Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy jejich vlastního příběhu. Odpověď na výše uvedenou otázku najdete hned úvodu, který mapuje historický vývoj Mimoňů. Představte si, že tihleti dobráci od kosti vidí odnepaměti smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi široko daleko. Kdykoliv shodou náhod, ke kterým často přispívali oni sami, o svého pána přišli, hned si hledali dalšího. A tak to šlo celá staletí, od Tyranosaura Rexe, přes hraběte Drákulu a císaře Napoleona až do okamžiku, kdy žádného nového nadřízeného najít nedokázali a upadli do hluboké deprese. Tu zvýraznila i skutečnost, že se v onen tragický moment nalézali v zemi věčného sněhu a ledu. Naštěstí se v jejich středu zjevili tři hrdinové – hrdý Kevin, hladový Stuart a lehce vystresovaný Bob. Ti vyrazili do světa, aby všem svým mimoňským kamarádům vrátili smysl života. Štěstěna je zavedla až do Ameriky, na floridský festival zločinců všeho typu, jehož se měla zúčastnit i absolutní královna světového zločinu, Scarlett Odkráglová. „Ta a žádná jiná!" řekli si Kevin, Stuart a Bob a okamžitě zahořeli touhou začít pro Scarlett pracovat. Sympatie rozhodně nebyly oboustranné, přesto se zlodcera s trefným příjmením rozhodla vyzkoušet jejich schopnosti. Co takhle šlohnout britské korunovační klenoty? A tak se Kevin, Stuart a Bob vydávají do staré dobré Anglie, přičemž zdaleka netuší, že v příštích dnech není v sázce jen to, co bude Alžběta nosit na hlavě, ale také samotná existence jejich živočišného druhu. (Cinemart)

Sfinkter

První díl jsem viděl až po tom druhém a ve srovnání je pokračování lepší. Co se nedá Mimoňům upřít je dobrý soundtrack v obou dílech a kvalitní český dabing - Scarlett Odkráglová má s hlasem Ivany Chýlkové perfektní drive. ()

Zdeňka

Bylo to takové jakés takés o ničom. Mimoňové jako pomocníci Grua super, Mimoňové jako pětiminutové grotesky výborný. Mimoňové ve filmu? Špatná volba.Věřím, že děti se baví, žluté válečky jsou roztomiloučké stvoření, které svojí zmateností mohou pobavit. Pro starší jedince tam přece jen tolika humoru není. ()

venison

Na Mimoně se dobře kouká jako na vtipnou vsuvku do děje.. Je to stejný "odlehčovák" jako Scrat v "Ice Age".. Bohužel celovečerák utáhnout nedokáží.. :-( Všeho moc někdy škodí.. Úplná nuda to nebyla, ale žádný silný divácký zážitek ve mě nezakotvili.. Asi nejsem dostatečně škodolibá :-D ()

Pavlínka9

:) Já jsem se bavila jako u předešlých dvou filmů Já, padouch :) :) Mimoni jsou něco, co ovládlo za posledních pár let "svět" a jejich hlášky jsou proslulé :) Je to žlutá zábava, která je nezastavitelná a hlavně neukočírovatelná :) Oni prostě dokáží cokoliv a zastávám názor, že zvládli ukočírovat celý film. Je to vtipné, úsměvné, "poučné" :D :D :D Je tam plno skvělých narážek na již aktuální filmy či světové činy, které nepochopí ale všichni :) Já se bavila od začátku do konce a ráda se na to podívám i znovu :) Kevin, Stuart a Bob jso prostě "hvězdy", které nezáří jen v srdcích ostatních mimoňů :) ()

