Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

belinko

Ako nápad to bol dobrý. To sa musí uznať. Milujem filmy, ktoré sa pohrávajú s myšlienkou "čo by bolo, keby bolo možné toto..." a pod. Avšak najväčšia chyba a nevýhoda tohto filmu je to, že je to natočené a podané, akoby mal divák 12 rokov, bol zblbnutý hollywoodskymi blockbustermi s IQ na úrovni Lucy-nej kapacite mozgu. Cítil som sa pri pozeraní hlúpo, lebo film sa držal presnej osnovy "čo vo filme musí byť", od základnej kostry deju, až po klišé scén a zvratov (vlastne až po záverečný "happy end")... čiže ak sa chcel hrať film na "tajomno" a pritom nebol tajomne natočený, je to dosť nefungujúca kombinácia... asi ako mať naftu a auto na benzín... škoda toho utopeného, potencionálneho nápadu.. ()

HellsAngel

Tak toto Luc vážne prepískol. Uletenosť a absurdita záveru sa v podstate ani nedá opísať a pritom rozjadz vyzeral tak sľubne. S pribúdajúcimi minútami sa to však všetko vytratilo a zcvrklo na jedno veľké WTF? Ale Scarlett je tam sexi. ()

imaginer21

Nezvyklá žánrová matlanina, která je pro mozek stejně tak surová jako nakládačka, kterou Lucy vyfasuje na začátku svojí nezadržitelný jízdy. Ale jakkoliv je to nenáviděníhodné, kupodivu to funguje. Možná i proto, že diváka každou chvílí, s každým dalším upgradem Lucyina vývoje sužuje jediná otázka - kam to celé může dospět? Freeman je tu jen tak na oko jako motiv serióznosti, ale už mu to takto po x-té nebaštím. Pozornost si tedy v maximální míře zasluhuje andělská Scarlett a líbivý vizuál. Nebýt toho bláznivého konce (čekal jsem spíš "vyzrálejší" verzi Všemocného), přihodil bych hvězdu navíc. Takhle je to "jen" slušná jízda s již jinde viděným (a zde bohužel nedostatečně uchopeným) sci-fi prvkem. ()

marekspanel

Tohle byla super fascinující jízda, Lucu děkuji! Scarlett sedal role jako ušitá, Morgan jako doma a vše mělo takový rychlý a strhující drive. Sice postavené na dost kýčovité krimi zápletce, ale já jsem civěl bez mrknutí celý film. Mohlo se to vzít za jiný konec, ale to by nebyl Luc :) ()

Dr_Berry

Tento film je takový mišmaš. Budete se na něj dívat s otevřenou hubou , ale ne úžasem...spíše budete přemýšlet jestli je to totální ptákovina nebo film k zamyšlení (berte s rezervou). Jedna holka jednou udělá chybu a do břicha ji voperují drogu, která otevírá mozek na 100%. Je vám to povědomé? No jasně, že jo. Bradley Cooper už takhle fetoval ve filmu Všemocný a byla to pecka. Tady se z blbky Scarlett Johansson stane terminátor, který se na konci filmu změní v superpočítač. Plusy filmu jsou sexy Scarlett a medově promlouvající profesor Morgan Freeman. Tenhle film je jen na jedno pokoukání. Možná je tohle vše možné, ale ke konci se mi to zdálo už dost přitažené. Ani nevím, co jsem od toho filmu čekal. ()

Rian_witcher

Jako sci-fi k zamyšlení funguje film na jedničku a M. Freeman (stejně jako vypravěč v dokumentárních filmech o vesmíru a lidstvu) je třešničkou na dortu. Po akční stránce je film silně nedotažený. Za mě ale zajímavější než oskarový Počátek. ()

Astonko

Veľmi zaujímavý nápad vo veľmi zaujímavom spracovaní, ktoré však pri bližšom pozretí odhaľuje značné medzery v logike scenáru. Na Scarlett sa však pozerá veľmi dobre a film tak dokáže zaujať a nenudiť nie len vďaka očakávaniu ako to celé vyústi a dopadne 6/10 ()

Catella

Je docela sranda psát komentář k filmu, kterej jsem viděla před několika lety. Ale pamatuju si, že to byla fakt prima podívaná a proto se na to kdykoliv ráda podívám znova. ()

Franki69

Čistokrevná kinozábava jednoho z mistrů řemesla. S rozpoznatelným vizuálním stylem a nadupaná akcí. Co na tom, že zpočátku blonďatá Lucy se v závěru, když začne svůj mozek využívat ze sta procent, promění ve flashdisk… Luc Besson v tomhle filmu nabídl fantastickou jízdu, kterou připomenul, kdo že to vládnul na pár týdnů kinům, když do světa vypustil Brutální Nikitu nebo Pátý Element. Scarlett Johansson se překonává a Morgan Freeman je přesně tak chytře rozšafný, jak to máme většinou rádi. A eliminace tchajwanských překupníků drog ještě nikdy neměla takový spád. Takhle akční jednohubka je vytříbené sci-fi, které si buď oblíbíte, nebo ho odmítnete, nic mezitím. Já jsem fanda, dávám 90%. ()

