Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy jejich vlastního příběhu. Odpověď na výše uvedenou otázku najdete hned úvodu, který mapuje historický vývoj Mimoňů. Představte si, že tihleti dobráci od kosti vidí odnepaměti smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi široko daleko. Kdykoliv shodou náhod, ke kterým často přispívali oni sami, o svého pána přišli, hned si hledali dalšího. A tak to šlo celá staletí, od Tyranosaura Rexe, přes hraběte Drákulu a císaře Napoleona až do okamžiku, kdy žádného nového nadřízeného najít nedokázali a upadli do hluboké deprese. Tu zvýraznila i skutečnost, že se v onen tragický moment nalézali v zemi věčného sněhu a ledu. Naštěstí se v jejich středu zjevili tři hrdinové – hrdý Kevin, hladový Stuart a lehce vystresovaný Bob. Ti vyrazili do světa, aby všem svým mimoňským kamarádům vrátili smysl života. Štěstěna je zavedla až do Ameriky, na floridský festival zločinců všeho typu, jehož se měla zúčastnit i absolutní královna světového zločinu, Scarlett Odkráglová. „Ta a žádná jiná!" řekli si Kevin, Stuart a Bob a okamžitě zahořeli touhou začít pro Scarlett pracovat. Sympatie rozhodně nebyly oboustranné, přesto se zlodcera s trefným příjmením rozhodla vyzkoušet jejich schopnosti. Co takhle šlohnout britské korunovační klenoty? A tak se Kevin, Stuart a Bob vydávají do staré dobré Anglie, přičemž zdaleka netuší, že v příštích dnech není v sázce jen to, co bude Alžběta nosit na hlavě, ale také samotná existence jejich živočišného druhu. (Cinemart)

Wiikii

Vtipné, roztomilé, hezké na pohled, ale očekávaní bylo vyšší, vlastně o dost vyšší. .. Protože většina filmu hraje na klasické mimoňovské žvatlání(komolení různých jazyků), nemotornost a nešikovnost. Což v krátkých minutových videích úžasně pobaví, ale u hodiny a půl trvajícího snímku nakonec toužíte po něčem víc. A to víc dodává právě příběh, který můžete najít u Já, padouch. .... HODNOCENÍ: 60% (3*) ()

M.i.k.e

ne že bych se nebavil,nicméně celovečerní Mimoni potvrdili,že mnohem lépe fungují jako komická vsuvka v já padouch.U některých gagů jsem se zasmál nahlas,ale na podobný druh filmu toho bylo hodně málo.V jednu chvíli jsem se dokonce přistihl že mi celé to Mimoní žvatlání vlastně leze docela na nervy.Po využití Tučňáků a žlutých poletů teď jen doufám,že podobný osud nepotká i dalšího do party - šavlozubou veverku Scrata...60% ()

Aljak

Po tom veľkom dvojitom úspechu Despicable Me sa tvorcovia zrejme rozhodli ryžovať a vsadiť na samostatný film o milých a obľúbených Mimoňoch, ktorí okamžite zaliali celý komerčný priemysel určený pre deti. A či to bol úspešný plán? Vraj áno, no ja o tom nie som až tak presvedčený. Prvá polovica migrácie Mimoňov ma celkom bavila (za to by som bol ochotný dať aj 4*), ale potom keď sa dej upriamil len na súboj Mimoňov proti Scarlet, tak to svojvoľne upadalo. Nekonečné rozbroje ako vystrihnuté z Toma a Jerryho ma fakt nebavili. Ale aspoň dôvtip tomu nechýbal a aj množstvo odkazov z histórie boli dobrým spestrením. Ale tak 3*, hlavne kvôli tej slabšej druhej polke. ()

rakovnik

Sice je to blbost a rejžák na peníze, těžící z úspěchu "Padoucha" (kdy bude veverka z Doby ledové?), ale musím uznat, že animace je prostě nádherná a Mimoni mě dokázali často rozesmát. Příběh v Anglii je slátanina a nevím, jestli se britové také baví, ale když se člověk soustředí na gagy (asi tak, jak to umí děti) a nehledá nějaké hlubší myšlenky, tak se baví. ()

Figu

Parádní pohádka pro všechny generace, i když to nejmladší publikum bude samozřejmě jásat nejvíce. Začátek, kdy si mimoni vybírají svého padoucha je naprosto skvěle vyhodnocen a scénka s Rexem i Napoleonem mě velice pobavila. Ovšem pro mě největší peckou je skvěle zpracovaný závěr, kdy se nám na scénu dostaví ten nejlepší padouch, kterého všichni dobře známe. No jako čerstvý otec jsem nadmíru spokojen a troufám si říct, že mimoni v budoucnu budou určitě jednou z oblíbených pohádek mé dcery! 80% ()

Vyhy

Dlouho jsme přemýšleli, zda tomu dáme šanci. Po dvou úspěšných trhácích - Já, padouch 1,2 - jsme čekali slabý díl o samotných žlutých podivínech. Reakcím ostatních, že když jste viděli trailer, viděli jste skoro celý film, musíme dát za pravdu. Na druhou stranu, některé scény a pasáže, které nebyly v ukázkách, nás mile překvapily a rozesmály. Příběhově hodnotíme slaběji, ale co se týče roztomilosti a samotných postav mimoňů, hodnotíme nadprůměrně. Krásných žlutých 60% ()

vydumnica

Chystám sa s deťmi do kina na nových Mimoňov, tak sme si dnes pozreli aj jednotku. Najskôr to vyzeralo veľmi sľubne, pomyslela som si, že wow to bude teda super zábava. Ale potom to začalo ísť dolu vodou, pretože tá "zápletka" s ukradnutím kráľovskej koruny a všetko okolo toho, to nedávalo ani len na animák vôbec žiaden zmysel. Keď už, tak aspoň skutočnú kráľovnú Alžbetu z toho mohli vynechať. Mimoniky boli fakt fajn, deti sa aj nasmiali, no ešte sa mi nepáči, keď do filmov pre malé deti (teda aj škôlkárov) dávajú zbrane. Celkovo to bolo o dosť slabšie ako séria Despicable Me, ale aspoň tie tri🍌tomu dám. ()

Rocky88

Ufff, tohle bylo zlý. Veškerý humor byl vyplácán v jednom traileru, tím pádem se 90 minut táhne jak smrad. Bohužel, není tu absolutně nic, čemu se zasmát, jen opravdu těch pár scének. Minioni jsou zkrátka vedlejším produktem, který skvěle podpoří hlavní linii příběhu (Já, padouch), ale samostatně na to nemají. Obrovská škoda peněz i času. ()

ProNotor

Pěkný animák, bohužel trailer prozradil 80% vtipných situací z filmu. Tudíž film jako celek příliš nepobavil, ale i přesto je to pětihvězda, sice slaboučká, ale je. ()

Streeper

I když jsou mimoni opravdu skvěle vymyšlený zázrak ve světě animovaného filmu, tak skvěle fungují jako doplněk do animáku, ale když mají ve filmu hlavní roli, tak už to tak úžasné bohužel není. Vtipné to občas je, i roztomilé, ale příběh není dostatečně zajímavý a promyšlený, což je docela škoda, ale hlavně když to vydělává :) ()

Nach

"Stupidído lidído, zhe platíbo za thoto filmíto. Tfff, pcheee... a theď hurara thočibo pokračováníto." Film, za jehož komediální kvality by jedni dali ruku do ohně, jiní by raději viděli celý filmový pás hořet. Děti je ale milují a rodiče rozděluje. Od Mimoňů jsem očekával trhlý a švihlý humor s košatějším dějem. Bohužel jsem nic z toho nedostal, což mě mrzí a z toho důvodu musím jít s hodnocením výrazně dolu. Je to škoda, ta naděje na komičnost tam byla. 50% ()

Rodriguez

Žlutý Mimoň byl odjakživa sluha zlého pána. Jenže přišla dlouhá doba osamocení a až nyní se našel další, ten pravý? 40% ()