Nyck

Hodnocení se nachází na vrchní hranici 3*, hodně silné tři. A proč? Mimoni jsou skvělí, zábavní a vynalézaví, ale nedokážou utáhnout celých 91 minut sami. Fungují nejlépe jako Gruovi mimoni, kteří zpestřují film. Po suprové úvodní půlhodině prostě všechno (čest výjimkám) sklouzává do stereotypu. Občas se zasmějete, ale občas kroutíte hlavou, protože nechápete, proč se tomu směje ten vedle vás. Na druhou stranu musím pochválit dabing, jemuž se v kině jinak vyhýbám, tady působil přirozeně a nijak nekazil celkový dojem. Jak říkám, silné tři hvězdy. ()

mab

Film bych shrnul do věty: ještě horší, než jsem doufal. Opět se ukázalo, co je roztomilé a funguje jako vtipná výplň celovečerního filmu, nefunguje, pokud se z toho pokusíme udělat celovečerní film. Jak už shrnuli další, jediné, co z toho pak obvykle vyleze je vlastně jen blok méně či více veselých krátkých pasáží nevhodně poskládaných za sebou s velmi pitomým a prostým dějem. Nefungovalo to u tučňáků z Madagaskaru a nefunguje to ani u Mimoňů. ()

hroubek

Nemám je rád. V sérii Já, padouch byly celkem fajn, ale jakmile dostanou víc prostoru, tak jsou naprosto otravný. Úspěch tohoto filmu jde nad mé chápaní, protože nemohu uvěřit, že někomu může stačit, tak málo. Na druhou stranu jsem čekal mnohem větší peklo a kupodivu jsem se i párkrát zasmál, i tak mi krátká stopáž občas připadala neskutečně dlouhá. Někdo je miluje a někdo je nesnáší, ale to nic nemění na tom, že film o nich není moc dobrý. ()

Master19

Je to pěkně udělané, ale... já jsem se nudil, dcera se nudila. Párkrát jsme se zasmáli, ale tohle teda nebude nic pro nás. Takže to tričko s mimoni od babičky rozhodně nemá proti Hello Kitty šanci. ()

Brain-D

Teď půjdu trošku proti sobě, ale já nikdy nějak Mimoně z Já, padouch 1 a 2 extra nehltal. Tohle byla pro mě ale bomba. ()

VasaX

Infantilně zábavné, vizuálně líbivé, českým dabingem vykastrované. Mimoni nedopadli lépe, než jsem čekal, ale také ne o moc hůře. Jako "dospělý" znám lepší animáky, ale tohle v neděli po obědě, pro zabavení dětí na dobu, než si dáte zaslouženého několikanásobného dvaciáše v gauči, poslouží velmi dobře. ()

Mishqo

65% ... Určite som očakával viac. Boli chutnučkí, ale nudnučkí. Ale ako, pri všetkej úprimnosti, zasmial som sa určite niekoľkokrát. Ale celý film malý taký klesajúci spád a nie stúpajúci. Koniec filmu prišiel tak nečakane, že som normálne nechápal. Začiatok asi predčil všetko ostatné. Scarlet Overkill bola nudná zloduška. Despicable Me milujem, toto je nezapamätateľné. ()

VanTom

Dostal jsem, co jsem očekával (tedy hordu Mimoňů :-)): technicky povedený dětský animák s ujetým příběhem a infantilními vtípky (sem tam k smíchu i pro odrostlejší), který jen horko těžko ustává svou celovečerní stopáž. Zasazení do 60. let zahrálo na nostalgickou strunu pěknými písničkami, i proto polosrozumitelné žvatlání žlutých vajíčkovitých troubů nestihlo vlézt na nervy. ()

Eleanor05

Velmi nevyrovnaný animák a to především díky příšerně trapné hlavní záporačce, která film po vydařené první půlhodince zdařile pohřbívá. Scény jsou pokaždé o obrovský kus lepší, když se v nich tato postava nevyskytuje, a když už doufáte, že je konečně ze scény, ještě několikrát vás otráví svou přítomností. Takže Mimoni neustále oscilují mezi třemi hvězdičkami a jednou hvězdičkou. Některé scény jsou neskutečně roztomilé, jiné průměrné (fyzický humor pro děti - někdo někam spadne, o něco se bouchne atd.) a další trapné (namíchnutá Scarlett Odkráglová). Snímku by dále pomohlo, kdyby byl tak o půl hodiny kratší, ale i přes všechny mé výhrady se mi tahle hloupost s tupými, nesmyslnou zkomolenou Španělštinou hovořícími a emočně labilními stvořeními líbila na mnoha místech víc, než schematický Já, padouch 2. Škoda jedné stupidní postavy, která to celé potápí. ()

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (více)