se Kevin, Stuart a Bob vydávají do staré dobré Anglie, přičemž zdaleka netuší, že v příštích dnech není v sázce jen to, co bude Alžběta nosit na hlavě, ale také samotná existence jejich živočišného druhu. (Cinemart)

Richi007

Pro dospěláky se to může jevit jako nuda se slovy: WTF?! Pro děti je to naprosto perfektní zábava. Moje hodnocení: jsem dítě! (ikdyž věkově nejsem). Prostě zábava a údiv. Prostě relaxace. ()

lilekbig

Achjo! Když tohle byla ale blbost, jako zasmál jsem se, ale prostě mě to přišlo moc debilní. Zatim největší zklamání roku za mě jen 50% PS. Dělat si srandu z anglické královny mi přišlo jako vrchol trapnosti ()

homer91

Mimoni přicházejí do kin a jen potvrzují,že vtipná "výplň" anináků samostatně 90 minut neutáhne. Ať už je to veverák Scrat z Doby Ledové, tučňáci z Madagaskaru nebo právě Mimoni z Já,padouch, nikdo obstojně celovečerní snímek nezvládá ukočírovat tak, jak je všem zmíněným vlastní v jejich "domovských" animácích v 5-ti minutovém podání s nadhledem a hlavně vtipem jim vlastní. Mimoni jako celovečerní film nebyl špatný, ale je jasné, že každý kdo viděl "Já, padouch" a je mu více jak deset let (to znamená, že se nesměje jen tomu že mimoň upadne) rozhodně čekal od tohoto snímku trošku více. ()

TheNero

Po brutální marketingové kampani (aneb jak je možné, že po večerech skládám na tisíc kousků rozpuzzlované žluté tic-tacy?) jsem se stal jednou z milionů nadšených oveček, jdoucích na kinematografickou pastvu do žlutých, a tak nějak roztomilých luk, abych si mohl pochutnat na brilantním a originálním humoru (mimoni padají, mlátí se a "mluví"), dechberoucí a nespoutané akci (mimoni utíkají, lítají a střílí) a do sebemenších detailů propracovaném příběhu (mimoni hledají, slouží, utíkají a zase slouží). Dokud si člověk udržel mysl dítěte, nic mu nezaskočilo a odešel příjemně najezen. ()

Tambry1231

Sice nič moc a v porovnaní s Despicable Me filmami dosť nuda, ale sú tam vtipné gagy a niektoré scény medzi Minionmi boli celkom zlaté, hlavne tie medzi Kevinom a Bobom. Nič úžasné, ale ak sa nudíte, tak si to pozrite. ()

tukan008

POZOR! OBSAHUJE SPOILER! Dlouho jsem odolával tomu tajemnému kouzlu, tomu tajemnému geniu loci těchto žlutých a trošičku přitroublých postaviček a protože o tom všichni pořád básnili, z hloubi duše jsem to neměl rád. Ale nakonec, když jsem byl pozván do kina na jejich samostatný debut řekl jsem si - zkusíme to. A ... byl jsem překvapený i zklamaný zároveň. Překvapení plynulo z toho, že s těmi žluťásky je fakt legrace. A zklamaný z naprosté stupidity příběhu, který se asi od půlky filmu rozvinul v Anglii. Opravdu je nutné, aby si Amerika dělala nejapné a hloupé žerty z Británie? Opravdu museli použít jako postavu současnou královnu Spojeného království? Opravdu museli ke konci ten příběh neustále natahovat? Musel být ten příběh tak stupidní? Úvodní titulky ve mně utvořily pocit, že to bude nápadité a vtipné. Vtipné to bylo jen občas, nápadité jen v první polovině. Hodně velká škoda. Dvě hvězdy, více těm banánopojídačům nedám i kdyby sebevíc kouleli tím jedním očíčkem. ()

henrykz

Pro mě veliké zklamání. Celosvětově milované žluté "fazolky" by dokázaly pobavit určitě víc, kdyby dostaly lepší scénář. V podstatě nejvtipnější částí je trailer - tedy začátek. ()

Tribe

Stačí vygagované multikulty žluté fazole v jednoduchém příběhu a ejhle... na kontě je miliarda! Tomu se říká dobře odvedená práce. ()

terriiiisek

Promarněný potenciál. S Mimoni se toho dalo udělat tolik, místo toho to skončilo u tohohle průměrného animáku. Mimoni jsou sladcí jako vždy, ale něco jim chybí. Asi jsou opravdu lepší a zábavnější jako doplněk Grua. Každopádně všechny dobré momenty byly použity na trailer. Na film jsem se těšila dlouho dopředu, ale po shlédnutí ve mně film nezanechal nic. ()

