Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Figu

Bessonovka krapet jinak... Z dřívějška bych až u pasáže kdy naskočí Scarlett do Peugeota a začne si to svištit po uličkách Paříže poznal, že jde o něco z Lucovi sbírky. Dnes je už zřejmě na jinčí úrovni a začíná nám trošičku kombinovat akční super honičky s propracovanou myšlenkou a tolik moderním digitálkem. Líbilo se mi to moc, je to zajímavý, rychlý a strhující, jen ten konec byl trochu překombinovanej. Zbytečně překombinovanej! Za parádní hodinku a čtvrt, parádních 75% ()

kaposlav

Trošku mi to pripomenulo film Všemocný. Tento nápad tu už bol, ale nevadi. Nie je to špatný film, ale na 3* to nebolo. S pribúdajúcim časom film strácal. ()

Havaj8

Rozhodně mírná vykrádačka ve Všemocným, ale sakra rozebraná do hloubky a detailu. Tohle bylo větší sci-fi než kdejakej Star-wars a každýmu to nesedne. Jako vyfantazírovat jednotlivý fáze využití mozkový kapacity. O tom se může jenom zdát, nicméně bylo to podaný se vší vážností a jenom ta představa, co se vším tím by bylo možný. Je to prostě film za hranicema našeho chápání a tak to celý musíme brát. Jako jednohubka se Scarlett a Morganem to nemělo chybu. ()

kombajn

Zpočátku krapet rušivé prostřihy na přírodu, později spousta vědeckých nesmyslů. Ale aspoň je to natočené líbivou kamerou... ()

Chen

Psychedelická šílenost plná filozofování, kterou si buďto zamilujete nebo ji budete považovat za naprostou ptákovinu. Pravdivé je zřejmě obojí. ()

HappySmile

To co je tady prezentováno, že člověk může dělat, když využívá dostatečnou mozkovou kapacitu, působí celkem jako fantasmagorie a tím si film asi celkem dost ničí reputaci. Na druhou stranu, jedná se o super akční nářez s velmi střízlivou stopáží a můžu říct, že jsem se opravdu bavila, takže všechny nepravděpodobné věci tvůrcům odpouštím. ()

Wiikii

Film se mě začal zhnusovat asi v sedmnácté minutě kdy Morgan Freeman jako přednášející povídá o tom, že lidský mozek je využíván jen na deset procent, což je kravina, protože zbylých devadesát procent by zakrnělo a vlastně proč by se taková zbytečnost vyvíjela ? Leč je to film, který právě na této volovině zakládá... Největším problémem je, že už na nějakých třiceti procentech(kdo viděl, pochopí) by mohl film skončit do jedné minuty, protože co pak Lucy(Scarlett Johansson) dokáže, to je nejen naprosto mimo všeho co Vás napadne, ale dělá ze zbytku filmu už jen frašku. .. Proč se na to podívat ? Možná jen proto, že tam hrají Scarlett Johansson, Morgan Freeman a Min-sik Choi, který taky nebyl špatný, ale ten hrál úplně něco jiného, takovou Asijskou verzi v hollywoodským snímku. .... HODNOCENÍ: 45% (3*) ()

Hees

Tento film ma dosť bavil a to je u filmov asi to najpodstatnejšie, ale je tu jedno veľké ale ...Bohužiaľ tvorcovia už posledný kúsok filmu (posledná štvrtina) celkom nedokázali zvládnuť a to aj z dôvodu, že film trval "len" 90 minút a teda všetko to z čoho som mal radosť od istého momentu začalo blednúť a ja som sa pozeral dozadu, že aké ako som sa tešil z toho filmu najmä od jeho začiatku. Film fakt začína skvelo a je v ňom niekoľko vynikajúcich narážok napríklad na svet zvierat (tá scéna je na začiatku úplne) a tak vedel by som opísať scény, ktoré boli naozaj len zo začiatku filmu, ktoré ma uchvátili svojim spracovaním a potom bum (áno to bum je tu zámerne to je druhá scéna, ktorá bola zároveň aj vtipná) a odrazu nič, ako keby pokračoval v písaní, točení filmu úplne niekto iný. Podobný problém mal aj film Transcendence s Johnym Depom. Do 54 minúty ma to bavilo a odvtedy proste film ako keby zapol zrýchlený režim, že to preboha už nejako musí skončiť a dajme tam zopár somarín a akcie atď. V každom prípade spokojnosť aj keď s tými výhradami aké som uviedol. (Hodnotenie 3,5) ()