Gregor_Samsa

Dal jsem tomu tenkrát čtyři hvězdice, koukám, asi v opojení velkého plátna, dobrého obrazu, ostrého zvuku a pohledů na v různých hadřících obtaženou Skarletu, ale teď jak tu čtu synopsi, musim posypat popílkem hlavu, smutně pokývat hlavou, jasně ptákovina to je, ale co už - necháme tam tu sedmdesátku, stojíme si za svym, ne? Ale vidět znova to nechceme, e-e můhehhehhh... [70%; 2015 bijáček to byl] ()

jirka25

Ty jo nedávno jsem to viděl znova a kromě toho stupidního nápadu s mozkovou kapacitou je to velmi dobrý pohled do možné budoucnosti lidstva a jeho poznání a přeměny těla a vědomí do počítače. (Průběh bude ale jiný než přes nějakou drogu a zvyšování kapacity mozku. Už teď jedem na 100%. TO je obecný mýtus že ne. Takže to je jediná výtka k motivu :) Ale bylo to zábavný a to filozofování o čase a ty věci okolo nejsou zas tak stupidní... V podstatě to popisuje technologickou singularitu. ()

Feferonka1

Jedu tuhle jednohubku už po třetí a to i s odstupem času a hledám pokaždé něco,co by mi ubralo na hodnocení, ale proste to nejde. Je to jízda na které mi chybí možná ještě nějakých 15 minut na víc. Bessonova odlišnost je skvělá. ()

brasek odpad!

Šialená blbosť, na hrane sledovanosti. Pôvodne som hodnotil za jednu hviezdičku, ale keď si opäť predstavím niektoré scény tak mi je na zvracanie. Scarlett Johansson vyzerá príšerne a vlastne všetko tu je zlé až nechutné, hlavný príbeh prerušovaný dokumentárnymi vsuvkami (raz pozerám na geparda, potom na katastrofy, potom som informovaný na koľko beží mozog) to je odpudzujúce. ()

Sitar1

Luc jako vždy geniální, Lucy dokonalá, alespoň tedy pro ty z nás, jež využívají mozkovou kapacitu na více než je potřeba pro nákup lahváče. Nevědomost přináší zmatek, vědění ne. ()

GejmronCZ

Možná to smysl nedává, nevím. Ale co vím je, že pro někoho, kdo se v tom nebude rejpat a není to vědec, tak mu to přijde hodně na zamyšlenou. Skvělé výkony Scarlett a Morgana jsou jako vždy super a jen tomu pomáhají. Uznávám, že některé efekty byly dosti sračkoidní (světelné paprsky z pusy, vzhled oné černé flashky nebo mlácení sebou o zeď a strop). Lidé chodí do kina proto, aby si odpočinuly a v tomto případě i trochu zapojili představivost a část svého mozku. Ne proto, aby se rejpali v každé sekundě jestli to je nebo není správně. Obrovská spousta filmů nedává z realistického hlediska smysl a přesto jsou skvělé. Tohle sice není film, který bych si pouštěl každý den, ale kvalita tam je a jednou za čas to nevadí. Tak trochu doporučuju si ještě pustit Interstellar, kde je něco podobného s gravitací a dalším rozměrem. Ten je o poznání kvalitnější, ale i tenhle stojí za to a rozhodně bych je hodil oba do jedné složky kvůli dobré tématice. ()

Doggie773

Zajímavý námět, úžasné obsazení a herecké výkony, ale provedení strašné. Film nedává smysl, je to jen vizuální pastva pro oči, která je plná netradičních střihů a kamerou. Je to lehce podprůměrný film, ale v hodnocení jsem hodná, ty 3 hvězdy patří originalitě a hereckým výkonům, ale to je vše :) ()

Aideon

Neurazí, ani nenadchne. Je to prostě klasický akční film. Rozjezd filmu byl na můj vkus lehce zdlouhavý, ale někomu to vadit nemusí. Film v určitých momentech postrádá logiku, to si nebudeme nalhávat, ale i tak bych řekl, že pokud si chcete pustit takový průměrnější akčňák, neuděláte chybu. Některé momenty nebo efekty stojí za to.  A když už ne kvůli kvalitě tak aspoň kvůli Scarlett Johansson. ()

Emperor1

Akční slátaninka s prvky scifi, radši bych teda více toho scifi než akce - honičky a přestřelky mě vyloženě nebavily. Celkově to na mě působilo, jako by to natočili pro děti, a to i s moudrým panem učitelem Morganem, kterého jsem miloval v 7edm, ale od té doby už toho nemá moc nabídnout, než štěky vedlejších charakterních postav. Uchopení tématu mi přišlo laciné a ploché, postavy nevýrazné, některé scény byly vyloženě nesmyslné (nemyslím, že by po navýšení kapacity mozku dokázal člověk skákat po stropě). Prostě ne, že by to stálo přímo za hovno, ale žádný epic experience to fakt nebyl - podobně tematický laděný Všemocný mě bavil mnohem více. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell