Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy jejich vlastního příběhu. Odpověď na výše uvedenou otázku najdete hned úvodu, který mapuje historický vývoj Mimoňů. Představte si, že tihleti dobráci od kosti vidí odnepaměti smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi široko daleko. Kdykoliv shodou náhod, ke kterým často přispívali oni sami, o svého pána přišli, hned si hledali dalšího. A tak to šlo celá staletí, od Tyranosaura Rexe, přes hraběte Drákulu a císaře Napoleona až do okamžiku, kdy žádného nového nadřízeného najít nedokázali a upadli do hluboké deprese. Tu zvýraznila i skutečnost, že se v onen tragický moment nalézali v zemi věčného sněhu a ledu. Naštěstí se v jejich středu zjevili tři hrdinové – hrdý Kevin, hladový Stuart a lehce vystresovaný Bob. Ti vyrazili do světa, aby všem svým mimoňským kamarádům vrátili smysl života. Štěstěna je zavedla až do Ameriky, na floridský festival zločinců všeho typu, jehož se měla zúčastnit i absolutní královna světového zločinu, Scarlett Odkráglová. „Ta a žádná jiná!" řekli si Kevin, Stuart a Bob a okamžitě zahořeli touhou začít pro Scarlett pracovat. Sympatie rozhodně nebyly oboustranné, přesto se zlodcera s trefným příjmením rozhodla vyzkoušet jejich schopnosti. Co takhle šlohnout britské korunovační klenoty? A tak se Kevin, Stuart a Bob vydávají do staré dobré Anglie, přičemž zdaleka netuší, že v příštích dnech není v sázce jen to, co bude Alžběta nosit na hlavě, ale také samotná existence jejich živočišného druhu. (Cinemart)

stration

Přesně jak jsem čekal. Taková roztomilá, lehce zapomenutelná blbovina, která nepřekvapí, neurazí a nenadchne. Potěšily britské reálie, ve kterých jsem se nedávno pohyboval, takže za to bodík k dobru. Jinak pouze pro rodiče mrňat a mimoně. ()

Thomassi

Já, padoucha neproslavila ani tak postava právě toho "padoucha", ale spíš žlutí mimoni, kteří svojí hatmatilkou a vůbec svojí roztomilostí prostě museli mít vlastní film. Věnuje se jejich počátkům a o komické a prčovní situace není nouze. Je to mířeno hlavně na mladší publikum, ale nevěřím, že se dospělí nepobaví. Já si to užil, ocenil jsem krásný vizuál a s příjemným pocitem jsem šel spát. Mimoni jsou jeden z mála animáků, který musí pobavit každého. ()

dom156

Ano ano, pročítal jsem si zde dost recenzí a jak čtu všichni hodnotí z pohledu dospělé osoby, která nedokáže se na tento film juknout s nadhledem. Já se o to pokusím. Jako všechny animáky prvních 20 minut jsem zas se plácal po čele na co mě zas přítelkyně uvrtala abych šel. Posléze, ale na mě vybafnul fungující příběh se žlutými darebáky a já se začal bavit jako malý kluk a občas jsem se i kuckal smíchy. Ano pro nás dospěláky to nemusí být úplná trefa do černého, ale pro děti je to super a můžou mít na nějaký čas dalšího dětského hrdinu. Doporučuju, nic víc k tomu napsat již nejde. ()

Kuzlo

Sklamanie a uvedomenie si, že Mimoni fungujúci ako občasné spestrenie a odlahčenie príbehu prestávaju fungovať ak je celý príbeh vystavený len na nich. Pre mňa ukričané a chaotické, bez jedinej scény ktorá by mi utkvela v pamäti. Deti sa pri tom bavili ale od smiechu sa nepukali. ()

kajas

Ač to možná podle hvězdičkového hodnocení nevypadá, tak jsem docela dost zklamaná. Mimoně jsem si samozřejmě v předchozích filmech oblíbila, většina jejich kraťasů je geniální, celovečerák byla ale chyba. Za hodinu a půl vás ta jejich hatmatilka složená ze všech možných světových jazyků prostě přestane bavit. Osoby, které viděly trailer minimálně pětkrát (já), už v samotném filmu nečeká nic nového. Děti ale budou spokojené a producenti jistě taky. ()

TominoLa

Je neuvěřitelné co dělá reklama. Naprosto nudnej podprůměrnej animák, ale stačí reklama a v premiéře jsme měli tři dny vyprodané. Ani o dva týdny déle si to nevedlo špatně a více jak dva měsíce a pořád hodně slušný. Já odolával, ale dnes jsem to viděl a nekončící nuda. Je smutné jakou sílu ta reklama má, protože Velká šestka je ve všech směrech jinde a to nezmiňuji ani V hlavě, ale bohužel. Tuhle žlutou a otravnou partu už nechci nikdy vidět!!! Je to záležitost čistě pro ty úplně nejmenší. 3/10 ()

dee-key

Celá ta padouchovská série mě moc nenadchla. Jednička se mi nelíbila skoro vůbec, dvojka byla lepší hlavně díky mimoňům a Mimoňové byli sice dobří, ale orientovaní primárně na malé děti. V kině vedle mě seděla snad celá školka a přísahám že se tam někdo podělal. Co se filmu týče, asi jednou jsem se fakt rozesmál do slz, jinak to bylo spíš příjemně milé, než že bych z toho byl nějak odvařený. ()