Bruce_cz

Naprosté zklamání, nejzbytečnější hype roku a vůbec totální zmar... Mám chuť dát jednu hvězdu jen proto, že film je komerční slátanina natočená jen pro zisk, ani trochu pro radost ze světa Mimoňů... (a k tomu navázána celá další marketingová kampaň atd.) Všechny zábavné bylo v traileru, do filmu se dostalo už jen pár popkulturních odkazů, ze kterých jsem teda nebyl nějak na větvi (takže jsme v Anglii v 60. letech, kdy tam asi budou Beatles? koho by to nenapadlo... scéna s přistáním na měsíci je taky pěkné klišé). Co mi však přišlo smutné, že ani děti v kině se příliš nesmály, nanejvýš na hubu padajícím mimoňům a to mi přijde trochu škoda... Ve srovnání s Ovečkou Shauny, která bodovala humorem jak u dospělých tak dětí a nenuceným přístupem, jsou Mimoni zoufalá, vyhypovaná sra*ka. O délku za sérii Já, padouch, o tři délky za jakoukoliv jinou animovanou produkcí. ()

doriana.g

Bavil Londýn a cestování celé tlupy. Pár vtipů skvělých, fůra průměrných, od střetnutí se Scarlett prakticky nulový příběh a nuda. Škoda. ()

unclejack

Po tom, čo sa slovo mimoň stalo tak trochu fetišom posledných rokov - nespočetné množstvo koláží, internetových vtipov, hlášiek, hračiek a balónikov, Kiska ako mimoň - vo filme Ja, zloduch prišiel čas okúsiť šťastie vo vlastnom celovečeráku. Proti som nemal nič, trailer vyzeral prekvapujúco lákavo a všadeprítomné meno Sandry Bullockovej sľubovalo čosi aspoň nadpriemerné. Smola, chyba úsudku. Prvých desať-dvadsať minút filmu sa mohlo jednoducho vystrihnúť a zvyšok sa mal bezodkladne zahodiť do najbližšieho kontajnera - chabá zápletka, zahrávajúca si s mnohými gýčami, sa postupne hromadí, podľa vzoru snehovej gule spustenej dolu kopcom. Záverečný duel v nadživotnej veľkosti je už len vrcholom nevkusnosti, ktorý začal kdesi pri agresívnej kráľovnej Alžbete a končí pripomínajúc nevkusnosť podobného razenia, a síce Jacka Blacka v Gulliverových cestách. A čo je ešte väčším sklamaním, tvorcovia dostali do rúk natoľko slabý scenár, že nielenže sa človek nezasmeje, ale aj tá Sandra pôsobí zúfalo, na konci ba až trápne. Stretnutie s Gruom malo byť epické, ale opäť ide len o slabo zvládnutý moment, takže vo výsledku nemožno dať viac ako tri s tým, že existuje veľa animákov spadajúcich do kategórie priemerné, ktoré Mimoňov minimálne v zábavnosti predbehnú. ()

Bezejmený

První čtvrthodina byla fajn. Tak nějak jsem čekal celý film. Bohužel příběh je debilní a navíc s minimem nápadů. Celé je to utahané a nudné, což u hodiu a půl dlouhého filmu je smutné. Párkrát se člověk zasměje, ale to je vše. Za mě zklamání. ()

Fajung

Po pozretí prvých dvoch dielov úspešnej série o zloduchovi, som bol nadšený z postavičiek Mimoňov. Boli rozkošní, vtipní, nápaditý, oroginálni. No týmto one man celovečerákom stratili mimoni svoj status najvtipnejších animovaných potavičiek na plnej čiare. Bolo to suché, plytké, so slabou príbehovou líniou, málo fórkov, veľa gíčovosti. Celý film sa stával doslova utrpením, a už som len čakal na záverečné titulky. Nefungujú jednotlivé postavy, a nefunguje to boužiaľ ani ako celok. Je mi jasné, že sfilmovanie Minoňov bol marketingový ťah, ako zarobiť na divákoch a reklame, čo sa im aj podarilo, keď sa pozrieme na tržby. Bohužiaľ do animáckej smotánky sa tento snímok ani zďaleka nemá šancu dostať. Sklamanie. 45% ()

veverysiak

Tešil som sa na nenáročnú zábavu s jedinečnými postavičkami a dostal som ju, nepotrebujem silný príbeh, keď je ťažisko teátra sústredené na vtipné skeče, a to, že srandy je tam kopec, je realita, nedostatkom je, že niekedy to pospájanie scénok pôsobí nenápadito a bezobsažne a tak sme svedkami hluchých miest, chcelo to možno trochu viac invencie a nápadov, aj keď vďaka nim si brušné svalstvo má kedy oddýchnuť, takže 80%. ()

rigby

Perfektně zpracováno, potěšila spousta odkazů, ale jinak nic originálního. Vlastně nechápu tu mánii kolem, protože se jedná o velmi průměrný animák, který neoplývá ničím výrazným. Podruhé už bych to viděl nechtěl, asi bych se hodně nudil, protože i teď mi to chvílemi přišlo jako hodně zbytečné. ()

PamPero 1

Dlouho očekávaný animák je tady! The Minions, nabídne zábavu, to ano, ale jen pro ty nejmenší z nás. Není to ta velká originální animovaná komedie, kterou jsme třeba viděli v Inside out. Mimoni jsou pěkná a roztomilá stvoření, ale obávám se, že nedokážou udržet tempo po celý film, který není dlouhý, ale i přesto se mi zdá, že místy už to dost povážlivě kolísalo. Technicky je to zvládnuté na jedničku, já se ovšem moc nebavil, až na pár míst a za mě tak kolem 40%. Za vším hledej prachy, ale ty nejmenší to zcela jistě bavit bude. ()

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (více)