Martin741

Verit wykypedii sa fakt neda, udajne clovek vyuziva 10 % mozgu. Ani hovno, teda pardon, rozhodne nesuhlasim. Ludia vyuzivaju podstatne viac mozgovej kapacity, ale na druhu stranu taky uzivatel Kanal urcite nevyuziva 10 %. To som si isty. No a par slov k filmu : zacina sa to masakrozne dobre, este aj v strede si film udrzuje slusne tempo. len skoda, ze ten zaver, ten zaver bol tak dobabrbany, ze mi skazil zazitok zo slubneho filmu. Teorie sa na moje pomery az prilis odviazali a utrhli z reality. Fakt ako, Luc Besson sa uz len trapi a karieru skonci biedne - po serii prepadakov a mizernych filmov s mizernym, prisernym scenarom : 65 % ()

Pugo

Maximálna hovadina, za ktorej moje nízke hodnotenie môžu byť aj absolútne iné očakávania. Každopádne, polovicu filmu tvoria zábery z National Geographic (a to sú btw. metafory...) a tá druhá polovica tiež stojí za prd. Kým sa film rozbehne resp. sa niečo udeje prejde aj 20 minút. Záverečná myšlienka ako keby vzišla z chorých hláv Kurta Wimmera a Skipa Woodsa. Jednu hviezdičku dávam za cool car chase a záverečné pekné efekty. Nič to ale nemení na tom, že po Transcendence došiel do kín tento rok už druhý sci-fi mega-fail s ultrahlbokou myšlienkou. A je smutné, že spoločný menovateľ oboch filmov je Morgan Freeman. ()

Nach

Tak nakonec i ta čtvrtá hvězda padne. Lucy je technicky zvládnutý, střihově i docela originální snímek, který funguje mnohem lépe, než zkaženost Transcendence. Filozofie zde šlape. Akce je přehledná a celé to má hlavu i patu. Za mě rozhodně palec nahoru, neboť to jedno zhlédnutí rozhodně nelituji a možná jej i zopáknu. 75% ()

bourec

Čekal sem jízdu,a jízda nepřišlaCelý hodně prazvláštní,hodně velká fantasmagorie,a já se jenom těšim,až Luc přestane fetovat,a natočí něco na reálnej základech,něco co má koule,něco,co točil před tim,než začal s tim svinstvem.tohle pro mě měl bejt pětihvězdičkovej film,ale neni.Bohužel.50%. Druhej pokus film ještě víc poslal do kytek. Kravina na entou. Ten konec připomínal docela dost filmů. Jsem všude. 40%. ()

Streeper

Neuvěřitelně zajímavý film. Jsem ráda, že se někdo věnoval tomuhle tématu o funkci mozku a poukázal trochu teorie, jak by to mohlo vypadat, kdyby nám mozek fungoval na 100%. Třeba to takhle vážně je a třeba ne. Tenhle film se vám buď líbí nebo nelíbí. Mě se líbil. Obdivuji hlavně to, že hlavní postavou je žena a také jak se s tím tématem režisér skvěle popral. Zajímavý film. ()

cariada

Akční podívaná, která se změní ve sci-fi. Droga co vám umožní využít kapacitu mozku na maximum a díky tomu, je člověk všeho schopný. Zajímavá myšlenka i provedení, jak asi by mohlo vypadat myšlení, když člověk ví vše. ()

laik_60

Ano zaujímavý námet, výborná prednáška prof. Normana, aj pár akčných ťahov tam bolo, aj ked si potom režisér so scenaristov začal z divákov robit "šprťouchlata" scénami o "odzbrojovani, uspaní protivníka, či povešaním protivníka pod strop nemocnicnej haly) záver bol nepríjemným prekvapením bol príliš, patetický a bol asi najväčším sklamaním inak zaujímavého filmu. ()

C0r0ner

Lucy má dost rozporuplné přijetí (jako často u Bessona), ale pro mě to bylo spolu s Transcendence a Ex Machina jedno z nejlépe udělaných ztvárnění "božství" na zemi. Vývoj hlavní postavy se přesně shodoval s mojí vizí toho, jak by to asi bylo opravdu, takže jsem celou stopáž vyloženě hltal pohledem a potutelně se pro sebe usmíval. 90% ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell