Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy jejich vlastního příběhu. Odpověď na výše uvedenou otázku najdete hned úvodu, který mapuje historický vývoj Mimoňů. Představte si, že tihleti dobráci od kosti vidí odnepaměti smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi široko daleko. Kdykoliv shodou náhod, ke kterým často přispívali oni sami, o svého pána přišli, hned si hledali dalšího. A tak to šlo celá staletí, od Tyranosaura Rexe, přes hraběte Drákulu a císaře Napoleona až do okamžiku, kdy žádného nového nadřízeného najít nedokázali a upadli do hluboké deprese. Tu zvýraznila i skutečnost, že se v onen tragický moment nalézali v zemi věčného sněhu a ledu. Naštěstí se v jejich středu zjevili tři hrdinové – hrdý Kevin, hladový Stuart a lehce vystresovaný Bob. Ti vyrazili do světa, aby všem svým mimoňským kamarádům vrátili smysl života. Štěstěna je zavedla až do Ameriky, na floridský festival zločinců všeho typu, jehož se měla zúčastnit i absolutní královna světového zločinu, Scarlett Odkráglová. „Ta a žádná jiná!" řekli si Kevin, Stuart a Bob a okamžitě zahořeli touhou začít pro Scarlett pracovat. Sympatie rozhodně nebyly oboustranné, přesto se zlodcera s trefným příjmením rozhodla vyzkoušet jejich schopnosti. Co takhle šlohnout britské korunovační klenoty? A tak se Kevin, Stuart a Bob vydávají do staré dobré Anglie, přičemž zdaleka netuší, že v příštích dnech není v sázce jen to, co bude Alžběta nosit na hlavě, ale také samotná existence jejich živočišného druhu. (Cinemart)

metal.storm

Nebolo to sklamanie, keďže som nič nečakala. Ale nebolo to dobré. Minions boli roztomilí v prvom zloduchovi. Teraz nie sú ani roztomilí, ani zaujímaví, ani vtipní. Ale vidím to tak, že sa môžeme "tešiť" na ich ďalšie pokračovanie. ()

LukeUp

Zaujatost, neobjektivnost, ale já si prostě nemůžu pomoct. Jít do sálu s tim, že budete za exota mezi bandou dětí a ještě to dovršit koupí mimoň menu, kde Vás obsluha odzbrojí otázkou "A jakou hračku si budete přát?" byla první zábavná část večera. Druhá zábavná část večera byl fakt, že v sále nebylo ani jedno dítě a plno lidí to mělo tak úplně stejně, pitíčko s hračkou a všude najednou samé přerostlé dítě, co se smálo každé kravině, co žlutá banda karikatur předváděla. Tenhle film není žádné umění, ale odreagování a pobavení Vám dá na výbornou, pokud ty žluté žvatlaly máte jenom trochu rádi. Neskutečně jsem se pobavil a super mega ukulele mě bude bavit ještě dlouho kdykoliv si na něj vzpomenu. :) :) 85% ()

stOKYi

Van Halen a Eruption na konci filmu ma dostali!! Najlepší vtip. Hodnotenie silno ovplyvnené mojou apatiou voči deckým filmom a celkovo moderným animákom, ktoré som mal mimochodom zo začiatku ich nástupu veľmi rád (nemyslím doby Toy Story 1, ale od čias doby ľadovej, rodinky úžasných a spol.) . Do kina som išiel iba kvôli frajerke, ktorej sa to mimochodom veľmi páčilo. Predpokladám, že svoju cieľovú skupinu to zaujme, mňa to však nudilo (až na pár vtipov). V polke sa mi začalo driemať, až pokiaľ ma neprebral spomínaný Van Halen. Pred 10 rokmi by som tomu dal asi za 4* :) ()

URBAN

Kdyby jsem Mimonum aspon trochu rozumněl, možná bych přidal i na hodnocení, ale ne. Možná jsem se párkrát zasmál, jenže tenhle film měl jiný účel a to vydělat peníze. No účel splněn, ale na úkor kvality. Já padouch byl prostě lepší, možná to bylo Gruem a jeho osobností nebo nevím čím, ale mimoni samotní nejsou takový odvaz. ( 12.9.15/MAC ) ()

Prometheus69

Záporáci jsou klaďasové, pak jsou záporáci záporáci a ve finále jsou záporáci uplně všichni... COŽE? Opravdu divný .. i na animák. Jsem rád že jsem na do kina nakonec nešel... protože tohle byla zase jednou jedna velká vykastrální záležitost. Zasmál jsem se asi 3x... jinak jsem po většinu sto-páže. proskřípal zubama, jak je možné že někdo kdo nám přinesl takovou rulezz zábavu jako je Já padouch! Dokázal klesnout až na takovou úroveň infantility kde nic nedává smysl.. co mělo být vtipné je spíš trapné a co mělo být akční je stupidnější než Muppedi vrací úder! Prakticky žádný příběh, nulová akce, naprosto vykastrovaná záporačka rakeťačka... tuny nesmyslných dialogů a ten kulervoucí konec už opravdu nemohly myslet vážně? O_o Za mě, totální zklamání.. asi největší kterého jsem byl kdy svědkem. Nechápu jak tahle žlutá vykastrovanost mohla vydělat skoro miliardu... asi už stárnu a věci které jsem kdysi zbožňoval začínám nenávidět. Ale tohle byl teda pěknej podraz... ()

otík

Rozhodně to není nejpovedenější animák, ale nápadů je ve filmu spousta a především v jednotlivostech je film výborný. V celku už to přeci jen po hodině začíná nudit a i malé děti ztrácí pozornost. Ke konci velké akční finále sice pozornost opět přitáhne, je ovšem otázkou, zda malým dětem prezentovat akční bouchací finále je to pravé ořechové. Film se snad více hodí pro pozorného dospělého diváka, protože ten ve žvatlání mimoňů může najít kouzelná slovíčka typu Entschuldigung a basta + v různých scénách ho pobaví narážky na lidskou a hlavně anglickou historii a její reálie. Slušný prequel předchozího filmu s mimoni Já, padouch. ()

panMartin

Humor není špatný, ale časem už moc nebaví, přesto je pár scén vynikajících. Příběh typický, pro malé děti zážitek, pro dospělé menší. Mimoni dokáží pobavit, nicméně jako hlavní postavy hodinu a půl dlouhého filmu už ztrácejí šťávu, ale hlavně když to vydělává. A záporačka Scarlet je docela slabá. Ale své publikum si určitě najde. ()

Doudis19

Průměrný animák s ikonickými hrdiny, kteří si i beze slov dokáží vyloudit úsměv a u dětí dokonce smích. Závěrečná scéna potěší, jinak ovšem celovečerní Mimoni potvrzují, že je jim lépe na daleko menším filmovém prostoru než je hlavní role. ()

chelseaman22

Pokud jste před návštěvou popkornového sálu věnovali pozornost trailerům k citrónovým cloneheads, tak jste brzy upadli do apatie, jež se v závěru transformovala do mírného poklimbávání. Vzhledem k očekávání, se definitivně jedná o mírné zklamání, ale na stranu druhou, jaký film animovaný stojí doopravdy za to?! 63% ()

tatanapope

Na úvod nevkusný nucený song , který od první chvíle napověděl , že bych měla upustit od všech svých očekávání , ale člověk si z nadějí řekne : Snad jen špatný začátek . Bohužel úvod byl stejný jako zbytek děje a nepomohlo ani to , že Mimoni jsou roztomilí troubové . Vtipy byli až nevkusně nucené a celé mě to vůbec nebavilo a jen jsem si říkala : Neusínej , ať to můžeš poctivě okomentovat . No díky bohu mám to za sebou . Za grafické zpracování a snahu ** , protože už jsem viděla i horší kousky , ale přesto u mě film spadá do kategorie : Jednou a dost ()

Remivsremi

Podobná úroveň jako Despicable Me 2, tedy spíše průměrný animák, u kterého se tu a tam usmějete, ale neočekávejte nějakou závratnou zábavu. Pro děti ideální mix taškařic a mumlajících pidi banánů, ti starší to nějak přežijí až do závěrečných titulků. Krátké filmy Minionům sluší o dost víc. ()

Qitek

Zcela průměrný počin, který bohužel nedosahuje gagů z Já padouch. Ano, Mimoni jsou vtipní, ale celej film neutáhnou. Děti se ovšem budou bavit asi královsky a to je hlavní. ()

LadyPupu

Velké zklamání. V Padouchovi jsem si žluté tiktaky zamilovala, ale na to, aby utáhly celovečerák bohužel nemají. Viděno optikou dospělého je to za dvě hvězdy. ()

SimpanzJi

Film jede hlavně na animaci, která je opravdu na vysoké úrovni (stejně jako filmy Já, padouch). Slyšel jsem, že Mimoni nemají příběh, mě ale přišlo, že mají. Prostě hledali padoucha, pro kterého by mohli pracovat. Našli Scarlett, ta se na ně ale naštvapa, a tak začali hledat jiného. A našli ho. To se mi na konci líbilo, jak se Mimoni propojili s Já, padouchem. Vtipné je tam občas to, když nějaký mimoň upadne, nebo někdo někoho sežere. Pro děti cool, pro dospělý dávka nudy s dobrou animací. Právě za ní dávám filmu tři hvězdy. Myslím si, že díky vysoké navštěvovanosti zanedlouho vznikle druhý díl. Ale o čem by byl, když v podstatě už první díl byl takřka o ničem? Možna kdyby mimoni uměli mluvit, a ne hatmatilkou, byl by příběh zajímavější. 25. 10. 2015 ()

JimmyII

Od Mimoňů jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Tohle není žádná pixarovka s přesahem, ale na devadesát minut roztažený gag s těmi úžasnými žlutými blbečky, které nejde nemilovat. Takže klidně za čtyři, účel film splnil. ()

ecceHOMMO

Moje obrovské očakávania dopadli tvrdo a trpko na zadok a ja som sa nestačil diviť ako ma to v niektorých pasážach nudí. ()

Lachtaan

Nejočekávanější animák za poslední léta. Já, padouch 2.5. Legrací překypující, roztomilostí nafouklé, hlavním padouchem zcela (omluvte..) dojebané! Nebýt postavičky, kterou si Sandra Bullock snad sama vydobyla, nebyla by mimoní cesta napříč celou historií nakonec takovým zklamáním, které se z trailerů jevilo jako nejúžasnější animovaný film svého roku. Vtípky byly trefné i pro nás starší, ale napodruhé už jsem se poměrně nudil. [viděno v Kino Šumava Klatovy 26.6.2015] ()

Ryuuhei

Člověk by neřekl, jak taková totální blbina dokáže být zábavná! Oni Mimoni měli něco do sebe už v Padouchovi, tady ovšem dostali kompletní prostor a... jo, jak říkám, dalo se to sledovat, odsýpalo to, humor byl místy opravdu odvážný a tak fikaný, že se lehce zavděčí i dospělému publiku. Pořád zůstávám u toho, že to byla blbina, ale pohodová! ()

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (více)