Mikarda

Je očividné, že afektovaná Scarlet nesahá Gru ani po kotníky. Plán mít korunu velmi ubohý a nezajímavý, celkově byla i s hlasem Sandry o ničem... Když jsem ale viděla valící se pištící žlutý dav, musela jsem se smát. Ti malí mrňousové jsou originálním klenotem animovaného filmu, muselo dát nesmírné množství práce natočit tento film, líbil se mi i parádní soundtrack, tak celkově za 4*. Jak již bylo zmíněno, tak trailer ukázal ty nejzábavnější scény, ale vem to čert. Film má trhliny, ale já jsem se prostě bavila. A poslední minuta s "tučňákem" s dlouhým nosem byla prostě skvělá! ()

Linda.csfd

Para tu tulaliloo ti amo. Sa la ka! Pwede na? Tatata bala tu Baboi. Matoka papagena! Párkrát jsem se zasmála, viděla pár nunu momentů a pár holých zadků, ale SPOILER kdyby se na konci neobjevil Gru, tak by příběh za fakt moc nestál. Hvězda navíc za skvěle vykreslenou postavu britské královny. ()

mikinhoo

Na Mimoně jsem se těšil od té doby, co vznikl první trailer. Musím říct, že z prvního traileru jsem měl lepší dojem než z celého filmu. Ale i tak, Mimoni mají ohromné kouzlo, které nakonec film dokáže utáhnout. ()

applause

Tenhle animovaný film předčil veškerá moje očekávání. Bála jsem se, že film "Já padouch", již vyčerpal všechny možnosti, a že se mi Mimoni ve vlastním filmu nebudou líbit. Ale opak byl pravdou a přes četné negativní ohlasy jsem byla z filmu nadšená. Děj byl jednoduchý, ale dokreslily ho vtipné pasáže, kterých nebylo málo a vůbec nebyly na škodu. Takže: "Keep calm and love Minions!" ()

honajz2 odpad!

Celý film je tak strašně předvídatelný. Já už měl od desáté minuty jasno, co se bude dít dál, a jak to celé dopadne. Také mi vadil ten neuvěřitelný počet nelogičností, u kterých jsem měl v nějakých případech otevřenou pusu nebo jsem si nahlas řekl WTF?. Kdybych měl vyjmenovat nějaké ty nelogičnosti, tak třeba ta část SPOILER jak se Kevin zvětšil, vzal do ruky tu krávu i toho jejího úchylného manžela do své obří ruky, a protože na něj ta kráva vyslala ze svých šatů bombu (WTF?), tak ji musel Kevin sežrat, protože něměl patřičnou sílu ji zničit, a jak ty dva chytil, tak by měli vybuchnout s Kevinem. Bomba skutečně bouchne a Kevin a ti dva mají být mrtvý. Ale ono ne, Kevin se díky tomu svému oblečení zachránil a tím pádem bez škrábnutí, bez nějaké známky, že byl poblíž výbuchu. KONEC SPOILERU Nejšílenější byl však ten konec, SPOILER jak tam ti dva, kteří měli zemřít při výbuchu bomby, která vybuchla několik kilometrů nad zemí, tak tam přijdou pro korunu. KONEC SPOILERU Moc jsem se nezasmál, skoro všechny vtipy byli buď hodně trapné a nebo ve stylu: Mimoň upadne. Už k tomu nemám moc dodat, to poslední co bych připsal, bych opisoval od Civala. Na závěr: Ten, co to vymyslel, by se měl začít léčit. Tohle neí normální. ()

ilemas

Já, padouch se mi líbí , ale Mimoni mě nějak moc nenadchly. Humor pro nejmenší, příběh plný násilí nevhodný pro děti, pár momentů dobrých, ale jinak dost nuda. ()

TheDon

Spousta přiblblejch nápadů a srandiček bohužel nemůže vyvážit velice plytkou příběhovou linku. Všechny nej scény v traileru a film už neměl čím překvapit. Škoda, mám animáky rád. Neurazí nenadchne. 50% ()

William_

Všichni říkali jak tenhle film je skvělej a není jenom pro děti a podobně,ale po zhlédnutí tohoto filmu jsem byl velice zklamán a můj názor je ten,že toto je další film pro děcka,kterých dnes existují tisíce.Očekával jsem hodně a jsem zklamán :( ()

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (více)