C0r0ner

Všechno dobré bylo v traileru a zbyl jenom prázdný vývar na prachy, který už s kvalitou obou Padouchů má společného jenom máloco. Technicky je to jako obvykle dokonalé, ale strašně moc mi vadilo, že jsem během pár minut přesně věděl, jak bude celý film probíhat, a že bych se zasmál, se taky říct nedá. 50% ()

necisty

Pěkná a vtipná pohádka spíše pro malé děti, která nenabídne žádné vypiplané momenty, snad jen s koncem se trošku vyhráli. Po dvojce padoucha jsem od toho čekal víc. Nejsem si jistý, jak si ti nejmenší dokáží vysvětlit některé detaily - tvůrci docela riskují například ukázkou smrtí, příliš útlým pasem, nebo dokonce transvestity. Jinak jsem se ale skvěle bavil. Plus zařazení pár vtípků, které pochopí jen ti starší, to aby jsme se úplně nenudili a taky český dabing, kde se museli pohrát i se žblepty samotných mimoňů, takže to za jedna kemoši. ... ČSFD projekce Atlas ()

Martrix

Vynikající oddychovka!! Než jsem upadl do prvního mikrospánku, tak jsem si všiml, že totéž se přihodilo i mé drahé polovičce. O mikrochvilku později, když jsem se vrátil mezi ty žluté čípky, jsem s úlevou zaregistroval, že se nemusím stydět. Většina dospělých v sále, byla totiž v polohách napovídajících tomu, že se chystají hybernovat, nebo usilovně studují nápisy, které jim někdo vytetoval na vnitřní stranu víček. Mimoni jistý potenciál zábavnosti mají, ale nejsou ani trochu cool. Jsou jen přiblble srandovní a jejich cílovka jsou prcci, kteří mají nakoukanou zatím jen Ovečku Shaun. Legrační zabečení vs bambino esperanto, kterým mluví Mimoni, nárazy, pády... má to ukrutně daleko k animákům jako jsou třeba Croodsovi, kde byly taky pazvuky, kopance, pády...ale bylo tam i něco navíc. Originalita a spousta bezva nápadů. To v Mimoněch není a stávají se tím stejně jako parta tučňáků z Madagaskaru, pouhou slepou kolejí a nepovedeným pokusem vyhovět všem, kteří prohlásili, že na Madagaskaru, nebo Já padouch, byli nejlepší tučňáci/Mimoni. To asi byli, ale tento celovečerák bych osekal na ne víc, než dva 15-ti minutové DVD bonusy, nebo vánoční speciály. Nicméně kdykoliv se stane, že rodič odchází z kina opočinutý a dítě je spokojené, je to o půl hvězdy navíc, takže bez výčitek ty tři můžu dát. ()

Flynn

Já se bavil, jasně bylo to čitelně šité jako kasaštych pro masy dětí, není tam tolik věcí co by si našli dospělí. Ale i tak jsem si to užil a bavil se... prostě mimoni... bál jsem se, že většina gagů bude vyplácaná v traileru. Naštěstí jich zbylo dost i pro samotný film.... mimoni byli fajn, bavila mě ta jejich žvatlanina, kde si člověk našel dost světových jazyků :) Entschuldigung for bossaaaa :) kdo má rád mimoně, tak si to podle mě užije. ()

epicek

Bylo to cute, bylo to super a prostě , jsem se se i dost nasmál. Fakt super oddychovka , ale animák roku to rozhodně není, chybělo tomu to něco navíc, co je v Padouchovi. Ale i tak super hoďka a půl, která utekla celkem rychle. Banaaaaanaa ! ()

KajusaK

Dle mě to Mimoni i sami táhli dobře. Nebylo to tak super jako Já padouch 2 ale i tak super. Krásná animace, jednoduché vtípky které pobavily. Závěr předvídatelný ale jinak příběh celkově ani ne. Spokojenost ()

BoXBe

Viděno spíše mimochodem. Nic proti, ani nic, co by z Mimoňů mělo udělat legendy. Ztratí se jako všechny pomíjivé postavičky bez přesahu. ()

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (více)