Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy jejich vlastního příběhu. Odpověď na výše uvedenou otázku najdete hned úvodu, který mapuje historický vývoj Mimoňů. Představte si, že tihleti dobráci od kosti vidí odnepaměti smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi široko daleko. Kdykoliv shodou náhod, ke kterým často přispívali oni sami, o svého pána přišli, hned si hledali dalšího. A tak to šlo celá staletí, od Tyranosaura Rexe, přes hraběte Drákulu a císaře Napoleona až do okamžiku, kdy žádného nového nadřízeného najít nedokázali a upadli do hluboké deprese. Tu zvýraznila i skutečnost, že se v onen tragický moment nalézali v zemi věčného sněhu a ledu. Naštěstí se v jejich středu zjevili tři hrdinové – hrdý Kevin, hladový Stuart a lehce vystresovaný Bob. Ti vyrazili do světa, aby všem svým mimoňským kamarádům vrátili smysl života. Štěstěna je zavedla až do Ameriky, na floridský festival zločinců všeho typu, jehož se měla zúčastnit i absolutní královna světového zločinu, Scarlett Odkráglová. „Ta a žádná jiná!" řekli si Kevin, Stuart a Bob a okamžitě zahořeli touhou začít pro Scarlett pracovat. Sympatie rozhodně nebyly oboustranné, přesto se zlodcera s trefným příjmením rozhodla vyzkoušet jejich schopnosti. Co takhle šlohnout britské korunovační klenoty? A tak se Kevin, Stuart a Bob vydávají do staré dobré Anglie, přičemž zdaleka netuší, že v příštích dnech není v sázce jen to, co bude Alžběta nosit na hlavě, ale také samotná existence jejich živočišného druhu. (Cinemart)

james11

Zas taková sláva to opravdu není. Má to svoje světlé chvilky, kdy je film celkem vtipný, ale ne každý vtip se povede. Hodnotil bych to kolem 70%. Protože na konci jsem se celkem zasmál, tak asi to mě přimělo hodnotit lepší variantou a přiklonit se ke 4*. Není to jeden z těch animáků, co vezme člověka za srdce, ale pro zasmání s rodinou asi stačí. ()

Nortizop

Moje očekávání nebylo naplněno jak jsem očekával, přesto jsem se celkem pobavil. Mimoni prostě neutáhnou film sami a ano odkaz k Cival: animák, podporující terorismus a násilí a kriminalitu, hehe. ...s tím souhlasím ;) ()

Ladunka

Na tento film jsem byla velmi zvědavá. Tvůrci mohli udělat v podstatě cokoli, protože u mimoňů diváka nepřekvapí sebe větší šílenost. Jenže to jsem netušila, že si zvolí ty největší kýče, hloupé nahodilé situace a nejasné charaktery postav, a všechno to nacpou do dvou hodin nervy drásající nudy. Nikdy jsem se v kině tolik nenudila, jako právě u Mimoňů. Největším utrpením pro mě byl konec, kdy se jeden z mimoňů zvětšil a pro záchranu přátel se obětoval tím, že spolkl výbušninu. V tu chvíli jsem si opakovala zbožné přání "prosím, ať je mrtvý", ale tušila jsem zradu. Tím co následovalo se film propadl ještě hlouběji v mém měřítku, pokud je to vůbec možné. Tohle se opravdu nepovedlo. Kino sice plné dětí, ale smích zazněl pouze výjimečně. ()

dawe254

Mimoni jsou sami o sobě parádní, ale dá se říci že 90% toho nejlepšího bylo v traileru, i když to vidím v kině , pobavím se ale prostě jsem to už viděl , zbylý čas filmu je takový vedlejší, příště bych omezil představivost člověka u dělání traileru který mi +- z celého filmu ukradl nejlepší části a dal je do traileru , ale i přesto , mimoni jsou parádní a nenudil jsem se, nehodnotí se tu přece trailer ale film , celkově film hodně povedený ale chtělo by to pro příště ještě něco navíc ()

Vanila01

Čekala jsem od toho mnohem, MNOHEM víc než jen úsměvné momentky. Šla jsem na mimoně s představou smíchu a ne úsměvu.... v sále jsem zaslechla smích snad jen jednou, zklamání. ()

kodwin

Škoda nedotaženého potenciálu filmu. Začátek vypadal slibně, pak už to šlo od desíti k pěti. Příliš dospěláckých odkazů u filmu zejména pro děti škodí. Zápletka s anglickou královnou zaváněla trapností. Ještěže jsou ty potvůrky tak zábavně roztomilé... Za ně slabší tři hvězdy. ()

bigmatko

ocakavania animovaneho filmu roka sa veru v tomto pripade nenaplnili. mimoni sklamali a ich caro, ktore funguje v zloduchovi 1a 2 sa v celovecernom animaku postupne vytratilo a bolo miestami skor nudne ako zabavne. vo filme je par momentov, ktore vyuzivaju decke publikum a tieto chvile su jedinou zachranou filmu. mimoni su vtipny ale iba vo velmi kratkych usekoch potom sa uz len predieraju a bojuju s kazdou minutou. sklamanie ()

c0udy

Mimoni si zaslouží svůj film, ale musíte ho umět udělat, což se tady nepovedlo. Celý film, pak musí zachraňovat vtipné pasáže/grotesky, kdy mimoni mluví tou svou hatmatílkou, nebo, ze začátku, když "zabíjejí" svého pána. Příběhově je to spíše pro ty nejmenší, ale některým se to může líbit taky. Mě samotnému se příběh líbil, je mi tam nějak nesedla ta cáklá ženská, chtělo by to lepšího padoucha. Myšlenka Mimoňů je pěkná, ale musíte k nim ještě domyslet lepší příběh. Na Já padouch to totálně nemá. ()

jenspifa

Animák hezkej, pestrej, co se na látku tohoto typu a očekávání šluší a patší, ale mě tam prostě něco chybělo. ale i tak slušná zábava. ()

Tuard

Ale jo. Celkem to ušlo, i když člověk neví nikdy, co si má o filmu myslet, když jste ještě viděli trailery.. Celý film působí skvěle, mimoni taktéž skvělí. Bohužel škoda je, že zápletka není lepší.. Pro děti film jako dělaný. 60% ()

rakosabasta

Je težké udělat celovečerák z postaviček, které fungují na bázi kolektivu a najednou je zindividualizujete. Je tu ale spousta gagů, spousta detailů, které možná na první zkouknutí dokonce utečou. Dabing je skvělý a španělsko-anglicko-italsko-francouzko-německo-bůhvícosi řeč Mimoňů je prostě dokonalá. Např. Scarlett ukazuje Mimoňům obraz anglické královny: "Víte co to je?" Kevin se zamyslí a odpoví otázkou: "La cucarracha?" :-))) ()

XTrader

Asi největší zklamání. Čekal jsem fantastický filmek s roztromilými tictaky, nedostal jsem v podstatě nic víc než nudu. ()

ssarka

v dnešní době vešlo do mody u filmu zjistit,která vedlejší postavička nám bude vynášet balík a s tou potom udělat celovečerní film...nemám to ráda a vždycky mi to tu danou postavičku zošklivý...tady se to nestalo,ale na druhou stranu vznikl film o ničem,ničím neurazí ani nepotěší...nezasmála jsem se ani jednou,naopak jsem dost často film posouvala dopředu....to že v traileru je prvních pár minut filmu a ty nejlepší scény ani nemusím připomínat.. ()

klaranapoli

Tak dloooho očekávaný animák na který jsem se tolik moc těšila a pak mě tak strašně mrzelo co následovalo. Naprostá trapnost, která postrádala vtip a cokoliv jiného co k animáku patří. Aspoň že prodají různé reklamní věci s Mimoněma, které rozhodně frčí víc než li tento film. Je mi to líto. ()

Caskett

Kdyby film skončil po prvních 15 minutách, dala bych více hvězdiček. Kdyby mi byly dva, dala bych více hvězdiček. Kdybych měla jedno oko a zálibu v modrých lacláčích, dala bych více hvězdiček. Kdybych měla žloutenku, dala bych více hvězdiček. Kdybych byla zaměstnavatel se sebevražednými sklony, dala bych více hvězdiček. A hádejte co, nejsem ani jedno z toho. Takže sorry, mimoni, ale je to totálně mimo. ()

reccal

Mít v zádech plný smějící se kino - podotýkám plný smějící se kino dospělých lidí s výjimkou asi pěti dětí - značí, že se lidi prostě baví a nějaká infantilnost je totálně buřt. Mimoni baví, jen hlavní padouch byl zbytečně přestřelený. ()

Monditrade

Sranda kopec, jen ale tak podívat se jednou a stačí. Dokud nepřišli do Ameriky tak to bylo fajn, pak to přešlo do stádia klasiky.. dětem se to líbí ale raději si 20x pustí Hotel Transylvánie nebo Norman a duchové než Mimoně.... ()

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (více)